אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המהפכה של כהנא נחשפת: הרבנות לא תיתן יותר כשרות

השר לשירותי דת מתן כהנא חשף היום את מהפכת הכשרות אותה הוא מתכנן להעביר כחלק מחוק ההסדרים. על פי המתווה החדש: קיימת אפשרות למתן כשרות לעסקים אשר פתוחים בשבת

המהפכה של כהנא נחשפת: הרבנות לא תיתן יותר כשרות
  צילום: ללא קרדיט

השר לשירותי דת מתן כהנא חשף היום את מהפכת הכשרות אותה הוא מתכנן להעביר כחלק מחוק ההסדרים.

 עיקרי המתווה:

  • שוק הכשרות ייפתח לתחרות בין תאגידים פרטיים,
  • הרבנות הראשית תפעל כגוף מפקח, תנותק הזיקה בין המשגיח למושגח ויהיו סטנדרטים אחדים בתחום הכשרות,
  • תנאי העסקה של המשגיחים ישתפרו.
  • חופש בחירה לבעלי העסקים עם איזה כשרות לעבוד

החסרונות של הכשרות בישראל

איכות הכשרות תלויה ברב המקומי – רב מקומי צריך להיות אחראי על כל עסקי הכשרות במקום בו מכהן

סטנדרטים לא אחידים – יש הבדל משמעותי בין עסקים, לדוג': בסניף אחד של ארומה ניתן למכור חלב נוכרי ובסניף אחר אסור – מה שמכניס את בעלי הרשתות לבעיה.

תנאי העסקה – המשגיחים נאבקים על כל עסק שנפתח ונפגעים אנושות כאשר עסקים נסגרים

סוגיית משגיח מושגח – ניגוד עניינים מהותיים כאשר המשגיח מקבל כסף מבעל המסעדה הוא לא יכול להקשות על הבעלים מחשש לפיטורין

תשלום כפול לכשרויות מהודרות – בעלי עסקים משלמים כפול כדי לקבל כשרות מהדורתף לדוג': תשלום לרבנות הראשית ולבד"ץ

ללא יכולת פיקוח ואכיפה – הרבנות הראשית היום לא יכולה לשלול לרב מקומי את היכולת לתת כשרות וכן לא יכולים להטיל קנסות על בעלי עסקים.

איך זה יעבוד?

על פי המתווה שהציג מתן כהנא, הכשרות תינתן על ידי תאגידים שיפעלו ממניעים כלכליים ולא על ידי הרבנות הראשית. תפקידה של הרבנות הראשית תהיה להציב סטנדרט כשרות בסיסי לגופים הפרטיים וכן לפקח על אותם גופים.

בנוסף, יוקם גוף מנהלי אשר יהיה בעל סמכות להטיל סנקציות על התאגידים אשר לא יעמדו ברף של הרבנות כגון: קנסות, שלילת אפשרות לתת כשרות ועוד.

הנחת המוצא של השר כהנא: ברגע ששוק הכשרות יפתח לתחרות בין תאגידים – העבודה תתייעל ותהיה הוגנת כלפיי בעלי העסקים, משגיחי הכשרות ותוזיל בסוף את המוצרים לציבור.

כמו כן, משגיחי הכשרות יועסקו על ידי התאגידים ולא יהיו תלויים בבעלי העסקים – מה שיצר ניגוד עניינים בין המשגיח למושגח.

2 מסלולים אפשריים

בתכנית של כהנא יש שני מסלולים למתן כשרות במדינת ישראל.

מסלול 1 (דרך המלך)

הרבנות תקבע את הסטנדרט ההלכתי >>התאגידים יתנו כשרות>> יוקם גוף מנהלי בעל סמכות לפקח על התאגידים שהם עומדים בסטנדט הבסיסי או הסטנדט המהודר עליו הם הצהירו >> על המוצרים יהיה חותמת כשרות של תאגיד "ניסים ובניו" עם כיתוב "בפיקוח הרבנות"

גופים ציבוריים של המדינה כמו בתי חולים, שדה תעופה, משכן הכנסת צה"ל וכו יהיו חייבים לללכת על פי דרך המלך של הכשרות במסלול מס' 1.

מסלול 2:

3 רבנים שהתאגדו והם בעלי סמכות של רבני עיר (כיהנו בעבר או שהוסמכו מטעם הרבנות ) יקבעו את רמת הכשרות>>התאגידים יתנו כשרות>> הגוף המנהלי יפקח על התאגידים שהם עומדים בסטנדט של שלושת הרבנים >> תעודת הכשר ללא חותמת של "פיקוח הרבנות"

במסלול השני קיימת אפשרות של כל שלושה "רבני ערים" להציב סטנדרט כשרות אשר לטענתם הוא לפי ההלכה. לדוג' אותם רבנים יוכלו להחליט לתת כשרות לעסק אשר פתוח בשבת. אולם, יש לציין כי רבני ערים הוסמכו על ידי הרבנות הראשית כך שהמתווה של כהנא יוצא מנק' הלכה שהם לא יפגעו בהלכה.

כהנא: "בשורת הכשרות שלי נותנת תקווה ומפיחה חיים במשגיחים"

בשיחת תדרוך לתקשורת אמר כהנא: "אתה נכנס לבית קפה של רשת ארצית והתפריט שונה ממסעדה למסעדה כשמדובר באותה רשת משום שבמקום פלוני הרבנות הראשית אוסרת על כניסת מוצרים מסוימים בעוד בעיר אחרת אותם מוצרים מוגשים כאשר הרבנות הראשית באותה עיר מתירה את כניסת המוצרים"

השר כהנא חידד את האבסורד :"אותו משגיח של הרבנות הוא גם המשגיח של הבד"צ. מה הסיבה שאנחנו מחייבים את בעל העסק לשאת בהוצאה כפולה כאשר גלוי וידוע לכל כי המשגיח הוא אותו משגיח והוא מעניק שירותי השגחה גם לרבנות המקומית וגם לבד"צ".

כחלק מגיבוש תפיסת השר בנושא עולם הכשרות פגש השר כהנא את משגיחי הכשרות ושמע מהם את מצוקת תנאי העסקתם "הם נמצאים בתחתית סולם שרשרת השכר של מקבלי השכר בעולם שירותי הדת והאחריות המוטלת עליהם גדולה". אמר השר כהנא שציין כי נתקל בתחום שהוזנח במשך שנים רבות. לדברי השר: "בשורת הכשרות שלי נותנת תקווה ומענה לאותם משגיחים מפיחה בהם חיים".

 

 

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
61 תגובות - 39 דיונים מיין לפי
1
צריך שהרבנות תכיר בגופים+ פתוח בשבת=לא כשר
אריק | 20-07-2021 16:07
בלי פיקוח ורישום מסודר לא יהיה ניתן לאכול ולקנות באף מקום .
באו לשחק במגרש של הגדולים.
יהודי ציוני | 20-07-2021 20:10
בממשלת השנאה והשיסוי ככל שהמהומה יותר גדולה, כך שמחתם יותר גדולה. אמרתם שתשחקו במגרש של הגדולים. ולא תהיו עוד גבאי בית כנסת. אז אמרתם. מה לעשות שבמגרש של הגדולים נמצאים מנסור ואחמד טיבי ותומכי החרמות.זה לא השקר הכי גדול שלכם.
/ מי...
אני 2- | 20-07-2021 18:30
/ מי שלא סומך מן הסתם לא קונה ומשתמש בכשרות של רבנות אלא בכשרות למהדרין: בדץ העדה החרדית. כך שכל הנהיי והבכי הוא פוליטי גרידא.
ועל כשרות...
נפתלי | 20-07-2021 17:37
ועל כשרות הרבנות אתה סומך?
לא אוכל בכשרות של צהר
לא סומך עליהם | 20-07-2021 17:24
לכהנא יש השכלה תורנית של ישיבה תיכונית. אין לו מושג בכשרות. כנרה הוא קבל את המתווה מצהר שרוצים להרוס את הרבנות.
2
איפה הכלב קבור?
יצחק | 20-07-2021 16:39
במסלול עוקף רבנות אם היא תחמיר יותר מדי. כושר לרב עיר- כל אברך יכול להשיג. חוץ מהסעיף הזה- לא רואה בעיה גדולה.
עת להרוס...
מוהר ומתן | 20-07-2021 19:20
אכן המבחנים קשים למדי. אולם רב אינו מכונה של ידיעות תורניות. רב ראוי לשמו הוא רב הראוי מבחינת יראת השמים, שלא יכשיל את הציבור בנבלות וטרפות. אחרי הריפורמה הפראית (תרתי משמע) המצב יהיה גרוע שבעתיים. היכנו להראות מופתעים בדוחות מבקרי המדינה.
כאחד שעושה...
נוכי | 20-07-2021 17:41
כאחד שעושה מבחני רבנות אתה מקשקש, בשביל להוציא כושר לרב עיר צריך לעשות 11 מבחנים שחלקם הגדול קשים מאד ובשביל לעבור את כל המבחנים צריך להשקיע לפחות 10 שנים מהחיים והמבחנים חייבים להיות לאחר הנישואין, מי שמקדיש עשר שנים מחייו בלי עבודה ופרנסה בשביל רבנות שמן הסתם גם לא יקבל משרה כי הוא לא מספיק מקורב לצלחת אז הוא איש רציני ולא יקל ראש בעניין הכשרות
3
אני חושבתשזה עצוב...
שושנה | 20-07-2021 16:49
אני חושבתשזה עצוב כל מה שקורא עכשו למה החילונים להתערב במה שקורא אצל החרדים העם החרדים מתערבים במה שקורא אצל החילונים תנו לנו לחיות דיי להתערב בחיים שלנו מי עושה הדתה אנחנו או אתם תנו לחיות
עלובי נפש...
חללתת | 21-07-2021 8:59
עלובי נפש , זאת מדינת יהודים אם ברצונכם במדינה חופשית לחלוטין לכו למדינות שיתנו לכם שרצים אפילו אצל הערבים יש חוקים שאף אחד לא משנה
/ את...
אני 2 | 20-07-2021 17:24
/ את מערבבת מין בשאינו מינו: לחרדים יש השגחה פרטית של כשרות; כשרות לפי בדץ העדה החרדית- למהדרין. חברה פרטית שהייתה עמותה. מי שרוצה יכול לקנות. לשאר עמך ישראל: רצוי שתהיה כשרות הגונה ולא כמו שהייתה עד עכשיו. מושחתת.
מי מתערב...
רמי | 20-07-2021 17:22
מי מתערב לחרדים??? סהכ הורסים את מונפול הכשרות, דבר שהיה צריך להיעשות לפני שנים
4
רבנים שיתנו כשרות למי שפועל בשבת ללא כשרות
צחי | 20-07-2021 16:51
כשרות לשבת יש לבתי מלון ולבתי אבות ולבתי חולים ועוד זה חייב השגחה בשבת וכמובן מייקר מאד את הכשרות אך אין ברירה כשרות לימי חול כאשר בשב אין כשרות היא כשרות שלא כהלכה ולא תיתכן אלא על ידי רבנים רפורמים או קונסרבטיבים או למתחזים לרבנים
5
CAHANA, YOU ARE MOTHER FUCKER
USA | 20-07-2021 17:03
CAHANA, YOU ARE MOTHER FUCKER , IT IS TIME FOR RIOT
6
זה פשע עבור...
עמיחי | 20-07-2021 17:03
זה פשע עבור בעלי העסקים, אנשים פשוט לא יאכלו במקומות כאלו, עם כשרות חאפר
7
לא מאמינים לנוכלים.
אמיתי | 20-07-2021 17:10
לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים. לא מאמינים לנוכלים.
8
כהנא טועה
דור חדש | 20-07-2021 17:13
כהנא טועה
נמצא בוורטיגו...
שאול | 21-07-2021 0:28
נמצא בוורטיגו לפני התרסקות
/ ישר...
אני 2 | 20-07-2021 17:25
/ ישר כוח לכהנא! מגביר את האמון של הציבור.
9
כל הכבוד לכהנא. מהלך...
רון | 20-07-2021 17:23
כל הכבוד לכהנא. מהלך שהיה צריך לקרות לפני שנים. אנחנו לא במדינה קומוניסטית, אין שום סיבה שיהיה מונופול כשרות
אצה לא...
דוד | 20-07-2021 20:06
אצה לא מבין כלום מהחיים שלך או שיש לך זיכרון של נמלה. אין מדינה יותר חופשיה מארה״ב ובמשבר של 2008 הבנקים עמדו בתור לקבל כסף מהמדינה כמו אחרוני הקומוניסטים. אין דבר כזה שוק חופשי באמת, בשעת משבר אתה זקוק לגוף חזק שיכול לקחת את הדברים בידיים, אלא מה, אם מנטרלים את הרבנות לא יהיה מי שיעזור. ואז יקרה מה שבניטו כל כך אוהב, כאוס
10
אתה יותר גרוע...
נוני | 20-07-2021 17:26
אתה יותר גרוע מגוי זו פירצה לכול מינה תאגידים שיקומו ממשפחות פשע ולא תהיה שליטה. אתה יותר מטומטם משחבו אנשים.
11
ממשלת הרפורמים לא...
אמיר | 20-07-2021 17:31
ממשלת הרפורמים לא תעצור עד הסדר הישובים הבדואים בנגב ולהפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה בהנהגת הסמאל הפרוגרסיבי העולמי שיושב בארהב ממשלה מסוכנת!! הפיכה שלטונית בשיטה כל האמצעים כשרים הוליכה שולל את האזרחים ולקחו קולות מימין כבני ערובה כדי להשתלט על כל זהות יהודית אמיתית ולהנחיל את האגנדה העולמית שלהם על ארץ ישראל. לפיד שנאם את ניאום האנטישמים זהו ניאום לקהל של הסמאל הפרוגרסיבי .. מכוון מאוד ..גם ההתקפלות של בנט ולארהב ולמלך ירדן. ועוד פעולות מביכות ומסוכנות.
12
למועצת א-שורה יש להם יותר כבוד
תתביישו | 20-07-2021 17:44
רק רוצים להרוס. זה לא יגביר כשרות, זה הרי הדבר האחרון שמעניין את בנט - להוסיף יראת שמים
13
נפסיק לאכול..אני מבקש...
אני | 20-07-2021 17:47
נפסיק לאכול..אני מבקש מח''כ הדתיים הספרדים שיעשו הכל כדי שיקומו 2 מוסדות רבנות אחת לאשכנזים ואחת לספרדים...אני ורוב עדות ספרד לא מוכנים לקבל את מרות האשכנזים עלינו..רק אצלם יש רפורמות..ואם הרבנות והרבה הראשי הספרדי לא יהיה הגורם הקובע לגבי החלטות שקשורות לעדות ספרד פשוט לא נאכל משום כשרות כי אנחנו לא סומכים על ממשיכי דרכו של רבי נוח שעושה ומחליט מה שנוח לו!!!
מה הבעיה? יש לך בית יוסף
י | 20-07-2021 18:59
זה כמו רבנות רק של ספרדים
/ מה...
אני 2 | 20-07-2021 18:41
/ מה הקשר? אצל חרדים מזמן יש כשרות למהדרין בדץ העדה החרדית: ומי שרוצה כשרות אחרת יש את למהדרין- בדץ בית יוסף. כל השאר הגיע הזמן שנרד מהשטות העדתית; אנחנו ישראלים ציוניים או לא?
14
נשארת טייס. אולי תנחת....
יובב | 20-07-2021 17:49
נשארת טייס. אולי תנחת.
15
יופי עכשיו מהפכה בצבא ובתי המשפט
יעקב | 20-07-2021 17:54
עכשיו רק נישאר מהפכה בצבא משטרה ובתי משפט
16
תצילנו מידם! ...
ה' ה' אל רחום וחנון | 20-07-2021 17:55
תצילנו מידם!
17
בוא נפריט את בתי המשפט והמשטרה
אם כבר | 20-07-2021 18:15
אם כבר, בוא נפריט את בתי המשפט והמשטרה
18
הכשרות
צבי | 20-07-2021 18:30
היא לחילונים מי שדתי יוכאל כשר מי שפתוח בשבת אני לא קונה אצלו ולא משנה מה ההכשר
19
להתחיל מיידית בשביתת קבורה בישראל !
שימי | 20-07-2021 18:30
להתחיל שביתה של הפסקת כל קבורה בישראל עד קבורת תוכנית הסיכול של הכשרות בישראל. רק בכוח ממשלה זו תבין. יש להפסיק לאלתר כל קבורה בישראל עד קבורת לוכנית הריסת הכשרות בישראל. שהשר יטפל בעצמו בקבורת המתים !!
, צודק....
כסף כסף תרדוף | 20-07-2021 20:06
, צודק. להלין מתים ולגרום עגמת נפש למשפחות, ובלבד שהכסף יישאר בידי החרדים.
20
כמה צביעות, כולם...
אהרון | 20-07-2021 18:38
כמה צביעות, כולם יודעים שהכשרות מוסד רקוב ומושחת מוקד כוח של החרדים. כל ילד שעבד בחנויות יודע שאין כשרות,משגיחים באים לפי רצונם הטוב. פתאום החרדים משבחים את הרב קוק,פלא. אין שום רפורמה,הסטנדרט ההלכתי נקבע בידי הרבנות הראשית,אבל הכוח והכסף נתון לתחרות,זה מצוין.
אני שואל...
תולון | 21-07-2021 10:18
אני שואל את עצמי האם רוב הסרוגים חושבים כמוך?מה גורם לחרדים להיות בימין ולהגן על התנחלויות?
נכון.. כולם...
ר | 20-07-2021 19:28
נכון.. כולם יודעים שכשרות של רבנות זה בעייתי.. וצריך לתקן שם הרבה דברים.. אבל לא ככה!
21
מי שחושב שנאכל...
פיני | 20-07-2021 18:50
מי שחושב שנאכל בכל מקום טועה רק במקום שלתעודה יש רבנים גדולים מאחורי זה
בדת אין...
בהר סיני | 21-07-2021 8:49
בדת אין התחרות מי שאוכל כשרות בית יוסף לא יאכל כשרות אחרת, כשרות בדץ בלי כשרות רבנות אי אפשר להסתמך עליה
... מה...
אמיר | 20-07-2021 21:42
... מה שיקרה שיהיה פחות יראת שמיים ויהיה אפשר לסחוט משגיחי הלכה.. משגיח לא יתיר איזה משהו אז יביאו מישהו אחר יותר מתירני... יש בעלי עסק שמפטרים משגיח ירא שמיים שפוסל להם כל מני דברים שצריך לפסול על פי ההלכה ויעשו הכל לא להפסיד כסף.. ואם כך יהיה.. יפטרו על ימין ועל שמאל ומשגיח לא יהיה לו מילה או שיכנע לבעלי העסק. או שיפוטר ויביא מישהו מתירני יס מן.. וכך הכשרויות יהיו הרבה יותר גרועות .. ויתחילו להאכיל אנשים נבלות וטרפות. מה שיקרה יהיה שוק יותר חופשי אבל הלכתית יהיה פחות יראת שמים. הכשרות צריכה כוח היא לא צריכה שוק חופשי יש דרכים אחרות להועיל אבל ככה.. הורדת את הכשרות לזנות והשוותה את הכשרות לממון באותה נשימה. משגיחים מתכופפים ונסחטים לעסק של הלקוח ומי שבאמת איכפת לו כשרות לא יסמוך על אף כשרות ואנשים יתחילו לאכול בבית. ובעלי העסקים יפסידו ציבור רחב שבאמת איכפת לו.
, צודק....
שוק חופשי = תחרות = העלאת רמה והורדת מחיר | 20-07-2021 20:05
, צודק. זה בדיוק הרעיון. כל בית עסק יוכל לקבוע את רמת הכשרות בה הוא מעוניין, וזאת כדי למשוך קהל. ממילא, כך יבחר הציבור על איזה השגחה לסמוך ואיזה לא. הרמה תעלה והמחיר ירד. תהיה תחרות על טיב הכשרות וגובה התשלום למשגיח. הציבור ירוויח.
22
סתם תכנית שתהרוס...
קובי | 20-07-2021 18:51
סתם תכנית שתהרוס את הכשרות מציע לרבנים להתאחד ולצאת נגד כל תעודה שלא מהרבנות.
23
עכשיו אני מבין...
דן | 20-07-2021 18:51
עכשיו אני מבין למה מתן כהנה הלך עם בנט חזק הכל אינטרסים
, איזה...
דן צודק. החרדים מתנגדים בגלל אינטרסים אישיים : כרגע רוב המתפעלים את מערך הכשרות הרקוב, הם חרדים שמרוויחים ממון רב. | 20-07-2021 20:02
, איזה אינטרסים יש לכהנא בעניין ? פרט, הסבר, ונמק. זה מאוד מסקרן. בבקשה.
24
תעשה את זה...
יהודי | 20-07-2021 18:53
תעשה את זה ונראה איך תניע את הכלכלה .נראה כמה עסקים יפשטו רגל .לא כל דבר אתה מבין אז אל תתיימר .לך תלמד הלכות ולא לחפש מתווים .הכל יחזור לך כמו בומרנג לפנים.שובר את הראש של עצמו בלנסות לצאת טוב מול מי?
25
אני מה שהרבנים דרוקמן אריאל לאו יוסף יחליטו
משה | 20-07-2021 19:18
רק הם קובעים מה כשר ומה לו זה עניין שלתן וכך והציבור יקבע
26
חחח כמה טיפש הכהנא הזה
יהודי | 20-07-2021 19:22
ככה זה ששמים עגלים לנהל משרד
27
לפי התוכנית של...
גבי | 20-07-2021 19:47
לפי התוכנית של הרפורמי עוכר ישראל רק החילונים יאכלו במסעדות אם הכשרות לא תהיה בידי הרבנות כל האנשים הדתיים במדינה יפסיקו לאכול מחוץ לביתם ומסעדות יקרסו בתי מלון שלא תהיה בהם השגחה של הרבנות יהיו רקים תמשיכו להכעיס את הקבה
כמה לשון...
אילן | 21-07-2021 12:13
כמה לשון הרע והוצאת שם רע על איש שבאמת רוצה תיקון למציאות עגומה של מערך הכשרות. מה גם שרבנים חשובים סומכים את ידהם על רפורמה זו. עדיף להיכשל בנבלות וטרפות מאשר להיכשל בלשון רעה.
28
תהיה תחרות מי יותר מקל על העסקים
אבי | 20-07-2021 20:08
רעיון גרוע
29
אם תהיה אחדות...
דן | 20-07-2021 20:31
אם תהיה אחדות בין רוב הרבנים מהציונות והחרדים נגד זה לא יוכל לצאת לפועל.וגם אם יצא אף אחד לא יצרוך את זה.
30
מכהנא עד כהנא לא קם ככהנא
משאש | 20-07-2021 20:33
הכהנא הזה יותר מטורף עשרת מונים מהרב מאיר כהנא,רק שאין לו את האמת הפנימית של הרב מאיר כהנא,אין לו את הישרות ,פשוט נבלתא בשוקא ואל תאמר כהנא אנא,ככל הנראה הוא גלגול של מתן כהן הבעל
31
אין ספק שיש...
דון | 20-07-2021 20:59
אין ספק שיש בעיות ברבנות אבל שאף אחד לא יתבלבל, התוכנית הזאת לא באה לתקן את זה אלא להכשיר הלכה רפורמית ביחד עם זה שרוצה לזרוק אותנו למזבלה.
32
שומרי הכשרות ימשיכו...
שרה | 20-07-2021 21:52
שומרי הכשרות ימשיכו לשמור .הבדצים יחגגו ויעלו מחירים. אוכלי כשרות רבנות יאלצו לבחור בין טרף לבדץ
33
סוף סוף ...
דוד כהן | 20-07-2021 22:13
סוף סוף
34
כל הכבוד !...
תומר | 21-07-2021 1:33
כל הכבוד ! הגיע הזמן !!!!!!!!
35
מכיר היטב את...
מרקוס | 21-07-2021 6:47
מכיר היטב את משפחתו של כהנא. זה מה שיוצא כשמבזים את הרב זצל. הרב אברהם קוק. הרב הראשי לישראל. התוצאה בעתיד. כשרות רפורמית. כמה פעמים משגיחי כשרות מצאו בעיות והברחות של בתי מלון מסעדות. שאחכ כעסו. הורידו לנו את הכשרות. בגלל משגיח מלשין. רק תברור אורז. חומוס. תחתוך ותשטוף ירקות עלים וכרוב. תנפה קמח לשניצל. תפסיק לבדוק במקרר. החלב נשפך על העופות. אני ישטוף אתה משגיח תחתוך סלט. אני משלם לך על עבודה. למה הלשנת לרבנות שהחבאתי במקרר את ה.. זה לא כשר. אבל זה יותר זול. ...
36
טיפשות של החכמלוג,...
בהר סיני | 21-07-2021 7:31
טיפשות של החכמלוג, הקונים קובעים איזה כשרות, אם יהיה שינוי שלא ימצא חן בעני הלקוחות, לא יכנסו למסעדות, אם אין כשרות של הרבנות, לא נאכל בשר, אנו לא ניסתמך על צוהר מי שיסבול אנשי עסקים
37
הרבנות זה גוף...
גימלאי | 21-07-2021 15:19
הרבנות זה גוף מסואב ומושחת והגיע הזמן לטפל בו מהשורש
38
מי שלא עבד...
לא עיוור אחרי הרבנות | 25-07-2021 15:41
מי שלא עבד בבית קפה לפני פסח וראה את תהליך ההשגחה האדוק בו המשגיח משתדל שלא לראות ארגזי החמץ המוחבאים בפינה לאחר הנקיון כדי לקבל את שכרו וללכת הביתה, שלא יספר לי כמה מסכנים המשגיחים מהרבנות הצדיקים מהם נגזל המונופול...
39
אם מישהו מהזרם...
עקיבא | 27-07-2021 21:57
אם מישהו מהזרם של הרב קוק אומר שהרבנות צריכה להשתפר הדבר אומר ' דרשני' ובמיוחד לאור 'השמור לי שיש ברבנות ושמור לך'