אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

זה השם של השבט החדש בבני עקיבא

מליאת בני עקיבא בחרה את השם של השבט החדש אותו יקבלו במפקד שבת ארגון חניכי שבט הרא"ה במוצאי שבת. אז מה השם של השבט שנבחר?

זה השם של השבט החדש בבני עקיבא
  החניכים מחכים לשם החדש. בני עקיבא

בשבת האחרונה הגיע אירוע השיא של חודש הארגון בבני עקיבא, ב'שבת ארגון' – השבת המיוחדת שלוותה בפעילויות לחניכים, חבריא ב' ולבוגרים. השנה עומד חודש ארגון בסימן הנושא השנתי "ופרצת"

בשעה הקרובה יחגגו כ-70,000 חניכי תנועת בני עקיבא ברחבי הארץ את מוצאי 'שבת הארגון' אשר בשיאה יתקיים מצעד הדגלנות של חניכי שבט הרא"ה שיקבלו את שם השבט החדש שילווה אותם לכל החיים, ויהיה תחליף לתאריך הלידה. השם נשמר בסוד עד לצאת השבת, אך כעת ניתן לגלותו.

כמו בכל שנה, התקיים בשבוע האחרון של חודש ארגון, ישיבה של מליאת בני עקיבא בנוכחות המזכ"ל הנוכחי יאיר שחל, מזכ"לי עבר, רבנים, אישי ציבור, פעילי התנועה ונציגות קומונריות כדי לבחור את השם של השבט החדש.

לסרוגים נודע, כי השם שנבחר השנה, עלה לגמר גם בשנה שעברה והפסיד למורשה. השנה היה צמוד אליו מאוד השם נווה, שהפתיע ועלה לגמר גם כן.

"ואתם שבט הרא"ה, לא הרא"ה יקרא שמכם כי אם אורות יקרא שמכם" זה המשפט שייאמר כעת בכ-350 סניפי בני עקיבא, וילווה כמיטב המסורת בכתובות אש ובחולצות לחניכים שעלו לחבריא ב'.

להגדיל את התנועה

נושא חודש ארגון השנה עמד בסימן 'ופרצת' כמו שכתב מזכ"ל התנועה החדש יאיר שחל: "ללכת לאור ציווי, לפרוץ את הגבולות ולמלא את כל ארץ ישראל בדרכה של התנועה. דרכה של התנועה היא כה משמעותית לנו, כה משמעותית לחניכינו, כה משמעותית לחברה הישראלית בשנת ה'תשע"ז, ואנו מצווים לפרוץ את הגדרות ולהפיץ אותה ברבים מתוך אהבה ושמחה, מתוך עשייה ולמידה – כי זוהי דרכה של התנועה, דרך 'תורה ועבודה'.

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו