אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דעה: אנשי 'עוצמה לישראל', הגיע הזמן לחשבון נפש

זה קרה בעבר וכנראה יקרה גם בעתיד – מפלגות על הקצה שמנסות בכל הכוח להיכנס לכנסת, למרות האזהרות, למרות הסוף הידוע מראש. עכשיו נאלצים חברי המפלגה להתמודד עם ההאשמות על בזבוז קולות. אל דאגה, התירוצים מוכנים עוד לפני הבחירות. אולי במקום זה תעשו חשבון נפש.

דעה: אנשי 'עוצמה לישראל', הגיע הזמן לחשבון נפש
  פלאש90

כצפוי, לפחות למי שעיניו בראשו ויודע לקרוא סקרים ולנתח מציאות פוליטית פשוטה, מפלגת "עצמה לישראל" לא עברה את אחוז החסימה ולקחה איתה 66,000 קולות (שני מנדטים!) אל פח הזבל של מערכת הבחירות, יחד עם המעטפות הריקות ופתקי ההצבעה המחוררים.

זה קרה בעבר וכנראה יקרה גם בעתיד – מפלגות על הקצה שמנסות בכל הכוח להיכנס לכנסת, למרות האזהרות, למרות הסוף הידוע מראש. עכשיו נאלצים חברי המפלגה להתמודד עם ההאשמות על בזבוז קולות. אל דאגה, התירוצים מוכנים עוד לפני הבחירות.

טוענים חברי המפלגה כי מי שאשם בכך שהם לא נכנסו לכנסת הם אלו שלא הצביעו להם. זו טענה שקשה להתווכח איתה, בעיקר כי היא נכונה. השאלה היא למה לא הצביעו להם? הסיבות כנראה מגוונות ואיני יודע מה סיבתו של כל אחד, לכן אומר את הסיבה הפרטית שלי: הגעתי למסקנה שבמערכת הבחירות הנוכחית כדאי ליצור מפלגת ימין גדולה ומשמעותית שתשאף להצטרף לממשלה ולקחת אחריות על נושאים החשובים לנו כציבור דתי-ימני. אפשר להתווכח על זה, אבל בסוף זכותי לתת את קולי למפלגה שאני רואה לנכון.

גם אנשי הבית היהודי אשמים, כך לפי הטענות, כיון שקראו לציבור המצביעים לא להצביע למפלגה בשל סיכוייה הקלושים. הטענה הזו היא, איך לומר, קצת ילדותית בעיקר לאור העובדה שהנתון היה נכון. סיכויי "עצמה לישראל" לא היו ברורים ולכן צדקו אלו שקראו לא לבזבז את הקול. בנוסף, זה לגיטימי שמפלגה פלונית תקרא לא להצביע למפלגה אלמונית, גם אנשי 'עצמה' פרסמו כרוזים נגד בנט והגדירו את הבית היהודי כמפלגת מרכז, ככה נראית מערכת בחירות.

האשמה האמיתית תלויה באלו שלמרות סקרים לא מחמיאים, החליטו ללכת עד הסוף. נכון היו כמה סקרים שהראו על שלשה מנדטים אבל גם שלשה מנדטים מראים שמדובר בהליכה על הסף והיה ברור שמדובר בלקיחת סיכון. אני משער שגם אנשים שרואים ב'עצמה' בית פוליטי אופציונאלי חששו מאיבוד קולות והצביעו למפלגות אחרות, ככה זה. עדיין תקוע לנו בראש החשש מתסריט בחירות 92 ואנחנו לא לוקחים סיכונים מיותרים. הכתובת היתה על קיר מכוני הסקרים, היו כאלה שבחרו לקרוא אותה באופן חלקי או בכלל לא.

אני מלא הערכה לאריה אלדד ולמיכאל בן-ארי. שניהם מוכשרים, שניהם חדורי אידיאולוגיה ומוטיבציה למען עם ישראל. הם לא צריכים את ההסכמה שלי – מעשיהם בכנסת ומחוצה לה מעידים כי מדובר באנשים רציניים ששמים את טובת הכלל לפני טובתם האישית והיינו כולנו שמחים לו היו מתמנים לחברי כנסת. אבל עכשיו, עם שוך מערכת הבחירות, הגיע הזמן לחשבון נפש ולקבלת החלטות, אף אחד לא רוצה שזה יקרה שוב בבחירות הבאות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
21 תגובות - 20 דיונים מיין לפי
1
הגיע הזמן גם
יוסי | 31-01-2013 13:11
הגיע הזמן גם לחשבון נפש לציונות הדתית, לשתף, באמת, גם את החלקים היותר מילנטנטים שבה.
2
תפנים 66,840 איש רוצים ימין אמיתי לא פושר פרווה מרגרינה
שמואל טל | 31-01-2013 13:21
ימין פושר ימין פרווה ימין מרגרינה, יש מספיק לא חסר.
3
חשבון נפש ל5000 האיש שלא הצביעו לעוצמה לישראל
יואל | 31-01-2013 14:01
ובגללם 66000 איש לא באו לידי ביטוי בכנסת תראו רק כמה ערוץ 7 הבולשביקי של משפחת האצולה מלמד נלחם במיכאל בן ארי ואריה אלדד והכל בגלל שהם הראשונים שיצאו נגד הסכם גיבעת האולפנה שבפעם הראשונה בהסטוריה עם ישראל מתפנה ברצון בתמורה לטובות הנאה כספיות אח"כ גם הרב ליאור שלא מפחד מהם יצא נגד השחיתות הזו בגוש קטיף מלמד שלח את תלמידיו להילחם על בתים של אחרים שזה הגיע לכיס שלו כבר לא בא לו החשק להילחם מעניין מאד
4
בן ארי צדיק וצודק
נתן | 31-01-2013 16:19
היחידי שבשביל עקרונות ויתר על מקום בטוח בכנסת ואילו היה הולך אם בנט הם היו מפסידים 4מנדטים רק חצי מנדט של עוצמה באמת הלך לאיבוד
5
לכבוד מר מאיר דנה פיקאר...
שמואל | 31-01-2013 17:39
תשמע, יא ג'ינג'י... תעשה אתה חשבון נפש איך הצבעת למפלגה שמוכנה לתת לאוייב חלק גדול מיהודה ושומרון, אזרחות ל50.000 מחבלים, הפיכת היהדות לכל דיכפין בניגוד להלכות גיור מפורשות, גירוש יהודים, ישיבה בממשלה שמוכנה "לשאת ולתת" עם מחבלים ועוד דברים איומים ונוראים... מי שהצביע עוצמה , לא רק שלא ביזבז את קולו אלא גם הרוויח מצווה.
6
קשקוש!!! אנשים שמצביעים, לפחות שיצביעו על פי מצפונם!!
חנה אייזנמן | 31-01-2013 17:53
כמו שאמרתי - לפחות: בכלל אסור להצביע ולהכשיר את השיטה המחריבה את העם ואת הארץ, בתירוץ שזה נעשה באופן "לגיטימי" ו"דמוקרטי". אבל, מי שמצביע, כאמור לעיל, צריך להצביע לאמת!! בעצם, כל אלה החושבים שחובה היא, או, אולי "זכות", ממש מסכנים, כי אין שום מפלגה שמסוגלת, או, אפילו רוצה, לעשות את מה שטוב לעם ישראל. כוווווולם פוזלים לכיוון "מה יגידו", מה יעשו, האם יחייכו לי או יכעסו. כוווולם, כולל "עצמה לישראל" אינם ראויים. עם ישראל שכח לגמרי שהוא צריך להיות בסדר עם הקב"ה ולא עם הסקרים, או, אם תהיינה יותר כיפות או פחות כיפות. בדרך כלל, הכיפה ה"ממלכתית", היא אסון לעם ישראל.
7
אני לא מתחרט כי אם לא עוצמה לישראל לא היה לי למי להצביע
| 31-01-2013 18:01
8
עוצמה לישראל או לא להצביע בכלל!
חיים משולמי | 31-01-2013 18:12
לא הייתי נותן את קולי לאחד כמו בנט עם הכיפה הקטנה שישר צנח לעמדת היו"ר בלי ללמוד את השטח מלמטה ובטח שלא לאיילת שקד עם המכנסיים ההבדל בין אלו שהצביעו לעוצמה לישראל למצביעי הבית היהודי שמצביעי עוצמה לישראל הם אנשים ישרים ולא כמו כל מצביעי הבית הלאומי שמגמגמים על כל מה ששואלים אותם, סוגיית הגיור? תחבורה ציבורית בשבת? מאחזים? מעניין עם פעם אחת כל הרבנים שתמכו בהם כמו הרב מלמד עברו פעם אחת על המצע של הבית היהודי ועל שלל התבטאויותיהם בתקשורת בנוגע לנושאים אלו
9
אם הייתם בוחרים בעוצמה הייתם מגלים כמה עוצמה יש לישראל!
מתנחל | 31-01-2013 19:59
עוצמה לישראל זו המיפלגה היחידה שלא משקרת ולא מיתפשרת
10
רוב גדול בציבור לא שמע ולא ידע דבר על "עוצמה לישראל"
אדוניה,חיפה | 31-01-2013 20:19
ואלה ששמעו משהו זיהו אותה עם אותם מצעדים הפגנתיים ביישובים הערביים ולא "התלהבו" מכך ביותר..
11
הבית היהודי לא רצו אותם
ידידיה | 31-01-2013 20:33
12
איפה הייתם?
מאיר | 31-01-2013 22:34
13
תסמונת האשה המוכה
מאיר | 31-01-2013 22:40
מה נזכרתם לקפוץ פתאום? א. ברוב הסקרים הם עברו. ב. מי שהלך ראש בקיר בכל העסק זה בנט ושות' שכמו אשה מוכה לא הסכילו ועדיין לא מסכילים לעמוד על עקרונות- העיקר להיות בקואלציה. ג. מעודד שלמרות ה"אמברגו" התקשורתי של ערוץ 7- הגיעו לסף אחוז החסימה..
14
נראה אותם מקימים מאהל למנוע מהמורשע מושחת דרעי להיות שר
צבי | 01-02-2013 0:29
15
עוצמה לישראל היא היחידה שמיצגת את דעותי בתור חבדניק
שמוליק | 01-02-2013 11:19
כך שאין לי מישהו אחר לבחור בו ולכן חבל מאוד שהם לא עברו אבל אין ברירה הם היחידים שהמצע שלהם הוא שלמות הארץ העם והתורה כדעתו של הרבי מליובאוויטש. לא חושב שחסיד חב"ד אמיתי שמקושר לרבי מסוגל להצביע למפלגה שלא משקפת את דעת הרבי (הבית המפד"ל) ולכן אני מקווה מאוד (אפילו שזה נשמע מצחיק, ותבדקו ותראו שרוב החבדיניקים היו מעדיפים בכך) לפיצול בבית היהדי שיהיה כמו בפעם הקודמת שני מפלגות 1. מפד"ל 2.איחוד לאומי וכך יהיה לנו אפשרות להצביע למפלגה שבטוח עוברת את אחוז החסימה ולא נצטרך בלית ברירה להצביע למפלגה שרק אולי תעבור
16
רק עוצמה לישראל התנגדה למדינה ערבית נוספת בשטחי א"י
שלמה | 01-02-2013 12:28
אחרי שמדינת ישראל קבלה אלפי טילים השנה מעזה זה טירוף ממש לתמוך במפלגה שבעד מדינה ערבית על חשבון שטח מדינת ישראל רק עוצמה לישראל התנגדה למדינה ערבית נוספת על חשבון שטח ישראל
17
חול חול ואין מה לאכול (לא תוכן ולא טעם)
כל הכתבה הזו שטויות, | 01-02-2013 13:15
הגעתי למסקנה שבמערכת הבחירות הנוכחית כדאי ליצור מפלגת ימין גדולה (שכולן הגדירו את עצמן כמרכז בעלי אידאולוגיה שמאלנית-מדינה פלסטינית, ויתורים כואבים ושלום מיוחל) ומשמעותית שתשאף להצטרף לממשלה (לא משנה איזו ממשלה תקום, העיקר שיהיו בה) ולקחת אחריות על נושאים החשובים (ויתורים כואבים סטייל "הגיע זמן פינוי")לנו כציבור דתי-ימני (זאת הבעיה שהיהדות אצם היא דת לא דרך חיים הכולל מאמצים ועבודה עצמית, רובו ציבור דתל"שי מחבק ומקבל את כולם כולל ערבים "טובים" שארץ ישראל השלמה אינה הדגל המרכזי שלהם, ושההזויים הללו מנוער הגבעות רק עשבים שוטים וכתם על ההנהגה הזו (איזו יהדות יש פה?), והימניות מוטלת בספק)
18
הבעיה של עוצמה לישראל שהם לא לקקנים כמו כולם
אמנון | 01-02-2013 13:39
אם הם היו הולכים לכל רשימת רבנים הידועה והיו מבטיחים להם שידאגו למוסדות (ולכיס) שלהם אזי הרבנים היו יוצאים בקריאה לבחור בהם ואז הם היו מקבלים 6 מנדטים אבל הם לא כאלה!!! הם ישירים ואמינים ולא מתחנפים לאיש! למה הרב מלמד יצא נגדם בערוץ 7? הוא פעם אחת ניסה לשמוע אותם? לראות מה המצע שלהם? אבל החברה מתקומה הבטיחו לרב מלמד שידאגו לו ולמוסדותיו ו"ישבו" על ביבי שייתן את כל מה שהבטיח כאתנן לרב מלמד על פינוי האולפנא
19
אמרו לחרדים להצביע כהוראת הרבנים ורק מי שלא שומע לרבנים
משה | 01-02-2013 13:46
שיצביע להם. אני לא מצביע למפלגה שנכנעת לרבנים החרדים שהם השונאים הכי דדולים של מדינת ישראל וההתישבות!
20
זכותי להצביע למי שאני רוצה !!!!! גם בעתיד אצביע נץ !!!!
| 03-02-2013 16:41
התפיסה שרוב מצביעי עוצמה לישראל היו מצביעים מפד"ל - היא שגויה מהיסוד !!!!!!!!! הרוב היה נשאר בבית או מצביע שס, ג', ר' אמנון, או ר' אמסלם. אני למשל בחיים לא הייתי מצביע מפד"ל. דרך אגב, רוב רובם של מצביעי עוצמה לישראל שמחים על הצבעתם ולא היו עושים אחרת !!!
הצבעת נץ??? הפעם עוצמה היתה כף. נץ היה בעבר.
יעל | 18-09-2019 10:09
הפעם נץ היה פתק של מפלגה אחרת