ברוך דיין האמת • בגיל 85: אהרן אפלפלד הלך לעולמו

אהרן אפלפלד, מגדולי הסופרים הישראלים ואחד הקולות הבולטים בספרות השואה בארץ ובעולם, הלך הלילה לעולמו בגיל 85. אפלפלד הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים

ברוך דיין האמת • בגיל 85: אהרן אפלפלד הלך לעולמו
  (צילום: עדו פרץ, ynet)

אהרן אפלפלד, מגדולי הסופרים הישראלים ואחד הקולות הבולטים בספרות השואה בארץ ובעולם, הלך הלילה (בין רביעי לחמישי) לעולמו בגיל 85. אפלפלד הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

אפלפלד פרסם לאורך חייו 47 ספרים, שהאחרון שבהם הוא הרומן 'תימהון' שראה אור לפני שלושה חודשים בלבד.

ספרים נוספים פרי עטו הם: 'כאישון העין', 'כפור על הארץ', 'באדנהיים עיר נופש' ו'קאטרינה.  לפני כעשרים שנה פרסם אפלפלד את הספר 'סיפור חיים', אוטוביוגרפיה המקיפה את חייו מראשיתם ועד שנות השמונים.

אפלפלד, חתן פרס ישראל, הוא סופר עטור שבחים. בין היתר הוא זכה פעמיים בפרס 'אנה פרנק', פרס ראש הממשלה, פרס ביאליק ופרס ברנר. הוא זכה כמו כן בפרסים בינלאומיים על ספריו שתורגמו ל-35 שפות וב-2013 היה מועמד לפרס מאן בוקר הבינלאומי.

ב-2016 הוענק לו אות לגיון הכבוד הצרפתי. הוא קיבל תואר דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטאות רבות בהן העברית בירושלים, בר אילן, הסמינר התיאולוגי בניו יורק וההיברו יוניון קולג'.

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, הביע צער על לכתו של הסופר. "אני מרכין ראש לזכר הסופר הנפלא אהרן אפלפלד, חתן פרס ישראל, שהלך הלילה לעולמו בשיבה טובה. ספריו הרבים של היו אבני התשתית לתרבות היהודית שקמה מאפר השואה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
האם אפלפלד הניח תפילין? האם שמר שבת? מי יודע?
עידן | 04-01-2018 9:15
הרי הוא בא מבית מתבולל
2
מה ששמעתי מאפלפלד עצמו
שמואל | 04-01-2018 18:14
וכך אמר: בבקר אני מתפלל , משתדל ללמוד כל יום בתנך, במדרש ובתלמוד.. לא בגלל שאני דתי , אלא בגלל שמי שלא הולך בדרכי אבותיו הוא לא נורמאלי