דרעי: "שאף אחד לא ילמד אותי מה זה כבוד המת"

יו"ר מפלגת ש"ס, שעורר סערה לאחר שגילה כי ערך בדיקה לבדיקת הגעתו של יהודה גליק לכנסת בזמן שהוא עסוק בסידור קבורה לרעייתו, התייחס למתקפות נגדו והבהיר: "לא פניתי ליהודה גליק"

דרעי: "שאף אחד לא ילמד אותי מה זה כבוד המת"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו"ר מפלגת ש"ס, השר אריה דרעי, התייחס למתקפות נגדו בעקבות הבדיקה שערך עם מקורבים ליהודה גליק, לבחון האם הוא יכול להגיע לכנסת ולהצביע על חוק המרכולים, על אף שבאותה שעה גליק היה עסוק בלקבור את רעייתו, יפי.

"לא פניתי לגליק"

בראיון שהעניק לרדיו 'קול חי', חשף דרעי את השתלשלות האירועים ואמר: "אני לא פניתי לח"כ גליק ואיש מסיעת ש"ס לא פנה אליו. הוא לא חבר בסיעה שלנו ואני לא חושב שמישהו ציפה שאפשר לבקש ממנו דברים או להציע לו".

דרעי סיפר כי "ביום שני בצהריים קיימתי שיחה עם ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, שהוא חבר טוב של יהודה גליק ושוחחנו על ההלוויה שאמורה הייתה להתקיים מאוחר יותר. בין הדברים ביקשתי ממנו שיבדוק הלכתית עם רב הישוב, הרב רא"ם הכהן, האם מותר הלכתית להגיע להצבעה בעת האבל".

כך הרב עובדיה פסק

דרעי הוסיף ואמר כי "אני רוצה להזכיר שמרן רבנו עובדיה יוסף הורה לנו כמה וכמה פעמים ואף כתב זאת בכתב ידו, שמי שיושב שבעה ביום הבחירות ורוצה להצביע למפלגה חרדית ראוי שיעשה כן. הוא עצמו נתן דוגמה אישית כשישב שבעה על אחיו, ויצא למסור שיעור תורה ביזדים בזמן השבעה".

על אלו שתקפו אותו אמר דרעי: "אני מלמד זכות על אלו שמביעים תמיהה וטוענים על 'חוסר רגישות' כביכול. השפה שאנחנו מדברים והערכים שלנו הם שונים לגמרי. אנחנו יודעים שאבלות היא מצווה ועניין של כבוד הנפטר, ואם אתה יכול לעשות בזמן זה משהו לע"נ הנפטר ואם זה מה שהקב"ה מורה לך לעשות, וזה מה שפוסקי ההלכה פוסקים לך, אז אתה מבין שזה ה'לעילוי נשמת' הכי גדול שיכול להיות. וזה מה שביקשתי מיוחאי דמרי שיברר אצל הרב, שיביע את דעתו מבחינה הלכתית, ושח"כ גליק יעשה לנכון מה שהוא מבין".

גליק אמר שקשה לו להגיע ובזה תם העניין

דרעי סיפר כי "בלילה, ראש המועצה חזר לעוזר שלי ואמר לו, שאמנם הרב אמר שבחינה הלכתית דעתו שמותר ללכת ולהצביע, אבל הוא לא נתן את זה כהוראה אלא השאיר פתוח לשיקול דעתו. ויהודה גליק אמר שקשה לו להגיע, ובזה תם העניין. הבנתי אותו ולא היה לי שום טענות עליו. מיד קראתי לחבריי ליצמן וגפני והודעתי להם את העניין, וכן עדכנתי שמבחינת השר הרב אזולאי גם הוא לא יכול להגיע בשל הטיפול הרפואי, והחלטנו לדחות את ההצבעה".

שאף אחד לא ילמד אותי מה זה מוסר

"וכשאני שומע היום את הפוליטיקאים זועקים ודואגים ליהודה, שהיו יכולים הם עצמם לקזז אותו גליק ולא עשו זאת, יש גבול לכל דבר. אנחנו האחרונים שחלילה וחס נפגע ברגשותיו. שאף אחד לא ילמד אותנו מוסר מה זה כבוד הנפטר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
דרעי אתה ההגדרה המילונית לשפל
רבי עקיבא | 03-01-2018 13:51
עבריין וגנב מורשע שמטיף לכל עם ישראל מוסר. ועוד איזה השוואה מופרכת הוא מביא. בחירות כלליות, יום גורלי אחד כל כמה שנים שאי אפשר לשנות לעומת הצבעה על חוק מיותר שאפשר בקלות לדחות לשבוע אחרי.
2
זה העניין שיודע מה כבוד המת ועובר
יהושע עסיס | 04-01-2018 11:39
גם מאפפית אלקפונה והמאפייה היפנית ובכלל כל העברינים יודעים היטב היטב את החוקים ואין מה ללמד אותםזהו העניין.זה שאתה יודע מהו כבוד המת ועובר על זה בגסות לב יבגסות רוח עושה אותך עבריין גדול יותר ורדיפתך האובסיסיבית אחר הכבוד והתהלה זו קללה לדראון עולם. לבי לבי עליך ועל תורתך שהפכה קרדום ענק לא לדבר מצווה
3
" שאף אחד לא ילמד אותי מה זה כבוד המת" - איזה שחצן
אוראור | 05-01-2018 11:39
ושוויצר הדרעי הזה - ככה הוא עונה לאנשים שמזכירים לו לנהוג ברגישות כלפי אלמן טרי? והוא עוד קורא לעצמו רב? מה זה עוזר שהוא התנצל אם קודם הוא הצטדק והתנפח ככה? הוא קורא לעצמו חרדי? הוא חבר כנסת מכובד. ככה הוא אמור להתנהג? מה זה צריך להיות? שיתבייש לו!