מחאה מתרחבת לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון

מועצות בנימין וקריית ארבע מצטרפות למאבק השומרון לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון: ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "עידן הנסיגות נגמר"

מחאה מתרחבת לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון
  ח"כים בחומש (צילום: רועי חדי)

מועצות קריית ארבע ובנימין הודיעו על הצטרפותן למאבק אותו מוביל ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ומגורשי חומש שא – נור, להכנסת ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון לקווי היסוד של הממשלה.

ראש מועצה אזורית בנימין ישראל גנץ אמר הבוקר: ״זוהי חובה מוסרית ותיקון עוול היסטורי שפגע קשות בהתיישבות כולה. ביטול החוק יבהיר באופן חד וברור כי עידן הנסיגות והפקרת שטחי המולדת תם. בכך תבנה קומה נוספת בחיזוק ההתיישבות בבנימין, יהודה ושומרון בדרך להחלת ריבונות מלאה, לצד חיזוק האחיזה שלנו בחבלי המולדת כולה וההתיישבות על כל מרחביה״

ראש מועצת קריית ארבע יהודה ליבמן: "בימים של מתיחות בלתי פוסקת בדרום הארץ, אין חולק על כך שהגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון היה עוול היסטורי. מועצת קריית ארבע שמחה ורואה זאת כחובה מוסרית, להצטרף לקריאה של מגורשי חומש שאנור ומועצה אזורית שומרון להכניס את החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון לקווי היסוד של הממשלה ולאחר מכן להעביר את החוק בכנסת. אני קורא לראש הממשלה, להקשיב לקול העם, להקשיב לחכים שלו ולרוב השרים בממשלה שלו, ולהוביל את המהלך ההיסטורי: ביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון. אין שעה יפה מזו ואין מהלך צודק ומוסרי יותר".

דגן הוסיף ואמר: "זהו מהלך שאין מוסרי ממנו, אני קורא לציבור כולו, להצטרף לקריאה הזו, רוב העם סבור שההתנתקות הייתה טעות, יש כאן הזדמנות לתקן, יישובי צפון השומרון גנים כדים חומש ושא -נור, שנשארו בשליטה ישראלית מלאה, אין סיבה שלא יוחזר חופש התנועה לישראלים בישובים אלו".

ביום חמישי האחרון עלו 12 חכים, ויו"ר הכנסת יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן לחומש שנעקר בגירוש (תוכנית ההתנתקות). והעלו את הדרישה לבטל את חוק ההתנתקות מצפון השומרון. יור הכנסת חכ יולי אדלשטיין הגדיר זאת כמשימה של הכנסת הקרובה.

החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, הוא חוק שיאפשר את החזרת חופש התנועה לישראלים בישובים שנעקרו בגירוש בצפון השומרון: גנים, כדים חומש ושא – נור, יישובים שכולם נשארו בשליטה ישראלית מלאה, אולם רק חופש התנועה נשלל שם מישראלים.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כל5חכי הבי חנונים.
ייזחלו ב4x4 | 19-05-2019 23:15
.
2
טעות בכתבה
יהודי | 25-05-2019 23:55
ראש מועצת קרית ארבע הוא אליהו ליבמן ולא יהודה ליבמן (יהודה הוא אחיו).