האם רשת הקניות הגדולה בעולם תגיע לישראל?

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם מנהל רשת הקניות האמריקאית "וולמארט" ג'ון פורר, והציע לו לפתוח סניפים של הרשת בישראל. בישראל יהיו מוכנים להקל ברגולציות לפתיחת סניפי הרשת, אשר תקל על יוקר המחיה בארץ

האם רשת הקניות הגדולה בעולם תגיע לישראל?
  בקרוב בישראל? סניף רשת וולמארט בארה"ב (צילום: שאטרסטוק)

האם רשת הקניות האמריקנית וולמארט תגיע לישראל? רשת בלומברג מדווחת כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם מנהל הרשת ג'ון פורר, במטרה לפתוח חנויות של החברה בישראל.

על פי הדיווחים, נתניהו ופורר נפגשו לפני כשבועיים במהלך הפורום הכלכלי הבינלאומי שנערך בדאבוס שבשווייץ. בבלומברג ציטטו את היועץ הכלכלי של ראש הממשלה, אבי שמחון, שטען כי ראש הממשלה הציע למנהלי הרשת לפתוח סניפים ברחבי הארץ בתמורה לשיתופי פעולה כלכליים וסיפוק טכנולוגיה ישראלית לחנויות הרשת בארה"ב.

שמחון טען כי בישראל יהיו מוכנים להקל ברגולציות כדי לזרז את פתיחת החנויות במהירות. "הבהרנו שאנחנו מוכנים להקל על העול הרגולטורי בכל מקום אפשרי, כדי להקל עליהם ולהפוך את הכניסה לשוק לנגישה יותר עבורם" טען שמחון. "דלתו של משרד ראש הממשלה פתוחה בשבילם". לטענתו של שמחון, נתניהו מעוניים לפתוח את סניפי הרשת על מנת להקל על יוקר המחיה בישראל.

רשת וולמארט נחשבת לרשת הקמעונאית הגדולה ביותר בעולם וכן החברה המסחרית השנייה בגודלה בעולם. החברה מפעילה כ-11 אלף סניפים בארה"ב, המוכרים מוצרי מזון, מוצרי צריכה כלליים, ומוצרי בית מרקחת. רוב הסניפים כוללים מספר מחלקות שונות, המציעות מוצרים מוזלים והנחות הזולות משמעותית ממחירי רשתות אחרות.

למרות ההצלחה בארה"ב, בשאר העולם הרשת זכתה להצלחה מעורבת. בשנים האחרונות החברה פתחה כ-6,000 סניפים ברחבי העולם וזכתה להצלחה במספר מדינות, ביניהם בריטניה, ארגנטינה, ברזיל וסין. עם זאת, במדינות אחרות, כגון גרמניה ויפן, חנויות הרשת לא זכו לפופולאריות גבוהה- ולבסוף נסגרו.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
האם יהיו פתוחים בשבת?
זה טוב? | 10-02-2018 18:37
רשתות גדולות אחרות שהגיעו דוגמת איקאה פתוחות בשבת.