אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

פרשת הצוללות: בוטל ההסכם עם עד המדינה

הפרקליטות ביטלה ההסכם שחתמה עם עד המדינה מיקי גנור לאחר שחזר בו מגירסתו וטען כי לא שיחד איש וכי הגרסה שמסר בחקירותיו אינה נכונה. המשמעות: ייתכן ויוגש נגדו כתב אישום בפרשת הצוללות

פרשת הצוללות: בוטל ההסכם עם עד המדינה

פרשת עד המדינה בתיק הצוללות. הפרקליטות הודיעה הבוקר (שלישי) לעורכי דינו של מיקי גנור כי הסכם עד המדינה שנחתם עמו בוטל לאחר שחזר בו מגירסתו.

פרקליטת מחוז תל אביב, עורכת הדין ליאת בן ארי-שוויקי כתבה בהודעתה כי "החלטתי על ביטול ההסכם עם כל המשמעויות הנגזרות מכך, לרבות היכולת לעשות שימוש בכל ראייה שנאספה לפני חתימת ההסכם, לאחריו או כתוצאה ממנו".

עוד הוסיפה על האפשרות "להשתמש גם בהודאותיו של מרשכם עצמו נגדו, ונגד אחרים ובכל המסמכים שמסר".

המשמעות: מסתמן כי יוגש נגדו כתב אישום בפרשת הצוללות.

הסיבה לביטול ההסכם נעוצה בגרסאות השונות שמסר בחקירה המשטרה לאחר חתימת ההסכם, דבר שפוגע במהימנותו. בנוסף, חוסר שיתוף הפעולה של גנור בחקירת המשטרה ובחירתו להשתמש בזכות השתיקה משחרורו למעצר בית בסוף מרץ (23.3)

פרקליטת מחוז תל אביב הוסיפה כי לא קיבלה מענה מפרקליטיו של מיקי גנור, עו"ד בועז בן צור ועו"ד מאיר ארנפלד, וכי המועד האחרון למסירת טענותיו של גנור היו עד יום ראשון האחרון.

כזכור, עד המדינה בפרשת הצוללות (תיק 3000), מיקי גנור, הודיע לעורכי דינו לפני חודש וחצי כי הוא מעוניין לחזור בו מההסכם שחתם עם המדינה. גנור טען בפני חוקריו כי הוא לא שיחד איש וכי הגרסה שמסר בחקירותיו אינה נכונה.

ממשטרת ישראל נמסר אז: "היום הגיע ללהב 433 מיקי גנור עד המדינה בתיק 3000 וביקש לשנות מהגרסה שמסר במהלך חקירת הפרשה. ברגעים אלה גנור נחקר באזהרה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ)".

במשטרה הבהירו כי "בעקבות הדברים יחליטו משטרת ישראל ופרקליטות המדינה לשקול האם יש מקום לבטל את הסכם עד המדינה שנחתם עמו".

גנור היה נציגה של יצרנית כלי השיט 'טיסנקרופ'. זמן לא רב אחרי שנעצר פורסם כי הוא מנהל משא ומתן להפיכתו לעד מדינה. בעקבות אותם מגעים התפטר מתפקידו עורך דינו נתי שמחוני.

גנור היה חשוד בעבירות של מרמה, הלבנת הון וקשירת קשר לביצוע פשע, והוא נעצר יחד עם בכירים ומקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, ביניהם עורך הדין דוד שמרון, מפקד חיל הים לשעבר, צ'ייני מרום ואבריאל בר יוסף ממלא מקון ראש המל"ל.

 

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
ולמלשינים תהי תקווה???????
עידו 2 | 08-05-2019 8:19
איש עלוב ומסכן. מאיגרא רמה לבירא עמיקתא.
2
סדקים בבלון המפוח
תמר | 08-05-2019 9:09
צוללות עדי המדינה מתחילים לצלול