אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב קלנר: "חונטה בג"צית השתלטה על המדינה"

בשיעור שהגיעו לידי סרוגים, הרב יוסף קלנר מתאר מדוע לדעתו צריך לשנות את נוסח התפילה לשלום המדינה: "השתלטה החונטה משפטית וביטלה את מדינת ישראל".

הרב קלנר: "חונטה בג"צית השתלטה על המדינה"
  צילומסך מכון מאיר

בשיעור שהעביר הרב יוסף קלנר שהגיע לידי סרוגים הוא מתייחס לתפילה לשלום המדינה שתוקנה בידי הרבנות הראשית והוא מעיד על הרצון לשנות את הנוסח מ- 'ברך את מדינת ישראל' ל- 'הקם את מדינת ישראל'.

הרב קלנר תולה את האשם במהפכה השיפוטית שהוביל השופט אהרון ברק שמגיעה לשיא לדבריו בהחלטת בג"צ בשאלת יכולתו של ראש ממשלה נתניהו להרכיב ממשלה תחת כתב אישום והחלטתם לדחות את ההחלטה העקרונית לאחר הבחירות.

עוד באותו נושא

יהודה יפרח: "קצת מודעות לא תזיק למערכת המשפט"

אנחנו מביאים את דבריו המלאים:

מה שקרה בשבת האחרונה הוא שעברתי לפני התיבה בתפילת 'מוסף', בשכונה שלנו "מעלה הזיתים" בירושלים, כפי שנוהגים לעשות בשבוע לפני היארצייט, כי יש יארצייט לאמא שלי השבוע. ולפני "יקום פורקן" ניגשתי לרב שלנו, "מרא דאתרא", ושאלתי אותו האם הוא מרשה לי בתפילה לשלום המדינה, לומר במקום "אבינו שבשמים צור ישראל וגואלו ברך את מדינת ישראל" – לשנות ולומר – "אבינו שבשמים צור ישראל וגואלו הקם את מדינת ישראל להמשך צמיחת גאולתנו". כי כפי איך שאני רואה את הדברים, שכבר דסקסתי עליהם אתו בעבר, בטלה מדינת ישראל.

וכל כך למה?

כי נעשה פה מעשה נבלה שלא היה כמותו בהיסטוריה – החונטה הבג"צית המשפטית השתלטה על מדינת ישראל וביטלה אותה. וזה נעשה בצורה כזו שמעטים המבחינים במה שהתרחש, עד שאפילו אתם המומים ממה שאני אומר… אתם שומעים ורואים ולא יכולים להאמין למה שאירע פה. אבל כך אני רואה וכך אני מבין, ואינני יכול להתכחש למה שאני רואה ומבין.

שורש הפורענות החל על ידי נשיא העליון בזמנו, 'אהרן ברק', לפני שלושים שנה, כאשר אמר ש"הכל שפיט". אלא שאז לא הבנו מה גלום בתוך ההתנסחות הזו. והנה הגיע היום והמערכת המשפטית מודיעה: "היא לא תדון עכשיו אם נתניהו יכול להקים ממשלה או לא יכול להקים ממשלה, אלא היא תמתין לתוצאות הבחירות ואז היא תדון בזה". – והארץ לא רעשה, ולא קמה האומה עם נציגיה ומערכותיה ואישיה הפרטיים, כנגד ההכרזה המזעזעת הזו, ולא מחו: 'מי אתם?! מי מינה אתכם לכך?! עם ישראל הוא הריבון! ואנחנו, ורק אנחנו נחליט! איננו שואלים אתכם אם אתם מסכימים או לא, כל הזכות שלכם לדבר – היא מכוחנו, ומכוחנו בלבד! אין לכם שום זכות לומר מילה על החלטת רוב העם בבחירתו הדמוקרטית. אם העם החליט בבחירות על מישהו שלדעתו הוא ראוי לנהל את ענייניו. החלטת העם היא המלה האחרונה!'"

הרי כל כח הבג"ץ הוא מכח המנדט שקבל מן הממשלה, והממשלה שואבת את כוחה – מהעם. העם בחר ממשלה שתנהל את ענייניו, והממשלה בחרה קבוצת אנשים שתשפוט – היא לא בחרה אותם כדי לחוקק! קבוצת האנשים הזו (בג"ץ) יכולה, לכל היותר, לומר לריבון: 'בעבר אתה החלטת להתנהל על פי קו מסוים, וקו זה נמצא בסתירה למה שאתה עושה עכשיו'.

– במדינה תקינה יכול הריבון להשיב על דברים כאלה לבג"ץ: 'תודה רבה, לא שמתי לב'; אך הריבון יכול גם לומר: 'חזרתי בי ממה שאמרתי ומן הקו שנקטתי בו בעבר ועכשיו החלטתי להתנהל אחרת, והערתך איננה משנה את החלטתי הנוכחית'.

הריבון – אלו הם נציגי העם, בחירי העם, הממשלה והכנסת.

והנה מעיזים היועץ המשפטי לממשלה ואנשי הבג"ץ לומר: 'אתם תבחרו, ואנחנו נאמר אם זה מקובל עלינו או לא, ונחליט אם בחירתכם תקפה או בטלה'… ועובר הצבור על ההכרזה הזו לסדר היום, ולא קם למחות על המרידה הזו בשלטונו – ביום הארור הזה בטל שלטון העם על המדינה, והושלמה ההשתלטות של הרודנים, שמינו את עצמם מטעם עצמם לאדוני המדינה. והצבור הרחב בשתיקתו נותן מקום להבין שהוא מסכים לכך. (ואף שברור, שלו יבין רוב העם מה שאירע כאן  – הוא לא יסכים לכך בשום פנים ואופן! אבל בפועל הוא עדיין לא נתן לזה כל ביטוי רשמי ברור).

בהיסטוריה של עם ישראל היו טיראנים  – עמרי, זמרי, ירבעם; פלוני רצח את אלמוני, וכך נהיה לריבון ש"הכל נושק על פיו"  – והעם שתק, ובזאת סימן שהעם הסכים – קיבל את המצב… בשתיקה…

לכאורה זה המצב היום במדינת ישראל.

אבל באמת המצב היום חמור לאין שיעור. כי אם תבדוק את סולם הערכים של החונטה והברנז'ה הזו – תגלה שבאמת אין אצלם ערך ללאום, כי אצלם המילה 'לאום' חשודה כ'גזענות'. כאשר נערך דיון משפטי וטוענים שפלוני רוצה דבר מה מסוים, ומאן דהו יאמר שהדברים עומדים בניגוד לאינטרס הלאומי – יאמרו לו: אז מה?… הרי ישנם ערכים אחרים, פרט לאינטרס הלאומי החשובים לא פחות ואף הרבה יותר; כמו 'כבוד האדם וחירותו', ובכלל במדינת ישראל ישנם מיעוטים רבים, כמו המיעוט הדרוזי והמיעוט הערבי, ובסופו של דבר מדינת ישראל היא 'מדינת כל אזרחיה'…

עבור הבג"ץ – המכנה המשותף של האנשים היושבים בציון איננו הלאום. מושג הלאום נמצא אצלם היכן שהוא בתוך סולם הערכים או אף בתחתיתו, ובוודאי אינו הערך העליון. החוק הוא הממליך מלכים! א"כ, אין זו 'מדינת ישראל' כי אם 'מדינת החוק'.

ואם תאמר אבל החוק הוא שנחקק על ידי נבחרי הציבור – אך מסתבר שבג"ץ אינו רק גורם שופט אלא גם גורם מחוקק. כך הם רואים את עצמם!  וכה אמר "האל" אהרון ברק: 'לא משנה מה אומר המחוקק, משנה מה אומר המחוקק הסביר'. ומיהו המחוקק הסביר? – ברור… אהרן ברק!

זו המציאות!

וכולם שומעים ועוברים הלאה…

אבל עם ישראל כולו מסכים לזה? עם ישראל שותק, וכל זמן שיש כאן שתיקה – השתיקה אינה שתיקה רועמת אלא שתיקה מזעזעת…

זהו אסון המקביל למאורע שנקבע עליו בעבר צום גדליה, שהרי מה קרה בצום גדליה? וכי רק מפני שהרגו את גדליה, שהיה "בחור טוב", בגלל זה אנחנו צמים?! הרי מאז נהרגו כל כך הרבה יהודים גדולים וצדיקים… אלא שאנחנו צמים בצום גדליה מפני שאז בטלה המדינה!

ישנו יום נוסף שבו בטלה המדינה – תשעה באב – אחד המאורעות הקשים שאירעו בו הוא כשלון מרד בר כוכבא, כישלון הניסיון האחרון להקים מדינה לפני הגלות הארוכה.

אמנם, בדרך כלל מדינה מתבטלת על ידי טנקים וגדודים המשתלטים על הפרלמנט והתקשורת, אך כאן נעשתה ההשתלטות "שקטה" – ע"י מניפולציות משפטיות של הבג"ץ.

ואנחנו, הציבור הרחב, מתנהל כדאשתקד: 'העיקר שאני מקבל את המשכורת בזמן, ממשיך ללמוד, לשרת במילואים… כל אחד ממשיך בעניינו…'.

זה המצב כיום.

על כן לדעתי כיום ודאי שצריך לזעוק ולהתפלל לשלום המדינה, צריך להתפלל להקים אותה מנפילתה המטויה (– "הַלּוֹבֵשׁ צְדָקָה וְלוֹ כַּמְעִיל עֲטוּיָה. וּמִמַּכָּה עַצְמָהּ מְתַקֵּן רְטִיָה. קוֹמֵם עֲדָתְךָ מִנְּפִילָתָהּ הַמְּטוּיָה. בְּכֹחֲךָ הַגָּדוֹל וּבִזְרֹעֲךָ הַנְּטוּיָה"), להציל אותה מהאסון הזה.

כך אני קורא את המפה.

אמנם אני מסכים לחלוטין עם המרא דאתרא שלנו הרב רפאל שנור, שאינני יכול לשנות את התפילה לשלום המדינה. כי אני אינני הרבנות הראשית, ובאמת אפילו אינני רב – אין לי סמיכה לרבנות, ואינני אחראי על שום קהילה. מי שצריך לקום ולתקן – זו הרבנות הראשית, בלבד.

רב שכונתנו היקר שאליו נגשתי וביקשתי את רשותו, אמר לי בצדק: 'אם אתה תשנה, כל אחד ישנה, נתחיל לשנות את הסידור, לאן נגיע?!'. אך מ"מ אינני יכול לעשות שקר בנפשי – ואיך אעמוד לפני ד' ואומר "ברך את מדינת ישראל" היקרה לי מכל, כאשר היא שוכבת לפני מתה… משל לסבתא שמתה – וכי תתפלל 'אבינו שבשמים צור ישראל וגואלו ברך את סבתא'?! מה 'ברך את סבתא'?!… במצב כזה צריך להתפלל ריבונו של עולם, אנא הקם אותה לתחייה!

על כן הציע הרב שהוא יאמר את 'התפילה לשלום המדינה', ואני עמדתי לידו ואמרתי 'הלוואי'… אמרתי 'אמן' – אבל זו 'אמן יתומה'…

אמרו לי במה אני טועה?… אני מאוד אשמח ואודה לכל מי שיסביר לי את טעותי. אבל לא בטיעונים של קשקושים… בשכונה שלנו בשיעור בשבת שהתקיים אחרי מוסף ששם בקשו השכנים החברים שלי להבין מה הלך ביני ובין הרב רפאל, כאשר הסברתי את הדברים האלה שהסברתי לכם פה, היו כמה שניסו לומר איזה סברות, ולהקשות על דברי, אך לא מצאתי כל טיעון בעל משקל רציני נגד. ואמנם גם רב השכונה שלנו אמר שהוא מסכים עם עיקר דברי, ושותף לזעזוע מהמצב.

אמנם בשיחה עם הבן שלי הוא העיר הערה של טעם: 'ממשלת ישראל – לכשתקום – הרי בכוחה לחוקק את "פסיקת ההתגברות", זאת אומרת שהכח עדיין נמצא בידיה, עדיין קיימת "יד־העם" "האוחזת בשטיח ויכולה למשוך אותו"'…

אינני מכחיש את דבריו, ויד־ד' לא תקצר, ויד העם לא תקצר, "עוד לא אבדה תקוותנו". ובוודאי שבסוף אנו נצא רק מבוררים יותר ומחוזקים יותר מכל האסון הזה, ושום דבר לא השתנה מכל מה שאנו לומדים באורות ובוודאות המוחלטת של מהלך הגאולה והקץ המגולה שאנו בעיצומו. ומדינת ישראל קום תקום ויגדל קידוש ד' מחילול ד' הנורא שמתרחש עכשיו. ודבר אחד מדברי הרב והרצי"ה לא ישוב ריקם, ולא זז ממקומו. אך נכון לימים אלה זהו עדיין המצב האומלל.

בתהליך הגאולה כבר עברנו דברים קשים מאוד (שואה, התנתקות) ועכשיו אנו עוברים משבר נורא נוסף – אך גם הוא כקודמיו – בוודאי הוא לא ישבור אותנו! וכמו שאמרתי בהפגנה שם בככר בת"א – "נצח ישראל לא ישקר", והם לא יוכלו לנו. ועם ישראל יקום ויחיה.

לפני שלשים שנה ר' צבי [טאו] אמר שעוד יהיה יותר גרוע. היה קשה לקבל את זה – מה יכול להיות יותר גרוע מכפי שהיה אז?!… לא יכולנו לדמיין דבר כזה… כיום אינני יודע לדמיין מה, אבל אינני נאיבי – יכול להיות אף יותר גרוע… ועם כל זאת – "נצח ישראל ולא ישקר"! נצח ישראל ינצח! ומדינת ישראל עוד תקום, בכפליים לתושייה.

זה איום ונורא שעם ישראל לא קם! לא דמיינו שיכול להיות דבר כזה, וטירוף כזה שבו אנו חיים. אנחנו מקבלים שיעור מדוע "ייתי ולא איחמיניה" (סנהדרין צח, ב). האמוראים שאמרו זאת (עולא, רבה, רבי יוחנן) – היו אנשים רציניים!

שואלים: מה אתה מציע לעשות? אני לא יודע! אני רק יודע שהמציאות הזו נוראה ואיומה! עם ישראל לא מבין את המצב, ולכן בפועל לא עושים דבר! כאשר ביבי צעק שנעשית כאן 'הפיכה שלטונית' – אומרים כנגדו: 'ברור, הוא אומר זאת רק מפני שהוא רוצה להציל את עצמו'… וכאשר נאמני ביבי טוענים שהוא צודק – אומרים כנגדם: 'ביבי שטף להם את המוח'…

ההמון מופצץ מכל כך הרבה דיס־אינפורמציה, מכל כך הרבה אינפורמציה תקשורתית, המסיחה את הדעת מן החשוב ומטשטשת את עולם הערכים, הופכת את הלא־חשוב לחשוב ואת החשוב ללא־חשוב, מפציצה בעובדות, עד שההמון מתבלבל… וההמון פשוט קורס תחת המציאות הזו…

עד כאן קריאת המפה שלי.

אשמח מאוד אם מישהו יבוא ויסביר לי במה אני טועה – אני אנשק אותו…

לאחר התפילה ב"מעלה הזיתים" מתקיים שיעור שלי בספר 'אורות', ובשיעור בקשו ממני והסברתי את כל מה שאמרתי לכם זה עתה – ובאריכות גדולה יותר. והתנהל דיון ער בעניין זה אמר בכה וזה אמר בכה… ובין החבר'ה כאלה המתקשים בעיכול רעיונות חדשים… כידוע יש המתקשים ב"הבנת הנקרא", ואף יש שאינם חנונים ב"הבנת הנשמע"… וחולשה ידועה דוחפת אנשים "לשלוף" כל אחד "את המגירה הידועה שלו" כדי לקטלג אותי: "אז זהו?!" "הרב קלנר הוא כמו הרב טל?!"… "הוא נהיה חרדי"… "הוא התהפך על הראש ושכח את כל מה שלימד אותנו כל השנים" (נו… ב"ה… שכאשר אני שכחתי… אז לכל הפחות הם זוכרים, ויודעים ומבינים את המצב בהתאם לכל הנלמד – ב"ה, לא אלמן ישראל…).

שאלו אותי: אז מה לא נגיד הלל ביום העצמאות הבא?

אמרתי: ודאי שנאמר הלל – כמו בחנוכה. בחנוכה אומרים הלל על ש"חזרה מלכות לישראל יתר על מאתיים שנה", ואנו נאמר הלל על ש"חזרה מלכות לישראל יתר על שבעים שנה".

לסיכום – עיקר דברי:

שלש "מראות נגעים" בהתנהלות הבג"ץ והמערכת המשפטית המתפקדת ברוחו:

א. הם רואים את עצמם כגורם מחוקק.

ב.  הם רואים עצמם כסמכות עליונה שבידה לקבל או לבטל את החלטות רוב העם, כלומר: רואים עצמם כריבון המדינה.

ג. הערך הלאומי להם אינו אלא אחד מקבוצת ערכים, שהערך של כבוד האדם וחרותו גובר עליהם. וא"כ, הגורם הלאומי איננו השיקול העליון של המערכת, והמכנה המשותף שלנו במדינה אינו הנאמנות לערך הלאומי, כי אם לחוק. א"כ, אין זו מדינת הלאום העברי כי אם מדינת כל האזרחים הנאמנים לחוק – "מדינת חוק".

כאשר המחוקק המכריע אינו העם כי אם בג"ץ, והערך הלאומי אינו עליון מן הערך האזרחי של הנאמנות לחוקים של בג"ץ – מצב זה מבטל את תקיפותה ומשמעותה של מדינת־הלאום מדינת־ישראל. (השימוש בשם "מדינת ישראל" ובסמלי הלאום, הדגל, וההמנון, ועוד, אינם אלא מחסה כזב של מניפולציה אורווליאנית למהלך המזעזע הזה).

עם ישראל חי! – מדינת ישראל עוד תקום ותחיה!

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
79 תגובות - 44 דיונים מיין לפי
1
דבילים גסי רוח לא חסר
חיים וייס | 07-02-2020 10:05
אבל למה צריך לתת במה וכל מצורע וזב חטם דוגמת האידיוט התורן יוסקלה קלנר?
מ-77 הימין שולט בכסף ומנחיל את דרכו
חונטה פונטה | 09-02-2020 4:23
אבל משום מה רבנים מרגישים שהם ראוים להיות האיצטלה השיפוטית, ולא שופטי בגץ (=שחלקם ימניים או חובשי כיפה). מה יעשו הרבנים כשיצטרכו להתמודד עם החוק הבינלאומי? עם האג?...ישלפו את הגמרא?
המקובלים: החונטה היא מזרע עמלק ימח שמם וזכרם
תודה הרב קלנר | 08-02-2020 21:01
בזוהר הקדוש מובא, כי בסוף הגלות ישתלט זרע עמלק על מערכת המשפט. אולם רק לתקופה קצרה ביותר. ועוד נזכה לראות בקרוב במפלתם. איש את חברו לחונטה יתקע סכין בלבו
אתה מזלזל במה שגם הרב קוק זצ"ל ראה
מלכיאל | 07-02-2020 14:05
והיד הרמה המחומשת בהפקרות ודרכי הגויים, באין זכר לקדושת ישראל באמת; המחפה את חרסיה בסיגים של לאומיות מזויפת, בגרגרים של היסתוריה (מלשון הסתר-יה), ושל חיבת שפה; המלבישה את החיים צורה ישראלית מבחוץ, במקום שהפנים (פ' מנוקדת שבא) כולו הוא אינו יהודי, העומד להיות נהפך למשחית ולמפלצת, ולבסוף גם לשנאת עם ישראל וארץ ישראל, כאשר כבר נוכחנו על פי הנסיון. היד הטמאה הזאת תתגבר אז אין די באר גודל האסון. אבל בהשית בטחתי שלא יתן למוט רגלנו (אגרות הראיה, אגרת קלד)
קשה,לציבור הסרוג קשה לעכל - וזה מובן ונורמאלי
מלכיאל | 07-02-2020 14:00
מדינת ישראל מתחילה לחרוט על דיגלה יותר ויותר מלחמה בקודש כשכוהני הדת החדשה הם שופטי בגצ. מדינת ישראל מתחילה לסיים את תפקידה - הקמת החומריות של האומה. לאט לאט מתעוררת הציפיה לקומה הרוחנית של האומה שאותה תוביל ממלכת בית דוד. את צמח דוד עבדך מהרה תצמיח.
שתוק וזהו
חיים צרעת | 07-02-2020 12:23
זה יעשה לך טוב. תן לי מילה אחת לא נכונה במה שהוא אמר? בגץ השתלט על המדינה בכוח האיום בפתיחת תיקים ובסיוע התקשורת חיימקה צרעת
סתום תפה חתיכת ערלה מהלכת
מאור פנים | 07-02-2020 10:55
כל כינויי הגנאי הם מחמאות לטינופת מסריחה כמוך
2
אדיר זיק
מורה | 07-02-2020 10:09
אדיר זיק זצל היה אומר שהוא יהודי מארץ ישראל. כבר אחרי הסכמי אוסלו.
ובית המדרש של הרב קלנר בז לו וגינה אותו
הצתה מאוחרת | 07-02-2020 13:17
אם היו מתעוררים אז מצב, מצבנו היה אחר
מדינת ישראל המהווה את משיח בן יוסף
מלכי | 07-02-2020 13:15
מסיימת את תפקידה. אנו מצפים לישועה, מצפים למלכות משיח בן דוד.
3
איזה איש נעים הליכות ומאיר פנים
איזה יופי | 07-02-2020 10:10
אני בטוח שמוטי אלון ישמח לחבקו ולנשקו, ואם קלנר יזרום, אז אפשר גם יותר מזה.
כל
כלב | 07-02-2020 12:23
המבזה תח. אין ורפואה למכתו.
אתה הומו בעצמך
מאור פנים | 07-02-2020 10:56
תתנשק עם גל אוחובסקי
4
שימו לב!
עידו | 07-02-2020 10:20
למנהלי האתר. האם אינכם שמים לב שתגובות רבות הם של סוטים שמאלנים ורפורמים? שיושבים על האתרים הדתיים ומכניסים רפיון וכפירה וזימה לעם ישראל היראים.
עידו2 היה כיף לפגוש אותך במצעד הגאווה!
לעידו2 | 07-02-2020 10:51
על תתבייש במי שאתה! כם לך מגיע להינות בחיים. חבל שתשאר לא מסופק. הופעה חד פעמית במצעד זה מצויין, אבל לא מספיק.
5
זה בעצם מה שאומרים החרדים-הפיתרון להצביע לעו
מיכל | 07-02-2020 10:26
לעוצמה יהודית. במקום זה אנשים מטומטמים ומצביעים לליכוד ולימינה. העם רדום....
דייייייי
התמים | 07-02-2020 10:53
עוצמה , נמאסתם. די כבר להידחף לכל חור. מה עניין עוצמה לכאן ?
6
החרדלים לא ציוניים. נקודה.
סרוג | 07-02-2020 10:44
מי ששם אדמורים והלכות לפני דין דמלכותא לא משלנו. גט כריתות.
על זה אומר הרב
דתי ציוני | 29-10-2020 15:40
על זה אומר הרב באיגרות הראיה (חא עמ' קנד) ש'מבלתי מבינים אי אפשר להיזהר ואין צורך כל כך להיזהר'. מה יהא עליך?
מי ששם דינא דמלכותא לפני כל דבר אחר
מרא דאתרא | 09-02-2020 11:17
כמו דאורייתא ודרבנן אינני יודע של מי הוא. אני רק מזכיר שלא מדינת ישראל נתנה לנו את התורה. אז נכון דינא דמלכותא באופן עקרוני זה דבר חשוב ביותר! אבל זה לא הדבר החשוב ביותר ואגב גם לכך יש תנאים מסוימים. היום המדינה מכריחה יהודים לעבור על הלכות (כגון בענייני הפרדה - מה ימנע מהם לאסור ברית מילה? או אפילו הרבה פחות מזה - מה ימנע מהם למנוע הנחת תפילין במקום ציבורי? הם כבר בדרך לשם והתעסקו בזה כאילו יש עבירה פלילית בנושא. ואני לא מתכוון דווקא לדוכני חבד אלא אפילו אם אתה מניח תפילין ומתפלל בשטחי אימונים במילואים או בטיול.
זה לא דין דמלכןתא
חמוד | 07-02-2020 12:24
זה דין דמלחונטה. ותקרא את הספר ״מפלגת בגץ“ אולי תתחיל להבין משהו.
מציע לכל הציונים להכנס ולראות חרדל אופיני
תגובה למאור פנים | 07-02-2020 11:36
בדיוק כמה שנאמר. זבל חראדי לאומני אופייני
סרוג- תמשיך לחבק ולחבק את העבודה זרה שלך
עמיחי | 07-02-2020 10:58
תוך כדי שהיא רוצחת אותך ומאנסת את אשתך ובנותיך. אתה חסר צורת אנוש. עדיף שלא נבראת
מלכותא שלך, לא שלנו
מאור פנים | 07-02-2020 10:57
אנחנו מנקים את האחוריים עם הדגל שלה
7
ירבעם לא היה הטיראן אלא רחבעם בן שלמה
רון | 07-02-2020 10:45
הרב קלנר כל כך שבוי ברטוריקה שלו שכופה את דעתו על העובדות. רחבעם בן שלמה היה הרודן ('אבי יסר אתכם בשוטים ואני אייסר אתכם בעקרבים'). העם מאס ברודן ובחר בירבעם בן נבט שהיה המלך היחיד שנבחר על ידי העם. הרב קלנר רוצה שהעם יחליט, אבל רק אם ההחלטה מתאימה לדעתו של הרב ולכן ירבעם נבחר העם הוא הרודן (טיראן) ורחבעם הוא המנהיג הראוי. יש שם לתופעה הזאת - נרקיסיזם. אנשים שלא מוכנים לסבול כל דעה אחרת והוא אומר קדיש על מדינת ישראל בשניה שמשהו שם לא מתאים לו.
לאח מלמטה
רון | 09-02-2020 10:12
קלנר לא רב, הוא קיבל סמיכה. ולך שכל כך חושש לפגוע ברב שלא קיים - אתה לא חושש מחזרה על חטא המרגלים? אחרי 2000 שנות גלות קמה מדינת ישראל ואז בא קלנר לחרף מערכות אלוהים חיים וטוען אין מדינה!!! חטא המרגלים מתגמד לעומת הכפירה של קלנר וחברי הכת שלהם. עם ישראל במדבר לא ראה בעיניו את הארץ הטובה ולא זכה להיכנס ולרוות מטובה. וכאן עומד ילד מפונק חי לו בארץ ש2000 'נה התפללנו אליה ומכחיש את קיומה כי הדברים לא מתנהלים בדיוק כמו שהוא רוצה עם נשים במטבח וגברים בסלון. עונש המרגלים היה - ''...במדבר הזה יפלו פגריכם ...'' מה לדעתך יהיה העונש של קלנר והכת שלו? אני מציע לך להבדל מהעדה הרעה הזאת
משו קטן
אחיך | 07-02-2020 15:43
אחי היקר! סתם חבל לזלזל ברבנים, זה לא בריא לא לך, לא לי ולא לעם ישראל, לא בעולם הזה ולא בעולם הבא (בשום מצב). בכל מקרה, היו 2 ירבעם (נראה לי שהשני יותר מתאים. מניח שהרב העדיף לבחור מלך יותר רשע ולא רק טיראן) אז אפשר לנסות (בדרך כלל זה קשה) ללמד זכות גם אם הדברים נראים לך מוזרים, וגם אם לא, לא חייב להסיק מזה מסקנות כאלה מרחיקות לכת. כל טוב.
8
השפוי האחרון בציונות הדתית?
עמיחי | 07-02-2020 10:56
הבעיה היא שהציבור הדתלשי כל כך מסטול על המדינה היא כבר מזמן מכרה את נשמתה אליה ואף פעם תקבל החלטות להיטיב את המצב כי המדינה לא משנה מה תעשה היא קדושה. באמת אנשים נבזים אתם. אם אינכם יודעים סגידה כזאת למדינה - לא משנה איזה- ישראל או גרמניה או איטליה או יפן - זה נקרא פאשיזם, טוטלתריות. 75 שנה ופילוסופית הממשל של הנאצים מצאה לה בית אצל 'יהודים דתיים'. איכס. המושג אנחנו העם המעצבת את הצהרת העצמאות של הדמוקרטיה היחידה בעולם זה כל כך זר פה זה מביך. אתם עם של עבדים. תתביישו לכם. עדיין לא יצאתם ממצרים בכלל. עבודה זרה המודרני - מדינת ישראל
9
עוד הוכחה לכך שחיים באר צדק לגמרי.
ישכוייח, ר' חיים | 07-02-2020 10:59
חרדל = חורבן
תגובה
ישראל | 07-02-2020 11:58
אתה וחיים באר אותה סחורה רקובה.
10
צודק בכל מילה
חיים | 07-02-2020 11:18
מחללת שבת ורפורמי בראש מפלגה דתית. אין ציונות דתית! הכל בלוף
11
צא ולמד מהי דמוקרטיה
שפוי לשם שינוי | 07-02-2020 11:22
בית המשפט לא מקבל את כוחו מהממשלה ידידי, על עיקרון הפרדת הרשויות שמעת ?! ייתכן והופר האיזון בין המערכות השונות ויש לתקנו דבר אחד בטוח הזויים משיחיים כמוך לא ראויים לעשות את זה
דמוקרטיה
בתשבע | 09-02-2020 11:01
אשמח אם תסביר לי מה זה דמוקרטיה אני עד היום לא מבינה את משמעותה. לפי מה שלימדו אותי זה : שלטון העם . מה שאומר שאנחנו המחליטים ולא אף גוף אחר..
12
מדינת ישראל קיימת, ואתה יכול להכריז תענית
משה נירן | 07-02-2020 11:48
הרב קלנר מפונק. פשוט וכואב. אילו היה חי בימי גירוש ספרד, מה היה עושה? אילו היה חי בגזירות תח ותט, מה היה עושה? אילו היה חי בזמן שלטון הטורקים בארץ, מה היה עושה? אילו היה חי בגרמניה בשנת 1938, מה היה עושה? היה מפסיק להתפלל כלל וכלל! הרב קלנר, אנחנו חיים בתקופה נהדרת. עם ישראל פורח, מדינת ישראל פורחת, לימוד תורה פורח, הכלכלה פורחת - ואתה מצאת נקודה אחת שאיננה פורחת ואתה נשבר? זו אמונה בבורא עולם או אמונה שבורה ונפחדת? מדהים. איך קורה שאנשים שמלמדים אמונה - חסרים אותה. כי הם חסרים את האמונה הפשוטה, השורשית, של כל יהודי ויהודיה פשוטים - הקבה איתנו בכל זמן ובכל דור. הוא הקים את המדינה, והמדינה חיה. יש בעיות? בוודאי. חכה רגע. חכה שני רגעים. סבלנות, אתה הרב קלנר אינך מבין את מעשי ה' בעולם. אבל אתה חייב להאמין בו.
על זה
דתי ציוני | 29-10-2020 15:43
הרב כותב באיגרות הראיה (חא עמ' קנד) ש'מבלתי מבינים אי אפשר להיזהר ואין צורך כל כך להיזהר'
13
לצערי הרב צודק . יתבטל המשפח תחזור המדינה
אריק | 07-02-2020 11:59
בית המשפט ביחסו הסלחן למשפחות מחבלים ומצד שני לזרוק לכלא אמא שקולה מירב חג'אג' צריך להוציא את כולנו לרחובות מול בתי המשפט
14
חונטה חרדלית השתלטה על הציבור הדתי לאומי
ניסן | 07-02-2020 12:12
זו האמת הכואבת מאוד
הרב קלנר
דתי ציוני | 29-10-2020 15:45
הרב קלנר אמר לי מפורשות שהוא לא חלק מאף ציבור (הציונות הדתית גם נחשבת ציבור). אז די סתם לקשקש
15
מציע מחר בבית הכנסת - להוסיף יהי רצון
מתקן | 07-02-2020 12:13
יהי רצון מלפניך ה אלוקינו ואלוקי אבותינו שתצלינו מרבנים מחללי שם שמים מרבנים המוציאים שם רע ליהדות ומרבנים שבטוחים שבלעו את כל החוכמות שבעולם
אוי אוי
דתי ציוני | 29-10-2020 15:46
הרב כותב באיגרות הראיה (חא עמ' קנד) ש'מבלתי מבינים אי אפשר להיזהר ואין צורך כל כך להיזהר'
16
שיבדוק מטעם מי תלוש המשכורת שלו...
יאיר | 07-02-2020 13:14
שיבדוק מטעם מי תלוש המשכורת שלו. אם זה מטעם המדינה - שיגיד תודה או שייותר על המשכורת.
אתה לא חכם אתה
דתי ציוני | 29-10-2020 15:47
הרב כותב באיגרות הראיה (חא עמ' קנד) ש'מבלתי מבינים אי אפשר להיזהר ואין צורך כל כך להיזהר'
לא ממך, ממשכורת רגילה, אידיוט
תורם | 07-02-2020 16:35
לא ממך, ממשכורת רגילה, אידיוט
17
חרפה של מאמר!
ההסבר בפנים | 07-02-2020 14:01
הרשות השופטת מסתמכת על החוק ולא על ״רצון העם״. כלומר, זכותה המלאה לפסוק על פי החוק, ואף לפרש אותו על פי רוח המוסר והצדק, ככתוב במגילת העצמאות, ולא על פי הלך הרוח של הציבור או זהות נבחריו. ולמי שיש בעיה עם פרשנויות לחוק נזכיר שזה בדיוק מה שהיהדות הרבנית עושה - מפרשת חוקים והלכות מהתורה על חיינו כיום. בנוגע לפסקת ההתגברות - הרשות השופטת קבעה שכרגע מדובר בעניין תיאורטי לכן מוטב להמתין עד לאחר הבחירות כשבאמת תתעורר שאלה מעשית. אבל הכותב חדור במטרה להסית ולא יתן לעובדות לבלבל אותו. חוקי מדינת ישראל הם המסגרת שמחזיקה את כולנו יחד ומונעים התדרדרות לאנרכיה ולמצב של כל דאלים גבר. ואגב, הרוב יכול להיות גם אלים וטועה. חוקי היסוד נועדו להגן על החלש מפני אלימות ועריצות החזק שיכול לפעמים להיות גם הרוב. לידיעתכם, גם הנאצים היו הרוב בזמנו. האם חוקיהם היו חוקיים? לא!! יש עוד טיעונים רבים למה הכותב טועה ומטעה, והוא כנראה יודע זאת (ואם לא - מצבנו חמור באמת) אך קצרה היריעה. הדבר דומה למי שמחורר חור בסירה ששטה על המים מתוך תלונה על כיוון השיט. אז עצרת את מסלול הנסיעה אבל כולנו נטבע. בתקווה לשלום, טובה וברכה. שבת שלום!
וואוו
עמיחי | 07-02-2020 15:03
כמה בולשיט אפשר להעמיס ב5 משפטים. זכית בשיא גינס.
18
וואו אני המום
גיא | 07-02-2020 14:12
המצב באמת קטסרופה אבל לא פשוט לי לעכל את דברי הרב...
19
מה דעת הרבנים להפסיק
התמים | 07-02-2020 14:26
להגג ולבחוש בכל מיני נושאים ועניינים בהם אינם מבינים דבר ? לרב קלנר אין שום ידע בתחום המשפט, החקיקה, החוקה והאיזון בין הרשויות השונות. הוא לא מבין דבר בתחום אבל מרשה לעצמו להתאבל על אובדן המדינה לטובת החונטה המשפטית, כביכול. בכל מדינה נורמלית בית המשפט העליון מכריע גם בסוגיות חוקתיות ומינהליות. בעניין האפשרות של מועמד לראשות הממשלה להרכיב ממשלה - יש לקונה בחוק. לכן, בית המשפט אמור להחליט אם יוכל או לא להרכיב ממשלה. החוק פשוט לא צפה מקרה בו נאשם בפלילים יהיה בראש מפלגה שמקבלת מנדט להרכיב ממשלה. בכל מדינה נורמלית מועמד כזה היה מסיר את מועמדותו. אצלנו יש לו עזות פנים להתייצב בראש מפלגה מרכזית. ולרב קלנר הייתי אומר שבמקום להתעסק בנושאי חוקה ומשפט - שיביע דעתו הערכית והמוסרית על מועמד שהודה בניאוף, שעומד לדין בגין 3 אישומי שחיתות פליליים ושמשקר ללא הרף בכל פורום בו הוא נמצא. נתניהו הוא הדמות שהרב קלנר מוצא כמתאים לעמוד בראש המדינה היהודית ? במקום להוקיע את ביבי הוא תוקף את מערכות החוק והמשפט. ליקוי מאורות עמוק אצל רבני הימין.
לא רלבנטי
יוסי | 10-02-2020 9:32
בדמוקרטיה של העם לכל אחד יש זכות בחירה ומשכך גם זכות וחובה לגבש את דעתו. אתה מדבר על שלטון החכמים, ואנחנו לא שם ולא רוצים להיות שם.
הרב קלנר ממש לא סנגור של נתניהו רק מציב לך תמ
מישהו | 08-02-2020 20:18
והמצב הוא שלא הממשלה מחליטה אלא הבגץ
20
הרב קלנר, עפר אני וכו, אבל אפשר לשאל שאלת תם?
עמיחי | 07-02-2020 15:02
אם כבר אז לא עדיף להתפלל להחלת מלכות בית דוד? אבל בעצם לענד ישנה טעות בעצם הנחתך. כי למעשה התפילה הוא בקשה על השגשוג של מה שקיים לא משנה מה שתקרא לה עם כל העוולות של המדינה הקלוקלת הזאת כרגע הקבה משתמש בו להיטיב עם היהודים ולאפשר להם לחזור הביתה ולהתכונן למלכות בית דוד. אז כאחד שאינו סוגד למדינה כמוני אבל רואה בו אמצעי להיטיב לעם ישראל, עדיין אפשר לבקש שלכל מלכות שלא תהיה פה- תורכי, בריטי, הלואי והיינו מדינת 51 של ארצות הברית (אפשר לחלום) שתהיה כלי להשפעת טובה על עם ישראל. כמו שעשו היהודים משך כל הדורות בכל המדינות. לא רוצים מצב של איש את רעהו חיים בלעו.
הרב קלנר
דתי ציוני | 29-10-2020 15:55
לא מתכחש למה שהיה וגם לא למה שיהיה. די עם ההבנה הרדודה הזאת.
משהו קטן
עמיחי | 07-02-2020 15:52
אחי היקר! (אגב, אחלה שם) לא חושב אתה צריך לדקדק ככ בדברי הרב קלנר ולהתרגש מידי, פשוט תיקח את המסר החשוב העולה מדבריו הקשור לעובדות ביחס לבגץ, נראה לי שהמצב באמת דורש תיקון, תחשוב על הדברים שקרו במדינה שנראים כמו מעשים של השמאל... בלי הבעיות שבגץ גרם היה אפשר למנוע חלק מאוד גדול מהם (אגב, המליצו לי לקרוא ספר בשם 'הארנק והחרב' שמדבר בדיוק על הפעולות של בגץ, עדיין לא יצא לי לקרוא אבל ממה שראיתי הוא באמת טוב)
21
הרב קליינר הצטרף לקרן לישראל חדשה
רון | 07-02-2020 15:37
קבר את המדינה הקיימת (לשעבר ראשית צמיחת גאולתנו ) כי לא נאה לו הטובה שהקב''ה השפיע עלינו . יעמוד הרב קליינר ויברא לנו מדינה חדשה יש מאין ויאציל עליה מרוחו ויהיה לנו לאלוקים חדשים.
22
אולי במקום להתאבל - לעשות?
אני | 07-02-2020 16:37
או שאנחנו בעצם בגלות, ובגלות אי אפשר לעשות כלום חוץ מלהתפלל ולהתאבל.
23
כמה צדק הרצי"ה, צריך עצבים של ברזל
מאיר | 08-02-2020 22:12
מסתבר שאפילו חלק ממשיכי דרכו של הרציה, איבדו את הסבלנות. כמה הוא צדק שצריך עצבים של ברזל...
קצר וקולע!!!!!!!!
אביב | 09-02-2020 23:01
תגובה קצרה וקולעת
24
איפה הוא היה בהתנתקות?
קווניק לשעבר | 08-02-2020 23:39
הרב קלנר שיקף פה 2 נקודות מעניינות שהן מוטיב אצל רבים מרבני הקו: 1. אין לו סמיכה לרבנות, כי בקו לא צריך סמיכה ולא לימוד הלכה מעמיק כדי להפוך להיות רב. יש אורות וזהו. אגב, ר' אברום שפירא דווקא דחף ללימוד הלכה ולסמיכה את תלמידיו. 2. איפה הוא היה בהתנתקות? אז טען יחד עם חבריו לקו שאם נאבק בתכנית, ננצח את צהל ונהרוס את המדינה.. ממחיש את ניתוק הקו מהמציאות
צר לי
דתי ציוני | 29-10-2020 15:50
צר לי להכזיבך אבל דווקא הקו בהתנתקות היו היחידים שהחזיקו בקו ממלכתי. מה הקשר שאין לו סמיכה? רואים שאתה בער, הוא רב שעיקר עניינו אמונה, ולא הלכה לכן לא עשה סמיכה.
25
קלנר ?
דנינו | 09-02-2020 6:35
אתה רב ? אתה אדם הזוי,חשוך, שעדיף שתתחבא במרתף....פוייייי
26
לא רק..
. | 09-02-2020 6:40
חונטה דתית לאומית השתלטה על חובשי הכיפות הסרו
27
החונטה בפרקליטות...
א.ב | 09-02-2020 7:42
אני מפחד הרבה יותר מהשתלטות המשיחיסטים והשתלטות הדת על המדינה!
28
דברי הרב אמת ויציב
דניאל | 09-02-2020 9:24
לצערנו היום ישנם בעלי כיפות עם תפיסה של פוסט מודרניזם
הרב קלנר באמת פוסט מודרניסט
רון | 09-02-2020 13:53
במציאות שלכם יש מדינה יהודית בשם מדינת ישראל, אבל לרב קלנר יש מציאות אחרת שבה אנחנו חיים בפלסטין או במטריקס. מאוד פוסט מודרניסטי מצידו
29
ברוך הבא למחנה המתפכחים כב' הרב!
מרא דאתרא | 09-02-2020 11:11
אשריך ! ועם זאת כב' הרב עדיין עדין בדבריו.
30
הרצל ייסד כאן את הרס היהדות ותרבות אברהם אבינ
בן הארץ! | 09-02-2020 17:14
אלו אחד מהנסיונות הכושלים , של הרצל וחבורתו , במזימתו לחיסול היהודות ומורשתנו ,הקדושה שקיבלנו מהקדוש אבינו אברהם !!! כשהרצל , פנה לאפיפיור כדי לנצר את היהודים !!! וכך היה אם רעיון אוגנדה , וארגנטינה כמדינות ליהודים שלא צלחו בידו !!! וכשכשל בכך , כנראה אז הרצל אימץ את השם ציונות , כדי להוליך שולל את עמנו היהודי , דרך השימוש במילת הקודש ציון , ממנה נוצרה המילה ציונות !!! ומכאן ואחרי כל זאת , שמדינת ישראל היהודית , עדיין באמת עוד לא נולדה ולא נוסדה !!! וכך מעולם ועד היום , גם לא דנו עדיין למעשה את הרצל וחבורתו , על מעשוו הנפשעים נגד העם היהודי !!! שלדעתי , יתכן והיוו מקור השראה להיטלר והנאצים !!! וכך גם הביא וגרם , לסיכסוך רב השנים והערוך בהיסטוריה האנושית !!! אם מי שהם , בני בריתנו ההיסטוריים והאמיתיים הערבים והאיסלם , שבמשך אלפי שנים נתנו חסות ומגן לאשכנזים , מפני הפרעות הרצח והאונס , שביצעו בהם האירופיים !!! אותם אירופיים שלהבנתי הרצל וחבורתו הנפשעת , פעלו בשליחותם להרס היהדות !!! וכאן אפשר בנקודה זו , להגיד על קלנר זה , שהוא בור נבער מדעת , ששורשוו כנראה אירו-פגניים !!! כמו כוזרים רבים שגיורם נתון בספק גדול!!! ולכן גם אינם , מכירים ויודעים את דרכו ומורשתנו האמיתית מאת הקדוש אברהם ואבינו האמיתי !!! שהנחיל ליהדות והאיסלם את ערכי החיים , ודרך לחיים נכונים ומבורכים !!! וכך הוא אם רבים אחרים בדת היהודית , ובמיוחד מהציונות הדתית שלמעשה , הרצל שיטה אותם כשהשתמש בהם , כעלה התאנה שלו , תוך השימוש במילה ציונות , להטעיית עמנו !!!
31
גויים בשרות הרצל,מיסד הרס היהדות ותרבות אברהם
הרצל מייסד הרס עמנו! | 09-02-2020 17:28
מהנסיונות הכושלים , של הרצל במזימתו לחיסול היהודות ומורשתו של הקדוש אברהם אבינו היתה !!! כשפנה לאפיפיור כדי לנצר את היהודים !!! וכך היה אם רעיון אוגנדה , וארגנטינה כמדינות ליהודים שלא צלחו בידו !!! וכשכשל בכך , כנראה אז הרצל אימץ את השם ציונות , כדי להוליך שולל את עמנו היהודי , דרך השימוש במילת הקודש ציון , ממנה נוצרה המילה ציונות !!! ומכאן ואחרי כל זאת , שמדינת ישראל היהודית , עדיין באמת עוד לא נולדה ולא נוסדה !!! וכך מעולם ועד היום , גם לא דנו עדיין למעשה את הרצל וחבורתו , על מעשוו הנפשעים נגד העם היהודי !!! שלדעתי , יתכן והיוו מקור השראה להיטלר והנאצים !!! וכך גם הביא וגרם , לסיכסוך רב השנים והערוך בהיסטוריה האנושית !!! אם מי שהם , בני בריתנו ההיסטוריים והאמיתיים הערבים והאיסלם , שבמשך אלפי שנים נתנו חסות ומגן לאשכנזים , מפני הפרעות הרצח והאונס , שביצעו בהם האירופיים !!! אותם אירופיים שלהבנתי הרצל וחבורתו הנפשעת , פעלו בשליחותם להרס היהדות !!! וכאן אפשר בנקודה זו , להגיד על קלנר זה , שהוא בור נבער מדעת , ששורשוו כנראה אירו-פגניים !!! כמו כוזרים רבים שגיורם נתון בספק גדול!!! ולכן גם אינם , מכירים ויודעים את דרכו ומורשתנו האמיתית מאת הקדוש אברהם ואבינו האמיתי !!! שהנחיל ליהדות והאיסלם את ערכי החיים , ודרך לחיים נכונים ומבורכים !!! וכך הוא אם רבים אחרים בדת היהודית , ובמיוחד מהציונות הדתית שלמעשה , הרצל שיטה אותם כשהשתמש בהם , כעלה התאנה שלו , תוך השימוש במילה ציונות , להטעיית עמנו !!!
32
אלוהים ישמור.
איזה טיפש | 10-02-2020 4:23
אפססססס
33
במחילה כבוד הרב
אסף | 11-02-2020 14:31
אף אחד לא מעל החוק נגיד שמחר העם יבחר בעבריין ופושע מוצהר לראשות הממשלה זה נראה לך נורמלי? דבריך אינם עומדים במבחן המציאות וההיגיון לדעתי יתרה מזאת הם פוגעים בקיום שלנו כאן כמדינת חוק להזכירך הווה מתפלל בשלומה של מלכות שאלמלא מוראה איש את רעהו חיים בלעו בשרות טובות
34
הרב על התפילה
שרה | 12-02-2020 2:45
אתה צודק והעם שותק .צריך להתפלל על ארץ ישראל.מדינה מלשון דין. כך אמר הרבי .
35
אתה ושאר המתנחלים הצבועים אשמים!!!
חילוני טהור | 12-02-2020 11:22
מצד 1 הצבעתם בנט ,שקד,ביבי,. ששיקרו לכם בפרצוף ולא עשו כלום בעניין ניתוק בגצ בהכרעוץ פוליטיות ומצד 2 היחיד שיכול לתקן את זה - בן גביר אז אותו אתם מנדים ראוי לכם שתיפלו מהענף שאתם מנסרים
36
תודה ל- רמב"ם
אורי זכאי | 12-02-2020 21:02
למקרא דבריו של הרב קלנר ודומים לו אני מבין ומסכים עם דברי הרמבם ראה: רמבם הלכות תלמוד תורה פרק ג הלכה י
37
כמה שטויות במלל מטומטם
יהושע | 14-02-2020 7:49
הבל וטעויות ללא סוף בהבנת הביקורת השיפוטית במדינה דמוקרטית. הוא לא מבין דבר וחצי דבר וגם לא גרגר.
38
טעות פטאלית
הרצל | 14-02-2020 9:28
שלא בוצעה מיד ב48 הפרדת דת מהמדינה.בכיה לדורות.כל מי שקרא ספר לא מנוקד אחד לפחות מרשה לעצמו לערער את עמודי התווך של הדמוקרטיה.כל פגיעה מילולית בעצם הלגיטימציה של מערכת המשפט שיחויייב בלימוד המשמעות של דה לגיטימציה של מערכת המשפט.ראה איטליה וגרמניה וברהמ בשנות האופל שלהם
39
ואהבת לרעך כמוך
נועם | 15-02-2020 12:42
ואהבת לרעך כמוך
40
החרד"ל הסיט את הגה העגלה הריקה של הציונות
ארז | 16-02-2020 20:56
הדתית חזק ימינה. אל התיהום. כשחמור כמו קלנר או דומיו משמשים כעגלון היש סיכוי שהעגלה תינצל ? ואם תינצל למי אכפת ? הרי ריקה היא, והעגלון ריקא
41
שתיקת המחוקק רבת השנים כהסכמה
משה דורון | 19-02-2020 21:55
את פיסקת ההתגברות היתה ויכולה עדיין הכנסת (ולא כנטען הממשלה) לחוקק זה מכבר. הריבון במדינת ישראל היא הכנסת הנבחרת ולא העם. זו משמעות היות המדינה גם דמוקרטית (ולא רק יהודית). הימנעות הכנסת מלחוקק פיסקת התגברות, משמעה הסכמתה עם המצב המשפטי על פי פרשנות בגץ. נתניהו נכשל שוב בהרכבת ממשלה ולעת הזו גם לא ידוע שיכלה בידו לעשות כן בעתיד. ולפיכך טענתו שהתרחשה הפיכה שלטונית היא טענת הבל. בגץ טרם החליט אם יהיה מנוע מלהרכיב ממשלה עקב כתב האישום החמור שהוגש נגדו ומכאן שהאבל על המדינה מוקדם.
42
אין בן דוד בא עד שייתאשו
חז"ל | 20-02-2020 18:46
מן הגאולה! (סנהדרין צז, א) כך למדנו חכמנו שלקראת ביאת המשיח דווקא כשנהיה הכי קרובים לגאולה השלמה ולהתגלות משיח בן דוד, דווקא אז יהיה יאוש גדול ועמי יתייאש מן הגאולה שכבר החלה! מכך אנו לומדים שהרב קלנר בדבריו המייאשים שאינם רואים עוד את גאולת ה' במציאות שלנו, מטמיע את תחושת היאוש בקרב העם ובכך מקרב אותנו לביאת המשיח. אשריך כבוד הרב על דבריך מלאי היאוש מן הגאולה!
43
זהירות: גז חרדל
ראובן | 08-06-2021 13:48
בטח היה מעדיף שתימשך שליטת החונטה החרדלית התומכת במחבל העומד בראש ישראל. אבל עוד מעט הוא הולך למעשיהו
44
הרב קלנר,האמת איתך...
מעריץ את האמת שלך! | 08-07-2021 0:46
הרב קלנר,האמת איתך איזו ג'יפה מצפה את גאולת עמינו... אבל בע'ה יתברך, זה מאפשר לרשעה להרים ראש, וכן כן גם לכם המגיבים הלוזרים מלאי הרוע שמשפריץ ג'יפה בכל מיני איצטלאות, גם בכם עוד יקויים -להישמדם עדי עד- במהרה בימינו אמן!