אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בג"צ: מ-19:00 הרובע המוסלמי יהיה ריק מיהודים

שופטי בג"ץ לא פסלו את קיום הריקודגלים הערב, אך קבעו כי החל מהשעה 19:00 רחוב הגיא והרובע המוסלמי יהיו ריקים מיהודים כדי לא לפגוע במוסלמים שמציינים ראמדאן

בג"צ: מ-19:00 הרובע המוסלמי יהיה ריק מיהודים

ריקודגלים תשע"ו יתקיים, אך תחת הגבלות. שופטי בג"ץ קיבלו באופן חלקי את עתירת ארגון השמאל "עיר עמים" וקבעו כי החל מהשעה 19:00 בערב לא ימצאו יהודים ברחוב הגיא, שער שכם וברובע המוסלמי, וזאת בשל האפשרות שחודש הרמדאן המוסלמי יחל הלילה.

השופטים לא קיבלו את דרישת "עיר עמים" למניעה גורפת של צעידת יהודים דרך שער שכם, אך קבעו כי החג המוסלמי ורווחת התושבים הערבים גוברת על חגיגות יום ירושלים של האזרחים היהודים ולפיכך בשעה 18:15 יוגבל מעבר הצועדים מכיכר צה"ל, ועד השעה 19:00 הרחובות באזור שער שכם ירוקנו מצועדים.

יש לציין כי רק בשעה 19:45 יקבע בסעודיה האם חודש הרמדאן יחל הערב או רק מחר בערב, אך למרות זאת השופטים קבעו כי חגיגות היהודים לכבוד יום שחרור ירושלים יוגבלו, כדי לאפשר למוסלמים להצטייד בסוכריות.

מעמותת עם כלביא המארגנת את האירוע נמסר בתגובה: "ב"ה גם השנה נצעד ביום ירושלים לעיר העתיקה מכל עבריה ונאחד אותה עם דגלי ישראל. יחד עם זאת ההחלטה להפוך את רחוב הגיא לנקי מיהודים ארבעים דקות לפני שבכלל נדע אם הרמדאן המוסלמי מתחיל, היא מקוממת. בג"ץ קבע שהרמדאן חשוב יותר מיום ירושלים והתוצאה המעשית והכואבת של ההחלטה היא מניעה מאלפי צועדים לעבור דרך שער שכם. אנו קוראים לציבור להמשיך במסורת ולבוא להביע את אהבתו לירושלים ביום חגה. אנו מבקשים מהציבור להישמע להוראות הסדרנים והמשטרה".

עורכי הדין נתי רום ואריה ארבוס המייצגים את ארגון עם כלביא בעתירה מסרו בתגובה: "אנו שמחים שביהמ"ש לא נעתר לבקשה לשנות את מסלול הצעדה של ריקוד הדגלים. ריקוד הדגלים הוא אירוע מרגש של מסורת בת 27 שנים בה חוגגים רבבות  את יום חגה של ירושלים. אנו מצרים שישנן תנועות שמאל שממומנות ברובן בידי הקרן החדשה לישראל והאיחוד האירופי, אשר מנצלות כל אפשרות על מנת לפגוע בירושלים המאוחדת ובאירוע ריקוד הדגלים שמאחד את כל קצוות העם. מקומן של העתירות האלו אינו בבית המשפט אלא בקלפי ואנו מקווים שהמשטרה תרחיק מהצועדים את פעילי השמאל המבקשים לייצר פרובוקציות באירוע".

יש לציין כי במהלך השבוע האחרון מארגני ריקוד הדגלים בשיתוף הרב חיים דרוקמן ראש מוסדות בני עקיבא שיגרו איגרת הנחיות לכל מוסדות החינוך אשר צפויים להשתתף בצעדה ובה קראו להם לדבר על מעלתה של ירושלים ולהישמע להוראות המשטרה.

בנוסף הסכימו המארגנים לבקשות המשטרה וצעדת ריקוד הדגלים הוקדמה בשעה.

האירוע יחל בבמות הריקודים במרכז העיר בשעה 16:00, ובשעה 17:15 תחל הצעדה המסורתית לכותל המערבי דרך שערי העיר העתיקה.

אירוע 'ריקודגלים' הינו האירוע המרכזי של יום ירושלים המתקיים לזכרו של הרב יהודה חזני זצ"ל אשר ייסד את האירוע. באירוע משתתפים מידי שנה עשרות אלפי בני נוער הצועדים ממרכז ירושלים ועד לרחבת הכותל המערבי דרך שערי העיר העתיקה כאשר הם נושאים דגלי ישראל.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
האם החלטת הבג"צ חלה גם על...
אחמד גלאונהיימר | 05-06-2016 13:29
השטינקרים של השמאל, או שאינם מוגדרים כיהודים ?
2
האם יש הגבלות על המוסלמים עד ה שעה 19:00?
תומר | 05-06-2016 13:36
בכל מקרה בושה וחרפה מדובר בפסיקה אנטישמית אין דרך אחרת לתאר את זה
3
בשביל שיקנו סוכריות מבטלים חג..
| 05-06-2016 13:44
4
למה לא מגבילים את הערבים
לוי | 05-06-2016 23:02
רפיסות וחידלון של מערכת המשפט. בושה וחרפה.