תם ולא נשלם: נתניהו וליברמן חתמו על הסכם; העיניים נשואות לבנט

לאחר סאגה פוליטית ארוכה אביגדור ליברמן בדרך למשרד הבטחון. בליכוד ישקיעו מאמצים לפתרון המשבר עם בנט. מה עוד קיבל ליברמן בתמורה לכניסה לממשלה?

תם ולא נשלם: נתניהו וליברמן חתמו על הסכם; העיניים נשואות לבנט
  (צילום: גיל יוחנן, ynet)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן חתמו לפני זמן קצר (רביעי) על הסכם קואליציוני המאפשר את כניסתו של ליברמן למשרד הבטחון.

בפתח מסיבת העיתונאים שערכו השניים אמר נתניהו: "מאז הקמת הממשלה אמרתי שוב ושוב שבכוונתי להרחיב אותה, לכן אני מקבל היום בברכה את ליברמן וחברי סיעתו כשותפים חדשים וחשובים בקואליציה".

נתניהו הוסיף כי "ישראל זקוקה ליציבות שלטונית כדי להתמודד עם האתגרים שלפנינו וגם כדי לנצל את ההזדמנויות שלפנינו. אני מקבל את אביגדור ליברמן וחברי סיעתו כשותפים חשובים לקואליציה. אני מעריך את הניסיון שלו, פעלנו במשותף למען ביטחונם ורווחתם של אזרחי ישראל".

"אין זה סוד שהיינו חלוקים זה על זה, זה חלק מהחיים הפוליטיים", אמר נתניהו בהתייחסו לעימותים הפומביים שנערכו בין השניים מאז הבחירות. "לעתים בסערת הוויכוח נאמרו דברים מצד שנינו שלא היו צריכים להיאמר. עכשיו אנחנו משלבים ידיים כדי להצעיד את ישראל קדימה. ההסכם שאנחנו חותמים עליו היום מביא בשורה לעולים החדשים ולגמלאים. אני ממשיך לעזור לכל אזרחי ישראל בלי יוצא מן הכלל. כמובן שהמחויבות הראשונה והעליונה שלנו תהיה לביטחון מדינת ישראל".

ראש הממשלה הדגיש: "לצד האיומים והסכנות, יש גם הזדמנויות. אני מחויב לקידום תהליך השלום, אני מחויב לעשות כל מאמץ להגיע להסדר. לפני יומיים פה בכנסת אמר יו"ר המחנה הציוני כי יש הזדמנויות חדשות באזור שיכולות לסייע לקידום השלום. אני מסכים. על כן אני קורא שוב להרצוג ולחבריו להצטרף אלינו לממשלה רחבה, ממשלת אחדות אמיתית שתחזק את הלכידות בעם, את היכולת שלנו למצות את הסיכויים לשלום".

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר בטקס: "מהיום אנחנו עוד פעם שותפים חדשים ישנים. אני מודה לך על היכולת להתגבר על כל המשקעים. אני מודה ומתוודה שבינתיים עברתי ניתוח להארכת הפתיל הקצר. אני מקווה שזה עזר".

שר הביטחון המיועד התייחס ל"נושא החשוב ביותר, ביטחונם של אזרחי ישראל. למען נושא זה עשינו מאמץ, השארנו את כל שאר הדברים בצד ואני מקווה שבאמת נוכל לעשות כל מה שרצינו לעשות. מודה לאנשים שעשו עבודה נהדרת בדרך לא פשוטה במשא ומתן הזה".

כאמור, במסגרת ההסכם יוקצה סכום של 1.4 מיליארד שקל לטובת הרפורמה בפנסיה. סכום זה יוקצה בפריסה של ארבע שנים. כמו כן, יוקצו 150 מיליון שקל לדיור ציבורי. בנוסף לתיק הביטחון שיקבל ליברמן, סופה לנדבר תמונה לשרת הקליטה.

כעת במפלגת השלטון ישקיעו מאמצים בכדי לנסות ולהוריד את נפתלי בנט מהאולטימטום שהוא הציב להרחבת הממשלה לפיו לכל חבר קבינט יוקצה מזכיר צבאי. בשיחה עם 'סרוגים' אמרו גורמים בבית היהודי כי אין בכוונתם להתקפל ולוותר על הדרישה גם במחיר של סיכול הרחבת הממשלה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
בנט לא צד בעניין.
נשואות למי?! | 25-05-2016 16:19
ירים את הקול קצת, ויצביע בעד.