אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

9 מתוך עשרת התיכונים המצטיינים – מהחינוך הדתי

משרד החינוך פרסם את מוסדות החינוך העל-יסודי שהגיעו להישגים הטובים ביותר בשנה החולפת במספר מדדים. 9 מתוך העשירייה הראשונה - תיכונים מהחינוך הממלכתי דתי

9 מתוך עשרת התיכונים המצטיינים - מהחינוך הדתי
  (צילום: יוסי זמיר/ פלאש90)

משרד החינוך פרסם הבוקר (שלישי) את רשימת בתי הספר התיכונים המצטיינים לשנת הלימודים תש"ף. הרשימה כוללת את מוסדות החינוך העל-יסודי שזכו במדדים הטובים ביותר בפרמטרים שנקבעו מראש, ביניהם; מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור.

בשנת הלימודים האחרונה נכללו בסך הכול 755 חטיבות עליונות שעמדו בתנאי הסף, ומתוכן 302 חטיבות זכו בתגמול ממשרד החינוך. בין מוסדות החינוך המצטיינים 48% הן חטיבות במגזר היהודי-ממלכתי, 32% ממלכתי-דתי, 7% מהחינוך הערבי, 3.5% מהחינוך החרדי, 2.3% מהחינוך הדרוזי ו-2.3% מהחינוך הבדואי.

עוד באותו נושא

משרד החינוך חושף נתונים: גלנט מתכנן מהפכה

רשימת עשרת התיכונים המצטיינים לשנת תש"ף:

1. נווה חנה באלון שבות

2. אור תורה סטון בירושלים

3. הישיבה התיכונית בקריית ארבע

4. בנ"ע פסגת זאב בירושלים

5. ברנקו וייס בבית שמש

6. אולפנת צביה יצירתית בירושלים

7. אורט דתי ע"ש ספניאן בירושלים

8. אולפנת שעלי תורה בבית שמש

9. ישיבת אביר יעקב בנהריה

10. תיכון יחד במודיעין-מכבים-רעות

עוד באותו נושא

שר החינוך: כך תיפתח שנת הלימודים ב-1 בספטמבר


22

יו"ר החמ"ד שוש נגר הגיבה לנתונים: "אנו מברכים את בתי החינוך של החמ"ד על ההשגים הגבוהים באחוז הזכאות בבגרות לאורך שנים, ברכות לבתיה"ס הרבים על הזכיה בתגמול דפרנציאלי. היכולת להצטיין בקודש ובחול, היכולת לחנך לערכים, לזהות ציונית דתית, ליראת שמים ולהישגים לימודים גבוהים מלמדת על איכות ההוראה ועל איכות העבודה של מנהלי בתיה"ס וצוותי החינוך".

בתנועת נאמני תורה ועבודה התייחסו לתוצאות ואמרו: "על מנת לקרוא נכון את הנתונים שפורסמו, חשוב לציין שכאשר מדובר בבתי ספר מסננים, הרי שמדדים כמו אחוזי הגשה לבגרות אינם מעידים כמעט דבר על ההשקעה החינוכית של בית הספר בתלמידיו".

עוד נמסר: "בית ספר מסנן עשוי להגיע לראש הטבלה רק בשל מצבם הסוציו-אקונומי של תלמידיו שהתקבלו מלכתחילה. קיימים מוסדות רבים אשר מכילים את כלל האוכלוסייה ומובילים את כלל רמות התלמידים להצליח ולהתקדם מעבר ליכולות ההתחלתיות שלהם, רבים מהם גם נמצאים ברשימות. זו הצלחה אמיתית של החינוך, הצלחה לחברה ומענה חינוכי נכון לכל ילד באשר הוא. אלה המוסדות שצריכים להיחשב כמצטיינים ועל ההורים מוטלת החובה שלא ללכת שבי אחר מותגים, אלא לחפש את המוסדות לפי מידת השקעתם ואחריותם".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
עייפנו מתנועת נאמני...
לאה | 25-08-2020 13:27
עייפנו מתנועת נאמני תורה ועבודה ששליחותם להחליש את מוסדות החמד. למה נותנים להם במה ?
2
ברור. אליטה לבנה...
לא מפתיע | 25-08-2020 13:30
ברור. אליטה לבנה של המפד'ל עם תקצוב יתר של 30% לעומת החינוך הממלכתי.
3
למה יש צורך...
שני | 25-08-2020 13:41
למה יש צורך בתגובה של נאמני תורה ועבודה? מי הם בכלל? ועוד איזה שטויות הם אמרו.... שיסתכלו טוב מה הרכב האוכלוסיה ברוב בתי הספר שברשימה, רחוק מאוד ממה שאמרו
ואכן בתגובתם הם ציינו שישי מוסדות ויש מוסדות.
חבר נאמני תו"ע | 25-08-2020 13:52
האם קראת את תגובתם או שאתה שולף מהמותן?
4
איזה ארגון נאחס
יוסף המספר | 25-08-2020 14:14
כמו חמור קופץ בראש. מה אתם קופצים?!
5
זה קורה בעיקר כשאני מקבל רק תלמידים טובים.
חושב | 25-08-2020 19:18
למגיב הראשון- אסור להתעייף מלחשוב. אם אתה מקבל רק תלמידים טובים ,ברור שתצטיין בתוצאות. וזה מה שאמרו למעשה - צריך לבדוק יש מבחני קבלה ואיזה מבחני קבלה עושים. כי אם מקבלים רק את המצטיינים - מנציחים את ההצטיינות בשכבות מסוימות ומחלישים את בתי הספר החלשים בחמד. זה למעשה אנטי אינטגרציה וביטוי אליטיסטי של שלום עליך נפשי אך לא ביטוי של ממלכתיות וטובת כל ישראל.
6
ברוב בתי הספר...
גיא | 26-08-2020 0:34
ברוב בתי הספר האלו ההורים משלמים שכר לימוד גבוה באופן משמעותי מהתשלום במקיפים הרגילים וזוכים בשעות תגבור. זה שווה הרבה יותר מהסינון בקבלה. כסף=השקעה=תוצאות. אי אפשר לרמות את הנוסחה.
7
מעניין שרוב בתי הספר האלה קטנים מאד.
המורה להיסטוריה | 26-08-2020 10:29
האפלייה לטובת החמד נותנת פירות - יותר תקציבים, פחות תלמידים בכיתה - והפלא ופלא. מצליחים יותר. נראה אתכם מצליחים בבתי ספר מקיפים של אלפי תלמידים.
8
אין על הצוות...
רק שתדעו | 26-08-2020 17:15
אין על הצוות של אור תורה סטון בנים. אלופים!!!!
9
נאמני תורה ועבודה...
דתי | 27-08-2020 2:36
נאמני תורה ועבודה ממהרים להגיב ולהנמיך להבות. להסיר את הרושם חלילה שהחינוך הדתי מוצלח יותר מהחילוני. שישיבה מוצלחת יותר מהגימנסיה תל אביב. בוז לנאמני תורה ועבודה זרה