אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הגט הקדוש: כך נוכל לעזור למסורבי הגט

מערכת הנישואין זוהי מערכת יחסים הכי קדושה בהיררכיה ביחסים בין אישיים. נישואים הם קודש, אך גם הגט הינו קדוש- וסירוב גט הינו עבירה על פסק הלכה והפעלת אלימות, שתלטנות וכוחנות

הגט הקדוש: כך נוכל לעזור למסורבי הגט
  (אילוסטרציה: שאטרסטוק)

בתקופה האחרונה הרשת געשה בעקבות בית הדין, שפסק בצעד חריג להפעיל שיימינג על סרבן גט. השמות לא רלוונטיים, והמקרה הספציפי הזה הוא דוגמא אחת מיני רבות בהם צד אחד מבקש לצאת מחבלי הנישואים – והצד השני אינו מאפשר זאת.

מערכת הנישואין זוהי מערכת יחסים הכי קדושה בהיררכיה ביחסים בין אישיים. לאורך תקופת חיי הנישואים יהיו צמתים שונים לזוגות הנשואים. אנחנו בני אדם, וככאלה בהתפתחות תמידית, ושינויים אלה – כמו גם שינויים סביבתיים וקשיים שוטפים של החיים – יכולים לגרום לקשיים בלתי ניתנים לפתירה. החכמה היא להבין את חשיבות מוסד הנישואים, ולעשות כל מה שביכולתנו לשמור על התא הקדוש הזה.

התורה אומרת לנו כי כל המגרש אשתו הראשונה אפילו מזבח מוריד עליו דמעות, ואף על פי כן קיימת מסכת גיטין. נישואים הם קודש, אך גם הגט הינו קדוש. כאשר אחד מבני הזוג מבקש להתגרש, והשני אינו מאפשר זאת ובהחלטת בית הדין מנסים שלום בית, ולאחר מכן, במידה ויש קבלת פסק דין לגט ואחד מבני הזוג מעכב את פסק הדין – נשים וגברים כאחד הם למעשה עוברים על פסק הלכה. וכמו שיש מצווה לומר דבר הנשמע, כך מצווה שלא לומר דבר שאינו נשמע.

וזאת הבמה להגיד: כשאחד הצדדים מבקש שלום בית פעם אחר פעם, זוהי סרבנות שקופה, וכאשר יש פסק דין לגט ואחד מהצדדים לא מאפשר – זוהי אלימות, שתלטנות וכוחנות. זוהי סכנה ואנחנו, הציבור הרחב, חייבים להוקיע אותה. לא יתכן שצד אחד יכבול צד אחר מלהמשיך בחייו ויאנוס אותו להישאר כבול אליו. לפני שיהיה פסק דין נוסף לשיימינג או למעצרים מיותרים, אנחנו צריכים לדעת ולברר בין החברים שלנו, הפרודים שבהם, מה מצבם ולנסות לעזור. לעשות הכל למען שלום בית, אבל באותה מידה לעשות הכל גם בצד השני של המתרס לשכנע ולהוקיע במידת הצורך. זוהי העזרה הקטנה שלנו לכבולים במקום חשוך ואינסופי.

לכתבות נוספות בסדרה- לחצו כאן

====================================

הכותבת: צפנת פריד, 38 | גרושה +3. 3.5 שנים "גרושה מנטלית" + חצי שנה גרושה פורמלית

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 1 דיונים מיין לפי
1
טור קלישאתי ומיותר
יפעת | 18-06-2018 13:49
איך אומר פתגם סיני עתיק? אם אין לך מה לומר עדיף שתסתום את הפה שלך.
מי שמדבר
ליפעת! | 25-06-2018 23:30
בדיוק. לכן התגובה הזו ככ מיותרת. תחזור למאורה שלך ותפסיק להגיב מאחורי פרופילים מזויפים. הזוי!