איגוד ישיבות ההסדר מתנער מהכנס בישיבת שדרות

למרות שהכנס ביום ראשון יתקיים בישיבת ההסדר בשדרות ובמהלכו ינאמו מספר ראשי ישיבות הסדר, באיגוד ישיבות ההסדר מתנערים מהכנס וטוענים: "מטרתו לפגוע ברבנות הצבאית"

איגוד ישיבות ההסדר מתנער מהכנס בישיבת שדרות
  (צילום: נעם רבקין פנטון/ פלאש90)

איגוד ישיבת ההסדר מתנער מהכנס שצפוי להתקיים ביום ראשון הקרוב בישיבת ההסדר 'אפיקי דעת 'בשדרות, ואומר כי מדובר בפגיעה ברבנות הצבאית.

לקראת הכנס, במהלכו צפויים לדבר רבנים על חוסר פעילותה של הרבנות הצבאית בנושא 'פקודת השירות המשותף', הרב חיים דרוקמן יושב ראש מועצת איגוד ישיבות ההסדר

שוחח עם הרב הראשי לצה"ל, הרב אייל קרים וביקש לחזק את ידיו ואת ידי כלל הרבנים הצבאיים "הפועלים במסירות כדי לאפשר לכל חייל בצה"ל לשמור על ההלכה ולמלא את שירותו באמונה".

בנוסף, הרב דרוקמן בירך על שיתוף הפעולה בין הרבנות הצבאית לראשי הישיבות שמביא לשירות מוגן ומשמעותי של בני הישיבות בצה"ל.

"הרבנות הצבאית היא בשר מבשרו של עולם התורה ואנשיה ראויים לחיזוק גדול" הוסיף הרב דרוקמן. מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר עוד כי "לאיגוד אין כל קשר לכנס הכנה לגיוס לצה"ל שיש בו פגיעה ברבנות הצבאית".

כאמור, ביום ראשון יגיעו מאות תלמידי ישיבות הסדר לכנס מיוחד לקראת גיוסם לצה"ל שם ישאו דברים הרב דב ליאור, ראש מכינת עלי הרב יגאל לוינשטין, רב פיקוד צפון במיל' הרב בני מכלוף, ראש מכינת 'עצם' הרב חיים ברוך וראש ישיבת מצפה רמון הרב צבי קוסטינר.

במהלך הכנס יושק הספר "והיה מחניך קדוש" של הרב דרור אריה ר"מ בישיבת שדרות, העוסק בהלכות צניעות ובדברי אמונה ומוסר הנוגעים לחיילים.

​בשנתיים האחרונות אירעו עימותים רבים בין צה"ל לבין ראשי ישיבות ההסדר על רקע פקודת השירות המשותף ועל רקע טענות הרבנים שצה"ל מנהל קמפיינים תקשורתיים במטרה להנחיל ערכים שאינם עולים בקנה אחד עם ערכי החיילים הדתיים.​ ראשי הישיבות נפגשו כמה פעמים עם הרמטכ"ל אייזנקוט ועם ראש אכ"א אלמוז אך המחלוקת לא שככה.

​בכנס יקראו ​הרבנים לתלמידי הישיבה​ שמתגייסים​ לקחת אחריות על עולמם הרוחני במהלך השירות בצה"ל. "אין יראת שמיים מדי א' ויראת שמיים מדי ב'. הרמה הרוחנית שהתלמידים הקפידו עליה בישיבה צריך להישאר ללא שינוי בצבא" אומר הרב דרור אריה.

"​החיילים לא יכולים לבנות על כך שהרבנים באזרחות ננהל עבורם את המאבק כשהם שותקים. יש להם הלכות ויש להם חובה לעמוד על שלהם. אם הם ידרשו, אנחנו ניתן להם את מלוא הגיבוי" אומר הרב אריה.

נקודה נוספת שתעלה בכנס היא מקומה של הרבנות הצבאית. הרבנים טוענים שהרבנות הצבאית פועלת כאשר ידיה קשורות מאחור, וקולו של הרבצ"ר לא נשמע.

"יש תחושה קשה, תחושה שאין לחיילים כתובת חזקה ברבנות הצבאית. אנו דורשים מהרבנות הצבאית למלא את תפקידה, לא לפחד להשמיע אמירות ערכיות ברורות. ראשי הישיבות והר"מים לא אמורים להחליף את הרבנות הצבאית אלא רק לתמוך מבחוץ", אומרים ראשי הכנס.

"בשנים האחרונות עושה רושם שהרבנות הצבאית יצאה מחוץ לתמונה, זו תופעה שאסור להשלים עמה", אומרים הרב אריאל בראלי והרב משה שחור ממארגני הכנס

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
13 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
האהבה הגדולה, שאנחנו אוהבים את אומתנו, לא תסמא את עינינו מלבקר את כל מומיה
שימי | 16-02-2018 11:16
הרב קוק.
2
לא לפחד!
צבא יהודי | 16-02-2018 13:12
צריך להגיד את האמת! לא רוצים נשים בצבא ולא רוצים חילונים בצבא ובוודאי שלא רוצים דרוזים ובדואים! רק צבא יהודי אמוני ינצח בקרב את האויב הערבי! להקים מייד את צבא השם!
3
דרוקמן פוליטיקאי ולא רב
אורי | 16-02-2018 13:33
משבח את הרמטכל ביום שמכפישים את הרב אליהו, יוצא נגד כנס שבא לעורר את קול התורה... מה נהיה ממנו?? הכל בשביל פוליטיקה... איי איי רבני השקר של הדור
שקט אידיוט
כבוד הרב דרוקמן שליטא | 18-02-2018 16:23
לא חייב להסכים אבל הוא איש גדול מנהיג וזקן אז שקט
רבני השקר?
אורי | 18-02-2018 11:14
קצת דרך ארץ לא תזיק לך
להיזהר לא לבזות ת"ח
י ר | 18-02-2018 0:00
מה עם קצת כבוד תח?
הרב דרוקמן תמיד טעה
בן שלמה | 17-02-2018 22:34
הרב דרוקמן איש צדיק אבל בעיניני ציבור הוא אשם בחלק גדול מהמכות שהציבור שלנו קיבלעשיתי לעצמי כלל כשאני רוצה ללכת בכיוון הנכון אלך בכיוון ההפוך מהרב דרוקמן
גם בתור פוליטיקאי הוא היה בינוני ומטה.
נכון | 17-02-2018 19:53
הבעייה שעכשיו קצת מאוחר להסבה מקצועית.
4
תעשו את הכנס הקבר יוסף!
לא להתרפס | 17-02-2018 19:32
לא לפחד כלל. רוצים צבא אמוני בלי חילונים ובלי בנות! בלי בדואים ובל דרוזים. צבא השם!!!!
5
ומה עמדת איגוד השרברבים?
שיתכנסו. למי זה מפריע? | 17-02-2018 19:50
חבורה של בכיינים שלא מפסיקים להתלונן. תעשו לכם כינוס, רק תעזבו אותנו קצת בשקט. גם ללהטבים יש כינוס ואפילו מצעד. להתכנס מותר לכולם.
6
אם מור הגאון הרב ליאור שם אני חושב שצריך לעשות ההשתדלות ולנ
דוד | 17-02-2018 21:50
ולהגיע
7
הרב הוא איש של אהבת כל אדם והאהבה מקלקלת את השורה
י | 18-02-2018 9:07
צבא זה מקום של גברים
8
הרב דרוקמן טועה פעם אחר פעם
בני | 18-02-2018 16:38
בענייני עם ישראל. הרב אליהו זועק על הנעשה בצבא, והוא לעומתו משגר בזריזות מכתב לרמטכל, ומחזק את בנט שקרא לרב אליהו 'חצוף'. הרב לווינשטיין אומר מילה, והוא כבר מחזק את צהל וראשיו. הרב ליאור מקיים כנס לחיזוק המתגייסים ולשמירה על ערכי התורה, והוא מתנגד לכך. ובל נשכח שירושלים הפסידה את הרב אליהו כרבה הראשי רק בשל עקשנותו של הרב דרוקמן לקדם את הרב עמאר ויהי מה. אין בכך רצון לזלזל בכבודו של הרב דרוקמן חלילה, אלא להסביר את המצב.