אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הוואקף ישלם לאיתמר בן גביר 56,000 ש"ח

הוואקף עקב אחרי איתמר בן גביר בעת שעלה להר הבית, ומול קריאות 'אללה אכבר', קרא בן גביר 'עם ישראל חי' ונעצר. כעת הכריע בית המשפט כי הוואקף יפצה את בן גביר ב-56,000 שקלים

הוואקף ישלם לאיתמר בן גביר 56,000 ש"ח
  הוואקף יפצה אותו באלפי שקלים (מרים אלסטר/פלאש90)

בית משפט השלום בירושלים  בירושלים חייב את ארגון הוואקף המוסלמי הפועל מטעם ממשלת ירדן לשלם סכום של חמישים ושישה אלף ש"ח לעורך הדין איתמר בן גביר.

בן גביר הגיש כתב תביעה נגד הוואקף ונגד משטרת ישראל לאחר שבמהלך עלייתו להר הבית בחול המועד סוכות האחרון, ביצעו אנשי הוואקף מעקב אחריו כפי שהם מבצעים כלפי כל יהודי שעולה להר – על מנת לוודא שהוא לא מתפלל, וכי לאחר שצעקו לעברו צעקות בסגנון אללה הוא אכבר והוא השיב להם "עם ישראל חי".

בעקבות הקריאה, הוא עוכב על ידי קצין המשטרה ניצן דואניס למשך שעתיים ויום למחרת ביקשה המשטרה להרחיקו מהר הבית, שופט בית משפט השלום דחה את הבקשה וקבע כי אין בקריאה 'עם ישראל חי', כדי להקים עילה להרחקת אדם.

קרא 'עם ישראל חי' ונעצר

(צילום: הלל גליק.סטודנטים למען הר הבית)

מספר ימים לאחר מכן הגיש עורך דין בן גביר תביעה נגד הוואקף ונגד משטרת ישראל בטענה כי אנשי הוואקף פעלו בניגוד לחוק הגנת הפרטיות ופגעו בפרטיות של בן גביר כאשר עקבו אחריו, ואילו המשטרה עיכבה אותו שלא כדין.  המשטרה השיבה והגישה כתב הגנה והדיון בעניינה יתקיים,  אך ארגון הוואקף לא עשה כן ולכן ביקש עורך הדין פסק דין בהעדר הגנה. בצעד חריג פנתה הפרקליטות לבית המשפט וביקשה לעכב את ההחלטה עד לקיום דיון בפני הגורמים הבכירים בפרקליטות, אולם לפני יומיים לאחר ביקורת ציבורית, נמסר מהפרקליטות לבית המשפט כי אין בכוונת המדינה להביע עמדתה.

לפיכך הורה שופט בית משפט השלום בירושלים מרדכי בורנשטיין לחייב את הוואקף שלא הגיש כתב הגנה בעילות התביעה המיוחסות לו הכוללות פגיעה בפרטיות ולשלם פיצוי לעורך הדין בן גביר  בסך של חמישים אלף ש"ח. כן הורה לוואקף לשלם הוצאות משפט ושכר טרחתו של עורך דין בן גביר בסכום של ששת אלפים ושמונה מאות ש"ח.

עו"ד בן גביר אמר בתגובה "אני מקווה שהמסר שיעלה מפסק הדין הזה הוא שארגון הוואקף אינו חסין מפני תביעות ויותר מזה, שמשטרת ישראל וראש ממשלת ישראל, חייבים לאכוף את החוק בהר הבית ולהפסיק את ההשתוללות של הפורעים נגד יהודים.

אם אנשי הוואקף ימשיכו לצפצף על בית המשפט ועל מדינת ישראל ולא ישלמו את הסכום שהם חייבים לשלמו, אני מתכוון להגיע יחד עם מעקלים של ההוצאה לפועל למשרדי הוואקף ולהוציא לפועל את פסק הדין.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
תותח. שיחקת אותה. שישלמו. מנוולים
דוד | 25-02-2016 21:52
2
אתה הגיבור שלי אתמר
חדוי | 26-02-2016 8:14
אשריך!
3
גם אם לא ישלמו כהצהרה אין לזסה ערוך בפרט אם ירבו
שבת שלום | 26-02-2016 9:21
תביעות כאלה.
4
אתה פשוט מדהים
| 26-02-2016 9:30
כל הכבוד. השראה. שבת שלום צדיק יקר
5
אם היינו זוכים בן גביר היה ח"כ ומשם היה פועל
גבעת האולפנה בית אל | 26-02-2016 11:41
במקום המוקיונים של הבית היהודי
6
מלך עם ישראל גאה בך
| 26-02-2016 12:56
7
לא צריך משטרה
עובדיה הוכמן | 26-02-2017 12:57
אלוהים ישמור על המתפללים
8
אסור לשתוק שמדובר בכבוד ישראל !.
טירן פולק | 28-02-2017 14:34
כי כאלה הם הערבים הרב מורדכי אליהו זצוק"ל סיפר שכבשו את מערת. המכפלה שלח אותו הרב עוזיאל זצ"ל לטפל במקומות הקדושים ראש הוואקף יצא אל הקצינים וטען שהחיילים מלכלכים את השטיחים שיצאו מיד מתוך המערה הרב אליהו אמר לו משל לבן של מלך שנעדר 20 שנה. מהצליח לחזור אל הארמון המלך היה באמצא ישיבה של שרים ואורחים חשובים ניכנס הבן עי נעלים מאות בוץ ובגדים מלוכלכים המלך קם ממקומו חיבק את הבן שלו והשיב אותו לידו בשולחן ואמר למזוק לכולם יין ולעשות לחיים! . אנחנו הבנים של המלך אתם בניי השיפחה אנחנו הבנים של המלך חזרנו הביתה וזה המקום שלנו איש הווקף נכנס למשרד שלו משה דיין פנה לרב ואמר לו מה אתה עושה יכולת לשתוק. הרב ענה כשמדובר בכבוד ישראל צריך לומר את האמת בלי. לפחד כלל, אחריי שעברו עשר דקות יצא איש הוואקף ניקש לרב וביקש סליחה ונישק את ידו !. את משה דיין זה לא לימד כלום והוא נתן לאוואקף את המפתחות גם להר הבית!. ועוד צרה הוסיף לנו כששמע שהערבים בורחים לירדן שלח את הצנחנים לגבול להחזיר אותם. לכן אסור לשתוק לערבים וכל הכבוד לבן גביר.