אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"ץ: חוק יסוד הלאום לא מקדם זכות לתפילת יהודים בהר הבית

שופטי בג"ץ דחו עתירה בה נדרשו להורות למשטרה לאשר באופן רשמי תפילת יהודים בהר הבית. נקבע כי חוק יסוד הלאום לא משנה את מאזן הזכויות לטובת אישור התפילה. מטה ארגוני המקדש: פסק אנכרוניסטי ומנותק מהמציאות

למרות חוק הלאום: בג"ץ נגד תפילת יהודים בהר הבית
  חיים קרויזר/מטה ארגוני המקדש

שופטי בג"ץ דחו אמש (שלישי) עתירה שהוגשה על ידי יהודים בדרישה כי בית המשפט יורה למשטרה לקבוע זמן ומקום שבו יוכלו להתפלל בהר הבית. דחיית העתירה נעשית למרות שיהודים מתפללים בפועל בהר הבית למעלה משנתיים, כך לטענת מטה ארגוני המקדש.

העתירה הוגשה במתכונת בה המשטרה התבקשה לקבוע באופן רשמי בעצמה מתי יהודים יוכלו להתפלל בהר הבית, זאת לאחר דחיית עתירות בהן העותרים דרשו שעות מסוימות בימים מסוימים אותם הם הגדירו בעצמם.

עוד באותו נושא

כתב אישום נגד צעיר שהפגין ליד הר הבית

"חוק יסוד הלאום לא משנה דבר"

השופט דוד מינץ כתב בפסק הדין כי "חרף כאבם של העותרים וחוסר הנחת מהמצב שבו נפגעות זכויותיהם של אלו המבקשים להתפלל בהר הבית, אין מנוס מדחיית העתירה".

על פי קביעתו, "אין חוסר סבירות בעמדה העקרונית, ככל שהיא נסמכת על בחינה עדכנית של המצב, שאין לאפשר למבקרים להיכנס להר הבית ולהתפלל בו בכל עת שיחפצו בכך, מחמת חשש לפגיעה בסדר הציבורי או בשלום הציבור. מדובר בנושא המצוי בליבת שיקול הדעת של הרשות המבצעת בענייני מדיניות פנים, חוץ וביטחון אשר בית משפט זה ימעט, אם בכלל, להתערב בהם".

השופט מינץ הדגיש כי חוק יסוד הלאום אינו משנה את מצב האיזון בין זכויות אשר מאפשר למשטרה למנוע מיהודים להתפלל בהר הבית: "אין בהוראות חוק יסוד: ישראל – הלאום מדינת הלאום של העם היהודי כדי לשנות דבר מהאיזון שנקבע".

"בפועל, יהודים מתפללים בהר הבית כבר שנתיים"

במטה ארגוני המקדש תוקפים את פסיקת בג"ץ ואת הגורמים לה, כאשר לדבריהם הפסיקה של בית המשפט אנכרוניסטית ומנותקת מהמציאות החדשה בהר הבית, מתמיהה ואף מקוממת.

"בשנתיים האחרונות יהודים כבר מתפללים בהר הבית יום יום. ביחיד, בציבור ובמניינים של שחרית ומנחה. עדיין ללא סממני תפילה חיצוניים, אבל בתפילת עמידה, קדיש וקדושה. באבטחת המשטרה ובאין מפריע. הניתוק של שופטי בג"ץ ממה שקדוש לעם ישראל זועק לשמים" אומר אסף פריד, דובר מטה ארגוני המקדש.

"הפסיקה האבסורדית מלמדת עד כמה שופטי ישראל מנותקים ואינם מודעים למה שקורה במקום הקדוש ביותר לעם ישראל. עיניהם טחו מראות ומהבין את ההתנהלות וההסדרים במקום. איך יתכן ששופטי בית המשפט העליון במדינת ישראל לא עלו להר הבית לפני הוצאת פסק דין כואב כל כך מתחת ידם?"

עוד נמסר ממטה ארגוני המקדש כי אם השופטים היו עולים אל הר הבית "גם אם חלילה אין בליבם הכיסופים הטבעיים לעלות למקום הקדוש הזה, היו מתקוממים מאליהם נוכח האבסורדים השוררים במקום, עצוב להיווכח שהם לא עלו אל ההר אפילו בקשר לשבתם בדין בעניין, וכדי לבחון את מה שקורה בשטח באופן בלתי אמצעי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
שוב מתברר הבלוף שנקרא איילת שקד שגם
נחי | 17-02-2021 14:38
המינוי היחידי שלה לעליון מתברר כחתול בשק. היא השאירה בגץ שלא צריך לחכות לדיונים ולהחלטות שלו כי מספיק לראות מי בהרכב כדי לדעת מה התוצאה. מינץ הוא רחוק מסולברג או מוילנר שהם היחידים השפויים שם. מפוררי הציונות הדתית בנט ושקד שילכו הביתה. הם כשלון צורב ומסוכנים למגזר שלנו.
2
בה
אביעד | 17-02-2021 14:47
כל הכבוד לבגץ סוף סוף משהו נכון אחד ברוך ה
3
בג"ץ
ש | 17-02-2021 14:49
ברור כול שופטי בגץ ה אשכנזים הם אנשים שלא מאמינים ביהדות.
יש גם...
אחמד | 17-02-2021 18:20
יש גם ערבי
, אשכנזים...
אשכנזי טהור | 17-02-2021 16:09
, אשכנזים ויהדות זו סתירה ? מה הקשר ? מי שקובע את נהלי התפילה בהר הבית זו המשטרה. בגצ סבר שהדבר צריך להישאר בתחום שיקול הדעת שלה ולא מצא פגם בהתנהלותה. מה אתה מקשקש ?
4
לא הבנתי. באמת...
פם | 17-02-2021 17:58
לא הבנתי. באמת חשבתם שבגץ יאפשר דבר כזה בשם זכויות הפרט? זה רק כשמדובר בזכויות ערבים או שמאלנים, לא באנשים רגילים. הרי אין כאן שיוויון, זאת המצאה שמשתמשים בה רק כשזה נוח.
, להבין...
ולהלן העובדות | 17-02-2021 19:25
, להבין הרבה אתה לא מבין. לכתוב דברי טימטום - זו האומנות שלך. הרי בגצ החליט שאינו מתערב, זו תמצית החלטתו. דהיינו, הממשלה שקובעת את המדיניות לא הוגבלה על ידי בגצ. העותרים רצו שבגצ יתערב וישנה את המגבלות הקיימות ובגצ קבע שהמגבלות נעשו כדין במסגרת הסמכות שהממשלה הקנתה למשטרה. אתה תוקף את בגצ לא משום שהתערב - אלא משום שלא התערב....אז מה אתה רוצה : שיתערב בקביעת מדיניות או שלא יתערב ? או שמא השאלה מורכבת מדי לחסר מוח כמוך ? לקלל ולגדף אתה עושה על אוטומט, גם ללא שכל. כשצריך לחשוב - קצת מסובך מדי עבורך.
אין דבר...
בני | 17-02-2021 18:20
אין דבר כזה סססמולן מישפטן,לא קיים יש רק אשפה שמאלנית שמשנה את החוקים ומכופפת אותם לצרכיה,,ממשלה מיזמן לא קובעת מדיניות מי שמנהל את המדינה הם שופטים אנרכיסטים והמנדלבליט הרשע,בקרוב זה יגמר,
, מי...
משפטן ססססמולן | 17-02-2021 18:11
, מי שקובע את המדיניות זו הממשלה ומי שמיישם זו המשטרה. בגצ בודק אם אין חריגה מסמכות או שימוש לא נכון בסמכות. לא מצאו פגם. תביא את טענותיך בפני אהובך ביביהו.
5
אין אשכנזי טהור...
חוקר | 17-02-2021 18:23
אין אשכנזי טהור זה מדע בידיוני,בשביל להיות צאצא של אשכנזי טהור צריך לעבור לדור העשירי,מישם יתחילו את הטהרה,אל תיתהדר בסיסמא לא לך,
אסור לעלות להר...
אלחנן | 17-02-2021 22:00
אסור לעלות להר הבית בשום מקרה ובשום אופן. אפילו רפורמים כמו הסרוגים שהם ספק יהודים, אסור להם לעלות.
, טוב....
אשכנזי טהור - או שלא | 17-02-2021 19:26
, טוב. אקרא לעצמי אשכנזי לא טהור. זה מה שמטריד אותך ???
6
למה כותרת כזו...
למה כותרת כזו שקרית ... המושחת וממשלתו הם שאוסרים... לא הבג"ץ | 18-02-2021 9:51
למה כותרת כזו מטעה ? הבגץ רק לא התערב בהחלטות הממשלה ... מי שאוסר זה ממשלת הימין בראשות המושחת ... והמשטרה רק מבצעת את הנחיות ... ועכשיו תבינו גם למה העכיפה במגזר החרדי נראית ... כמו שהיא נראת ...
, צודק....
מה רוצים : שבג"צ יתערב או שלא יתערב ? תחליטו כבר ! | 18-02-2021 14:14
, צודק. הימין לא החליט אם הוא רוצה שבגצ יתערב בהחלטות ממשלה או לא רוצה שיתערב בהחלטות ממשלה....או שמא רוצה שיתערב רק כאשר זה מתאים לימין, ולא יתערב כשלא מתאים לימין. צביעות כפשוטה.