אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

גיוס בנות לשיריון • רבנים זועמים על בנט: "מסר מידע שגוי"

רבנים בציונות הדתית זועמים על בנט שהכחיש את התכנית של צה"ל לגייס בנות לחיל השיריון. ראש ישיבת הסדר: "בבחירה בין בנט לרב טאו, האמת קרובה יותר לרב טאו"

רבנים זועמים על בנט: "מסר מידע שגוי"

סערת הבנות בטנקים. רבנים בציונות הדתית זועמים על יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שלדבריהם טעה או הוטעה בראיון לסרוגים, כשאמר שהפיילוט לא ייצא לפועל.

בראיון לסרוגים לפני חודשיים התייחס בנט להתקפה של נשיא ישיבת הר המור הרב צבי טאו ורבנים נוספים בהם הרב שלמה אבינר, על הכוונה של צה"ל להכשיר בנות כלוחמות בחיל השיריון:

"יצאה פקודת צה"ל שבנים ובנות ישרתו יחד בטנקים, נכון?" אמר בנט בראיון והוסיף, "אז זהו, שלא היה ולא נברא. לא היה שום תכנון ולא פיילוט, שחיילים וחיילות ישרתו יחד בטנקים. יש רעיון, שבעיניי הוא לא רע בכלל, להשתמש בכח של בנות לבט"ש באזורי הגבול באילת, בטנקי תובה הם יהיו צופות, וזה לא שונה מהבנות שמשרתות ב'קשת' כבר הרבה שנים. ואם זה יכול להקל על מילואימניקים, אז למה לא? אין פה שום עניין של בנים ובנות, וכבר רבנים הוציאו פסקי הלכה של 'יהרג ובל יעבור' על ביצה שלא נולדה."

אלא שמאז התפרסמו מספר כתבות בעיתונות, בהן פורסם בשם דובר צה"ל כי הצבא אכן יוצא לשלב הפיילוט של הכשרת שיריון מעורבת. כתבת הארץ גילי כהן פרסמה כי הניסויי לשילוב נשים בשריון יוצא בקרוב לדרך, כהכנה להקמת שתי פלוגות שריון של נשים. יוסי יהושע בידיעות אחרונות חשף כי 15 לוחמות יעשו הסבה לשיריון, כטעניות, נהגות ותותחניות כשבשלב ההכשרה יפקד עליהם מפקד טנק (מט"ק) גבר. כלומר שירות מעורב בטנקים.

בנוסף, פורסם על מגעים בין "אלומה" לצה"ל על הקמת יחידה קרבית של לוחמות דתיות, וכי גדוד מעורב רביעי -47 (בדומה לקרקל ואריות הירדן) צפוי להיות מוקם וככל הנראה יפקד עליו קצין דתי בוגר מכינה חשובה בניגוד לדעת רבותיו, יש לו גם סגנית אישה, סמג"דית חי"ר ראשונה.

ברקע נמצאת ההודעה של הרמטכ"ל וראש אכ"א לרבני הציונות הדתית כי פקודת השירות המשותף שמשמעותה שירות מעורב של בנים ובנות גם ביחידות שדה וגדודים קרביים – לא תשונה.

"המידע שמסר היה שגוי מאוד"

ביום שני צפויה פגישה בין יו"ר הבית היהודי בנט לבין רבנים בציונות הדתית בהם ראשי ישיבות הסדר, ראשי מכינות ורבנים נוספים בניסיון לדרבן את הבית היהודי להתעורר מהתרדמה שאחזה בו בנושא.

"רצינו מאוד להאמין לבנט ולצבא אולם לצערנו מסתבר שבבחירה בין בנט לרב טאו האמת קרובה יותר לרב טאו. לא ברור לנו האם בנט הטעה או הוטעה אבל ברור שהמידע שמסר היה שגוי מאוד", אומר לסרוגים ראש ישיבת הסדר, הוא זלזל בצורה בוטה בטענה שהולכים להכניס בנים ובנות לטנקים, ובפועל כפי שפרסם יוסי יהושע בידיעות אחרונות מתחילים עכשיו פיילוט שלפיו ישרתו בטנקי מרכבה (ולא טנקי תובה כפי שטען חבר הקבינט) 3 חיילות בנות ומפקד טנק אחד. (ולא רק בנות כפי שטען בבטחון מלא כבוד השר)"

בנט בראיון לסרוגים – לחצו לראיון המלא

הרב הוסיף ביקורת גם על הרמטכ"ל שלדבריו "הונה את הציבור ואמר (לפני כשלושה חודשים) שאף אחד עוד לא הכניס בנים ובנות לטנק, אבל מראש הבית היהודי (שכשהוא רוצה הוא יודע לעשות לצבא חיים קשים) ציפינו לפחות תמימות או היתממות…"

הרמטכ"ל צריך ללכת הביתה

מי שמסמן כבר את הרמטכ"ל כאשם, הוא הרב דרור אריה מישיבת ההסדר בשדרות: "העירוב בין המינים עד לכדי אבסורד של "שירותים ומקלחות משותפים", מונע לא רק משוויוניות אלא גם ובעיקר מרצון לסלק את הקדושה ממחנה ישראל, כי קדושה אומרת שיש מדרגות, שיש שוני ומעלה, ואת זה לא יכולה לסבול "דת" השוויוניות.

הקדושה וה"משיחיות" נתפסים כגורם מקצין, שעלול להעמיק ולהרחיב את מעגל הדמים הבלתי נפסק ביננו לבין הערבים. העירוב יסרס את הקדושה, וירחיק אותנו מעימות, לשיטתם הקצין הדתי ותורתו יפגעו במוסריות, בשוויוניות, ויהפכו אותנו מצבא נאור לחשוך. רמטכ"ל שחושב ופועל כך, מחליש את צה"ל ואת מדינת ישראל, רמטכ"ל כזה צריך ללכת הביתה." מסר הרב לסרוגים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
19 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
לכבוד החניוקים: טנק תובה זה טנק שלא זז מהעמדה
מגחניק | 04-03-2017 23:34
ולכן הוא יכול להיות טנק מרכבה,מגח,שוט או כל מה מנמצא בלטרון ולמתקשים: מרכבה זה סוג הטנק ,תובה זה החלק התחתון של הטנק (זה עם הגלגלים) וצריח זה העליון (זה עם התותח) תשאלו את הביינישים שלכם, אמנם הם עשו רק חצי שרות אך הם בטוח זוכרים את ההבדלים. בפעם הבאה- הסבר על ההבדלים בין מזקו"ם ויקרס לכריסטי
2
מתי תבינו שהחילונים הם לא חברים שלכם ויש להתרחק מהם?
| 04-03-2017 23:44
3
בוקר טוב אליהו...
דודי | 04-03-2017 23:53
עד שאתם תתעוררו בנט כבר יקים פלטפורמה פוליטית חדשה אם לא יתמודד בתוך הליכוד. ואז תעלו כולכם לירושלים לרב ההוא שאמר וצעק ולא שמתם עליו כלום ויבקשו סליחה.
בוקר טוב אבו ע'רר
רמי | 05-03-2017 9:09
תפסיקו לשאת את שמו של אליהו לשווא בפעם האחרונה שאיזה רב מירושלים(ועוד אחד מבני ברק) קרא להצביע לאיזה אליהו זכו שומעי לקחו להכניס לכנסת את חאלד אבו ע'רר וחוששני שאין מה לצפות מאותו רב שיתנצל שהרי ידוע שהוא לא תועה לעולם
4
אם הרבק קוק היה רואה את תלמידיו
אבישי | 05-03-2017 7:17
ואת ההצרפסות שלהם... היה מתהפך בקרבו...
5
מה אפשר לצפות מבנט...
יניב | 05-03-2017 7:25
הוא לא כזה דתי. הוא יותר מסורתי עם כיפה.
6
עוד לא הבנתם שהרב טאו הוא גדול הדור?
יהודי | 05-03-2017 7:27
היחיד שצופה למרחקים. הבעיה שתמיד כולם מתעוררים 20 שנה אחריו. לבעוט את בנט בפריימריז הקרובים.
גדול הפלגנים בדור
ר' אברום | 05-03-2017 9:13
אבל מה בעינו הצופה למרחוק הצליח להכניס איכשהוא את אלעזר שטרן לכנסת שאפו ר' צבי
7
מה אפשר לבקש עוד מאשר לא להצביע לטמבל הזה
| 05-03-2017 10:51
הבית של כולם
יוש | 07-03-2017 10:42
בנט מתחיל לאייש את כל עמדות המפתח במשרד החינוך באנשים הרחוקים מהאידאולוגיה של הציונות הדתית מנכל החינוך יהיה אבואב מהמחנה הלא ציוני ואחראית ארצית על למודי האזרחות תהיה שמאלנית קיצונית כך מכשירים את הדרך לראשות הממשלה אבל זה לא יצלח לו ויצא קרח מכאן ומכאן לא בית יהודי ולא ממשלה כבר מעכשיו הוא התחיל להפסיד הרבה מנדטים ראה את יחסו לענין השרות המשותף ואת יחסיו עם רבני הציונות הדתית.
8
זה מה קורה כשרוני שלכם דת פחות מעניינת אותם
א | 05-03-2017 16:08
ככה זה כשדת במקום השני וציונים וקקה במקום הראשון. היה בחירה בין דת לציונות והרבנים הנל בחרו בציונות בקדנציה הקודמת!!!
9
מדובר על הדברים החמורים ביותר ובנט משקר?!
חיים | 05-03-2017 16:24
נפתלי בנט לא דתי!
אולי תלמד מה ההבדל בין טנק תובה לטנק רגיל לפני שתאשים?
רמי | 06-03-2017 11:49
איזה כיף לזרוק בוץ על בנט במקום לחשוב מי צריך לשבת ולתצפת בטנקי תובה במקום הבנות חבר'ה מהר המור?? אולי אברכים מכסא רחמים??
10
יפקד עליו קצין דתי בוגר מכינה חשובה בניגוד לדעת רבותיו
טוראי | 05-03-2017 17:39
מתברר שלא כולם בובות של הרבנים. זה נשמע כמו מבוא להפיכה צבאית.
לקצין הזה יש מספיק בעיות
חיים | 15-03-2017 21:01
ובמקום להעיף אותו מהצבא הותירו בידו ברירה לפקד על יחידה מעורבת או לעוף מהצבא .
11
אבינועם בר חיים : "רד מהעצים ותתחיל לקרוא תנ"ך...
חדל חרטטת ברשת | 06-03-2017 21:04
מה עשו כל נביאנו...על מה צעקו מול כל המלכים...האם שמעת על איזשהוא מלך שגייס נשים ועוד במעורב ?!!! לחזית ?!!! כלה מחופתה זה לטפל בחולים ובמזון... אבל לא להיות פ"פיות...
12
תגובה
עופר | 07-03-2017 1:34
לאבינועם בן חיים. לא הצלחתי להבין את הקשר בין הכתבה לדבריך. האם הרבנים התערבו בתכניות האופרטיביות של צה"ל? האם הכנסת לוחמות ויצירת גדודים מעורבים נובעת מהחלטות אופרטיביות כחלק מהעצמת העוצמה הצבאית של צה"ל? ואולי ההיפך הוא הנכון: גופים אזרחיים בעלי אג' נדה מסוימת מנסים להשתמש בצה"ל על מנת לקדם את האג'נדה שלהם דרך צה"ל? מנין ההיתממות?
13
עירובי תחומין
ייוש | 07-03-2017 10:32
תפקיד הצבא להלחם ולנצח והוא לא עושה את זה- ראה צוק איתן תפקיד הצבא הוא לא לשמש פקולטה לחינוך או אקדמיה לערכים - והוא עושה זאת לכן את יעלון צריך להדיח והוא הודח ואת גנץ לא לקדם ולהורידו בדרגה . ואת אייזינקוט להעבירו מתפקידו לפני שיהיה אסון. הוא מקדיש את מירב זמנו לנשים פמיניסטיות שמאלניות ולתוכניות ההזויות שלהן.במקום לטפח ולהעצים את היחידות הגבריות הקרביות הוא מכניס חיילות לטנקים והאויב ממשיך לחפור מנהרות.
14
מר אבינעם בן חיים
אחד מהעם | 08-03-2017 14:13
לידיעתך, הלאומיות שלנו היא היא הכי מבטאת את הדת. עיין קצת בספר אורות של הרב קוק זצ"ל, ספר טוב אני "מליץ" עליו. לגבי הניסיון הקלוש שלך לטעון כי מר יהודה היקר לא חושב עצמאית- זו טענה מצחיקה כי אני לא מבין איך כל דעה ששונה משלך היא לא עצמאית, אולי כדי לך להיפתח קצת ללוגיקה שמאחורי הטענה ואיתה להתווכח ולא על עצם העמדת העמדה. ואז נוכל להתייחס ברצינות ראויה לדבריך.