"כולנו בהלם. היא הייתה בחורה מבריקה"

אביה של רותי פוגל, הרב יהודה בן ישי, הוא רב הקהילה בירושלים בה אירע אמש האסון הכבד. תושבי השכונה שרויים בהלם ולא מבינים איך זה קרה מתחת לאפם

"כולנו בהלם. היא הייתה בחורה מבריקה"
  אם המשפחה עם בעלה

לילה אחרי הטרגדיה הנוראית, לפיה על פיה החשד אם משפחה רצחה את 4 בנותיה והתאבדה, קהילת יוצאי צרפת בשכונת 'בקעה' בירושלים, עדיין לא מבינים איך זה קרה להם.

רב הקהילה בה התגוררה המשפחה הוא הרב יהודה בן ישי, אביה של רותי פוגל הי"ד שנרצחה עם בעלה וילדיה בפיגוע באיתמר, והוא זה שמלווה את אב המשפחה בשעותיו הקשות ביותר.

ציפי בן מלך, אחת הדיירות בשכונה, סיפרה לאתר ynet כי "בני הזוג עלו מצרפת לפני 13 שנה, הבנות נולדו כאן". בן מלך ציינה כי "האימא תמיד נראתה לי בחורה חזקה ואסרטיבית".

1
אבי המשפחה עובד כאופטומטריסט ואשתו עבדה כמאמנת עסקית. הבכורה בת ה-11 למדה בכיתה ה' , השנייה בת ה-9 למדה בכיתה ד'. הילדה השלישית, בת 4, הייתה בגן חובה והתינוקת הייתה בת 11 חודשים בלבד.

בעדויות נוספות ל-ynet, חברותיה של האמא תיארו אותה כאישה יפה ושמחה, ולדבריהן לא הכירו בעיות מיוחדות בהתנהלותה. לפני כמה שנים השתתפה האם בקורס הגנה עצמית של ארגון "עוצמה", ולאחר מכן כתבה באתר הארגון על תחושותיה בעקבות הקורס: "אני לא לוחמת, אבל עכשיו אני מרגישה יותר מוכנה, יותר מועצמת ויותר רגועה מול האיום של האלימות".

שמואל, חבר של המשפחה, סיפר: "המשפחה יוצאת מן הכלל. היינו פוגשים אותם בשבת. האימא הייתה בחורה מבריקה, דואגת ומחבקת. הם תמיד נראו זוג שחי ומגדל את הילדים באהבה. כל הקהילה כאן בהלם".

1

מנהל בית הספר שבו למדו שתי הבנות הגדולות, ציין במכתב שהעביר להורים כי "אסון קרה בקהילתנו, אם וארבע בנות נשרפו למוות. האסון הוא גדול והמילים לא יכולות להכיל את משמעותו. את השעות הראשונות היום יקדישו המחנכים לתלמידים להעלאת רגשות ומחשבות ולקבל נקודות מבט מאוזנות, כוחות ומסרים של תקווה והחלמה. הפעילות תסייע לארגן את מחשבות התלמידים וליצור סדר בעולמם הרגשי".

עוד כתב כי "לאחר השיחות בכיתות נאפשר שיחות אישיות וקבוצתיות עם התלמידים ונשתדל לחזור לשגרה מיטיבה. במהלך כל השבוע נמשיך ללוות את המשפחה, התלמידים והצוות ונגיש עזרה לכל פונה. אנחנו מבקשים מכם הורים יקרים לשלוח את התלמידים לבית הספר ולאפשר להם לעבד את התחושות שלהם. הקהילה היא מקור תמיכה וליווי ומהווה מקור של חוסן לילדים"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
13 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
מי היה מאמין שמדובר במשפחה דתית לאומית משלנו אוי ואבוי
אריק בהלם מוחלט | 02-01-2017 9:49
אל תאמינו בעצמכם עד יום מותכם
זה עינין של בעיות נפשיות ואין בזה כל קשר לאשר אמרת
שלמה | 02-01-2017 14:37
כל מה שהשם עושה הכל לטובה
2
אחד אומר כאן שהיא היתה בחורה מבריקה - היכן המבריקות ???
הרבה שאלות | 03-01-2017 14:25
איך אשה מבריקה כפי שנכתב פה מסוגלת לרצוח את בנותיה? אולי לא היתה כל כך מבריקה והיתה מתסובכת. איך בעלה לא הבחין במצוקות שלה ??
3
בעיה ידועה אצל יוצאי צרפת
מוריס | 03-01-2017 16:38
שאם היו נשארין במרוקו לא היתה באה עליהם תרבות המערב המשבשת חשיבתם ו גורמת להם לעסות מיני תועבות שכאלו ובנימה הזאת אוסיף שמקום של היהודים הוא בארץ ישראל ! חבל ומה מצער שבאה כטרגידיה הזאת על המשפחה ונשברהלב חבל ,,עמנואל הפורום לגינון קנדיוטי. .
מה הקשר
צרפתי | 04-01-2017 9:05
לא יודע איך הגעת למסקנה כזאת, והסיפור של חיים במרוקו. נראה לי שאתה טיפה מבולבל. ''בעיה ידוע אצל יוצאי צרפת''. סיפור עצוב מאוד ואין לאף אחד רשות לשפוט או להשיג כללים עליה או על הציבור. שה' יעזור את כולנו לנחם את האבא.
4
לציונה אברמוביץ:יש רק סירחון בעולם החילוני.
| 04-01-2017 14:23
אדם צריך לפחד לחשוף את בעיותיו ולא רק שיסומן כלא ראוי גם יטרפדו לו לו איזה מינוי או עסק או חקירה בהמשך. מתי בעולם החילוני ידעו להקשיב לזולת לא בשביל כסף בלתי נלאה לפסיכולוגים בשביל להמשיך להגיע.מדוע במערכת הרווחה החילונית שיודעת להוציא ילדים מאתיופית מקסימה שאין לה כסף ועכשיו ישלה הבקשה לשמרטפות נפלה על אזניים ערלות?גם במגדלי היוקרה לפעמים יש אנשים עם אנושיות, תשאלי את תשובה ונווה עמל....
בעולם החילוני בו אדם לאדם זאב, ושיטת 'תפוס כפי יכולתך'
מ | 07-02-2017 14:35
שולטת, אין, ולא יכולה להיות רגישות לבעיותיו של הזולת, להיפך, כאשר ה'ערפדים' מגלים חולשה, ממהרים לנצל אותה לטובתם.
השאלה הקשה יותר היא על יראי ה'.
ציונה | 15-01-2017 22:26
5
כנראה דכאון אחרי לידה שלא טופל
לא שייל ללאומיים אהבל | 04-01-2017 14:27
דודה שלי קפצה מקומה 4 אחרי לידה.
6
כל אחד יתחזק במשהו לע"נ
אסתי | 05-01-2017 23:13
לשון הרע תורה צניעות בן אדם לחברו אינטרנט חסום וכו וכו
7
כמה מאמץ על מנת להמנע מלקרוא לה רוצחת מתועבת
ג | 18-01-2017 11:32
מי שבאה לכתחילה עם דברי קטגוריא, שתרחיק אצבעות שלה משם
בושה וחרפה, אל תדוני ! ח"ו שאף אחד לא יגיע למקומה. | 25-01-2017 16:07
!!!!!!!!!!!!!
8
ואולי זה פיגוע?????
א | 01-02-2017 16:45
האם באמת בדקו את זה מספיק??? אם המכרים שלה אומרים שהיא הייתה נורמלית ולא היתה מסוגלת למעשה מזוויע כזה אז אולי באמת זה היה רוצח ערבי שרצח אותן ותלה אותה כדי שזה יראה מה שזה נראה לכאורה????