אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מי אשם בכישלון הימין? תגובה לקלמן ליבסקינד

שי מימון מקום 11 ברשימת ימינה החלט להגיב לקלמן ליבסקינד שתקף את ההתנהלות של בנט ושקד בטור שפרסם במעריב "אם קלמן מחפש אשמים לחוסר ניצחון הימין, ממליץ לו להרים טלפון לבלפור"

מי אשם בכישלון הימין? תגובה לקלמן ליבסקינד

מקום 11 ברשימת 'ימינה' וחבר הימין החדש שי מימון הגיב בפייסבוק להאשמות של העיתונאי קלמן ליבסקינד בטור שפרסם במעריב תחת הכותרת, "המחיר הכבד שגבו ההרפתקאות של בנט ושקד היה צריך לגרום להם להניח את המפתחות"

"טוב, רציתי לסכם את התקופה המטורפת הזו. ובעז"ה עוד אעשה זה באופן הראוי. אבל תקף אותי רוגזו של קלמן ליבסקינד, אז אני מרגיש חובה להגיב." כותב מימון.

"ראשית, קלמן הוא בחור נהדר. נכס עצום לימין, כל עיתונאי ישראל בכף אחת וקלמן בשניה- מכריע את כולם. יש בינינו גם היכרות קרובה, אז כך שתהיו בטוחים כי מדובר במחלוקת לשם שמיים.

קראתי את הטור והאמת נדהמתי. קלמן, שהוא תמיד ענייני, מדוייק, חד ובהיר,הפעם פספס. בענק. למה הוא פספס?"

עוד באותו נושא

הרכש החדש בימין: רוני ססובר ושי מימון – מי אתם?


44

 

בואו נתחיל: ראשית בואו נדבר על ה- "סו קולד" כישלון.

את סבב א סיים הימין ש"מימין לליכוד" עם 5 מנדטים בפנים ו- 4 בחוץ. את סבב ב הוא סיים עם 7 מנדטים בפנים ו- 2 בחוץ. החתירה של שקד ובנט להתאחד שיפרה את המצב. נומינלית.

בואו גם נסגור פינה לגבי סבב א- לא היה תסריט בעולם שהימין החדש לא תעבור את אחוז החסימה. אף סוקר לא חשב כך. גם לא ביבי. זו הסיבה שירה כל כך חזק על הימין החדש. (מעניין שלא נשמעה ביקורת של קלמן בנושא הזה. עוד נחזור לכך). אין ספק שהיה כישלון, אבל לא הלכו אליו בעיניים פקוחות. זו הייתה הפתעה בסיסית, לא מצבית. ולכן קצת קשה להאשים את שקד ובנט בעצם זריקת הקולות לפח. אגב, בשונה מבן גביר שזוכה לביקורת רפה מאד מקלמן. (גם לכך נגיע).

בהמשך לנק' הקודמת- נכון. היה כישלון. חד משמעית. זו הסיבה שבעטיה הופקו הלקחים, הידקו את השורות, וקראו לכולם להצטרף. כן לכולם. קלמן מקונן על מהלך הפרישה. מכיוון שאיני מצוי בנבכי המהלך, לא אכנס לכך. אבל ליבי אומר לי שיש 2 צדדים למטבע הזה. כמו שבנט העיד – חלק מהרבנים פשוט אמרו לו שעדיף שיעזוב. אז הוא עזב. נוסיף עוד עובדה קטנה- לכל בוחר של השניים היה ברור דבר אחד מההתחלה: הם באו לבנות מפלגה שמשלבת ימין דתי – מסורתי – חילוני ביחד. הם לא פחות היו "בוגדים" בבוחרים ובבשורה שלהם אם היו נשארים במפלגה דתית מגזרית.

יאללה, נתקדם הלאה- בנט חזר בסבב ב לפוליטיקה כי כמעט 140 אלף איש בחרו בו בסבב א. כי הוא היה שר חינוך מצוין. כי הוא היחידי שהסיט את ביבי ימינה לאחר שדהר לעבר מדינה פלשתינית, הסכם המסתננים, פינוי ישובים וביצור בג"צ כמחליט העליון של מדינת ישראל. אז כן, הוא מבין עד כמה הוא חשוב. ולרדת למקום 4, לקבל הוראות מאחרים, ולהתיישר עם קמפיין- זה אכן מידת ענווה. למי שעד לפני רגע ניהל מפלגה גדולה זה מאד קשה, ובנט עשה זאת. מותר להעריך אותו על זה.

מה לגבי ההסכם עם שקד?

זה לגיטימי לגמרי. בנט בנה את הימין החדש, והנשים את המפלגה בכל התקופה שבין המערכות. שקד חזרה כמקום ראשון, תפסה את ההובלה והסכימה שבנט יקבל שר ראשון. יש ביניהם הבנה וכבוד הדדי, והכרה כל אחד ביתרונותיו של השני. חוצמזה, גם לטענת קלמן הוא היה שר מצויין, אז לא ברור איפה הבעיה.

לידיעת הקורא קלמן, וגם לידיעתכם – למי שעוד לא הפנים זאת: לימין החדש יש הרבה בוחרים חילונים. כך לפי ניתוח קלפיות מסבב א. יותר מכך, 50 אחוזים (או קרוב לכך) מהמתנדבים וראשי המטות- הם חילונים כשרים למהדרין. אני יודע- הם היום חבריי הקרובים. הימין החדש הוא באמת שילוב של ימין אידיאולוגי מסורתי, חילוני ודתי.

"אפשר למתוח ביקורת על בנימין נתניהו" כותב קלמן ומיד עובר לחושיו הפוליטיים המחודדים של רוה"מ ולעובדה שהוא תותח. סליחה, אבל איפה הביקורת על נתניהו באמת?? אף מילה. לא על כך שהנשים את עוצמה יהודית למרות שלא היה לה שום סיכוי בעולם, וכאשר המליץ לא להצביע להם זה היה מעט מדי ומאוחר מדי, לא על הירי המטורף כלפי ימינה, לא על האובססיה כנגד בנט ושקד שהתגלתה גם תוך כדי הקמפיין הזה, גם על ידו וגם על ידי עדויות גברת אדלסון. קלמן מאשים את שקד ובנט בכישלון הגוש ופוטר את נתניהו שהתאמץ לירות בנגמש ועד הדקה ה-91 עודד אנשים לזרוק את הקול לפח. לך תבין.

ואם בחוסר ביקורת עסקינן, אז היחס לבן גביר הוא באמת לא רציני. האיש שורף קולות סדרתי כבר 4 מערכות בחירות ברצף, כל פעם בתירוץ אחר, וקלמן מוציא אותו סבבה. אני לא מבין, אם הוא שווה 2 מנדטים ומקבל את מקום 8- הוא בפנים, ועם חוק נורווגי גם הבא בתור שלו יכול להיכנס. למה הוא לא בא? למה לא לדרוש קצת ענווה מבן גביר? זה מדהים שבתחרות על איבוד קולות הימין אצל קלמן, בנט מנצח את בן גביר. קצת נראה כמו אג'נדה ולא כמו ניתוח קר.

יותר מכך- סליחה, אבל היה הסכם בין שלושת מפלגות איחוד הימין. הם קשרו גורלן זו בזו. הימין החדש בא למו"מ עם האיחוד. למה הטענות כלפי בנט בכלל? שאיחוד הימין יתכבד ויכריע איפה המיקום של כל אחד משותפיו. דומה הדבר לכך שמישהו יבוא בטענות לסמוטריץ' על מיקומי המתמודדים של הימין החדש.

טענה מוזרה נוספת היא שבן גביר מסוגל להביא הכי הרבה קולות מכל השותפים למיזם.

זה חוסר הבנה לטעון כך. בן גביר שווה כנראה 50 אלף ועוד 30 נרתמו למאמץ. משהו כזה. כנראה היה קורה אותו דבר אם סמוטריץ היה רץ לבד או הרב פרץ.

מה שבאמת התגלה הוא שלימין החדש יש בייס קבוע, יציב וגדול פי 2 מכל השאר- 4 מנדטים ברזל. ובכל זאת, הימין החדש היה אחרון בהצבת המועמדים ברשימה (שקד באה כמועמדת מוסכמת על כולם). זה נקרא להתגמש עבור המטרה, עבור האחדות. מוזר שקלמן לא דורש זאת מבן גביר.

וראו איזה פלא, קלמן ממשיך להגן על התנהגות בן גביר גם ביום שאחרי שריפת הקולות. וזה באמת מתחיל להדאיג. במקום לדרוש שם חשבון נפש, ולקיחת אחריות- שוב האשם הוא בנט המופקר- היעד הנוח ביותר לתקיפה- ובן גביר סה"כ אמד את כוחו והראה לכל הימין מאיפה משתין הדג ושורף את הגוש. פשוט לא נתפס. המבעיר את הבעירה יוצא הגיבור, וזה שאיחד את הכוחות, ולקח צעד אחורה כדי לאפשר זאת, נלקח לתחנת משטרת ליבסקינד.

איילת שקד ניהלה את הקמפיין. אני ראיתי זאת במו עיני. קיבלה החלטות, הניעה תהליכים. וכן, גם עשתה זאת בגבורה. לא איבדנו אף קול ורק התחזקנו בסבב ב. לולא גיבורו האהוב של קלמן- בן גביר- גם היינו מגיעים ל-10 מנדטים. שקד שימרה את כל הימין שמימין לליכוד למרות המתקפות הקטלניות של גיבורו השני של קלמן – רוה"מ – שעוד פעם ירה ימינה, על ימינה, במקום שמאלה.

סוף דבר, שקד ובנט עשו טעות בסבב א. למדו לקח, התחברו, ניווטו והצליחו לשמר את הכוח של הימין ואף להגדיל אותו. נכון, זו לא הצלחה. רצינו יותר. אך לאור הפירומן בן גביר מצד אחד ונסיונות שתיית הקולות של הליכוד מצד שני – זה בוודאי לא כשלון.

אם באמת קלמן מחפש אשמים לחוסר ניצחון גוש הימין, אני ממליץ לו להרים טלפון לבלפור ומיד אח"כ לקפוץ לחברון. שם הוא ימצא הרבה יותר תשובות.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
63 תגובות - 47 דיונים מיין לפי
1
צודק ב100% קלמן מפחד מביבי
יצחק | 23-09-2019 11:56
הכי קל שוב לרדת על בנט ושקד ששמרו על כוחם ולא לרדת על ביבי שהפסיד 4 מנדטים נטו בלי זהות וכחלון. ברץ וקלמן - תתקדמו ואל ירך לבבכם מפני העברת ביקורת על מנהיג הימין. הוא לא חסין מטעויות
הכישלון אך ורק שייך לסמוטריץ ליהירות ושחצנות
דודו | 23-09-2019 17:03
השחצנות ויהירות של סמוטריץ הבריחה מצביעים רבים למפלגות החרדיות והליכוד
אתה יודע ימין זה לאו דווקא דתי
אור | 23-09-2019 13:26
...
שקד שחצנית - אדומה- מחללת שבת ואוכלת שקצים
תקע בשופר גדול | 23-09-2019 13:07
והיא בראש מחנה הימין? לאן הגענו? לזה התכוון קלמן ליבסקינד
2
שקר וכזב. בנט אחראי כי שם וטו לבן גביר.
מימיוןני | 23-09-2019 12:00
שקררר
שי מימון לא העיפרון הכי מחודד......
כוכב השחר | 23-09-2019 15:54
לא צריך להתייחס יותר מידי לתובנות שלו
3
אין ממשלה ימנית
יוסף | 23-09-2019 12:22
כמה אפשר לבלבל את המוח בכתבה אחת? זה נראה שמה שהסבירו לכם עוד לפני סגירת הרשימות לא תבינו גם עוד עשרות שנים. עוצמה יהודית צריכה לקבל מקום ברביעייה הראשונה או מקסימום מקום חמש, אבל החלטתם שלא וזה בסדר גמור, אבל אח"כ אל תצעקו שריפת קולות וגוש הימין, כי מי שהביא את המצב שלא תהיה ממשלת ימין זה מפלגת ימינה. ואקווה שעוד יום אחד תבינו, רק עם עוצמה יהודית יש ממשלה ימנית!
4
זה נקרא
התמים | 23-09-2019 12:26
לחפש מתחת לפנס. ההסבר האמיתי נעוץ בשני גורמים : א. ברור שהימין הולך עם ביבי - ונפשם של רבים כבר נקעה מביבי המושחת, המשסה , מפחיד ומשסע. ב. הימין שמימין לליכוד נתפס כקיצוני, נשלט על ידי החרדלים והמשיחיים - והשפויים ברחו מימין כזה.
חרדים לכיסם
אוכלי נבלות | 23-09-2019 18:20
הסיבה שרבים עברו מהימין הציוני לליברמן, זה בגלל החבירה האוטומטית שלהם לחרדים. והם ממשיכים עם זה עם הגוש החוסם של נתניהו. לא יעזור להם. תקום פה בעזרת השם ממשלה שפויה בלי חרדים.
5
אשמים הזחיחות והיהירות שלכם
שתולה | 23-09-2019 12:32
מתחתם את החבל יותר מדי, והוא עף לכם סוף סוף בפרצוף, ניתז כמו בושם פשיסטי, כמו חלומות ביעותים על צבא שעולה על בית-המשפט העליון
את אשר יגורת בוא יבוא!
ידידיה | 24-09-2019 10:53
בסד אל תחתי ואל תראי שתולה, את אשר יגורת בוא יבוא. בית המשפח העליון בכל פסק חדש קובר עצמו ביחס לאמון רוב הציבור הבריא באיסטנקט קיומו. עוד תגעגעי למר נתניהו, שתקום מנהיגות אמת לישראל שתקעקע את עריצות המיעוט המשפטי והאנטי יהודי היושב בירושלים.
6
כמה שטויות
שי | 23-09-2019 12:52
אין אפילו מאיפה להתחיל לענות על כמות השטויות שהוא עונה פה. אני יתחיל רק בהתחלה. קלמן כותב דברים הרבה יותר נכונים והרבה יותר ברורים מהבלגן שהוא רושם למעלה. דרך אגב, כמו שאפשר להגיד שבן גביר שוה פחות אפשר גם להגיד את הטעון ההפוך שהוא שווה יותר רק שלא באו להצביע לו בגלל אחוז החסימה, דוגמא ברורה לכך היא חבד. הסיבה לאצבע המאשימה לבנט היא מכוון שכולם יודעים שהוא ניהל את המומ אז אל תתמם!!! וכו' וכו'. עם כמות כזו גדולה של טעויות לא היה נכון בשבילך לכתוב מול טיעונים ועובדות הרבה יותר מוצקות וברורות שקלמן הביא
7
מי אשם?
. | 23-09-2019 13:00
ראשית יש לחלק בין מי שעשה טעות [כמה שהיא מרה] לבין מי שעשה בזדון. ביבי - טעה. בן גביר - טעה טעות מרה. בנט, שקד, פרץ וסמוטריץ - עשו בזדון. מתחילה היה לבנט ושקד את האפשרות להקים גוש ליברלי, הם סיכלו זאת ומחקו את בוחרי זהות. אחכ היה להם את האפשרות לשלב את בן גביר במקום מכובד [5,6], הם סיכלו זאת. זה היה נאיבי לחשוב שבן גביר היה מקבל כזאת הצעה משפילה מקום 8, הוי אומר שבנט ושקד לא באמת רצו. מכאן ואילך כולם עשו טעויות, אבל האשמה מוטלת על ארבעת זחוחי הלב. כל מי שיאמר שהיום מסתבר שאם בן גביר היה מקבל את ההצעה הוא היה חבר כנסת, אני אומר לו שגם מסתבר שאם בנט ושקד היו מוכנים לתת לבן גביר את מקום 6 היה להם עוד 2 חברי כנסת, אם לא יותר.
צודק בכל מילה
דדי | 24-09-2019 9:31
..
מיקום
ט | 23-09-2019 19:13
צודק
8
תגובה מתגוננת
אבי | 23-09-2019 13:04
בסופו של דבר אחריות מוטלת על מי שלא סיפק את הסחורה, או לא סיפק פעמיים פעם בימין החדש ופעם בימינה
9
חשבון של בית ספר 'סודי
החרדי מגבעתיים | 23-09-2019 13:08
כתב יקר, בודאי סיימת בהצלחה בית ספר יסודי, בודאי זכור שלמדו על יחס. נבחן אותך? עוצמה 83000 מצביעים. ימינה 260000 מצביעים איזה מושבים מגיעים לעוצמה ואיזה לימינה? הכתב, מקומות 8 ו-14 המורה, טעות החשבון הוא: 83000 + 260000 = 343000 4 = 83000 : 343000 תשובה: לעוצמה מגיע מקומות 4, 8, 12 וכו' ציון לכתב, נכשל. המלצה, צריך לכתוב כתבה חדשה!
לתגובה על החלוקת קלפיות
לתגובה | 24-09-2019 1:12
הבדיקה הזו אכן נעשתה והתברר שרוב הקולות של ימינה מגיעים מהימין החדש
התכוונת ל'חשבונות' לשנאות ולחרמות מגן הילדים?
נפגעי בן כזיב | 23-09-2019 18:59
המאחד את 83 אלף האידיוטים השימושיים שבחרו בחולשה יהודית (למעשה הם הצביעו למשותפת) הוא שנאתם ותיעובם לגורמים שונים ב'ימינה' רובם המכריע לא היה בחיים מצביע לימינה וגם בפעם הקודמת הם לא הצביעו לאיחוד הימין ןאפשר להווכח בכך בקלות מהשוואת מספר הקולות שקיבלה ימינה (260 אלף) לאלו שקיבלו יחד איחוד הימין והימין החדש בסיבוב הקודם(פחות מ300 אלף)
10
צודק לחלוטין!
גוליבר | 23-09-2019 13:12
יש תחביב כזה לרדת על בנט. מיותר ולא הגון
11
כולכם מפספסים!
ליברטריאן! | 23-09-2019 13:28
הפיגוע בימין הוא לא אחר בחסות איילת! והניתוח פשוט: 1.מימין לליכוד קיים מחנה המונה חרדלים ואנשי עוצמה. ומנגד צעירים ליברליים ימניים! מוסכם? יופי. נתקדם. 2.במחנה החרדלי נמצאים: הבית היהודי, תקומה, ועוצמה. מנגד במחנה הצעיר ליברלי נמצאים: פייגלין, והימין החדש. מוסכם? יופי. נתקדם. 3.בבחירות הקודמות זה השתקף ממש במנדטים, הימין החדש קיבל: 4- ופייגלין 3+.. =לפחות 7.. האיחוד החרדלי=גם הוא כ6 מנדטים (אם נוסיף את נועם, מה שבהחלט סביר..) 4.לפי זה, איילת שרפה לפחות 5 מנדטים שיכלו להצביע למפלגות הימין כפי טעמן המדוייק, והלכו לצער כולנו לליברמן ליועז הנדל, ולבוגי.. איילת הבייתה!
תגובה למשה
ליברטריאן! | 23-09-2019 20:43
לא הבנתי כלום ממה שכתבת.. אני מדבר על סמך הבחירות הקודמות, בהן הוכח שהימין החדש שווה כ4 מנדטים, ופייגלין שווה שלוש פלוס, ומצד שני הבית היהודי עם עוצמה שווה בין 5 ל6.. חשבון פשוט אומר שאיילת, בזה שלא הלכה עם פייגלין והליברלים והייתה משאירה את הבית היהודי עם עוצמה שרפה 5 מנדטים.. איפה פה הטעות??
כמה הנחות יסוד מופרכות
משה | 23-09-2019 15:41
החרד''לים זה סמטטריץ' (מנדט או שניים). המפד''ל הקלאסית הם ימין רך, ליברלי. זה שלושה מנדטים. 'הימין החדש', ימניים שהמסורת חשובה להם אבל לא הקמת בית ספר ממ''ד. חציים לדעתי חילונים והם שווים היום כשני מנדטים. החבר'ה מ'עוצמה' הם בין מנדט לשניים. אין להם סיכוי להגיע לארבעה מנדטים והם יודעים את זה היטב. הם הימרו על כך שלמרות שריפת הקולות השיטתית שלהם גם הפעם הימין ינצח או יהיה בתיקו. הפעם הם פשוט גרמו יותר נזק מכרגיל. בנט ושקד טעו בענק בסיבוב הראשון. לדעתי היתה גם טעות בשני. אבל הטעות העיקרית זה הצבת הרב רפי בראש הרשימה. הוא איש יקר וחשוב אבל מרתיע אץ כל הליברלים. די לליברלים בסמוטריץ'. רוב הציבור הדתי לאומי לא מתעניין בנשות הכותל, בלהטבים, בכפיית שמירת שבת על חילוני כלשהו וכד'. רוצים שהמפלגה תדאג שיהיה בית ספר טוב לילדים, שירותי דת טובים בכל עיר וכד'.
12
צביעות
יחיאל | 23-09-2019 14:27
קשקוש ענק, הימין גדול ונשאר גדול בהרבה מהשמאל. בנט ושקד פיררו את הציונות הדתית פעם ראשונה לפני חצי שנה ועכשיו כבר לא מאמינים להם ולכן ימינה קטנה עם כל הציונות הדתית ובעזרת האגו והשחצנות של עצמה נחלשנו עוד קצת. בשבוע לפני הבחירות וביום הבחירות הימין ובנט תקפו את כל מי שבתוך הימין עם מפות שחורות ולא ניסו לאחד. נראאה את הכותב נמצא במקום בו נמצא נתניהו נגד כל העולם בתוך מדינת ישראל ממערכת המשפט פרקליטות תקשורת ועיתונות ועדיין מחזיק חזק ושורד. הימין לא התעורר להצבעה אז יש כמה גורמים ולא לחפש בבלפור יותר מידי. עדיין הימין ענק בזכות נתניהו. מישהו אחר היה מתפורר. נראה שכל שותפי הימין ישארו אחרי נתניהו ולא יזחלו לשמאל תמורת כסא או תפקיד כלשהו כמו בעבר.
13
משחק עם המספרים איך שנח לו
איתמר | 23-09-2019 15:10
מענין, בן גביר כנראה הוא שווה 50 אלף, אך עוד 30 אלף הצילו אותו אבל כשמדובר בבנט ושקד ברוררררר!| שהם שווים בסיס של ארבעה מנדטים, ללא כל סיוע. מנין לכותב המהולל יודע הנסתרות? עס מה החליט כך? האמת כואבת, כדאי שיעשו שם בימינה חשבון נפש על הזלזול בעוצמה ומצביעיה, שכן בן גביר אמר לאורך כל הדרך שהם שווים לפחות 0 אלף קולות, מה שהוכח כנכון. גם לשיטתו הכוזבת (בסיס של 50 אלף בלבד), שלפחות יודה שבימינה שיקרו שאמרו שבן גביר שווה לא יותר מ-15 אלף קולות. טיעוניו של הכותב הם חסרי בסיס, שקריים וניתן לדחותם בקש.
פיני
לתמים, אל תתמם | 23-09-2019 19:27
לימין הקיצוני כפי שאתה מגדיר אותו יש זכות להצביע למי שיחפוץ והדיבור הפטרוני והמטיף שלך רק מוסיף עוד סבה לכך שמצביעי עוצמה לעולם לא יצביעו ימינה. שנית, נדמה לי שהתבלבלת/התממת או שמא כלל לא קראת את המאמר של קלמן ליבסקינד, שם הוא מסביר שמי ששווה מעט שבמעט הם הבית היהודי והאיחוד הלאומי, שהשיגו כל אחת בנפרד אף פחות מעוצמה. עשה טובה ואל תטיף לנו מוסר בחוצפתך. שלח את חיצי הבקורת המתנשאים שלך ימינה, תרתי משמע.
הכל
התמים | 23-09-2019 15:33
נכון מבחינת החישובים. אבל הגיע הזמן שהימין הקיצוני יבין שהוא מיעוט שבמיעוט בעם הזה. הגיע הזמן שהמיעוט הזה יבין שאי אפשר לכפות על הרוב, כל הזמן, תהליכים ועמדות שאינן לרוחו. הגיע הזמן שהמיעוט הזה יבין שגם אם מנהיג מפלגה זו או אחרת זקוק לו לשם הקמת ממשלה - אסור למתוח את החבל יותר מדי. גם מוסרית וגם אלקטוראלית - תמיד צריך לזכור את הגודל והמשקל האמיתי ולא לנסות לכפות על הרוב עמדות קיצוניות : לא כפייה דתית ולא כפייה מדינית. המיעוט לא יודע יותר טוב מהרוב מה טוב לעמישראל, גם אם נדמה למיעוט שהקבה לוחש על אוזנו.
14
נתניהו
בן יעקוב | 23-09-2019 15:26
איש קשה ופוליטיקאי קטנוני מדינאי ענק כלכלן מבריק ביטחוניסט אחראי נחוש ומבין את המצב נכון שום איום לא משתוה לגרעין בידי אירן על כל השלכותיו. תבחרו.
15
טעות
רחלפ | 23-09-2019 15:34
בבחירות א היו 5 בפנים ו7 בחוץ. זהות היא גם דתית לאומית. החיבור שרצה בנט עם זהות הרבה יותר חכם והיה מביא 11 מנדטים למגזר. לפחות 6 של בנט עם פייגלין ועוד לפחות 5 של הבית היהודי ו'עוצמה יהודית'
16
למה מתן כהנא עדיף על יו''ר מפלגה
אני הצבעתי עוצמה | 23-09-2019 15:41
שבוודאות מביא יותר ממנדט לאיחוד הזה??? כי ככה זה, טייס אשכנזי מצטייר הרבה יותר טוב- לכולנו אנשי הציונות הדתית, מאדם שעובד קשה כל השנה כדי לשמור על צביונה הדתי יהודי של המדינה.. בן גביר לא ביקש להיות ראשון ולא שלישי, הוא בשיא בענווה היה מוכן לקבל חמישי, אז מי בעל גאווה?!?! ואם עוצמה לא היתה רצה, אני בספק אם הייתי מביאה את הקול שלי לימינה..
לרמי
יצ | 23-09-2019 22:17
שים לב: אם בן-גביר לא היה בימינה..
ענית לעצמך
רמי | 23-09-2019 19:02
אי אפשר היה לתת לבן כזיב מקום גבוה יותר שהרי אתה עצמך כותב שאתה מסופק אם היית מצביע ימינה....
17
אנשי ימינה נמאסתם
אני אנטי ביבי | 23-09-2019 15:44
במקום להכות על החזה של אחרים, תנסו להבין למה הרבה מקולות המגזר הלכו לעוצמה, כנראה שיש להם משהו שאין לכם... אתם כל הקמפיין שלכם רק בוכים שנתניהו שותה לכם מנדטים, במקום לדבר על מה שעשיתם בזמן הקדנציה
18
כולך שקר בן גביר לא רץ 4 פעמים לכנסת , תבדוק
דורון | 23-09-2019 16:10
בן גביר לא רץ 4 פעמים
19
עיתונאי כמו קלמן איכס.
אפגני | 23-09-2019 16:45
בובה של בייבי.
20
בן גביר רץ לבד בפעם הראשונה
רחל אוחיון | 23-09-2019 16:50
גם כל יתר העובדות לא מדוייקות
21
את זהות שקיבלה 3 מנדטים שכחת עוד סילוף
מוריס יעקובוב | 23-09-2019 16:53
גם כל יתר העובדות לא מדוייקות
22
כמצביעת עוצמה..
שירה | 23-09-2019 16:56
אתה מדומיין שאתה חושב שהיינו מצביעים לכם אם לא עוצמה. הייתי סותמת אף חזק חזק ומצביעה לאיזה ג' או משו. ימינה סתם ימין פייק עם זיקה ליהדות המתקדמת
23
דתיים שסולדים מביבי לא יצביעו לשפוטים שלו.
נגמר | 23-09-2019 17:12
מי שרוצהממשלה טובה ישחרר את נתניהו ויעשה קואליציה עם כחול לבן.
24
לקלמן ליבסקינד יש שם מיוחד
דני צור | 23-09-2019 17:28
זה הדבר היחיד המיוחד בו, אולים בפנים המכוערות. חוץ מזה לא שמעתי ממנו משפט אחד ששוה לזכור...
25
כל אדם רואה את האשם בזולתו - ולא בעצמו
אמיר | 23-09-2019 17:31
עצמה - לא נרתעו מההימור הלא סביר שנטלו על עצמם (האמת - לא רוצה מחוקקים מטעמי שהם מהמרים על הכל או כלום). ימינה - לא ידעו לאחד את כל רכיבי המפלגה. כי הפלגנות - והכסאולוגיה - ענראה חזקים מהם. הליכוד וכל המחנה הלאומי - הבוחרים בחלקם הגדול היו נרפים ועצלים......... ולא טרחו להצביע !!!!!!!!!!!!!!! חבל חבל חבל. ומגיע צלש למצביעים בכל זאת.. נוכח התעמולה וההסתה במכבש 24/7.
26
אתה מדבר איתי על להתגמש?
עמוס | 23-09-2019 18:54
לכל אחת מהרשימות היה 3 עד 4 נציגים בעשרייה הראשונה ולבן גביר רק נציג אחד ועוד לקראת הסוף על גבול הספק נכנס לכנסת. לבן גביר לכל הדעות יש מנדט אחד לפחות. מה הבעיה היה לתת לו אותו אפילו כמקום שני כדי שירגיש שסופרים אותו? זה לא היה בא על חשבון אף אחד כי הוא מביא את המנדט הזה בעצמו.
27
שקד
מימון | 23-09-2019 18:57
שקד ובנט לדעתי מהשטח טעו כשהיתחברו לימין הדתי שנחשב כקיצוני לבוחרי ימין רך ושמאל, וה החשוב,התקשורת!!!שמקבעת דעת קהל רב,יכלו להביא לחוד,דו סיפרתי,והימין עןד 4 לפחות! התיקשורת חיבקה אותה לפני,בוחרי ליכוד רבים ( כחלןנים) עזבו בגלל מתקפתם על דרך נתניהו,ועברו לליברפיד ועבודה,וכל הדוחק השעה דוחקתו, חבל וצר לי מאוד,
28
תוצאות הבחירות הן עקב חלישות החומר
הסיבה | 23-09-2019 19:53
של מצביעי ליכוד שהינם משכבות סוציואקונומיות חלשות ממצביעי שמאל...לצאת פעם שניה כבד עליהם.
29
סתם מברבר
מיכל | 23-09-2019 20:05
אם אתה טוען שאילת שקד ובנט שווים ארבעה מנדטים אם כך הרב פרץ וסמוטריץ שווים פחות מבן גביר למה שהם לא ידחקו למקום שמונה ועוד הערה מה המשמעות למקום ראשון ללא התפקיד הבכיר איזה מין ויתור זה בנט הלך לחיבור הזה רק מתוך רצון לשמור על ישבנו וכל הכאילו ויתור לשקד הוא מחשש שהיא תברח לו ותו לא
30
בערבית יש למאמר הזה תרגום ב 2 מילים
ציונה | 23-09-2019 21:19
טוכעס לקר ( מי שלא מבין - כותב המאמר הוא לקקן שמלקק את התחת של בנט)
31
תגיד לי בבקשה
חושם | 23-09-2019 21:29
לא יכול להיות שבנט שלח את שקד לחזית כדי שתחטוף כדור מטאפורה הרי שניהם שואפים לאותו תפקיד בקצה הפירמידה
32
כתבה לא אובייקטיבית בעליל
בן | 23-09-2019 22:02
למה להאשים את בן גביר? אני הצבעתי לבן גביר. ואם היה עכשיו 60 מנדטים לימין, ומה שהיה חסר זה מנדט אחד שבן גביר שרף, הייתי עושה חשבון נפש. אבל כשיש 55 מנדטים, אז המנדט שבן גביר שרף ממש לא משמעותי. לעומת זאת בנט שרף מנדטים במצב של 60 בימין, בזה הוא אשם. ולא רק 'הוא אשם שלא קמה ממשלה לפני חצי שנה, אלא זה הביא למצב שליברמן התחזק ועכשיו בכל פעם מחדש שלטון הימין בסכנה. משאכ בן גביר סך הכל שרף מנדט ולא קרה שום נזק לא עכשווי ולא עתידי.
33
מה שנולד בחטא
שמעון | 23-09-2019 22:11
החטא הקדמון נטישת בנט שקד ועוד .עשה רע תקדים רע. נטישה. לא נשכח ולא נסלח .ולעמיד אותה ראשונה מובילה שגעון
34
שקד ובנט אשמים בכישלון
אבי | 23-09-2019 22:37
הם שמו ווטו על האיחוד עם בן גביר. אם לגוש הימין ניו עוד 3 מנדטים, נתניהו היה מלקק את רגליהם של אנשי ימינה... פשוט זרקו את בן גביר כדי למשוך את החילונים. אבל גם הפעם, אף חילוני לא בא!
35
שי מימון מתפוצץ שלא נכנס לרשימה במקום מוצלח
נעמי | 23-09-2019 23:13
כל הכתבה ענקית שכתבת ותקפת את ליבסקינד אינה נכונה. במקום להאשים את הצמד בנט/שקד נטפלת לעומה/בן גביר. אינך מבין דבר בפוליטיקה הנוכחית, על השחצנים ואורבך ובנט בימין היה להתגמש ולקבל את בן גביר במקום ה-5 כי מגיע לו בהחלט !!! עובדה שהיו לו 86 אלף קולות. אגב, פרץ וסמוטריץ שרים בזכות עוצמה שעזרה להם בבחירות הקודמות. ואתה שחצן גדול מימון שתוקף את ליבסקינד הצודק !!!!!!!!!!!!!!!
36
שאני אבין הקול שלי ושל עשרות אלפים של אבא שלך
עוצמה יהודית = העתיד | 24-09-2019 0:30
חוצפן מה זה בן גביר זרק קולות לפח , אתה לא יודע מה זה להיות אידאולוג ויציב , אני חילוני מסורתי , ומצביע רק לעוצמה ! הקולות הם של עוצמה לא של אף אחד אחר , מי שרוצה את הקולות שיעשה כבוד !
37
ההבדל בין קלמן לבינך
השארות | 24-09-2019 1:07
קלמן דיבר על עובדות אתה מדבר על דברים שמציאותית הם לא נכונים דוגמה 1 מאיפה לך שלבן גביר יש 50 ועוד 30 שעזרו אולי לבן גביר יש 160 ועוד 80 שפחדו להצביע לו בגלל הקמפיין במיליונים שימינה עשתה שהוא לא יעברו בעייני סביר יותר (אני מבססת את דעתי גם על שיחה עם מעל 800 איש שמתוכם 129 מצביעי עוצמה שרק 12 מהם אמרו שהתגייסו לעזור בעוד224 אמרו שהם לא מצביעים למרות העוצמה היא המועדפת עליהם בגלל החשש מאיבוד הקולות) ולסיום כמה קולות ימינה היתה מביאה אם היה ספק לגבי יכולתה לעבור את אחוז החסימה?נקודה למחשבה
38
"חלק מהרבנים פשוט אמרו לו שעדיף שיעזוב"
אדם | 24-09-2019 7:49
LOL ממתי בנט קשור לרבנים .... או שקד החילונית וכו
39
תכל'ס, שורה תחתונה
דדי | 24-09-2019 9:23
נתניהו בישל את הדייסה והוא יאכל אותה. נתניהו היה שבוי בקונספציה של בוא נעשה שוב את אותו הדבר ואולי גם יותר חזק. האסטרטגיה שלו עם כל ההצהרות הימניות היה לפגוע בימינה כדי להיות המפלגה הכי גדולה ואז, לזרוק את הימין ולהקים ממשלת אחדות בראשותו, בה לא הצליח לו. הציב את עצמו ימינה מימינה, במקום לנסות למשוך מצביעים מליברמן וגם לפנות אל הימין הרך ואל אלו שבפעם הקודמת הצביעו לכחלון והתלבטו עכשיו בין ליכוד/כחול לבן/ליברמן/שס אז כן, כל הימין הפסיד, אם תהיה מערכת בחירות נוספת צריך לשלוח עצומה לראש הממשלה שהפעם לא יתקוף את מי שהוא מתכוון להרכיב איתו ממשלה.
40
ימינה
ברכה | 24-09-2019 10:18
לפעמים אני לא מבינה כחילונית. לא אוכלת שרצים. את כל הטהרנים המתנפלים על איילת ובנט. נכנסתי לכם לבית? פגעתי בכם בכך שבחרתי ימינה וקולי הגיע גם לתקומה בית יהודי ועוד כמה התאגדויות זוטרות שלא היו עוברות את אחוז החסימה.של נעליך כשאתה מדבר על איילת ובנט . התכוונתי ליחפים המגיבים ולא לליבסקינד ושי מיימון.
41
פעם ראשונה שלא מסכים עם ליבסקינד
צודק | 24-09-2019 13:01
מזל שהיו שם שקד ובנט.
42
גאוות בנט
שלמה מנלה | 24-09-2019 13:28
די הסכמתי עם הדברים ואחרי הכל שאלה אחת אם גם לפי דבריך איתמר בן גביר שווה שני מנדטים אז למה זרקתם אותו למקום ה8 תנו לו לפחות מקום 5 רק התנהגתם אליו כמו לזבל אני לא מצדיק אותו על שריפת הקולות אבל אל תבקש מאיתמר ללכת בענווה כשכולם יודעים שבנט זרק אותו מכל המדרגות
43
ממולחים
יועצת | 24-09-2019 23:13
אין ספק שבנט ושקד עשו סיבוב על המפלגה כל מילה של קלמן זהב . טעות מיסודה היה הצירוף הזיק לימין ולמגזר הדתי לאומי לא בנט ולא שקד שייכים אליו כלל פוליטיקאים ממולחים לא אנשי מעשה אנשי כסא חבל אובדן לנו
44
אחדות
פסטרנק | 24-09-2019 23:34
עם לא צריך לא את ליברמן ולא את לפיד בממשלת אחדות.ושראש ממשלה יהיה איש מנוסה כמו ביבי ולא גנץ שאין לא ניסיון ואינטלקט של ביבי
45
זקוק בדחיפות לכסף כדי לצאת מהחובות?
Larry Fox | 25-09-2019 2:55
האם ניסית להשיג הלוואות מבנקים ללא הצלחה? זקוק בדחיפות לכסף כדי לצאת מהחובות? זקוק לכסף לצורך הרחבה או הקמת עסק משלך? קבל הלוואה מאחת מחברות ההלוואות המובילות בבריטניה. למידע נוסף אנא צרו קשר דרך whatsapp: +14092051142 או דואל: [email protected]
46
בחירות
פרונדו | 25-09-2019 9:17
די אני קורא תגובות ונגעל די כמה שנאה כמה רוע די אנחנו יהודים די מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו
47
מסכים לכל מילה ניתוח מעולה
משה | 22-10-2019 8:27
מסכים לכל מילה ניתוח מעולה אני דתי שתומך במפאני שתשמור על היחסים התקינים בין דתיים וחילונים זה הכי מטריד אותי