אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

התכנית של אבי גבאי להשתלט על העבודה

אבי גבאי היו"ר החדש של מפלגת העבודה מציע חוקה חדשה, בה הוא יחליט מי ימונה ליו"ר הסיעה ויהיה רשאי לשריין ארבעה מועמדים ברשימה לכנסת

התכנית של אבי גבאי להשתלט על העבודה
  אבי גבאי יו"ר החדש של מפלגת העבודה (צילום: Miriam Alster/Flash90)

אבי גבאי היו"ר החדש של מפלגת העבודה לומד מהטעויות של קודמיו, ומציע חוקה חדשה למפלגה בה הוא כוחו יהיה גדול יותר.

לקראת כינוס ועידת המפלגה בשבועות הקרובים, שלח גבאי הודעה לחברי המפלגה עם היעד שהוא מציב. "על מנת לנצח בבחירות הכלליות", כותב גבאי בהודעה שהוציא, "על מפלגת העבודה להתאים, לעדכן ולחדש את ארגז הכלים שלה, ולהעמיד להנהגת המפלגה את היכולת להפעיל משאבים וסמכויות באופן המיטבי ביותר".

בהודעה נמסר עוד כי הסעיפים המרכזיים שיבואו לדיון בוועדה, כוללים את מתן ההחלטה ליו"ר המפלגה שיוכל לקבוע מי ימונה ליו"ר הסיעה, יושבי ראש הועדות בכנסת וחברי הועדות בכנסת זאת על מנת לחזק את יחסי העבודה בין יו"ר המפלגה לעבודת הסיעה וחבריה בכנסת, ולהבטיח את עבודתה היעילה של הסיעה בכנסת. בנוסף, בכדי להגביר את השקיפות לציבור, יפורסמו הדוחות הכספיים של המפלגה.

זאת ועוד, כי יועברו סמכויות הניהול של המפלגה לידי היו"ר על מנת שזה יוביל לניצחון בבחירות ולהרכבת הממשלה הבאה, ויו"ר המפלגה ומועמדה לראשות הממשלה יהיה רשאי לשבץ ארבעה מועמדים ברשימה לכנסת. השיבוץ יעשה כך שלא יותר משניים מהם ישובצו בין עשרת המקומות הראשונים והיתר בעשירייה השנייה או השלישית. מועמדים אלו יכול שיהיו חברי מפלגה, או מי שאינם חברי המפלגה במועד שיבוצם. מיקומו של מזכ"ל המפלגה ברשימת המועמדים של המפלגה לכנסת ייקבע על ידי הנהלת המפלגה על פי המלצתו של יו"ר המפלגה.

להציב אלטרנטיבה לשלטון הימין

והוסיף, "השינויים וההחלטות המוצעים משקפים התחדשות ועדכון הכרחי להם זקוקה המפלגה. משמעות שינויים אלו הינה קפיצת מדרגה של ממש ביכולות הפעולה של המפלגה כלפי הציבור הרחב, וביכולתה להציב אלטרנטיבה לשלטון הימין".

"שינויים אלה", מוסיף בתקווה גבאי, "מגלמים בתוכם עמידה בטוחה ומלאה מאחורי האחריות שבתפקיד יושב הראש, המבטיחה עיגון סמכויות נדרשות לצד הצגת דין וחשבון, שקיפות ואחריותיות כלפי המפלגה וציבור בוחריה".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
טיפש 1 גבאי. לא הבנת שמפאייניקי'ם מכינים לך גיליוטינה?
עמך | 20-08-2017 14:05
הליכוד ורוב תושבי המדינה רוקדים על הגגות, מרגע שנכנס טיפש 1 למפלגת העבודה, ושואף להיות ראש חכמי חלם. אהבל כבר אמרנו?
2
הדיקטטור החדש/ישן מבית העבודה העובדת עלינו בעיניין
| 20-08-2017 14:28