אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ראש הממשלה בהר הרצל: "תמיד חושב על המחיר"

בהר הרצל התקיים הטקס הממלכתי לזכר 23,646 הנופלים במערכות ישראל. בהשתתפות נשיא המדינה, ראש הממשלה ,יו"ר הכנסת והרמטכ"ל איזנקוט. נתניהו: "עומדים מול הטרור וננצח אותו"

ראש הממשלה בהר הרצל: "תמיד חושב על המחיר"
  הר הרצל, הבוקר (צילום: Miriam Alster/Flash90)

מדינת ישראל מתייחדת עם הנופלים: עשרות אלפי אזרחים ובני משפחות שכולות השתתפו היום (רביעי) בעשרות אירועי זיכרון לחללי מערכות ישראל בבית העלמין הצבאיים והאזרחיים. ראש הממשלה נתניהו אמר במהלך הטקס בהר הרצל: "עומדים מול הטרור וביחד נמשיך לנצח אותו".

בהר הרצל שבירושלים התקיים היום (רביעי) הטקס הממלכתי לזכר 23,646 חללים שנפלו במערכות ישראל. לצדם של המשפחות השכולות, משתתפים באירוע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נשיא המדינה ראובן ריבלין, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, המפכ"ל רנ"צ רוני אלשיך, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ויושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר במהלך הטקס כי "אהבת העם נתונה לעם וליקירנו שנפלו. רעייתי ואני עמדנו מול כאב ועוצמה במהלך השבוע האחרון במפגשים שונים ובאירוע "שרים לזכרם". כולנו, יהודים, דרוזים, נוצרים, מוסלמים וצ'רקסים עומדים מול הטרור וביחד נמשיך לנצח אותו. השבוע, אחד מיתומי צה"ל שאל אותי 'ראש הממשלה, איך אתה מחליט לשלוח חיילים למערכה? על מה את חושב'. אמרתי שאני חושב על ביטחון המדינה ואזרחיה ואני גם חושב עליו ועל משפחות שעשויות לאבד את היקר מכל. על חברי שנפלו במלחמות. אני תמיד חושב על המחיר וכיצד ניתן למנוע אבדות"

בהמשך הוסיף כי "באותו זמן אני יודע שבלי גבורה לא ניתן להבטיח את הקיום שלנו. בזכותם של חללי מערכות ישראל אנחנו כאן. אני מאחל החלמה מלאה לכל פצוענו. ומבטיח שאנחנו עושים הכל להשיב את כל הנעדרים שלנו. אלה שנפלו תמיד יהיו איתנו. לשיעור קומתם נשאף להגי

צפו בטקס האזכרה הממלכתי לחללי מערכות ישראל בהיכל הזיכרון בהר הרצל.#נזכוראתכולם

פורסם על ידי ‏משרד הביטחון‏ ב- יום רביעי, 18 באפריל 2018

צפו בשידור חוזר: טקס יום הזיכרון הממלכתי מהר הרצל

מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך אמר הבוקר בטקס הזיכרון לחללי משטרת ישראל שהתקיים בהר הרצל כי "תולדות ישראל מלוות במאבק בלתי פוסק על קיומה וביטחונה של המדינה, אשר נכרך במחיר דמים יקר. גם כאשר אנו ריבונים בארצנו, אנו נדרשים להמשיך ולהילחם על שימור וחיזוק ריבונותנו ושלום אזרחינו כולם, כולל מול תופעות של סכינאות – נשק עתיק יומין, בוודאי מול נשק חם ואפילו לא קונבנציונלי. כמו אז – גם היום, עומדת הרוח והנחישות של הלוחמים מגני העם למבחן. וכמו אז – גם היום – אנו יחד יכולים ומנצחים את כל מבקשי רעתנו".

שקד מניחה את זר ממשלת ישראל

שרת המשפטים איילת שקד אמרה בטקס בבית העלמין הצבאי בחולון, כי "ישראל חזקה מכל אויביה וצודקת מכל המבקשים להחלישה. נסכל גם את מנהרות הדה לגיטימציה שמנסים לחפור מתחת לזכותה של ישראל להגן על עצמה".

ממשלת ישראל ממשיכה להיאבק, לא רק בארגוני הטרור החופרים מנהרות ברצועת עזה, אלא גם בכל אותם גורמים וארגונים זרים החופרים מנהרות תחת זכותו הטבעית והצודקת של עם ישראל, לשמור על מדינתו, על גבולותיה, בטחונה ועתידה. גם את המנהרות הללו אנחנו נסכל שום תעמולה שקרית לא תמנע מאיתנו לעמוד בגאווה מאחורי צה"ל וחייליו".

האיומים להשמיד את מדינת ישראל לא נפסקים

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס בטקס הזיכרון בקרית שאול, להסלמה בצפון מצד איראן וסוריה, ואמר כי "בנוגע לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה לא תהיה שום פשרה ושום מצמוץ. עצתי לשכנינו – מצפון ומדרום – קחו את זה בחשבון וקחו את זה ברצינות"

בהתייחסו למצב הביטחוני הוסיף ליברמן: "לצערנו, האיומים לפגוע בנו ולהשמיד את מדינת ישראל לא נפסקים, גם היום 70 שנה אחרי מלחמת העצמאות. לכן, אנחנו זקוקים לצה"ל חזק ונחוש ולהבנה שאנו חיים במציאות שברירית ונפיצה, ובכל רגע יכולים להזדקק לכל העוצמה והמיומנות של צה"ל ומפקדיו. איננו מחפשים הרפתקאות, אבל בנוגע לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה לא תהיה שום פשרה ושום מצמוץ. עצתי לשכנינו – מצפון ומדרום – קחו את זה בחשבון וקחו את זה ברצינות".

שר החינוך, נפתלי בנט, לקח חלק כנציג ממשלת ישראל בטקס יום הזיכרון שנערך בבית העלמין הצבאי בראשון לציון, בהשתתפות ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה״ל, אלוף אהרון חליוה, חיילי צה״ל ומשפחות שכולות.

"אזרחי ישראל כולם עוטפים בעת הזו, אתכן, את המשפחות השכולות, שהקרבתן את היקר לכן מכל, את האהוב מכל, למען קיומנו, כאן בארץ הזו. אנחנו עם שוחר שלום, אך בכל דור ודור קמים אויבינו בניסיון לאבדנו,ובכל דור ודור אנו יכולים להם.

"לעולם לא נסתמך על אחרים למען קיומנו. מעולם לא ביקשנו ממדינה אחרת לשלוח חיילים להגן עלינו, ולעולם לא נבקש. מדינת ישראל תמיד תשמור על עצמה בכוחות עצמה", הבהיר בנט מול האיומים האחרונים.

זר לא יבין את התחושה קורעת הלב עם הישמע הצפירה

ח"כ ציפי נאמה לבני בטקס הממלכתי בבית העלמין הצבאי ברחובות. "באתי היום לומר תודה בשם עם ישראל כולו. ביום הזה שבין צפירה למשואות אנחנו כולנו שמים בצד את הויכוחים שחוצים את החברה הישראלית. ביום הזה אנחנו משפחה אחת, עומדת כואבת ומחבקת את משפחת השכול. משפחה בתוך משפחה, עם אחד.

הורי החללים, אני בטוחה שכל אחד מכם מזדהה עם קינת דוד המלך על בנו אבשלום –  מי יתן מותי תחתיך היום. אבל הרי לא היה דבר שיכלתם לעשות כדי למנוע את הדפיקה הנוראה בדלת. זר לא יבין זאת, את התחושה קורעת הלב האופפת את אזרחי ישראל כולם עם הישמע הצפירה, את גל העצב והשקט האופף אותנו את השירים בהם כל אחד מוצא את מי שאיבד. הזעקה היא לא רק של המשפחות השכולות אלא זעקתו של עם שלם, היא עמוקה באופן שאין לה אח ורע".

"בימים אלה ממש יושבים חורשי מזימות בטהראן ובדמשק. חשוב שנבהיר – אנחנו נתנגד לכל ניסיון של אויבנו, במיוחד מאיראן, לבסס את כוחם על גבולנו הצפוני ולשנות את מאזן הכוחות האזורי, אמר ראש האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, בנאום בטקס האזכרה הממלכתי בבית העלמין הצבאי בעיר הרצליה.

כמדי שנה, התקיים ביד לבנים (ואדי חרמייה) שבבנימין הטקס לזכר החללים, בו נכחו מעל 750 איש. משפחות שכולות, בתי ספר, אולפנות ותושבי בנימין. באירוע המרגש והכואב נשאו דברים מח"ט בנימין, רב פקד המשטרה. במרכז הטקס מוזכרים כל נופלי בנימין.

בשנה האחרונה: 5 תושבי בנימין נוספו לרשימת הנופלים

בשנת 2002, התרחש בואדי חרמייה פיגוע רצחני בו נהרגו עשרה ישראלים, כשבעה מהם חיילים. מאז ועד היום טקס יום הזיכרון הלאומי מתקיים שם. ראש המועצה אבי רואה אמר: "גם היום 70 שנה מאז הוקמה מדינתנו אנו נלחמים כנגד אויבים מבית ומחוץ על זכותנו אך גם חובתנו ליישב חבלי ארצנו ולהבטיח את קיומה של מדינת ישראל לדורי דורות. השנה לדאבוננו נוספו לרשימת הנופלים חמישה מתושבי בנימין – יוסף סולומון, בתו חיה ובנו אלעד מנוה צוף עדיאל קולמן מכוכב השחר, וירון גיספן מעלי שהוכר לפני כמה ימים כנרצח בפעולת טרור".

מח"ט בנימין אל"מ יובל גז אמר: "המעמד בו אנו עומדים יחדיו מרגש, ההתיישבות והחטיבה חד הם. כאן נפלו זה בצד זה לוחמי צה"ל ואנשי ההתיישבות כאחים. כאבנו – כאבכם, וכאבכם – כאבנו. כולנו שותפי גורל וכולנו צרובים באובדן" .

 

 

 

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו