אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כיצד הפכה כחול לבן לארדואן?

תמונות של ראש הממשלה תחת הכיתוב ״ארדואן״ עדיין תלויות ברחובות, למרות זאת, מלחמת אחים לא פרצה, ולא תפרוץ. למרות חוקים אנטי דמוקרטיים בעליל מצד כחול לבן, ולמרות תביעות השתקה מכוערות כנגד אלו שהעזו להתנגד. אז כיצד הפכה כחול לבן לארדואן?

כיצד הפכה כחול לבן לארדואן?
  (צילום: הדס פרוש/ פלאש 90)

אם ישראלי ממוצע ששהה בשבועיים האחרונים בבידוד, יצא השבוע מן הבידוד, הוא יחשוב שקרה משהו מאוד דרמטי במדינה, כזה דרמטי שגרם לבני גנץ לצייץ: ״לא תהיה מלחמת אחים״. ולחברו למפלגה, בוגי יעלון לצייץ על נתניהו: ״אתה מסית וממריד את תומכיך, תוך הפצת שקרים וקורא למלחמת אחים״. לפיכך, כרגע אנו נמצאים בימי ההמתנה. לקראת מלחמת האחים שתפרוץ לה פתאום. סתם כך.

מלחמת אחים: לא פרצה, ולא תפרוץ

אבל האמת היא בשבוע האחרון לא קרה שום דבר מיוחד. אזרחי מדינת ישראל לא החליטו לפרוץ במלחמת אחים. מדובר באסטרטגיה ברורה של כחול לבן. למתג את נתניהו כממריד, מסית, ואלים, כדי שאולי בבוא היום, יוכלו להגיד לציבור שגם ממשלת מיעוט עם הרשימה המשותפת עדיפה על "ממריד" שהורס את העם כמו נתניהו. אבל האמת צריכה להאמר. פוסטים הזויים תמיד היו, ותמיד יהיו. ביקורת לגיטימית של הימין על רצון המפלגה להקים ממשלת מיעוט איננה הסתה. איסור לחיצת הידיים בגלל הקורונה לא יגרום למלחמת אחים. אפשר להירגע, תמונות של ראש הממשלה תחת הכיתוב ״ארדואן״ עדיין תלויות ברחובות, למרות זאת, המלחמה לא פרצה, ולא תפרוץ. למרות חוקים אנטי דמוקרטיים בעליל מצד כחול לבן, ולמרות תביעות השתקה מכוערות כנגד אלו שהעזו להתנגד. אז כיצד הפכה כחול לבן לארדואן?

במקביל לקמפיין "מלחמת האזרחים", בכחול לבן הרימו לאוויר שני בלוני ניסוי מפוקפקים. אחד, רצון חקיקה פרסונלית נגד נתניהו. מהלך כזה הוא חוקי. אך מכוער גם בקנה המידה של הפוליטיקה שלנו. נתניהו קיבל חמישים ושמונה מנדטים ממפלגות שהתחייבו ללכת איתו. למרות כתבי האישום. מהלך שישנה את חוקי המשחק למרות רצון של חלק גדול מאוד מהעם הוא מכוער. ספק רב אם מהלך כזה חוקי מבחינה משפטית. אבל מהלך כזה בהחלט מבהיל את נתניהו. אביגדור ליברמן וכחול לבן התנגדו עד כה בצורה נחרצת לחסינות נתניהו בטענה שהיא ״פרסונלית״. המהלך שלהם חושף צביעות גדולה. בתקשורת הישראלית התנגדו בכל תוקף לחסינות של נתניהו. הגיע הזמן שיעשו אותו דבר למהלך של גנץ. לא יעלה על הדעת שאבירי שלטון החוק, הנקראים כחול לבן, ימנעו מציבור שלם לבחור במועמד שהם רוצים. העם צריך לבחור את נציגיו. לא כחול לבן.

בלון ניסוי שני שהופרח על ידי כחול לבן, הוא הקמת ממשלת מיעוט בתמיכה מבחוץ של המשותפת וליברמן. מעבר להקמת ממשלה שתהיה תלויה בחסדי תומכי הטרור, בכחול לבן פשוט שיקרו לציבור במצח נחושה. הם נחושים להעביר חוק נגד נתניהו ורוצים המלצה של המשותפת, בניגוד לכל מה שהבטיחו לפני הבחירות. ‏הזיגזג של כחול לבן וליברמן בנושא ההסתייעות במשותפת, דווקא אחרי סגירת הקלפיות, ולא לפני כן, הוא שיא של ציניות ועזות מצח, אפילו במושגי הפוליטיקה שלנו.אך עם זאת, ספק אם הדבר יצא לפועל. יועז הנדל וצביקה האוזר עלולים לטרפד הקמה של ממשלה כזו.

בנוסף, המשמעות הפוליטית מרתיעה את כחול לבן. ממשלת מיעוט תביא בסבירות גבוהה לבחירות נוספות תוך מספר חודשים וכחול לבן עלולה להינזק אלקטורלית על ידי בוחרי ימין רך. אך במידה וממשלה כזו לא תקום, כחול לבן עלולה להיענש על ידי מצביעי שמאל שדורשים הקמת ממשלה. האופציה הטובה ביותר של כחול לבן היא ללכת לבחירות נוספות ולהשיג רוב שאינו מצריך תמיכה של המשותפת אלה הימנעות. ממשלת אחדות מבחינת כחול לבן, לא על הפרק.

כחול לבן תצטרך את תמיכת הרשימה המשותפת

בשביל להעביר את החוק שימנע מביבי להקים ממשלה כחול לבן תצטרך את תמיכתם של הרשימה המשותפת. ראוי להגיד לציבור את המשמעויות האדירות עבוד המדינה של המהלך הזה. בני גנץ שיקר לבוחריו. הגיע הזמן של התקשורת להפסיק עם האתרוג. כמו שהיא עושה מצוין עם נתניהו. לשקר הזה, יש משמעויות רבות עבור מדינת ישראל.

הספקולציות שצביקה האוזר ויועז הנדל יערקו לממשלת נתניהו גרמו לשניים להבהיר בצורה חד משמעית שאינם מתכוונים לעשות זאת. לעומת זאת, עד עתה לא ראינו דבר דומה ביחס לספקולציות על ממשלת מיעוט. השניים הללו, שבמשך כל מערכת הבחירות אמרו את הדבר הזה בלי שום בעיה, מתמהמהים. מפלגת תל״ם נמצאת בצומת דרכים לא פשוטה.‏ הם, יותר מכל אחד אחר, אמרו שוב ושוב שאין מקום לשיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת.‏ הברירות שלהם קשות: ‏או לקבל את "דין התנועה" בטענה שמדובר בחקיקה לטובת המדינה, או להתפטר. למרות שהנדל והאוזר מקיימים את הבטחת הבחירות הבסיסית של ראשי כחול לבן, הם זוכים למבול של בוז ורפש מחלק מעמיתיהם למפלגה ומאנשי שמאל רבים. בקרוב הם יצטרכו להכריע: הכיסא או האידאולוגיה.

ע״פ הסקר של דיירקט פלוס כחמישים אחוז ממצביעי כחול לבן סולדים ממשלת מיעוט. הסכנה הנשקפת ממהלך כזה גדולה. בנוסף, בוגי, הנדל והאוזר היו מעין פוליסת ביטוח עבור המצביעים הימניים של כחול לבן. כחול לבן השתמשה בהם כדי להביא קולות מהימין ולהרגיע מהקמת ממשלת מיעוט. לכן כשהנדל, והאוזר מתנגדים כעת לעריקה, הם לא גונבים קולות, ההיפך, הם מממשים הבטחת בחירות. הרוחות בכחול לבן סוערות. ובקרוב זה הזמן להחליט, איזה צד יהיה סוער יותר.

תוך מספר ימים מאז הפרחת שני הבלונים, הפכה כחול לבן לארדואן. היא השתמשה במעשה מכוער של תביעות השתקה כנגד ימניים שהעזו להביע את דעתם כנגד אחד משני המהלכים הללו. איראן זה כאן, "הממלכתיים", לא מקבלים ביקורת, ולכן הם משתמשים בשימוש ״הסתה״, ציבור שלם הפך בין רגע לאלים ומסית. בזמן שכחול לבן מנסה להעביר חוק שמבטל לגמרי את רצון מחנה היריב, הימין הפך למסית. מי שבוחל בתחבולות מכוערות, שלא יתפלא שהמחנה השני ישתוק.

׳הקוקפיט׳, ינסה להעביר לפחות מהלך אחד בשביל להגיד: "תם עידן נתניהו", וינסו לגייס עריקים מהליכוד. כחול לבן נמצאת בצומת דרכים לא פשוטה עבור המפלגה. המפלגה מפוצלת וגם מצביעיה. קברניטי כחול לבן נמצאים בפני החלטה כואבת. שבמידה לא מועטה תזעזע את אמות הסיפים, לכאן או לכאן. כרגע אנחנו בתקופת ההמתנה. השקט שלפני הסערה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
למען ארץ ישראל מותר להפר הבטחות!
ברור | 09-03-2020 19:08
כך פסקו הרבנים עצמם! על מנת להציל את המדינה מלפיתו המושחתת של הנוכל סגול השיער מקיסריה, מותר להפר את ההבטחות לבוחרים!
מה לגבי השקרן מבלפור
ארדואן | 10-03-2020 6:17
מי שרוצה להחליף את המשטרה , מי שרוצה להחליף את הפרקליטות , מי שרוצה לפטר את היומש , מי ששוכר חוקרים פרטיים אחרי מתנגדיו , אכן דומה לארדואן , ההבדל שארדואן לא רק רצה אלא גם עשה .... ביבי עדיין בשלב הרצון .....
רחבה
רח | 10-03-2020 2:18
אדיוט בן של רחב
המדינה זקוקה להצלה מהשמאלנים צאצאי הנאצים
בן | 10-03-2020 0:27
הגיע הזמן לנקות את הארץ מהטינופת ולחוקק חוקים שיאפשרו ענישה למי שמכר נשמתו לשטן או לאויב תמורת סיפוק יצר נקמה ואובססיה מרושעת
רחמנות עליהם, בשבילם זה להיות או לחדול!!
אביגדור | 09-03-2020 22:54
מפעילי/ מנווטי, גנץ, לא מרחמים עליו, אותם לא מעניין שום דבר, מלבד, גניבת השלטון מהעם, בכל דרך שהיא. לכן גם לא מעניין אותם, ממשלת אחדות. אלה חולירות, דיקטטורים, רוצים את הכל רק בשליטתם. ברור להם לחלוטין, שמסבב לסבב, גנץ והשמאל מאבדים גובה, ממש לפני התרסקות. לכן אין להם מה להפסיד. הם יודעים טוב מאוד שבסבב הבא, הרביעי, זה נגמר. אמן, שהשם ימשיך להקשיח את ליבם, שימשיכו לסרב לאחדות, ושנזכה לראות בקרוב מאוד בהתרסקותם. רעים וחטאים שכמותכם. אמן ואמן
2
מה עדיף עו"ד עודה או עו"ד בן גביר?
נאה דורש | 09-03-2020 19:14
מתברר שבאיימן עודה בחרו טיפה יותר בוחרים מאשר בחרו במלך הבורקס של חברון.
3
שקרנים חסרי בושה
יהודי | 09-03-2020 20:46
מפלגת כלב
שקרים תמיד היו תרבותם של שמאלנים והערבים
בן | 10-03-2020 0:18
מכרו נשמתם לשטן
הם לא הבטיחו לא לשקר!
אתה שקרן | 09-03-2020 22:08
למדו מביבי
4
העיקר שנתניה יכנס לכלא
עמי | 09-03-2020 23:08
העיקר שנתניהו שיכנס לכלא
5
יישר כוח נתניהו
חייל | 09-03-2020 23:46
תודה
6
עבור סיפוק האובססיה השמאלנית נגד נתניהו
ארצי | 10-03-2020 0:24
השמאלנים ימכרו את המדינה ואת עתידה, את תורת ישראל ואת אלוהיו ובלבד שיספקו את הצמא שלהם לדם של נתניהו. בכל פעם שעם ישראל הרבה בתים, כבף וזהב - חלקים ממנו (כמו השמאלנים היום) קבעו נחרצות שעוצם ידם הוא שהביא לעושר ולכן הרשו לעצמם לבגוד בה'... ולמי ששכח את בריתנו כפי שהיא מופיעה בספר דברים - הברכה והקללה נתונות לפנינו, בהתאם למעשינו וכך מה שהיה הוא שיהיה ויקום עלינו אויב חדש שיכה בנו
7
פוגי טפי עליק
ק | 10-03-2020 2:17
בוגי. יעלון. היה שר הבטחון של מדינת ישראל. מתחנן למשותפת. שיסכימו. לתמוך בכחול לבן. הבן אדם התחרפן או כניראה משהו נפשי אחרת אין הסברקשה להבין מדוע בוגי יעלון סירב להיפגש עים הורים שכולים בושה וחרפה.
8
ארדואן מחכך ידיו יש לו תומכים סהרורין
גנץ ולפיד | 10-03-2020 4:46
אם נראה איזה גנרלים צצו וקמו לנו להרוס מדינה קטנה הנקראת היהודים. פתאום מאסו בה לסלקה מן המפה . כמו שפעם חברה הכינה למדינה ערבית בלונים עם מפה העולם. ובטעות רואים מדינת ישראל קטנה הבלון. וזה נגד רצונם. מה נעשה ?החליטו לנקוב חור בבלון וכך למחוק זרע ישראל מן המפה.
9
ארדואן
אילן | 10-03-2020 7:30
התבלבלתם ארדואן= שילטון יחיד אשר כולם חיבים לחתום על נאמנות
10
עע
עע | 10-03-2020 8:10
הערבים הם אחי צודקים בעולם.היהודים מאז שקרנים נוכלים
11
מ"ה
אזרייה | 11-03-2020 0:31
במקום יערקו , - הרבה יותר נכון להשתמש ב ; יחברו / יחזרו הביתה ! ב) מה ? פתאום ! חייבים ? לאפשר ! החדרה ברוטאלית ! בכח ! של 15 ! תומכיי מחבלים ! לתוך כנסת ישראל ! בשעה, שיש להם פרלמנט משלהם בעזזזזע ובמו קעקע ע !
12
מה הקשר ארדואן?
לא ידוע | 11-03-2020 8:52
לכחול להן יש פרסומת כחול לבן או ארדואן, מה הקשר בין ביבי לבין ארדואן (שהוא נשיא טורקיה). מה, כבר אין לכחול לבן משפטים לפרסומות שלהם? (מצביע הליכוד)