התגובה העוקצנית של הרבנות למיזם של צהר

בתגובה ראשונה של הרבנות הראשית למיזם הכשרות של צהר הם תמהים כיצד "חובר הארגון לאלו המבקשים לקעקע את דמותה היהודית של מדינת ישראל"

התגובה העוקצנית של הרבנות למיזם של צהר
  (צילום: יעקב כהן/פלאש90)

ברבנות המתינו שש שעות כדי להגיב על היוזמה של צהר להקים מערך כשרות אלטרנטיבי בשם "פיקוח מזון".

"הרבנות הראשית לישראל פועלת ותמשיך לפעול לספק כשרות לעם ישראל ומתמקדת בימים אלו ביישום רפורמת הכשרות המקיפה במערך הכשרות הארצי, תוך הטמעת עקרונות של שקיפות ואחידות.", נמסר מהרבנות הראשית לישראל.

"אכן, מערך הכשרות הממלכתי ספג לא אחת ביקורת, על אופן התנהלותו. הרבנות הראשית אינה מתעלמת מביקורת זו, אולם הדרך להתמודד עמה, הינה שיפור וייעול המערכת הממלכתית. רק מערך כשרות ממלכתי המצויד בכלים מתאימים לרבות כלי אכיפה משמעותיים לצורך התמודדות עם הונאות כשרות, יכול להגן כיאות על ציבור שומרי הכשרות ולהבטיח לו מערכת כשרות אמינה."

מערך כשרות ממלכתי יש רק אחד

ברבנות הוסיפו ועקצו את צהר: "חבל שבמקום להירתם למלאכת שיפור פניו של מערך הכשרות הממלכתי, אצה הדרך לארגון צהר לנקוט בצעד שעלול להחליש את הכשרות הממלכתית, והכל באצטלא של דאגה לכשרות ולציבור."

"אין אלא להביע תמיהה על כך שגוף המציג עצמו כמי שערך הממלכתיות והתורה נר לרגליו, בוחר להקים אלטרנטיבה למערכת הכשרות הממלכתית, תוך ביזוי החוק.

בכך, חובר הארגון, לאלו המבקשים לקעקע את דמותה היהודית של מדינת ישראל. גופי כשרות פרטיים כדוגמת צהר ובד"צים למיניהם, קיימים במדינות רבות בעולם, אולם מערך כשרות ממלכתי יש רק אחד, כשם שיש לנו מדינה יהודית אחת, ורבנות ראשית אחת. הניסיון להחליף או להחליש גוף ממלכתי מוסדר והקמת אלטרנטיבה לשירותיו מהווה פגיעה במבנה השלטון ובתקינותו."

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
קרב מאסף. האוניה כבר הפליגה
מעט מידי ומאחור מידי | 26-02-2018 17:11
שנים של שחיתות המאיסו את הרבנות על הציבור. עכשיו אפשר רק להצטער על מה שהיה אבל המוסד הזה בדרך לפירוק והפרטה.
אמת צוהר דוברים
צהר? ממשיכי הרב קוק | 15-07-2018 14:26
תגיד לי דוד סתיו ויובל שרלו אומרים שהם ממשיכים את הרב קוק והם נלחמים נגד גוף שהוא הקים ונלחם עליו בכל תוקף?
2
אין חדש- יש הרבה כשרויות
יוסי | 26-02-2018 17:35
מה חדש כאן? בכל סופר יש בשר מכמה כשרויות, חרדיות, הנאבקות ביניהם על הנתח הגדול יותר. מה רע? תהיה עוד כשרות, למה רק לחרדים מותר? הכל נראה משחק, הרבנות אינה זוכה לאמינות, למה לא לתת לכל צרכן להחליט מה יקנה? מה הבעיה פה?
3
ויזניצר
חיים מאיר | 26-02-2018 17:36
טול קורה מבין עיניךבין עיניך. מעט כבוד עצמי לא יזיק לכבוד הרב, חצי המשפחה שלו מתעסקים עם כשרות פרטית בדץ בית יוסף אח שלו בגלל ניגוד אינטרסים כמעט הלך לכלא והוא לא מתבייש להגיד שהורסים את הרבנות. אם זה לא היה מצחיק...
4
כאשר הרבנים הראשיים יאמינו לכשרות הרבנות....
פופ | 15-03-2018 18:42
הרבנים הראשיים נמנעים לאכול כשרות רבנות. הרב הראשי הספרדי,אוכל רק כשרות משפחתית. לאט לכם רבנים. לא עקצתם אף אחד.
5
צוהר הורס כל חלקה טובה
שלמה | 03-04-2018 22:22
מי יעצור אותם