מול בית היועמ"ש: "כיכר גורן הפכה לסמל המחאה"

המאבק להמשך ההפגנות מול ביתו של היועמ"ש מנדבליט לא מפסיקות. בשעה זו מתקיים דיון בבית המשפט לגבי מתן אישור לקיים את ההפגנות ב'כיכר גורן' בפתח תקווה. השופטת חיות: "כיכר גורן הפכה לסמל המחאה"

מול בית היועמ"ש: "כיכר גורן הפכה לסמל המחאה"
  יניב ונפתלי במעצרם במשטרה (צילום:Roy Alima/Flash90)

שופטי בג"ץ דנים הבוקר (ה') בעתירת המפגינים הדורשים להמשיך להפגין מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט זאת בניגוד לעמדת המשטרה המתנגדת לכך.

בדיון בעתירת התנועה לאיכות השלטון נכתב כי היא מבקשת מבקשת לאפשר את קיום המחאה בסמוך לביתו של היועמ"ש אביחי מנדבליט, זאת בניגוד לדעת המשטרה והעירייה. נציגי הפרקליטות הציעו להגביל את מספר המפגינים בכיכר ל-500 בכך תישמר זכות ההפגנה בד בבד עם שמירת השקט היחסי בשכונה: "הזכות של תושבי השכונה לשקט לא מתקרבת לזכות לחופש ביטוי ולזכות להפגין. במסגרת האיזונים היא נמצאת במקום מאוד נמוך למטה".

בהרכב של שלושה שופטים: אסתר חיות, עוזי פוגלמן ויורם דנצינגר, דן בג"ץ בעתירתם המשותפת של התנועה לאיכות השלטון, מני נפתלי, דוד פלמרי וישי הדס נגד משטרת ישראל ועיריית פתח תקווה על מתן אישור לקיים את ההפגנות ב'כיכר גורן' בפתח תקווה.

אל מול טענות העותרים הציעו השופטים כי במצב של הגבלת משתתפי ההפגנה ל-500 יינתן האישור ומפגינים נוספים שיגיעו למקום יופנו למתחם אחר.

השופטת חיות אמרה במהלך הדיון כי "כיכר גורן הפכה לסמל המחאה"

הפגנות ב'כיכר גורן' (צילום: Tomer Neuberg/Flash90)

בבסיס העתירה עומדות הבקשות העותרים מבית המשפט לתן צו על תנאי המורה למשטרה לחזור בה מהחלטתה לאסור על קיומן של הפגנות או כינוס במתחם קניון גנים בפתח תקווה, ומתן צו על תנאי נוסף המורה למשטרה לחזור בה מהחלטתה לדרוש רישיון בעבור קיום הפגנות במתחם קניון גנים בעיר

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו