איילת שקד: "תם התהליך שהתחלתי לפני שנה"

לאחר בחירתם של שני השופטים החדשים לבית המשפט העליון, אמרה שקד כי מדובר בסוף התהליך אותו התחילה לפני כשנה: "החזרת בית המשפט לתפקידו המקורי"

איילת שקד: "תם התהליך שהתחלתי לפני שנה"

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) מציינת את בחירתם של השופטים אלכס שטיין ועופר גרוסקופף כסיומו של התהליך אותו התחילה לפני כשנה לשינוי פניו של בית המשפט העליון.

בחשבון הטוויטר שלה כתבה שקד: "לפני שנה התחלתי במהלך לשינוי פני העליון במינוי 4 שופטים. היום המהלך מסתיים במינוי עוד 2. הם חלק מהמהלך להחזרת בית המשפט לתפקידו החשוב כל כך: פירוש הנורמה שקבע המחוקק ולא החלפתה".

שקד הוסיפה כי "שטיין וגרוסקופף הם עילויים משפטיים שאין חולק על רמתם. אני מודה לנשיאה חיות ולחברי הוועדה על עבודתם המסור".

הוועדה לבחירת שופטים בחרה אמש (חמישי) בפרופ' אלכס שטיין ובשופט עופר גרוסקופף, לכהונת שופטי בית המשפט העליון . השניים יחליפו את השופטים יורם דנציגר ואורי שהם הפורשים מכהונתם בקרוב.

שטיין, בן 60, היה מועמדה של שרת המשפטים איילת שקד. הוא נולד בברית המועצות ועלה לישראל בגיל 16. התגייס לחיל הקשר והאלקטרוניקה בצה"ל, למד משפטים באוניברסיטה העברית והתמחה אצל שופט העליון מנחם אלון ובמחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה. בשנת 2004 הוא עבר להתגורר בארצות הברית, החל ללמד משפטים בניו יורק ולפני כשנתיים עבר ללמד בבית הספר למשפט בברוקלין.

בשנת 1991 שטיין הצטרף לסגל הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. הוא מתמחה בדיני ראיות, דיני נזיקין ורשלנות רפואית. ב–1998 כתב יחד עם פרופ' אריאל פורת ספר הנחשב פורץ דרך בתחום דיני הנזיקין ופרסם עד כה למעלה מ-60 מאמרים.

עופר גרוסקופף, בן 48, הוא בוגר אוניברסיטת הרווארד במשפטים, והיה מרצה בכיר במכללה למנהל ופרופסור חבר בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. בשנת 2009 מונה לכהונת שופט בבית המשפט המחוזי בלוד. הוא חיבר שני ספרים, פרסם למעלה מ-25 מאמרים בארץ ובחו"ל ומתמחה במשפט הכלכלי ובתביעות ייצוגיות. גם לפני שנתיים נכלל שמו ברשימת המועמדים לבית המשפט העליון אך לבסוף הוא לא נבחר.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
יפה. עכשיו תתפני לשמור שבת!
כל הכבוד | 23-02-2018 10:25
בהצלחה@
נכון.השבת היא מקור הברכה.
יפה יוסף | 24-02-2018 21:23
בשבת נחים.אוכלים 4 סעודות.מתפללים.בליל שבת צריך לאכול ולשתות מכל מה שיש בבית.כי השבת היא מקור הברכה לכל השבוע בנחת.
2
אם הכל כל כך טוב אז איך זה שכל כך רע ?
זה הכל? | 23-02-2018 10:40
?
3
קשקשנית בגרוש
דני | 24-02-2018 22:24
האשה הזאת היא המציאה את חוק ישראל היום ולא הפסיקה ללקק לפרקליטות.. המושחתת.. היא כישלון חרוץ.. מתהדרת בבחירת שופטים אבל המערכת רקובה מהשורש.. לא יעזור להחליף שופטים.. השיטה של מלכת הראיות והתעללות בחקירות היא שורש הבעיה במשפט הפלילי בישראל במישור הלאומי מערכת המשפט היא שמאל קיצוני עדיין..
4
לא השלמת שום תהליך, מה שהיה הוא שיהיה
חושבת שאפשר לעבוד על הציבור ללא הרף, | 25-02-2018 9:44
מי שניצחה לדאבון הלב של הימין זו חיות, מעניין מאד היורד מהארץ שישר הוקפץ לעליון, בטוח היה כאן אתנן כפול כל שהוא, אחרת איך יתכן הדבר הזה, היו הרבה מועמדים ימניים מצוינים מה פתאום להצניח יורד, אדם שבקושי חי בארץ. זו הצלחה של נוכלת, לכן אתם תצנחו עוד ועוד בסקרים, אין מעדות המזרח אנשי משפט ימניים, אה? הנוכלת של הבית