אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב זייני: אנו עדים למלחמת חולי הנפש בעמי הארצות

באוטובוס מאשדוד, בבית שמש מתגוששים עמי ארצות עם חולי נפש, קיצוניים מהעולם החרדי מול קיצוניים מהצד החילוני, על זוטות, על אוויליות, על שנאת חינם. רובו של כלל ישראל סולד משנאת חינם זו ולא נירק זה בפניו של זה, ולא נרמוס אלו את אלו, בגלל מטורף חרדי או בגלל מפקד כסיל מבה"ד 1.

הרב זייני: אנו עדים למלחמת חולי הנפש בעמי הארצות
  לא נלחם איש באחיו. הרב זייני (אסף מילר)

במיטב המסורת ה'ישראלית העדכנית', יורשת הנאמנה של אותו בולשביזם נוראי שעד היום לא הצליחו בני עמנו להשתחרר ממנה, נקבע שלכל בעיה יש לגשת באמצעי אחד ויחיד בלבד: אלימות.

הייתי מעיז לומר שזה אף גרוע מכך. ישנו חיפוש וחתירה למציאת שטח ציבור שיוכל להגיש לנו בנדיבות כר נרחב לשפיכת דם ואלימות.

לא זו בלבד ששכחו אצלנו לפתור בעיה בדרך שאיננה אלימה, אלא שעל אף שרוב העם סולד מכך ומכל סוגי שנאה ואלימות, באים אבירי 'זכות הצבור לדעת', קרי אמצעי התקשורת בגיבוי הכרעות משפטיות עריצותיות, והופכים כל מתח קטן למלחמת אחים.

בבית ספר לקצונה, באוטובוס מאשדוד, בבית שמש מתגוששים עמי ארצות עם חולי נפש, קיצוניים מהעולם החרדי מול קיצוניים מהצד החילוני, על זוטות, על אוויליות, על שנאת חינם.

מי הם חולי הנפש בסיפור זה ומי הם עמי הארצות? שני הצדדים בהשוואה אחת, ללא ספק.

איפה רבני הציונות הדתית?

הנורא ביותר הוא בבית שמש, כאשר מנוולים מנצלים במות שונות ומגוונות כדי לטעון שמדובר במתח דתיים חילוניים כאשר הילדה, קרבן הבריונות, היא מהמגזר הציוני דתי!!

אותה בת הבאה מאותו צבור 'נוראי' שאינו מוכן לשמוע שירת נשים בבה"ד-1, מוצאת את עצמה מגלמת היום את דמות החילונית במיטבה!!

ומי שותק? רבני הציונות הדתית, אותם חסרי אומץ לעמוד ולגנות אותם חרדים קיצוניים, עמי הארצות וחולי הנפש הממציאים הלכות יש מאין, ועוד יותר חסרי אומץ לגנות אותם החילונים הקיצוניים, חולי הנפש ועמי הארצות, שמתוך שנאה לכל מה שריח דת נודף ממנו, מוכנים לצאת אפילו להגנת בת מתוך אותו ציבור המצמיח 'מתנחלים' רק כדי לנגח חרדים שנואי נפשם.

שני דברים חייבים להיאמר בשעה זו. הראשון: כמה נבזה ומאוס היה אותו קצין שכפה כפייה חילונית מובהקת לשמוע שירת נשים (כידוע שירת נשים בצה"ל היא בבחינת מבצע צבאי ממעלה ראשונה!!) על חניכי קצונה חדורי מוטיבציית הקרבה למען עם ישראל, והצית את כל השטח הצבורי בנושא הדרת נשים.

חבל שהרמטכ"ל, המאויים ככל אישיות ציבורית, לא הכניס את הכסיל הזה לכלא, או לכל הפחות היה שולח אותו לפגישה עם קב"ן במחלקה הפסיכאטרית של צה"ל.

השני, והוא העיקר: רוב עם ישראל סולד משנאת חינם זו. הוא סולד מדתיים חולים המנסים לכפות שגעונותיהם על הצבור, והוא סולד עוד יותר מאותם ה'פלורליסטים' שאינם מוכנים לסבול שום דבר שאיננו בדיוק על פי האג'נדה שלהם.

לא ניתן להם לפרק את עם ישראל

מטורף ירק בפניה של ילדה תמימה דתייה, הקב"ה ישלם לו כגמולו, ואני מקווה בקרוב, אבל אנו רובו של כלל ישראל, לא נירק זה בפניו של זה ולא נרמוס אלו את אלו בגלל מטורף זה, או בגלל מפקד כסיל מבה"ד-1.

לא רק משום שבעיות לאין ערוך יותר רציניות אורבות לנו מכל עבר במזרח התיכון שלנו, אלא משום שכעם ה' לא ניתן לא למטורפים ולא לאווילים לפרק עמנו ולהרוס אהבתנו ההדדית אמיתית וכנה למרות אי אלו ויכוחים מרים לעיתים בינינו.

==

הרב ד"ר אליהו זייני הוא ראש ישיבת ההסדר 'אור וישועה' בחיפה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
18 תגובות - 18 דיונים מיין לפי
1
שאלה לרב: איך מבחינים בין הידור להידור?
שמואל | 28-12-2011 13:28
יבואו אותם אנשי בית שמש ויגידו: הרי צריך להדר במצוות, לכן אנחנו התקנו מדרכות נפרדות לגברים ולנשים. יבוא זה שהתעמת עם טניה רוזנבליט או זה שירק על נעמה מרגוליס ויצטט את הגמרא: "כי הא דרב אדא בר אהבה חזייה לההיא כותית דהות לבישא כרבלתא בשוקא סבר דבת ישראל היא קם קרעיה מינה". נו, מה תאמר לו?
2
שטות
אל | 28-12-2011 14:53
כתבה טיפשית ולא מוצדקת. איך אתה מעז להגיד על אנשים שהיו אתמול בהפגנה חילונים קיצוניים חולה נפש?! זה אנשים שפויים שבאים להלחם על החופש במדינה. וזה לא משנה אם הילדה דתייה או חילונית. לא רק הילדה סבלה מהשפחות האלו, אלא גם נשים חילוניות. אז הציבור החילוני מגן גם עליהן. בקשר למקרה של הקצין בבה"ד 1: צריך קצת היגיון והקטע שאסור לשמוע שירת נשים הוא מטופש. צבא זה צבא. אם תהיה מלחמה והחיילים האלו יצטרכו לעבוד בצמוד לחיילות, הם יסרבו פקודה?! קצת היגיון! וזה שרבנים שותקים פה אני מסכים איתך. אבל גם רבנים חרדיים צריכים לעשות משהו אבל הם גם שותקים. אז אל תתפיל את האשמה על רבנים לאומיים!
3
למספר תתבייש לך
יהודי | 28-12-2011 16:10
של נעליך וצחצח פיך לפני שאתה פוצה פה ומצפצף כנגד רב בישראל. היכן הכבוד שלך? איזה חינוך קבלת?. הרב מציג פה את עומק הבעיה ואתה במקום לנסות להבין נכנס לזוטות. מקווה שאור החנוכיה יאיר לך את הדרך
4
...
| 28-12-2011 16:30
5
הידור לא עושים על חשבון השני
חדל פלפלת ברשת | 28-12-2011 18:32
המילה הידור בגמרא מופיע רק על מצות עשה בהן מייפים את המצוה ע"י השקעה כספית בהשגת נוי מצוה ראה מצות חנוכה וכן הידור מצוה עד שליש מצוה,ולכן גם לא נכון לומר כשרות מהדרין כי אין מצות עשה לאכול.. ועל הקטע השני כבר נאמר מתון מתון 200 זוז ובאופן יותר עקרוני אין להשוות בין רב בתקופת הגמרא האחראי כראש בית הדין על התנהלות הקהילה היהודית לבין יהודי חרדי שקובע לעצמו הידור מה גם שאם תראה במפרשים הקדמונים מדובר בשעטנז ולכן יש להורידו ולא יריקה שבאה רק לבזות את השני וחוץ מזה שהיא לדה לאו בת עונשין לא שהבנתי מה היה חטאה אבל דרכי תשובה לא ננעלו ואפילו החרדים מייצגים כגון הרב אייכלר טען שצריך לכלוא את אותו אדם
6
הרב מחמם את הזירה הטכניונית.
גיל | 28-12-2011 19:02
מעניין למה אין שום אזכור של הטכניון...
7
פשוט לא יאומן
דקל | 28-12-2011 19:13
אני מניח שאני נכנס להגדרת ה"חילוני קיצוני וחולה הנפש" לפי הגדרת הכותב, ולמרות זאת אין שום קשר בין הדעה שלי לגבי הדת ולגבי מתנחלים, ובין דעתי על דוסים שיורקים על ילדות. אם הכתבה הזאת היתה פחות כוללנית ויותר עניינית, הייתי לוקח אותה יותר ברצינות. למגיב 3, הרב המכובד שאתה מגן עליו, לוקח ציבור שלם של אנשים שהחליטו מבחירה לא להיות דתיים, וקורא להם "חולי נפש". נשבר לי מהגישה הזאת, כאילו דת ומוסר הם שני דברים בלתי-ניתנים להפרדה. אני מציע לך לבקר דווקא את עצמך, אם אתה מצדיק הכללה בוטה שכזו, ואז עוד נשאר לך הכבוד העצמי לטעון ש"מצפצפים" על אותו כבוד הרב.
8
למס' 2
| 28-12-2011 19:20
יש הבדל גדול בין פעילות מבצעית (כולל פעילות תומכת לחימה במעגל הכי רחוק שיש), לבין שירה בטקס, שברור שאין שום הכרח מבצעי. ותאמין לי שקצינים לעתיד יודעים להבחין בין השניים. לך זה אולי נראה מטופש, אבל האם זה אומר שאתה צריך לכפות את דעתך על אחרים? האם זהו פלורליזם?
9
נא להרגע
יקיר מטרי | 28-12-2011 20:53
תרגעו אחיי החילונים, מהכרות ממושכת של הרב,הרב לא קרא לכם חולי נפש, אלא לראשי התקשורת שמלהיטים וזורעים שנאה. אם כוונותיכם טובות, אין ספק שהכוונה לא אליכם.
10
למס' 7 ול-2
נועם | 29-12-2011 0:17
באומרו "חילוני קיצוני" הרב מתכוון לאנשים שמחפשים כל הזמן את הדברים האלה בשביל לגרום לשנאה וקרע בעם, והם בעצמם מכלילים, ושמשתמשים בצביעות ב"דמוקרטיה" החד כיוונית שלהם, ומנצחים על התזמורת כולה. כאחד שמכיר את הרב אני יכול להגיד לך באחריות שהוא האחרון שאפשר להאשים אותו בהכללות על חילונים, הרב לא מבדיל בין חילונים לדתיים, ואינו מכיר בכלל בעצם המושגים האלו. כולנו יהודים בעיניו. ככה שאם הגעת לאיזושהי מסקנה כזו מדבריו - לא הבנת את דבריו כראוי.
11
יחס היפך שנאת חינם ובוז הוא לכולם
בעז בן חנה | 29-12-2011 0:37
הינו יחס ראוי גם לרב עובדיה שתמך בהחזרת שטחים במצבים מסוימים אפילו שאתה בטוח שהוא טועה וגם יחס נכון לשאר דעותיו ודעות הציבור החרדי והמבין יבין
12
אי הבנה בדיברי הרב
שמואל | 29-12-2011 10:10
לא צריך הכרות עם הרב כדי לראות שמה שהרב דיבר על עמי הארצות וחולי הנפש מדובר על אותו קומץ משני צדדי המיתרס שמחפש את אותן מריבות אותה שנאת חינם . את אותה קבוצה שבמקום לדבר חושבת שצעקות והמולה הן דרך הפעולה,נכון יש שולים בציבור החרדי שפועלים באלימות מדוע לצייר אותם כחזית הכל. הרב לא דיבר על עצם ההפרדה (לא יודע למה קוראים לזה הדרת נשים אם אותו הדין הוא גם לגברים מה לעשות ככה זה שמסיטים את העם מול ציבור שלם על דברים אווילים) שהיא סוגיה בפני עצמה. אלא על השנאה לכל דבר שריח דת נודף ממנו אצל שולים בעמנו. כמובן שעכשיו הדברים יצאו מכלל פרופורציה ואותם אנשים סחפו אחריהם רבים וטובים מהציבור. לא על אותם רבים הרב דיבר ודי בקריאה חוזרת כדי להבין זאת
13
אלו לא חולי נפש אלו שטופי מוח עיי רבנים מסוימים
לא לקיצונים | 29-12-2011 11:42
הרב מתעלם מהקיצוניות הגוברת אצל החרדים שנוצרת עיי שטיפת מוח של תלמידהם ועל זה צריך לדון- האברכים לא חולי נפש ..הם שטופי מוח ...וצריך לצאת כנגד הרבנים הקיצוניים שלהם!!!!!!!!!
14
רוב החילוניות רותחות על הדרת נשים ויש גם דתיות ששונאות
מירב | 29-12-2011 11:58
העם זה לא רק גברים שובניסטים
15
למספר 3
יהודי2 | 30-12-2011 10:53
אמרת "אני מקווה שאור החנוכיה יאיר לך את הדרך" אבל....... אסור להשתמש לאורם !!
16
תגובה למספר 13
רונן | 01-01-2012 0:35
צריך לא להתעלם מאותם אנשים שמשתייכים לסוג שלך שכל עולם הידיעות שלהם ניזון מתקשורת חילונית ואח"כ לדבר בכלל למי שטפו את המח... עזוב את הרבים בצד ותמשיך לראות טלוזיה ולשמוע את רדיו פלסטין
17
יואוו איך אני אוהב את הרב הזה ....שכל אנליטי רציונלי !
שי | 01-01-2012 14:56
18
ומה עם "נוער הגבעות"?
יצחק | 02-01-2012 0:29
מעניין איך התייחס הרב לתקיפת המח"ט לא מזמן... האם התואר "מטורפים וחולי נפש" שייך רק לחרדים מבית שמש ולחילונים?