אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חתונה ממבט ראשון: מי 'הרב' שיחתן זוגות בתכנית הריאליטי החדשה?

מחר תעלה למסך תכנית ראליטי חדשה, שתפגיש לראשונה בין שני אנשים שלא מכירים אחד את השני מתחת לחופה ותהפוך אותם לזוג נשוי. אז מי הסכים לחתן את הזוגות ב'טקס יהודי' בתכנית, על אף איסור חז"ל לקדש אישה מבלי שיראה אותה קודם?

מי 'הרב' שיחתן זוגות ל42 יום בתכנית ריאליטי חדשה?
  (צילום: שטארסטוק)

תשכחו מתכניות הריאליטי של הדייטים בחשכה או במסעדה והכירו את השלב הבא של תכניות הראליטי אל עבר החופה. מחר ב'קשת' צפויה לעלות תכנית חדשה ונועזת בשם 'חתונה ממבט ראשון', בה יפגשו זוגות לראשונה מתחת לחופה ויהפכו לזוג נשוי. זאת מבלי שום היכרות מוקדמת שנעשתה בין החתן והכלה או המשפחות, אלא על סמך התאמה של צוות מומחים מטעם התכנית שהמליצו על השידוך בין הזוגות- מבחינה פסיכולוגית, גנטית ועוד. לאחר החתונה יעברו הזוגות לשישה שבועות, 42 ימים של חיים משותפים ומתועדים, שבסופם יחליטו האם ימשיכו לחיות יחד או יבחרו לפרק את החבילה.

את התכנית שתשודר לראשונה בישראל, צפוי להנחות עידו רוזנבלום. כאשר את טקסי החתונה בין הזוגות בתכנית צפוי לערוך יותם יזרעאלי, שעורך טקסי חופה וקידושין בארגון "הויה" בלי אישורה של הרבנות. וזאת גם על אף האיסור מחז"ל לקדש אישה מבלי שהחתן יכיר ויראה אותה קודם- כפי שנלמד מההלכה "וכן האיש אין ראוי לו שיקדש קטנה ולא יקדש אשה עד שיראנה ותהיה כשרה בעיניו שמא לא תמצא חן בעיניו ונמצא מגרשה" (הלכות אישות פרק ג הלכה יט)

יזרעאלי הוא בין היתר גם חוקר, כותב ומרצה בנושאי יהדות תרבות ודתות והגדיר את עצמו בעבר בראיון לאתר מאקו כיהודי מאמין שמאמין גם שצריך לאפשר לזוגות להתחתן גם בלי הרבנות. "אני מאמין באלוהים, מאמין בתורה, חובש כיסוי ראש. אני אוהב ללמוד תורה, אני מעביר הרצאות בנושאי יהדות – ואני גם מחתן אנשים. בלי אישור של הרבנות" סיפר.

טקס החתונה שעורך הארגון "הויה", מטעמו מחתן כיום יזרעאלי זוגות ישראלים וצפוי לחתן גם את הזוגות שבתכנית, מקיים להגדרתם טקסי חתונה בהשראת טקס החתונה היהודי המסורתי- רק עם כמה שינויים ועדכונים. בטקסים שמקיימים הארגון ניתן גם למצוא קיום מעמד של חופה הכולל ברכה על היין, קידושים הדדיים והחלפת טבעות, כתיבת 'כתובה חילונית' על ידי בני הזוג וברכות מסורתיות ומתחדשות.

תגובת יותם יזרעאלי לכתבה: "בטקסים בתכנית אין קידושין ואין כתובה, בדיוק בגלל הבעיות שאותן מייחסת אלי הכתבת שלא בצדק, גם כי ההלכה לא מאפשרת מצב כזה (כפי שהיא כותבת בצדק) וגם כדי לא לשים את הזוגות במצב שבמידה וייפרדו יצטרכו גט, או כל הגבלה אחרת שחלה עליהם מבחינה הלכתית.
הטקס בתכנית דומה לטקסים שאני עורך דרך ארגון הויה. בהויה הטקסים הם יהודיים לגמרי, עם קידושין וכתובה, ועם הסכם משפטי למעוניינים. ואין שום דמיון בינם לבין הטקסים בתכנית, מלבד זה שבשניהם אין רב.
ולבסוף טעתה כשכינתה אותי רב, במרכאות אבל עדיין, אבל זו כבר טעות של כולנו, כי התרגלנו לחשוב שבשביל חתונה יהודית חייבים רב.
אני מאחל לכתבת ולסרוגים ולכולנו שהתכנית הזו תעורר כאן שיח ציבורי מכבד וראוי, על סוגיה חשובה ובעיה חמורה במדינה שכולנו אוהבים.
ובעיקר אני מאחל הצלחה לזוגות, הם הכי חשובים כאן בכל הסיפור".

(התכנית תחל מחר בערוץ 22, בשעה 21:00  אחרי החדשות ואחרי המעבר לערוץ 12 תשודר בכל יום ד' באותה השעה)

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
משחקים לאנשים בחיים כדי שיהיה מה לראות
יהודה | 29-10-2017 21:30
אלוהי הרייטינג
2
ברוך משנה הבריות
יהודי של אמת | 29-10-2017 23:36
אט אט החברה בטמבלויזיה מאבדים צלם אנוש... ברוך שלא שם חלקינו כהם...
3
אם הקידושין באמת חלים זו בעיה רצינית
אבי | 30-10-2017 9:10
האישה למעשה תיאסר על כל העולם וכשייפרדו היא חייבת בגט ואסורה לכהן!! הם פשוט משחקים בחיי אדם!
4
לא רב
גל | 30-10-2017 14:20
לא רב עם כיפה שחורה
5
בקיצר רב רפורמי
| 30-10-2017 18:00
לא רב ולא בטיח
6
שלא חשבו
רק דבר אחד | 30-10-2017 20:34
ושאשה תהפוך לגרושה ואם תרצה להתחתן עם כהן????????? למה שאחכ יהיה לה חותמת של פסולת חיתון לכהונה???
7
חתונה ממבט ראשון
בת שבע | 30-10-2017 21:56
צריך לפחןת פגישה אחת שלא תיהיה " מקח טעות "
לפי שם התכנית חתונה ממבט ראשון אומר שהחתן
יפה יוסף | 28-11-2017 23:14
רואה את הכלה לפני הטקס.רק הבעיה שאם יפרדו האם היא צריכה גט?
8
פרק ראשון היה מקסים
יפה | 30-10-2017 22:48
סוף סוף ריאליטי בלי תחרויות אוכל, שירה או ריקודים
9
לא ביקשו תגובה אבל הנה היא בכל זאת
ה״רב״ יותם יזרעאלי | 31-10-2017 11:56
לידיעת הכתבת, שלא יצרה איתי קשר ולא שאלה לתגובתי, בטקסים בתכנית אין קידושין ואין כתובה בדיוק בגלל הבעיות שאותן היא מייחסת לי שלא בצדק, גם כי ההלכה לא מאפשרת מצב כזה (כפי שהיא כותבת בצדק) וגם כדי לא לשים את הזוגות במצב שבמידה וייפרדו יצטרכו גט, או כל הגבלה אחרת שחלה עליהם מבחינה הלכתית. עוד כתבה וטעתה הכתבת, שלא יצרה איתי קשר ולא שאלה לתגובתי, שהטקס בתכנית דומה לטקסים שאני עורך דרך ארגון הויה. בהויה הטקסים הם יהודיים לגמרי, עם קידושין וכתובה, ועם הסכם משפטי למעוניינים. ואין שום דמיון בינם לבין הטקסים בתכנית, מלבד זה שבשניהם אין רב. ולבסוף טעתה כשכינתה אותי רב, במרכאות אבל עדיין, אבל זו כבר טעות של כולנו, כי התרגלנו לחשוב שבשביל חתונה יהודית חייבים רב. אני מאחל לכתבת ולסרוגים ולכולנו שהתכנית הזו תעורר כאן שיח ציבורי מכבד וראוי, על סוגיה חשובה ובעיה חמורה במדינה שכולנו אוהבים. ובעיקר אני מאחל הצלחה לזוגות, הם הכי חשובים כאן בכל הסיפור.