אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנגבי הכריע: הבחירות באלעד לא יידחו

השר צחי הנגבי החליט שלא לקבת את בקשתה של ש"ס ודגל התורה לדחות את הבחירות באלעד, והבהיר כי הבחירות יתקיימו במועד המקורי. ההערכה היא שהסיעות צפויות להגיש עתירה נוספת בנושא

הנגבי הכריע: הבחירות באלעד לא יידחו
  (צילום: הדס פרוש\פלאש 90)

לאחר מערכת משפטית ממושכת, השר צחי הנגבי הכריע היום (חמישי) שהבחירות בעיריית אלעד יתקיימו במועדן, ובכך דחה את העתירה של דגל התורה וש"ס לאחר שמועמדם יצחק פינדרוס נפסל ולא יוכל להתמודד מול ישראל פרוש.

בהודעתו הנגבי הבהיר כי מדובר בנסיבות לא שגרתיות, אך כי לא מדובר ב"נסיבות מיוחדות" כפי שנקבע בחוק. "הנחת היסוד היא שקיום בחירות במועדן הינו חלק מזכות היסוד לבחור ולהיבחר" טען. "המשטר הדמוקרטי מעניק לנבחרים סמכויות עצומות, אך באותה נשימה הוא מקפיד להגדיר את מועד תפוגתן. הנבחרים יודעים היטב כי יום הבוחר יבוא ואין להימלט מפניו, וברגע האמת הם יעמדו שוב למבחן הקלפי. גם הבוחרים וגם המועמדים נערכים מבעוד מועד ליום זה, וודאות זו חיונית לקיומה של הדמוקרטיה".

לטענתו, בית המשפט הגדיר את הסמכות להחליט על דחיית הבחירות למקרים של "צורך חיוני, בעל עוצמה וחשיבות מיוחדים- כמו מצבי חירום ביטחוניים ברמה שאינה מאפשרת כל היערכות לבחירות ברמה סבירה, או מצב משברי של רשות מקומית שאיננה מסוגלת להיערך לבחירות ולהתנהל לאחר מכן בהליך דמוקרטי תקין. נדרש שהנסיבות המיוחדות ישקפו מצבים קיצוניים במהותם, שבהם נפגע ההליך הדמוקרטי פגיעה מהותית, עמוקה וקיצונית".

בשלב הזה לא ברור כיצד ש"ס ודגל התורה יפעלו בעקבות החלטתו של הנגבי, אך ההערכה היא שראשי המפלגות עתרו לבג"צ בשנית בדרישה לדחות את הבחירות, בטענה כי אין אפשרות למצביעי דגל וש"ס לממש את זכותם הדמוקרטית.

כזכור, בתחילת השבוע נפסלה מועמדותו של יצחק פינדרוס באופן סופי על ידי שופטי בג"ץ, בעקבות עתירה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בה נטען כי פינדרוס אינו מתגורר בעיר אלעד. ביום שלישי השבוע הועברו סמכויות שר הפנים אריה דרעי לעניין דחיית מועד הבחירות בעיר אלעד לידי השר צחי הנגבי, זאת בכדי להימנע מניגוד עניינים של יו"ר ש"ס. במפלגה עתרו לבג"ץ וביקשו מבית המשפט להורות לשר צחי הנגבי לדחות את הבחירות באלעד- אך בבג"ץ הוחלט הבוקר לדחות את העתירה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
ברוך השם - - אריה דרעי
ברוך השם | 25-10-2018 17:40
ברוך השם - - אריה דרעי - - וגאון הגאונים הרב הגאון יענקושי שליטא - ומשה גפני לא הצליחו. רבינו סיפר שהיה בכנס של אנשי דגל [המסיונרים] בביתר וראה את הגאון הגדול גאון הגאונים המושחת מנהיג הדור הרב קנייבסקי שליטא ברור מקרוב ממש! וגם זכה לראות את סבא שלו... וגם את סבא שלו!!! ממש כך. וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!!
2
עו"ד עתירה.שס/דלג=אסטרטגיית נירדפות
כנסו | 25-10-2018 18:26
עירעורם נידחה ב2 ערכאות. ביהמש ובגצ. וגם עי השר הנגבי. ובצדק מוחלט. הם יודעים שנאבקם הלא צודק ייכשל. אבל הם (לדעתי ברוע) מנסים להשיג אהדה בציבור . שכביכול הם נירדפים. ובהציגם ובהטעייתם את הציבור בערבוביה את פורוש.בגצ.ישי.אגוי.סרוגים. (אוליי גם את הגבי עכשיו) כרעים. נגדם הצדיקים המתחסדים . ככה להשיג אהדה. נגד מימסד, שכאילו הם לא חלק ממנו . רוע בהתגלמותו.
זו לא רשעות. זה אינטרסים
מאיר קליין | 26-10-2018 8:45
בתחילה עירבו את כל גדולי ישראל כאילו שהמאבק הוא מולם. ולאחר מכן ציפו שפרוש, יהיה איתם אמר נמי שאמר כעומק החקירה כן עומק הנסיגה
3
ברוך השם - - אריה דרעי -
ברוך השם - | 25-10-2018 19:02
ברוך השם - - אריה דרעי - - וגאון הגאונים הרב הגאון יענקושי שליטא - ומשה גפני, לא הצליחו באלעד. והנה רבינו הגדול סיפר, שהיה בכנס של אנשי דגל [המסיונרים] בביתר, וראה את הגאון הגדול גאuן הגאונים, המושחת, מנהיג הדור, הרב יענקושי קנייבסקי שליטא ברור, מקרוב ממש! וגם זכה לראות את סבא שלו... וגם את סבא שלו!!! ממש כך!!!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו!!! וגם את סבא שלו