אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

צפו: חיוב התייצבות נתניהו בבית המשפט - החלטה שגויה או מוצדקת?

בית המשפט המחוזי בירושלים היה צריך לאפשר לנתניהו לא להתייצב לפתיחת משפטו. לא כדי לתת לו יחס מועדף כראש ממשלה - אלא כי מערכת המשפט צריכה לצעוד קדימה, כפי שעשתה במהלך הקורונה

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אמש (רביעי) את בקשתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלא להתייצב לדיון הראשון בפתיחת משפטו. בהחלטה הרכב השופטים העביר מסר: גם אם נאשם הוא ראש ממשלה, הוא לא יזכה ליחס מועדף.

יש לזכור שלמרות עיקרון השוויון וכו', נתניהו הוא עדיין ראש ממשלת ישראל. לטענתו הוא יכול להנהיג את המדינה ובמקביל לנהל את המשפט, אבל השאלה היא האם זה נכון לנו, אזרחי ישראל, שראש ממשלה יתנהל בצורה כזאת כשיש אפשרות אחרת – למרות יכולתו?

נשים את השאלה הזאת, שתלווה אותנו לכל אורך המשפט, בצד. יתכן שאכן צריך להעביר מסר כלשהו, בוודאי בפתיחת המשפט, שבאולם הדיונים מתייחסים לנתניהו כשווה לשאר הנאשמים היושבים לצידו.

הקורונה לימדה את המערכת הבירוקרטית בישראל, ובכללה מערך בתי המשפט, את נפלאות הטכנולוגיה והקדמה. פתאום היה אפשר לקיים דיונים והארכות מעצרים שלא בפני חשודים, אלא בשיחות וידאו וטלפון.

השופטים כתבו בהחלטתם אתמול כי הסיבה בשלה נדרש נתניהו להגיע אל אולם בית המשפט היא אחת – אישורו בפני השופטים כי קרא את כתב האישום והבין את תוכנו, ולאחר מכן הודעתו האם הוא מודה באישומים או לא. מעבר לכך, הדיון יהיה טכני בלבד ויעסוק בקביעת תאריכים למשפט וכדו'.

עוד באותו נושא

בית המשפט: ראש הממשלה חייב להתייצב ביום ראשון


28

לאור הקורונה והשינוי שהיא הביאה אל תוך מערכת המשפט, בית המשפט היה צריך לאפשר לראש הממשלה לא להתייצב בדיון ההקראה ביום ראשון, ולאפשר לו להעביר את הודעתו בשיחת טלפון או וידאו.

תטענו לאפליה בעד ראש הממשלה? אדרבה, שהדבר יתאפשר גם לשאר הנאשמים. לא רק הנאשמים בתיקי נתניהו, נאשמים בכלל. למה לא לאפשר לנאשמים, שעומדת להם חזקת החפות, לקיים את ה'טקס' של הקראת כתב האישום מרחוק?

הקורונה הצעידה את מערכת המשפט קדימה אל הטכנולוגיה. האישור שהיה צריך להינתן לנתניהו לא קשור להיותו ראש ממשלה, אלא לצורך של מערכת המשפט לפסוע קדימה, לא לצעוד לאחור.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
22 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
'בעידנא דיומי משיחייה שופטייא עמלקייא' תרגום:
שופטייא=עמלקייא | 21-05-2020 16:32
בערב בוא המשיח יהיו השופטים במדינה מזרע עמלק. כל השופטים מהקמת המדינה עד רגע זה, לחמו בתורה, בדת, בדתיים, ובימין ועוד. וגרמו נזק בלתי הפיך למדינה. וזאת בגלל שזרע עמלק נתערב בעם היהודי הכשר, בעיקר בגלל העליה שלא בדקו אם העולים הם יהודים כשרים
כמה הרבה זבל שקרים ו .... ומכל הכיוונים ....
אלוהים משתגע ..... | 23-05-2020 13:36
.
למגיב השופט
התמים | 22-05-2020 15:01
נו, אם פסקת אז פסקת. הרי נימקת, פירטת והסברת - וכיצד ניתן להתמודד עם טיעונים כה משכנעים... יודע מה ? אתה צודק. ביבי הוא מלך. מלך השקרנים, המושחתים והתחמנים. ראש המאפיה. היו לנו כבר מלכים כמוהו - אולמרט, קצב, דרעי, הירשזון ועוד כהנה וכהנה. במקרים שלהם שקרניהו לא חשב שהם צריכים להישאר על כס מלכותם כשיש נגדם כתב אישום. אבל נתניהו, שאני. טוב, הרי את שטופי המוח איש לא ישכנע. הם צודקים וחסל. ובא (?) לציון גואל.
תמים, טיעוניך לא מספקים, אביגדור צודק.
השופט | 22-05-2020 9:15
תמים, כשמך כן אתה. תמים, בוק, בלוק. נשאל על הא, ועונה על דא. אין בדבריך שום היגיון, לא מחזיקים מים. סתם מילים ריקות מתוכן. ביבי הוא מנהיג נבחר, הוא ראש ממשלה מכהן, הוא כמו מלך, כדברי אביגדור, ובצדק, מי אתם, שתפריעו בזדוניותכם, את תפקוד הממלכה. לזה אין לך תשובה, רק קשקושים והבלים.
למגיב השופטים עמלקים
התמים | 22-05-2020 9:13
אתה משקר חופשי, כיד הדמיון הטובה עליך. עובדות לא ממש מעניינות אותך : שום מרן לא אמר השופטים עמלקים, והיו גם היו מאות ואלפים של דתיים וחרדים שזכו במשפטים בבתי המשפט הישראלים. אתה משקר. אתה מטנף ואם יש אלהים בשמיים כפי שאתה מאמין - גם תבוא על עונשך ביום מן הימים. על פי הדין אתה שופך דמים - ויש לכך מחיר.
מרן הרב זצ''ל:'שופטי המדינה עמלקים של דורינו'
השופטים=עמלק | 22-05-2020 7:38
אם מרן הרב זצ''ל קבע כך. הרי שליהודי דתי אסור ללכת להתדיין בתי המשפט. כי 99 אחוז הוא יפסיד. מאז קום המדינה, לא זכה אף דתי-חרדי במשפט אצל העמלקים.
לאביגדור
התמים | 21-05-2020 21:32
ידעתי שתידלק, כמו כל ערס מצוי שלא מסוגל להתמודד עם העובדות. בורים ועמי ארצות אינם מתים, הם רק מתחלפים - אתה הטיפש התורן. אבל אפילו אידיוט כמוך צריך לבדוק קודם כל את העובדות. במשפטו של הצדיק הידוע, סיני ועוקר הרים וטוחנם זה בזה, האדמור שקרניהו לא יושב שופט אחד. יושבים 3 שופטים, זה ההרכב שיושב בבית המשפט המחוזי. שופטים אלה הגיעו לבית המשפט המחוזי בשנים האחרונות, בהן בוועדה למינוי שופטים היה רוב לימין. אלה שופטים שקודמו למחוזי בהחלטת אנשי הימין. אתה מתנפל על השופטים ומזכיר בכך את רבי עקיבא שאמר שהיה מוכן להתנפל על תלמידי חכמים ולנשוך אותם כחמור. אלא שרבי עקיבא הבין את מצבו, למד והפך לחכם ענק. אתה לא מסוגל ללמוד - ונשארת בור וחמור.
עושה לי ממש טוב, שנדלקת. כשאתה כועס אתה טיפש.
אביגדור | 21-05-2020 21:09
איך אתה כותב, אין כל סיבה שלא יתייצב לדיון בעינינו. נהפוך הוא, אין כל סיבה שיתייצב!!! רק אוויל כסיל כמוך, לא מצליח להבין, ביבי הוא ראש ממשלה, מה פתאום להישפט מול שופט אחד, לפחות סוללה של 13 שופטים, אם לא יותר. השופט האוויל הזה יקבע גורלו של עם!!! לא בכדי בסנהדרין ישבו דיינים רבים, בחרדת קודש, במקרים רגילים, על אחת כמה וכמה, כשמדובר בראש ממשלה, המנהיג הנבחר, הרי זה כמו מלך. מי זה השופט האםסון הזה שמרשה לעצמו, לחרוץ לבדו את גורלו של מלכנו. שנזכה בקרוב מאוד שיפקחו עיניך, ותזכה סוף סוף לראות בעיני הבינה והתבונה. אמן ואמן.
לאביגדור
התמים | 21-05-2020 19:54
שוב יצאת מהמערה שלך ? כמה כסף קיבלת עבור התגובה האידיוטית שלך ? כאשר מוגש כתב אישום - מתנהל משפט. כשמתנהל משפט - הנאשם מתייצב לדיונים, אלא אם יש סיבה מאוד טובה שלא יתייצב ובית המשפט מחליט שלא ייגרם נזק אם לא יגיע לדיון. כך קובע החוק. נתניהו ירום הודו, גם הוא כפוף לחוק. אין כל סיבה שלא יתייצב לדיון בעניינו. טענתו בדבר בזבוז כספי מדינה, הינה טענה מגוחכת כשהיא באה מפי מי שהקים ממשלה מנופחת ללא תקדים, ומי שעבורו נבנה מטוס שעולה מיליארד שקל ( ! ). מכיון שאתה לא שופט, וגם לא ראית את כל חומר הראיות בעניין - אין לך לא ידע ולא מידע, וכנראה גם לא שכל, כדי להחליט אם נתניהו אשם או זכאי. יתכבד הנאשם ויתייצב לדיון, יתקיים משפט, יישמעו כל העדים ויוצגו כל הראיות - ובית המשפט יחליט אם נתניהו אשם או זכאי. כך דברים מתנהלים במדינת חוק. ואתה לך וטפס על העץ ממנו ירדת. חבל שתבלבל לנו את המוח.
חרדלים אופיניים, כפופים בלי דעת לאדמור
גבעת שמואל | 21-05-2020 19:47
החרדלים צריכים הנחיות איך לקום בבוקר, איזה שרוך לשרוך קודם ואיך לחתוך נייר טואלט. מה הפלא שהם כפופים בלי דעת לכל אדמור ושררה , בין אם גדול בתורה או גדול במעילה.
ראש ממשלה, הוא מורם מעם, נקודה.
אביגדור | 21-05-2020 18:26
לפני שכבוד בית המשפט יחליט, האם להזמין את כבוד ראש ממשלת ישראל, לשבת על ספסל הנאשמים, סתם כך, רק על פי החלטה, זדונית, של איש אחד דבילט, עבריין מועד, שחרג מסמכותו, מתקציביו, ומהוראות החוק. מועל בתפקידו, שבמקום להיות איש שומר ומגדר החוק, המציא פירושים דימיוניים, אוויליים, למושג שוחד עיתונאי. אז לפני שנותנים לפקיד דבליט, לערער את השלטון, ולבלבל לנו את השכל, עם השטויות שלו. לפני כל זה, מדריכים לשבת וועדה של 11 שופטים, כן לפחות 11, מפאת כבודו של נבחר העם, ולבדוק אם בכלל יש מקום להישמע לגחמותיו של אותו פקיד דבילט. ואולי בעצם להפוך את הקערה ולהוקיע מיידית את אותו פקיד דבילט, ולהעמידו לדין על ניסיון הפיכה.
2
נתניהו
יהודה | 21-05-2020 16:35
החלטה שגויה של צוות שגוי
ביבי הוא כאחד האדם ולא מורם מעם,הצדק שווה לכל
שיתיצב כמו כל אזרח | 24-05-2020 6:22
לא מספיק שהוא ומשפחתו מנצלים כל פרצה כדי לסחוט כספים מהמדינה , לא מספיק הבלאגן שהוא עושה כאן כבר שנתיים , לא מספיק המילארדים שבזבז על אין סוף שטויות ... שילך כמו אחד האדם למשפטו .... ושהשם ישלם לו כגמולו .....
תגובה
עורך | 21-05-2020 18:24
לא להופיע למשפט המשמעות אני לא שם עלכם .סוג של זלזול .עורכי דין זה סוג של תשלום כסף לרחב מספר יהושוע .והם יעשו את העבודה
3
מר בלוך מה עם מבחן בוזגלו,
בישופ | 21-05-2020 16:47
אתה סבור כי לרוהמ מגיעות זכויות יתר,
4
מערכת המשפט תיאמה ביניהם את התשובה לנתניהו
דנה | 21-05-2020 16:49
תבדקו את הטלפונים שלהם
תיראו מופתעים... (;
מנדי בוזגלו | 21-05-2020 19:50
הם גם בטח מנהלים את המשפט ומקבלים החלטות מתואמות ביניהם בקבוצת וואצאפ סגורה
ניתן לחוות דיעה
התמים | 21-05-2020 17:32
אבל למה לכתוב שטויות ??? אפשר להתייחס לדברים לגופם, להתייחס ללשון החוק, לנוהג לגבי כלל הנאשמים, לשיקולים שבעד ונגד - לא חייבים להציג קבל עם ועדה את הקונספירציות ההזויות, ביותר ואת הדמיון העקום ביותר.
5
לא הבנתי את הכותב
התמים | 21-05-2020 18:09
למה היה צריך לחרוג מלשון החוק ולתת לנתניהו הנחה ? הטיעון של נתניהו לא היה שאפשר לנהל את הישיבה בזום, בווטסאפ או בפייסבוק..... ומי שיודע איך משפט מתנהל גם מבין שניהול משפט לא פנים אל פנים - ממש לא מגשים את תכליתו, וכל אלטרנטיבה דיגיטלית כזו היא תחליף שמאוד לא עונה לצרכים. הטענה של נתניהו הייתה חיסכון למדינה. על זה נאמר בספר בראשית : כל השומע יצחק לי.....שלא לומר, שכאשר הדברים באים מצד נתניהו, כל השומע תצילנה שתי אוזניו. נראה ששני הצדדים - נתניהו והפרקליטות - הבינו שמדובר בגישוש : אם בקשת נתניהו הייתה מתקבלת, זה היה תקדים לעוד ועוד בקשות. עתה, כשמתברר שבית המשפט לא נבהל - הפרקליטות תתעקש שהדברים יתנהלו כחוק וייתכן שנתניהו יבין שאין יותר הנחות.
6
נתניהו
סו | 21-05-2020 19:01
גם אולמרט יתייצב שהיה ראש ממשלה ונשפט .אז למה שראש המשלה ביבי לא התייצב למשפט שלו מה ההבדל
7
השופטים:אנחנו נראה לביבי,מי כאן הריבון
חן | 21-05-2020 20:15
ידוע לכל,שעוד המוצלח והמוכשר ביותר,לא יהיה שופט בישראל,אלא אם כן יהיו לו ,הקשרים המתאימים ,לוועדה למינוי שופטים.רבים המקרים,שנאשמים מיוצגים ,פטורים מלהתייצב להקראה,שבלאו הכי לא ידברו בה כלל,אלא עורכי דינם.האם השפלתו של ראש הממשלה ,שלא לצורך ,מחוייבת המציאות.
לחן - העובדות כהווייתן
התמים | 21-05-2020 20:30
הוועדה למינוי שופטים מורכבת מ 2 שרים, 2 חברי כנסת, 3 שופטים ו2 חברי לשכת עורכי הדין. ב 12 השנים האחרונות היה בוועדה רוב לאנשי הימין. בתקופה זו מונו או קודמו רוב השופטים המכהנים כעת. אמור מעתה : רוב השופטים נבחרו או קודמו בהחלטת הימין. כל היתר - ספינים חלולים.