ליברמן על מתווה הגיוס החדש: "זאת לא גמישות, זאת רמאות"

ליברמן ממשיך להתבצר בעמדתו והבוקר (שלישי) תקף בחשבון הפייסבוק שלו את הפיתרון שניסו לגבש אמש בליכוד יחד עם עוזרו של סגן השר יעקב ליצמן והשר לשעבר אריאל אטיאס

ליברמן על המתווה החדש: "לא גמישות, זאת רמאות"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, ממשיך בהתנגדותו לפתרונות המוצעים, וכך כתב הבוקר (שלישי) בחשבון הפייסבוק שלו: "שמעתי הבוקר את דוברי הליכוד מדברים על "הגמישות המופלאה" של המפלגות החרדיות שמוכנות להעביר את חוק הגיוס, אבל עם הסתייגות קטנה, שסוגית היעדים ופקיעת החוק יעברו להחלטת ממשלה ולא יהיו בחקיקה ראשית. זאת לא גמישות, זאת רמאות".

עוד הוסיף ליברמן, "חוק הגיוס הוא רק סימפטום של הקצנה חרדית, הכוללת בין היתר, סגירת מרכולים בשבת, גשר יהודית, חרם צרכני על מפעל פיניציה בירוחם וניסיון להפסיק את מכירת הכרטיסים בשבת בגן החיות התנ"כי. המניע היחיד של "ישראל ביתנו", הוא עמידה על העקרונות וההתחייבויות שניתנו לציבור לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות ולאחר הבחירות. אנחנו לא מחפשים להפיל את נתניהו ולא מחפשים מועמד אלטרנטיבי, אבל לא נוותר על העקרונות ועל ההבטחות שלנו לאזרחי מדינת ישראל."

למרות שהצעת החוק לפיזור הכנסת אושרה אמש בקריאה ראשונה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך במאמצים אחרונים למנוע בחירות חוזרות, וצפוי להיפגש היום (שלישי) שוב, עם נציגים מטעם הסיעות החרדיות, במטרה לדון בדרכים לסיום המשבר הפוליטי והרכבת ממשלה. עוד צפויים ניסיונות נוספים להיפגש עם יו"ר ישראל ביתינו אביגדור ליברמן.

אמש נתניהו וחבר צוות המו"מ מטעם הליכוד נתן אשל נפגשו עם שר לשעבר אריאל אטיאס מש"ס ועם מוטי בבצ'יק, עוזרו האישי של סגן השר יעקב ליצמן, כדי להעלות רעיונות ליישוב המחלוקת הקשה סביב חוק הגיוס. "הפגישה התנהלה ברוח טובה" אמרו גורמים בליכוד. "פחתו במקצת הסיכויים לבחירות- אבל עדיין לא נמצא פתרון באופק".

במקביל, איש העסקים שמואל חייק, הנחשב כמקורב מאד לליברמן, חזר הלילה לישראל כדי לסייע בפתרון המשבר. חייק צפוי לשמש כמתווך בין נתניהו וליברמן, ויפעל להביא את הצדדים לפגישה נוספת בנוכחותו.

אמש דובר הליכוד נתן הוראה, "אש חופשית על ליברמן" והיום חה"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) כתב בטוויטר: "היום תתכנס מזכירות הליכוד לאשר שריונים חדשים ברשימת הליכוד לכנסת. על ההתבטלות של נתניהו בפני החרדים ישלמו חברי רשימת הליכוד! שולח להם חיבוק ענק".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 16 דיונים מיין לפי
1
ליברמן רמאי
מאיר | 28-05-2019 9:08
ליברמן רמאי ושקרן. ליברמן חייב וצריך להענש ולסיים את תפקידו בכנסת ישראל.. ליברמן מנע ממשלה ימנית. הוא רימה את מצביעו ואת כל תומכי הימין. לא נישכח ולא נסלח. ליברמן הבייתה ומהר.
2
ליברמן
דני האדום | 28-05-2019 9:11
המנהיג החילוני היחיד שמבטיח ומקיים. די לסחטנות הדתית..והכניעה לחרדים אוכלי חינם בארצנו !
העיקר שנמשיך להיות לנטל בכל מאי דאפשר...
קרית ספרי | 28-05-2019 10:32
הבטחון. ברפואה. בממון. ובכל מאי דאפשר.
3
ליברמן
אלי | 28-05-2019 9:12
רמאות זה שחמישה מנדטים מכתיבים ל 35 מנדטים , וגם החרדים 16 מנדטים ממש מגוחך
4
ומה אתה עושה ?
אילה | 28-05-2019 9:16
מרמה בריבוע
לא מתאים ממשלת שוחד מרמה לעם הקדש..
פשוט לא מתאים. | 28-05-2019 10:33
פשוט לא מתאים.
5
ליברמן שקרן ורמאי
מאיר | 28-05-2019 9:22
ליברמן שקר ורמאי. הוא רימה את כל מצביעי הימין. ליברמן חייב ללכת הבייתה. לא נשכח לא נסלח.
6
גם לאחר הבחירות ליברמן יאלץ לשבת עם ליצמן
יחזקאל | 28-05-2019 9:35
נניח שיש בחירות, גם לאחר הבחירות ליברמן יאלץ לשבת עם ליצמן. איך תהיה קואליציה בלי החרדים ועם ליברמן?
7
ליברמן מלך.השקרים דמגוג זול תקראו
אורי עמר | 28-05-2019 9:48
איזה מפלצת חייתית קם לנו. להשליך כסף לבחירות לא מניד עףעף העיקר להרוס. כמו השוכר הפלגה באוניה ובא לחדרו ולאחר שעה מוציא מקדחה לקדוח חור.. בא אליו רב החובל מה אתה עושה ?זה מקומי וזה חדרי ואני עושה מה שאני רוצה ? הנה המשל להתאבדות .לך הביתה ושם תיפול
8
הפוסל במומו פוסל..ליברמן רמאי פוליטי !הוא
רן | 28-05-2019 9:50
רימה אותי כאשר הבטיח לי כי יתמוך בנתניהו !!ואני בחרתי בו !! אני נודר נדר שאני מעתה ועד עולם אבחר אך ורק בנתניהו ,ובמי שהוא ימליץ לי !! לאחר שבשנת 2027 הוא יפרוש מתפקידו.ויהיה יועץ על של הממשלה!כי על יכולות..עוצמות כאלה אסור לעם ישראל לוותר!
9
תסתום כבר רבט מחסנאי בולשיביק
ע | 28-05-2019 9:57
תעלם חזור לרוסיה לא מקומך כאן
10
הגיע הזמן להפסיק את ההסתה על החרדים!!
א | 28-05-2019 10:06
האמת שיורדים על החרדים כמו אחרוני שונאי ישראל מה קרה? כל הרוסים הולכים לצבא? 90%מבלים בקריה או בשלישות, רק כדי להעביר את הזמן הרי אין להם עניין של צניעות עם בנות כמו לחרדים, והגיע הזמן להפסיק את ההסתה על החרדים!! והמסית הכי גדול זה ליברמן!
11
החרדים חזירים, העם ליברמן צודק!!!!
אלי , חבר מרכז ליכוד | 28-05-2019 10:21
מעולם לא הצבעתי לליברמן ואני גם לא מתכוון להצביע לו בעתיד. גם לא הייתי רוצה לראות אותו שר ביטחון. הוא תפקד גרוע. אני חבר מרכז ליכוד. הפעם ליברמן צודק. החרדים מתנהגים בצורה חזירית. לצערי הרב הליכוד משתף איתם פעולה בלית ברירה. חוק הגיוס הוא פשרה שמעולה לחרדים והם יודעים את זה וסתם מנסים לסחות עוד. חוק הגיוס מכיר בערך לימוד התורה. לימוד התורה מוגדר כערך שעבורו ניתן לקבל פטור מגיוס. האחוזים הקטנים שבמכסות הם רק עבור כאלו שבכל מקרה לא משתלבים ולא לומדים. כולם יודעים שלא יוציאו אף אחד מהישבה. זו צביעות וחזירות. הנצחת ההשתמטות של שבבניקים ודומיהם. אסור לליברמן לוותר, חבל שהליכוד לא לוחץ יותר על החרדים.
12
בחזרה הבייתה לעתיד
אני | 28-05-2019 11:28
אני מקווה שכל סוגי הכהונה ילכו כי הם מיצו את עצמם. לא באצי בשביל המימסדיות שלהם אלא בשביל אידיאל. לפי התנך האידיאל זו הנבואה לא הכהונה. זאת אומרת להחליף את מטריקס המכונה כהונה, במטריקס מינהרת זמן ונסיעה בזמן. סולם של נסיעות בזמן. שלב ועוד שלב עד שהתנך יקום לתחייה מחדש על נביאיו נביאותיו מלאכיו שליחיו ואלוהיו . הוא הוא אלוהי צבאות ישראל ולא אחרת. אני רוצה את הפנטזיה של התנך כי חזרנו הבייתה לגן עדן. אני רוצה את הספר הזה שהוא עליזה בארץ הפלאות והוא כולו אמת. איזה כף שאלוהים יחזור לפה וינהיג אותנו. לא רוצה שום משיח גלותי ולא גאולה גלותית. עיברייה אני נוסעת בזמן בחגורת התנך העל מימדית מכונה אדירה ניפלאה שתסיע את כל הנשמות בעולם הבייתה לגן עדן. נא לחגור חגורות נשמות כי היתקרבנו. לא משנה מחר עוד עשרים שנה לאבא יש את המתכון והוא יקבע. השיבה הבייתה לגן עדן. כיפק היי.
13
ליברמן כוכב. שאפו על העמידה נגד החרדים.
לא להכנע | 28-05-2019 11:29
בבחירות הבאות אני שוקלת להצביע לליברמן.
14
נבל
ליברמן | 28-05-2019 14:50
יפה שהראית איזה עקרונות מובילים אותך...שינאת הדת..וצפצוף על כספי המדינה...סופך יהיה ככל צוררי ישראל שיזכרו לדראון עולם ולקללה...
15
ליברמן ימחק
רותם | 28-05-2019 14:53
החרדים יעלו..וגם יחגגו..כמו שהיה עם כל צוררי ישראל ממרץ ומשינוי ושות'...
16
נוכל
אילה | 28-05-2019 20:47
אפשר לחשוב שהחרדים מפריעים לו - סתם מגלוגמן רוצה שיראו שיש לו גדול