אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הפעם כאזרח • היום: ההכרעה בערעורו של אזריה

שבוע וחצי לאחר שחרורו מצה"ל, בית הדין הצבאי יכריע היום בפרשת אלאור אזריה שנידון ל-18 חודשי מאסר בגין חיסול מחבל מנוטרל בחברון. אם הערעור ידחה יחל אזריה לרצות את עונשו בכלא 6

הפעם כאזרח • היום: ההכרעה בערעורו של אזריה
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

כחצי שנה לאחר שהוטל עליו עונש מאסר של 18 חודשים בגין הריגת מחבל מנוטרל בחברון, וכשבוע וחצי לאחר ששוחרר למעצר בית, היום (ראשון) יתייצב האזרח אלאור אזריה בבית הדין הצבאי בקרייה בכדי לשמוע את ההכרעה בעניין הערעור שהגיש על העונש שנגזר עליו. בנוסף, הכרעה תינתן גם בערעור שהוגש על ידי התביעה שטענה כי העונש שהוטל על אזריה קל מדי.

אם הרכב בית הדין יחליט לדחות את הערעורים אזריה חיל לרצות את עונשו בכלא 6 בצפון.

לפני כשבוע וחצי שוחרר אזריה מצה"ל לאחר שסיים את שירותו הצבאי. אזריה הגיע לבית הוריו ברמלה שם הוא שוהה במעצר בית מלא ושאי לצאת אך ורק לתפילות בבית הכנסת, בליווי בני משפחתו. מיד עם כניסתו לבניין, את פניו של אזריה קיבלו שלטים "אלאור אזריה לחופש נולד", ובלונים המאחלים לו בהצלחה.

נזכיר, כי אזריה הורשע בהרג המחבל במרס 2016, כאשר מאז הוא היה נתון במעצר בבסיס נחשונים. אזריה נידון לשנה וחצי מאסר בפועל אך פרקליטיו הגישו ערעור ודורשים את זיכויו המלא. עם זאת, התביעה ערערה על קלות גזר הדין ודרשה מבית הדין להחמיר את העונש משנת מאסר וחצי לשנתיים מאסר בפועל, כפי שגרסה דעת המיעוט בהרכב השופטים המקורי. ההכרעות בערעורים יינתנו בסוף החודש הנוכחי.

סנגורו של אזריה, עו"ד יורם שפטל, ביקש מבית הדין הצבאי לצרף לערעור את סרטון הפיגוע בהר הבית כראייה שתומכת בטענות הערעור של אזריה. לפי הבקשה שהוגשה, הסרטון מוכיח כי מחבל מנוטרל מסוגל לקום, לרוץ ולסכן את יתר הסובבים אותו גם לאחר שנורה.

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
אלאור רצח!! לכן הוא צריך לשבת בכלא מאסר עולם!!!!
חוק | 30-07-2017 11:01
2
אלאור אזריה משפט
YAEL BRONS | 30-07-2017 12:24
אלואר פעל בדיוק אבל בדיוק לפי כל הכללים והחוקים 100% מגיעה לו צל״ש , עלייה בדרגות משמעותית, פיצוי הולם על כל מה שנעשה נגדו כולל ריבית והצמדה + עגמת נפש +קצבת מענק למשפחתו קבוע על כל העוול שנגרמו להם לאלאור ושיקום 3 שנים