אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מאחורי הקלעים של קמפיין עוצמה יהודית

ברל'ה קרומבי, האסטרטג ומנהל הקמפיין של מפלגת 'עוצמה יהודית', בטור מיוחד לסרוגים. על אחוז החסימה, הנסיקה בסקרים והנסיונות של מפלגת 'ימינה' להחליש אותם

מאחורי הקלעים של קמפיין עוצמה יהודית

לפני חודש וחצי פנה אלי עו"ד איתמר בן גביר וביקש ממני לנהל את קמפיין הבחירות של עוצמה יהודית. כמו רבים בציונות הדתית ובחוגי הימין, גם אני הרמתי גבה על ההתמודדות של עוצמה יהודית. נפגשתי איתו ובקשתי לקבל תשובות.

זה לא היה מובן מאליו עבורי, לאחר שמערכת הבחירות הקודמות שניהלתי הייתה עבור הבית היהודי בירושלים. אבל איתמר הציג לי מספר סקרים רציניים, שמוכיחים מעל לכל ספק כי בין מנדט וחצי לשניים מהמצביעים של עוצמה יהודית לא ילכו כלל לקלפיות, במקרה והמפלגה לא תתמודד. בנוסף נוכחתי לראות שאיתמר מביא קהלים חדשים לימין האידיאולוגי, בין היתר מש"ס והחרדים וגם מהליכוד. נתונים אלה שהתפרסמו בהמשך בכל סקרי העומק של כלי התקשורת הגדולים, גרמו לי להבין כי המציאות מורכבת בהרבה מכפי שנראה מעמדת המצביע התמים.

לאחר התלבטות החלטתי לגשת אל המשימה, שבאותה שעה הייתה נראית כמעט בלתי ריאלית. ככל שהקמפיין התקדם, גילינו את האכזבה הגדולה שיש בציונות הדתית ממפלגת ימינה והנהגתה וכמה ציבורים מעוניינים להעניק לנו את קולם. הסתבר שהציבור לא קונה את החיבור של מי שנטשו לפני שלושה חודשים את הציונות הדתית, יחד עם מי שרק לפני חודשיים תקפו אותם בשצף קצף. התברר מעל לכל ספק כי לעוצמה יהודית יש הפעם תמיכה רחבה מאד מקרב רבים בציונות הדתית.

ואז הגיע השלב המכריע, ה"ווקטור" שכל קמפיין מחכה לו. שבועיים לפני הבחירות התרוממנו מעל אחוז החסימה והתייצבנו ב-11 סקרים רצופים עם ארבעה מנדטים. בחלקם אף התקדמנו יותר ונשקנו למנדט החמישי. מדובר על שינוי דרמטי ממה שאירע למשל למפלגות הימין החדש וזהות בבחירות הקודמות, או מפלגת 'יחד' בבחירות 2015. בעוד הן היו בהשקת הקמפיין בשיא כוחן וככל שהתקרבה מערכת הבחירות הלכו ונחלשו, אנחנו התקדמנו כל הזמן במגמת עליה, וכך גם כעת.

אבל אז הגיע הספין. זהו אותו שקר שמטות בחירות מנסים להדביק למפלגה היריבה, כדי להכשיל אותה. רק שהפעם הוא היה כואב ובד בבד מופרך וחסר תפיסה במציאות. היו מי שהחליטו שלא יכול להיות שהמפלגה זוכה לארבעה מנדטים, זה פשוט לא הגיוני. אותם אלה שצעקו לנו כל הזמן שהסקרים הם המדד המדויק ביותר, עשו סיבוב פרסה חד והחליטו שאמנם אנחנו נכנסים בסקרים, אבל כנראה שכל מצביעי עוצמה הם פעילי שמאל, שבדיוק אליהם הסוקרים התקשרו ובדיוק הם אלו שענו לטלפונים, מתוך מדגם מייצג של מליוני אזרחים בישראל.

כמנהל קמפיין ישנה התלבטות לא פשוטה, כיצד להגיב לכזה ספין. הוא היה כל כך מופרך שהיה נדמה שאין מה להתייחס אליו. גם בשיחות שניהלנו עם גורמים מקצועיים המכירים את מכוני הסקרים, הובהר לנו כי אין אף התכנות סטטיסטית למצב כזה. כל סטודנט לסטטיסטיקה יודע כי הדבר הראשון שסוקר בודק הוא את אמינות המידע שלו. כך למשל כשאדם משיב שהוא חרדי, הוא נשאל על שמות של אדמו"רים ומושגים נוספים בעולם החרדי. אם אדם אומר שהוא ימני הוא נבדק היטב על רזי המגזר, ורק לאחר מכן תשובתו מתקבלת כאמינה.

הכאב הגדול הוא כי אותם אנשים שמפיצים את הספינים האלה ומנסים לפגוע בסיכויים של עוצמה יהודית, יודעים כי היא הסיכוי היחידי לממשלת ימין. נכון לעכשיו ישנו רק תרחיש אחד שהממשלה הבאה תהיה ממשלת ימין אמיתית: אם יהיו לימין את ארבעת המנדטים של עוצמה יהודית. כולם יודעים שאם הימין לא ישיג 61 מנדטים, כולם התערבו, כולל הנשיא ריבלין ואולי גם טראמפ, כדי שגנץ, לפיד ונתניהו ימצאו את הדרך להקים ממשלת אחדות-שמאל. זו תהיה ממשלה שתקבל את תוכנית השלום של טרמאפ בדיוק כמו שהיא, גם אם יהיה בה פינוי של התנחלויות מבודדות.

כעת הגענו לישורת האחרונה של הבחירות. לפי הסקרים האחרונים של מערכת הבחירות, שפורסמו בערוצי הטלוויזיה הגדולים כאן 11, ערוץ 12 וערוץ 13, מפלגת עוצמה יהודית עומדת על 4 מנדטים יציבים. השאלה שנותרה כעת היא מה יהיה מידת ההשפעה של הקמפיין האדיר שמופעל נגדה.

בימים האחרונים מתנהל קמפיין חסר אחריות נגד עוצמה יהודית, הכל בניסיון להוריד אותה מתחת לאחוז החסימה. הרי את ארבעת המנדטים שלה אף אחד לא יצליח לשתות במלואם, אבל כמה אלפי קולות בהחלט יכולים להיגרע ממנה בעקבות הלחץ המאסיבי, שכבר מזמן עבר את גבול הקמפיין הלגיטימי. מה לא אמרו עלינו, כולל הכפשות ועלילות למעשי אלימות פיקטיביים שלא היו. הכל והעיקר לא לראות את התמונה נכוחה, שהיום רבים בקרב הציונות הדתית לא מסוגלים להצביע למפלגה שבראשה עומדים, בין השאר, מי שביקשו לעשות ברית עם הרפורמים ופגעו בכל קודשי ישראל.

את היומיים הקרובים ננצל לפנות אל מצביעי הימין: אל תתפתו לספינים והשמצות. אתם יודעים כי אם עוצמה יהודית לא תתמודד חלילה ימחקו לימין לפחות שלושה מנדטים, שבבחירות צמודות כל כך יכולים להיות גורליים. מפלגות הימין האחרות עומדות יציבות וכמה אלפי קולות וודאי שלא ישפיעו עליהן. אולם גורלו גוש הימין כולו ייחרץ ככל הנראה בגלל אלפי קולות בודדים, באם יגרעו חלילה מעוצמה יהודית. לכן כעת לא הזמן לחשבונות פוליטיים ואישיים, אלא לקחת אחריות למען עתידה של מדינת ישראל.

=======

הכותב הנו האסטרטג ומנהל הקמפיין של מפלגת 'עוצמה יהודית'

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
50 תגובות - 32 דיונים מיין לפי
1
בא נתערב!!
מביט מהצד | 16-09-2019 10:10
שים מה שאתה רוצה. מוכן להתערב איתך 10 פעמים עוצה לא עוברת את אחוז החסימה.
וכאשר יענו את 'עוצמה' תגדל העוצמה
עוצמה'ניק | 16-09-2019 23:57
רבש''ע, הכנס את צדיקך מעוצמה לכנסת למען שמך
בע"ה 3.99 מנדטים!
בהצלחה | 16-09-2019 17:15
מיצווה לקחת כמה שיותר קולות משקד ובנט הרפורמים הנכלוליים! רוני ססובר, תאכלי תחת!!!
אז אין סיכוי לממשלת ימין?
עוצמה לעד | 16-09-2019 11:51
לפי מה שאתה אומר כאן אין סיכוי לממשלת ימין
בלי עוצמה יהודית אין ממשלת ימין
רק עוצמה יהודית | 16-09-2019 11:50
מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע כף בקלפי עוצמה יהודית!!! כי בלי עוצמה יהודית אין ממשלת ימין.
2
להצביע עוצמה
ע | 16-09-2019 10:18
לכן צריך להצביע לעוצמה כדי שיהיו עוד 4 מנדטים לימין בכנסת. זה לא משנה אם ימינה או הליכוד יקבלו מנדט פחות. מה שמכאיע הוא גודל הגוש.
צריך לדעת גם
א | 17-09-2019 2:00
אם עוצמה תעבור (והיא לא) היא תתרום רק שני מנדטים נוספים לגוש הימין כי היא תכנס על חשבון מפלגות אחרות. חצי על חשבון מפלגות ימין וחצי על חשבון השמאל. זה לא שווה את הסיכון. הסבר: לא יהיו 124 נציגים גם אם עוצמה תיכנס. מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה מתעלמים מהקולות שלה. ולכן הקולות בעצם מתפזרים על שאר הכנסת באופן יחסי למספר הקולות שהצביעו לשאר המפלגות. מכיוון שהגושים במדינה כמעט שווים הרי שחצי מהקולות של עוצמה בעצם מגיעים בכל מקרה לגוש הימין.
3
חחח כבר מסכם את הניצחון..
מביט מהצד השני | 16-09-2019 10:20
שים לב לחשבון פשוט.. חבד, אלי ישי (עם הרב יורם זצל והר מזוז יבלחטא). הר המור (נעם) ועוצמה יהודית קיבלו לפני 4 שנים 125,158 קולות. איך תסביר לי איך תביא יותר???? עוד נתון?? בבקשה: לפני 4 חודשים.. 159,468 קולות לכם יחד עם האיחוד הלאומי והבית היהודי.. ב20000 עברנו את אחוז החסימה.... אז איך לבד תסביר לי איך??? אה סקרים! שקר אחד גדול. נטו אינטרס של השמאל. בקיצור- ידעו כל מצביעי עוצמה שזורקים את קולם לפח. בהצלחה לכולם
עוצמה עוברת
אבות גרושים אישה | 16-09-2019 21:25
אהות גרושים אישה במפלגה פרשה של נעם וזהות מצע חברצי הרבה קולות מהגולן חבד חלק מידיבת כסא רחמים חסידי וויזניץ הרבה מהדרום מהמרכז ובום
רק עוצמה...בראש מפלגת ימינה עומדת מחללת ש
מתן נתניה | 16-09-2019 16:34
הפעם זה שונה כי בראש מפלגת ימינה עומדת אישה ועוד אישה מחללת שבת בפהרסיה.איזה בושה וחרפה לדת ולציונות הדתית שנהיו ליברלים.גועל נפש .אלה דתיים?? תומכים ברפורמים.מצביעי ימינה ילדי כאפות שמצביעים לאישה מחללת שבת .בזיון בשבילכם.לפחות תורידו את הכיפה שלא תעשו חילול השם שאתם תומכים באישה מחללת שבת בפרהסיה. רק עוצמה יהודית זאת מפלגה של הדתיים הלאומיים האמיתיים .
אתה צריך ללמוד לעשות חשבון
חיה | 16-09-2019 16:27
כל החישובים שלך הינם בטעות - עוצמה בה יהיו יותר מ-4 מנדטים על אפך וחמתך. אנו נצביע רק לעוצמה !!!
אילו היו 2 נשים בתוך הרביעיה הראשונה היה פגז!
סססס | 16-09-2019 11:06
נקודה.
4
רק עוצמה יהודית
עופרה | 16-09-2019 10:21
למען עם ישראל תורת ישראל ארץ ישראל חיילי צהל ושדם עמינו ילדינו חיילינו לא הפקר.להצביע לעוצמה יהודית זה זכות והמתנה הכי גדולה שנקבל לחודש אלול זה את עוצמה יהודית בכנסת .עם ישראל חי ועוצמה יהודית חייבת להיות בכנסת . כדי שתישאר לנו מדינה יהודית !
קחו מהחרדים
דוד | 16-09-2019 18:41
אם אתם כל כך בטוחים ביכולת שלכם להביא חרדים - התרכזו בהבאת מנדט משס ומנדט מאגודה, בנוסף לשני המנדטים הקבועים שלכם. הניחו לדתיים ואל תבקשו מהם להציל אתכם
כל מילה בסלע
שלמה | 16-09-2019 14:22
כל הכבוד למביני עניין. ויותר חשיב- ליהודים שנאמנים לכלל ישראל בראש ובראשונה שזה כל מצביעי עוצמה. ברור שיש הרבה מתנגדים לעוצמה - כמו שאברהם העברי היה בעבר אחד וכל העולם כולו בעבר השני. כמו כן עם כל ממשיכי דרכו ומרימי דגל עמו.
5
עוצמה
שמואל | 16-09-2019 10:45
רק עוצמה יהודית. מצביעים רק ליראי שמיים!
6
לכל מי שיש בו ריח תורה ושכל ישר....
אסף חסיד | 16-09-2019 10:51
מה עדיף 9 מנדטים לימינה + 3 לעוצמה יהודית= 9 מנדטים לימין. או.. 8 מנדטים לימינה +4 לעוצמה יהודית = 12 מנדטים לימין??? לכל מי שברור ש12 מנדטים עדיפים על 9 מנדטים חייב להצביע לעוצמה יהודית ובעזרת ה נעשה ונצליח
בהחלט החשבון הנכון.
שאלתיאל | 16-09-2019 11:50
אבל הליכוד מעקמים את האף כי השמאל קורא להם כהניסטים. ולליכוד יש חשבונות אחרים. ברור כשמש.
7
העיקר ימינה במפה
ימינה | 16-09-2019 11:00
עצוב שכך פני הדברים אבל ניכרת מידה של אמת בעניין הטיית הסקרים על ידי השמאל. מקווה שכל מפלגות הימין יכנסו, שמחה שנועם םרשו. מבינה את הרצון של עוצמה יהודית, אשמח אם יכנסו לממשלת ימין. ובכל זאת מצביעה ימינה בעיקר משום העובדה שעוצמה לא הסכימה להתפשר כלל.
8
יפה,אבל חסרות 4+נשים! אילו היו הייתי מצביעה.
סססס | 16-09-2019 11:02
הגיע זמן. נקודה.
יש עיקר וטפל
שלמה | 16-09-2019 14:26
אם כל הכבוד לך את חותכת את האף שלך בגלל שנאת פרצופך. בטחוננו וקיומנו פה כיהודים בסכנה ואת מתמקדת בזוטות? Wake up please.
9
תודה רבה
סרוג משופם | 16-09-2019 11:20
כל הכבוד לאתר סרוגים על ההגינות ועל המקצועיות ואף על האומץ לפרסם את המאמר הזה. אותי הוא שיכנע להעביר את קולי לעוצמה ודווקא כדי לראות שרים מימינה.
10
אני ועוד 3 ששכנעתי נצביע
חילוני טהור | 16-09-2019 11:22
לעוצמה, ואת זה לא סקרו בכלל ויש עוד כאלה
11
גיבוב של שטויות
ariel | 16-09-2019 11:25
כל סטודנט לסטטיסטיקה יודע כי הדבר הראשון שסוקר בודק הוא את אמינות המידע שלו. כך למשל כשאדם משיב שהוא חרדי, הוא נשאל על שמות של אדמורים ומושגים נוספים בעולם החרדי. אם אדם אומר שהוא ימני הוא נבדק היטב על רזי המגזר, ורק לאחר מכן תשובתו מתקבלת כאמינה. עבדתי בעבר במכון סקרים נחשב, לא שאלנו שום שאלות לבירור האם אנחנו באמת ימנים, שאלות ידע על המגזר? מאיפה המצאת את זה?! מקסימום שואלים למי הצבעת בפעם הקודמת וגם בזה אפשר לשקר. כולנו השתתפני בסקרים מדי פעםף מי שאל אותנו שאלות ידע?! זה לא ספין שיש תמיכה של שמאלנים בסקרים בעוצמה, זה נבדק עי עיתונאי רציני.
עבדת במכון סקרים?
מתן | 16-09-2019 13:42
אז בטח אתה או את יודעים שהסקרים שעשיתם לא היו סקרי עומק. בשביל לכבד אותך ואת הקוראים כדאי לבדוק מה זה אומר סקר עומק ואז להגיב...
לעצם העניין
יוסי | 16-09-2019 12:16
אין היתכנות סטטיסטית לשקר בסקרים כדי להטות אותם לגבי עוצמה - אם נניח 20 % מהנסקרים השמלאנים היו משקרים כחול לבן היתה אמורה לרדת ב8 מנדטים ולעצמה היו אמורים להיות 10 מנדטים , כי אף אחד שמשקר לא מתואם עם הנסקר הבא לדעת לתחמן שחצא בדיוק 4 מנדטים
12
ירושלים
שלמה | 16-09-2019 11:31
תובנה ששמעתי אתמול על שריפת קולות, ב2003 רבים הצביעו לגנרל אריאל שרון הימין הצליח מעל למשוער והגיע ל69 מנדטים, לא שרפנו קולות ומה קרה כולנו יודעים שרון ושמח שליש מחברי הכנסת של הליכוד הצביעו בעד עקירת יהודי גוש קטיף וצפון השומרון, בשנת 2009 ביבי הבטיח למוטט את שלטון החמאס שוב לא שרפנו קולות וקיבלנו מטחים בתל אביב ובכפר סבא, כך שגם אם נתת לרשימה שעוברת את אחוז החסימה אתה לא יכול לדעת מה היא תעשה עם הפתק שלך, וביחוד עכשיו שהתוכנית המאה על השולחן, ועם הרבה תפילות עוצמה בעה תיכנס לכנסת.
13
Scoop
Scoop | 16-09-2019 11:57
פרופ' אומן: להצביע לעוצמה כדי שתעבור את הסף/חתן פרס נובל, פרופ' ישראל אומן, שקרא לאחרונה למפלגת עוצמה יהודית לפרוש מההתמודדות, שינה כיוון ובהתבטאות מפתיעה הוא טוען כי על אנשי הימין, גם אלו המתנגדים לדרכה של המפלגה, להצביע עבורה, לאור על מנת להעביר אותה את הסף ולקרב את גוש הימין ל61 חברי כנסת. Chabad.ifo
14
בשביל ממשלת ימין חייבים עוצמה יהודית!
ישעיה | 16-09-2019 11:59
מצביעים כף בכלפי!
15
רק עם עוצמה
רננה | 16-09-2019 12:05
יהודית יש ממשלה ימנית! ממש אין שום סיכון! אם עוצמה לא עוברת אין ממשלה ימנית, אבל אם עוצמה עוברת יש ממשלה ימנית!
16
תמיד הצבעתי טב. הפעם רק עצמה יהודית!
תמיר | 16-09-2019 12:13
אם רוצים ימין בכנסת, ליכוד+ ימינה+ אגודה+ שס לא ישו שום דבר בלי עצמה יהודית. זה מתמטיקה פשוטה שמביאה ל 62 חברי כנסת ימניים בלי ליברמן. בכל בית צריך לנדב אחד או שניים לעצמה יהודית. רק כך נצליח ביום שלישי הקרוב!
17
חשבתי להצביע עוצמה אבל...
ריקי | 16-09-2019 12:14
כמה שניסיתי, לא הצלחתי לקבל מידע מי החמישיה הפותחת במועמדים (אחרי הפסילה המבישה של גופשטיין ומרזל). יש לי מחשבה לא נוחה שמסתירים את המועמדים האחרים. היכן הצילומים שלהם? השמות שלהם? מי הם? אז לצערי לא אוכל להצביע לעוצמה. כי עדיף לי להצביע למועמד מוכר / גם אם אני לא כל כך אוהדת את מועמדותו ומעשיו מאשר לא לדעת מי הוא.
תרשום בGoogle רשימת מועמדים עוצמה ותמצא
יוסי | 16-09-2019 14:56
פשוט מאד!
ברור שמי שמפלגה הוא מאותה חבורה
יוסי | 16-09-2019 12:22
ועם אותם דעות וברור , וברור שהם בחרו את הנאמנים לתורה לעם ולארץ, הרבה יותר מברית האחים לפיד בנט
18
בנט
אמנון | 16-09-2019 12:18
הוא הציפי לבני החדש והוא המסוכן מכולם נחש המשקפיים הלז שלזכותו נרשמה הקמת הרחבה הדרומית בכותל לרפורמים. אותו נפתול תעלול שנטש את הבית היהודי עלול לחבור לאחיו יאירקה לפיד במידה וחבורת הטלטביז מכחול לבן יקבלו את האפשרות מהנשיא להרכיב ממשלה
19
אין סיכוי לעוצמה - עמית סגל
מביט לשני הכיוונים | 16-09-2019 12:21
תבדקו את המספרים
20
רק בגלל קרומבי לא אצביע לעוצמה
מענדי. ע | 16-09-2019 12:25
האיש הוכיח שאין לו דיעה יציבה
21
בוטים מהשמאל מנסים לגרום לאיבוד קולות!
אסור | 16-09-2019 12:59
השתגעתם? עדיף ציפור ביד משניים על העץ. תצביעו ימינה ובתקווה התמונה הפוליטית בבחירות הבאות יהיו כאלה שיהיה אפשר להכניס את עוצמה.
22
סיבת ההתנכלות לעוצמה
שלמה | 16-09-2019 13:27
אם עוצמה נכנסת זה יהיה הסוף של המפדל וכל גרורותיו. הרי המפדל לא מייצגת כלום. זה ליכוד לייט שאין לו שום הצדקה לקיומו. הרפתקאות בנט שקד שאין להם ולציונות הדתית כלום (השתמשו וזרקו, אך ככלב הזה אל קיאו...) מוכיח זאת. אלא מה? אין תחליף. זה נכון רק אם אם אפשר להציג את עוצמה כשולי המחנה. אבל אם ייכנסו לכנסת - כבר יש מפלגה עם בסיס רעיוני שהוא חתיכה הראויה להתכבד בו. וזה המוות של המפדל. שהבחירה לשקית מליאה זהב לשקית ריקת כל תוכן ברורה.
23
טוב לבן גביר טוב לתושבי ארץ ישראל רק עוצמה
Itiel לא זז מעוצמה | 16-09-2019 13:39
רק עוצמה יהודית
24
חברה בכל הכוח רק עוצמה יהודית
ביתרי | 16-09-2019 13:45
זה לא שיש 61 מנדטים לימין ועוצמה מסכנת 65 ,עם עוצמה יש רוב בלי אין ,ולכן אין מה להפסיד
25
קראתם את זה פה ראשון
שלמה | 16-09-2019 14:23
הבוגד איווט/עיוות, יקבל מקסימום 4 מנדטים. יש סיכוי שלא יעבור. קחו לבנק
26
"4 מנדטים יציבים"?!! איזה מאמר מגוחך. ...
רביבו | 16-09-2019 15:07
אין שום דבר יציב ב4 מנדטים ! זה ללכת על סף התהום של אחוז החסימה. צריך לזכור שערב בחירות הקודמות היו לזהות סקרים עם 7 ו מנדטים ובסוף הם לא עברו. לא יהיו לעוצמה בקלפי יותר מ2.5 מנדטים. צריך להצביע למפלגת ימין שעוברת הודאות את אחוז החסימה , זאת אומרת לימינה או לליכוד. כל הצבעה לעוצמה שווה להצבעה לשמאל!!!
רציני מי שכתב את זה?
מתן | 16-09-2019 16:39
בא נגיד שמנדט זה 1000. אז 4007 קולות זה 4 מנדטים, וגם 4988 קולות זה 4 מנדטים, אבל זה נקרא יציב וזה נקרא על הסף.
27
אנשים טובים אבל מצביע ימינה.
נועם | 16-09-2019 16:00
אנשי עוצמה אנשים טובים, צדיקים, עם כוונות טובות. אני מעריך אותם. אבל צריך להבין שעל ארץ ישראל לא מהמרים. לא לוקחים סיכונים. בבחירות 1992, מפלגה אחת לא עברה את אחוז החסימה, השמאל הקים ממשלה וחתם בהמשך על אוסלו. למה להיכנס לסרט הזה שוב?? #נלחמים_על_ארץ_ישראל #מצביעים_ימינה
28
אחים שלי
משה | 16-09-2019 16:10
אם אתם רוצים שלקול שלכם תהיה איזו משמעות, קראו היטב: יש מפלגה אחת גדולה שקוראים לה גוש הימין. גוש הימין מורכב מחמישה מפלגות: ליכוד, אגודת ישראל, שס, עוצמה יהודית וימינה. זה לא באמת משנה לציבור, כמה מנדטים כל אחת מהמפלגות תקבל, מה שמשנה לציבור ובמיוחד למתנחלים ולחרדים, זה שלגוש הימין יהיה 61 מנדטים. אם אחת מהמפלגות הללו לא עוברת, זה כאילו כל המפלגות קיבלו 0 מנדטים... כי כולן ללא יוצא מן הכלל, ישבו באופוזיציה. אז זה לא משנה אם אתה אוהב את עוצמה או לא אוהב את עוצמה.... אם אתה רוצה שלא יפנו את כל יהודה ושומרון ושלא יעשו כאן מהפכה חילונית - אתה חייב להצביע לעוצמה יהודית.
29
עוצמה יהודית עדיפה מססובר של בנט
אחד העם | 16-09-2019 16:25
עוד טיפה מאמץ והקואליציה מרוויחה 4 מנדטים של ימין אמיתי מה אכפת לי מססובר מספר 9 של בנט
30
קשקוש
שירה | 16-09-2019 16:30
עושים פה מניפולציות על ימין ועל שמאל... נא להסתכל על תוצאות הבחירות באפריל 7-8 מנדטים של הימין לא נכנסו מהימין החדש פייגלין וחלק של אורלי לוי.... עכשיו זהות פרשו בנט ושקד התמזגו ונעם פרשו ... 5 מנדטים מזה נכנסים לגוש הימין כמעט בוודאות ... אם עוצמה יהודית עוברת מה טוב אבל אם לא במקרה הכי גרוע היא תשרוף 3.5 מנדטים שיתחלקו ל2 בין הגושים ... תפסיקו להאמין לספינים של הליכוד וימינה תצביעו למי שאתם מאמינים לו... ימינה לא רוצים להיות קטנים כי ביבי לא יספור אותם זו הסיבה היחידה שהם תוקפים ללא הרף את עוצמה יהודית... לעומת זאת לחברי עוצמה יש תעודה עם קבלות לעשייה ... הגנה על יהודים בפניי רשעי המשפט הצלת יהודיות מציפורני הערבים חסד עם חיילים וכל עמל ישראל....
31
עזבו את הדתיים, תתרכזו בחרדים
דוד | 16-09-2019 18:41
אם אתם כל כך בטוחים ביכולת שלכם להביא חרדים - התרכזו בהבאת מנדט משס ומנדט מאגודה, בנוסף לשני המנדטים הקבועים שלכם. הניחו לדתיים ואל תבקשו מהם להציל אתכם
32
אבות גרושים
שי | 17-09-2019 8:48
אבות גרושים רק עוצמה יהודית יחידים שילחמו שלא תשבו בכלא על מזונות