כבר מחכה בגמר: אמי"ת עמיחי רחובות - ליגת הישיבות התיכוניות

חצי הגמר הראשון הפגיש בין שתי הקבוצות המוכשרות: קרית הרצוג מבני ברק ואמי"ת עמיחי מרחובות. אחרי משחק קשוח במיוחד, עלתה הרחובותית לגמר עם ניצחון ב-13 הפרש ושמיני רצוף בליגה, והיא רק מחכה לגביע

02.03.17 17:57  ד' באדר תשעז
צפו: עולה ראשונה לגמר ליגת הישיבות
  מתפרצות שלא הסתיימו בסלים. קרית הרצוג קיוותה עד הרגע האחרון.

הפיינל פור של ליגת הישיבות התיכוניות יצא לדרך עם שלב חצאי הגמר.

ארבע הקבוצות הבכירות ייפגשו לקרב המכריע בליגה שהמשותף להם הוא שני נתונים ייחודיים: 2 נבחרות בלא הפסדים בכלל (גבעת שמואל ואמי"ת עמיחי רחובות) או עם הפסד בודד שהיה דווקא אל מול העולות האחרות (מודיעין הפסידה רק לאמי"ת עמיחי, וקרית הרצוג לגבעה).

נתון נוסף שיש לשים לב אליו הוא הנקודות בהתקפה. ארבע המובילות הן היחידות שחצו את ה-400 נק'. גבעת שמואל (519), קריית הרצוג (424), אמי"ת עמיחי (483) ומודיעין (444). האם לקראת העונה הבאה זהו היעד אליו צריך לשאוף?

חצי הגמר הראשון התקיים בסוף השבוע שעבר והפגיש בין שתי הנבחרות המוכשרות: אמי"ת עמיחי רחובות וקריית הרצוג מבני ברק. אולם מכבים פ"ת אירח את המשחק שיצא לדרך בשעה 19:30.

שבוע הבא יתקיים חצי הגמר השני בין ישיבת בנ"ע גבעת שמואל לישיבת "לפיד" מודיעין (7.3) שיתקיים ברמת הכובש. שתי העולות ישחקו בגמר הגדול בכ"ט אדר (27.3) באולם "השחר" בלוד. המיקומים יכולים להשתנות אז שימו לב.

כך תמה לה תהילת עולם

חצי הגמר הראשון הפגיש בין שתי קבוצות קשוחות במיוחד, עם שלל כוכבים, גיוון במשחק, התקפה והגנה חזקה, ולא סתם.

אמי"ת עמיחי רחובות הסתערה על בית ב' ולא נתנה לאף סגנית לעקוף אותה, לא במשחקים ולא בנתונים. קבוצת הגנה מהמעלה הראשונה (298) עם הכי פחות נקודות ספיגה לא רק בבית ב' אלא בכל הליגה. יודעת לנצל נקודות חולשה של היריבה ולצאת למתפרצות קטלניות.

יריבתה לחצי הגמר קרית הרצוג מבני ברק פתחה בסערה את הליגה והפסידה רק ב"משחק העונה" מול מוליכת הבית גבעת שמואל. מאז היא לא הפסידה. קבוצה קשוחה, שחקנים שלא מוותרים על אף כדור, וינגסו בכל הפרש עד המהפך.

הפעם זה כמעט קרה, אבל המנצחת הגדולה שעלתה לגמר הייתה הקבוצה הרחובותית – אמי"ת עמיחי. שתי הקבוצות הפגינו משחק שנפתח עם לחצים, התקפות וביצועים כמו בליגות בכירות, שלשות, מאבקים, אבל אם היה נראה שהמשחק הולך להארכה – בסוף אמי"ת עמיחי סגרה את העניין עם הגנה.

אמי"ת עמיחי רחובות – קרית הרצוג בני ברק 53-66

משחק עם קצב מהיר, איזון בין הכוחות. קריית הרצוג יצאה למתפרצות, חלקן לפנתאון, אבל שלא הסתיימו בסלים, ועם החטאות מעונשין – ככה לא מנצחים חצי גמר. אמי"ת עמיחי לעומת זאת לא התייחסה להפרש שמצטצמם והעלתה הילוך בדיוק ברגע הנכון.

בקיצור, משחק כמו שחצי גמר צריך להיות.

רבע ראשון אמי"ת עמיחי -קרית הרצוג 8:16

עם שריקת הפתיחה נראה ששתי הקבוצות (אמי"ת עמיחי בצהוב, קריית הרצוג בירוק) הבינו את גדול המעמד שהשפיע על צורת המשחק שהייתה מהוססת. 2 דק' לפתיחה המשחק שקול 2-2, מאד קצבי אבל עם החטאות לשתי הנבחרות. הראשונה שתצא מהלחצים תכתיב את הטון של המשחק.

קרית הרצוג לא הייתה נבוכה מהמעמד למרות שמולה עמדה קבוצה שלא הפסידה בליגה והביאה פייט רציני לכל כדור. אחרי שאמי"ת עמיחי עולה ליתרון 4-2 עם קרב משולש של בוסקילה, טרכטמן ואייל, בקבוצה הירוקה מיכאל בזר שולח אסיסט חלומי 4-4. שתי הקבוצות עם הרבה אגרסיביות שמובילה לעבירות הדדיות ואין יתרון משמעותי לאף קבוצה.

לקראת סוף הרבע הראשון אמי"ת עמיחי פותחים פער של 4 נק', וקריית הרצוג מנסה לחזור למשחק אבל ההחטאות מהשלוש מובילות לאיבודי כדור. הרחובותיים מציגים הגנה קשוחה שלא נותנת לקריית הרצוג להגיע לטבעת גם בעבירה. שתי זריקות העונשין נכנסות 8-6. אבל לקריית הרצוג אין מענה למתפרצות המהירות של אמי"ת עמיחי והפער עוד פעם 10-6, 3.5 דקות לסיום.

קריית הרצוג לא נכנעת בהובלתו של מספר 21 יעקב גלרנטר שמלהטט על המגרש, והם יוצאים אחרי פסק זמן להתקפה מהירה: 12-8.

אחרי היסוסים מתחילת משחק, שתי הקבוצות משתחררות  והולכות על מתפרצות, עם החטאות מרובות מהשלוש שתי הקבוצות מבינות שכרגע צריך לשחק יותר בפנים. טרכטמן ומיימון מאמי"ת עמיחי מובילים את הטון ולמרות ההפרש מעלים הילוך ועם שני סלים מהירים 16-8 ופותחים פער של 8 נקודות.

לקראת סוף הרבע יהונתן קורן של קריית הרצוג (מספר 11) נאבק עבור קבוצתו בפנים, אבל הפער עומד על כנו.

רבע שני אמי"ת עמיחי-קרית הרצוג 24-30 (16:14)

קריית הרצוג מציגה הגנה טובה, אבל אמי"ת עמיחי למדה לפצח אותה ועם סל קליל בתחילת הרבע הפער עולה ל-10 נק' ועם סל ועבירה לאחר מכן היתרון ממשיך לגדול. האם קרית הרצוג יוכלו לחזור משם? סל של קצביאן עד הסוף מוריד את ההפרש, אבל הקבוצה הירוקה עדיין עם הרבה החטאות במיוחד מהעונשין והשלוש.

טרכטמן וגלרנטר (שניהם מס' 21) קובעים את הקצב של המשחק לכל קבוצה ונראה שיש ביניהם דו-קרב "21", הקהל מעודד והמשחק מתחיל להגיע למחצית באווירה מיוחדת. קריית הרצוג יוצאת למתפרצות שנעצרות רק בעבירה, אבל ההחטאות מעונשין פשוט מונעות מהן לצמצם את הפער.

סוף הרבע מתקרב, 21-12, פער של 9 נק'. בילר שעלה כמחליף עולה על הלוח ומעלה את ההפרש לאמי"ת עמיחי 23-12. טרכטמן עושה כרצונו על המגרש אבל המתקפות לא נגמרות בסלים, היה נראה שאמי"ת עמיחי הייתה צריכה להיות בפער הרבה יותר גדול ממה שנראה על הלוח וההחטאות ההדדיות של שתי הקבוצות משאירות את התוצאה נמוכה יחסית.

4 דקות לסיום פסק זמן. גלרנטר, קצביאן וקורן מכתיבים את הקצב של קריית הרצוג עם התקפות ארוכות שהשתלמו לבסוף עם סל ועבירה של מס' 12 – וויס, וההפרש יורד ל-6 בלבד. מהפך? הירוקים מעודדים מהמומנטום ולא נותנים לאמי"ת עמיחי להתקרב לסל, אבל הם עדיין מצליחים לפצח את ההגנה של קריית הרצוג, ועוד פעם ההפרש 8. סל של גלעד יצחק מקרית הרצוג מחזיר את האוויר לשחקנים וההפרש שוב, רק 6.

הרחובתיים עדיין משחקים כמובילים עם מתפרצות וחטיפות מרהיבות, אבל הם לא מצליחים לסיים. המאמן הרחובותי לוקח פסק זמן רגע לפני סוף המחצית, כדי למנוע הדרדרות.

ברבע השני דוקא קריית הרצוג מנצחים את הרחובותיים, אבל הפער של 6 נקודות נראה בלתי חדיר.

מחצית שנייה

יהונתן קורן המוכשר, מס' 11 של קרית הרצוג, שלפעמים נראה שהוא היחידי שנאבק וגם אל מול ההפרש לא נותן ליתרון להפחיד אותו. ראיינו אותו רגע לפני ההפסקה:

רבע שלישי אמי"ת עמיחי-קרית הרצוג 36-48 (12:18)

סל של הצהובים בתחילת הרבע מחזיר את ההפרש ל-8 נק': 24-32, אבל לקריית הרצוג יש את גלעד יצחק שתמיד מגיע אליהם בזמן, מס' 13 בסל ועבירה משלים 3 נק' וההפרש 5 בלבד. המשחק נפתח מחדש כבר בתחילת המחצית. אבל טרכטמן מוציא להרצוג את הרוח עם סל משלו. רבע שלישי פועם ובועט.

שתי הקבוצות עדיין מנסות מהשלוש למרות האחוזים הנוראיים (0%) ולשווא. יצחק עם עוד סל נוגס בפער ופתאום 6 הפרש.

4 דקות לסיום הרבע – רגע מכונן, שלשה ראשונה במשחק, אביחי בוסקילה (תזכרו את מס' 14) של אמי"ת עמיחי. 21 של הירוקים, הכל-יכול, מצמצם את ההפרש במעט, אבל עוד שלשה של הצהובים והפעם של אריאל (מס' 23) – סכר השלשות נפרץ. 42-32 לצהובים, פער של 10 נק'.

מסירה אדירה של בוסיקלה למס' 22 מדהלה שמסיים עם סל יפה, והפער מטפס ל-12 הפרש. אמי"ת עמיחי פשוט חזרו מהמחצית הרבה יותר חדים: שתי שלשות, התקפות מסודרות. גם קריית הרצוג חזרו חדים, אבל הסלים פשוט לא נכנסים.

הבולטים במשחק של קריית הרצוג עד כה, גלרנטר וקורן לא נכנעים למרות ההפרש ומורידים ל-10 הפרש. קריית הרצוג נאבקת ומנסה, אבל לא מצליחה לעצור את המתקפות של אמי"ת עמיחי. סוף הרבע: 36-48.

רבע רביעי אמי"ת עמיחי -קרית הרצוג 53-66 (17:18)

אחרי רבע שלישי סוער, אמי"ת עמיחי נראים בדרך הבטוחה לניצחון שמיני רצוף בליגה. גלעד יצחק (13) פורץ כהרגלו עד הסוף ומשאיר את הרצוג בחיים בתחילת הרבע, אבל ההגנה של הירוקים עדיין לא מצליחה לעצור הצהובים.

קריית הרצוג נלחמת וקיבלה הזדמנות פז להוריד את הפער מהעונשין אבל וויס (12) מחטיא את שתי הזריקות, אבל מכפר עם ריבאונד התקפה שלא צלח בסוף. שני סלים מהירים של אמי"ת עמיחי כמעט וגומרים את החלום של הירוקים. מי יביא את הישועה?

טענות של קריית הרצוג על השיפוט, בעידוד הקהל, מוציאים את השחקנים מריכוז, וכנראה – לפחות מנטלית – סיים להם את המשחק. אמי"ת עמיחי מנצלים את המצב וכבר עולים ל-15 הפרש, והסוף הולך ובא. קורן של הירוקים עדיין נלחם ומוריד ל-13 הפרש.

3 דקות לסיום – 16 הפרש לאמי"ת עמיחי, והירוקים חסרים את מס' 21 שלהט במשחק בגלל בעיית עבירות. כאן המקום להזכיר שגם כוכב הקבוצה, מקס, נמצא בחו"ל וחסרונו מורגש. גם יצחק (13) מוריד את ההפרש במעט במתפרצות יפהפיות, אבל השעון רץ מהר יותר מהסלים.

דקה לסיום: שלשה של יצחק מורידה את ההפרש ל-8, אבל אמי"ת עמיחי מעלה הילוך סופי ומשאירה את ההפרש דו-ספרתי ועולה לגמר בחגיגות: 66-53.

המאמן של הקבוצה המנצחת, אמי"ת עמיחי שלמרות האופי הקשוח שלו לא הסתיר את שמחתו: "החבר'ה שלנו היו ווינרים, שיחקו לאט, היו ממושמעים טקטית, שיחקו ביחד, גם הספסל שלא שיחק תמיד עודד את השחקנים. כל הזמן בטיים אאוט אתה רואה את החברים מעודדים אחד את השני, גם כשלא הלך וגם כשהלך – ידענו לשחק ביחד ובסופו של דבר הביחד מביא תוצאות".

אז נכון, המשחק היה יחסית שקול בכוחות, אבל החטאות מרובות של קרית הרצוג מהעונשין ומתפרצות שלא הסתיימו בסלים הביאו להפסד. מהצד השני, אמי"ת עמיחי ידעה לפצח את ההגנה של היריבה, ידעה לרוץ ברגע האחרון עם שלשות ומסירות מדויקות, ובסופו של דבר – עם ניצחון שמיני רצוף – היא כבר בגמר ומחכה או לבחורים מהגבעה או למודיעין. יהיה חם.

חברת אפיק – יוזמה של אראלי פלאח וטל כהן, לקידום הספורט במגזר הדתי. הפרויקט הראשון: ליגת הישיבות התיכוניות בכדורסל,יצא לדרך ואתם מוזמנים לעקוב, לחוות, ולהיות חלק מהשינוי שעתיד להתחולל בעתיד הספורט בישראל ובמגזר הדתי.

או פשוט תפרגנו להם בפייסבוק! לחץ כאן

 

 

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
6 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
אתם בושה
| 08-03-2017 19:57
היה שיפוט על הפנים ואתם עוד מעיזים לפרסם שאנחנו התלננו ומוציאים אותנו לוזרים תתביישו לכם הייתם שם ושתקתם עם הליגה פועלת ככה היא לא תפעל עוד שנים רבות וזה לא איום זאת עובדה בושההה
2
ישיבה תיכונית קריית הרצוג
רום בן דוד | 08-03-2017 20:18
כל שחקן שהיה על המגרש כולל שחקני רחובות ראה שהשיפוט היה נוראי ומבייש השופט שורק מתי שבא לו ועל מה שבא חוץ מזה יהודה אין אף מילה על העידוד המדהים שלנו אלא רק על הטענות לשופט???! כתבה לא מכבדת שאינה מראה את הצדדים החיוביים של קהל הקבוצה שלנו ואינה מציגה את ביזיון השיפוט שהתרחש במשחק
3
מסכים שהשיפוט לא היה טוב, אבל
חכמולוג | 10-03-2017 14:11
הוא היה רע לרחובות בדיוק באותה מידה שהוא היה רע לקריית הרצוג. רחובות קבוצה הרבה יותר טובה וכישרונית וראו את זה במשחק. אפילו המאמן של הרצוג אמר שהגיע לרחובות ושהם יותר טובים אפילו מגבעת שמואל. אז תפסיקו עם התלונות, לא הייתם מנצחים בכל מקרה.
וואלה צודק לגמרי
יוסי | 13-03-2017 14:27
שופט לא אשם בתוצאה דו ספרתית. ועוד זה היה יום רע של רחובות...
התגובה
מישו שראה את המשחק | 13-03-2017 13:53
מי זה שכתב את התגובה המאמן של רחובות?
המשחק
בחור טוב | 12-03-2017 20:07
לא מסכים זה לא היה באותה מידה אפילו כל מי שהיה על המגרש אמר את זה חוץ מזה קריית הרצוג קבוצה יותר יודע מרחובות ולמרות ההחטאות הם היו יכולים לנצח אם השיפוע היה יכול