הח"כית ניצלה את חסינותה והבריחה חנוכיה לכותל - סרוגים

הח"כית ניצלה את חסינותה והבריחה חנוכיה לכותל

חברת הכנסת קסניה סבטלובה, ניצלה את חסינותה והבריחה חנוכיה גדולה ועוד עשרות קטנות לתוך רחבת הכותל ומסרה אותן לנשות הכותל שערכו טקס הדלקת נרות. "הגיע הזמן לשוויון אמיתי גם בכותל וגם ברבנות"

הח"כית ניצלה את חסינותה והבריחה חנוכיה לכותל
  (צילום: דניאל שטרית)

סערת נשות הכותל.

חברת הכנסת מהמחנה הציוני, קסניה סבטלובה, ניצלה את חסינותה שעומדת לה מכוח מעמדה הציבורי, והבריחה חנוכיה גדולה ועוד עשרות קטנות לתוך רחבת הכותל על אף האיסור הגורף לעשות זאת. סבטלובה מסרה את החנוכיה לנשות הכותל שנאסר עליהן בימים האחרונים לערוך טקס הדלקת נרות חנוכה בעזרת הנשים.

עוד לפני כן, טענו נשות הכותל, הן עוכבו כרבע שעה בכניסה הדרומית לכותל היות ולטענת המאבטחים התקבלה הוראה שלא לאפשר הכנסת חנוכיות.

יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן מסרה: "בקור המקפיא של ירושלים זכינו להדליק חנוכיה בכותל בזכות ולא בחסד. בזכות הנחייה ברורה של היועץ המשפטי לממשלה, שקובעת שהטקס במתכונתו הנוכחית מהווה אפליה פסולה. נשים הן חצי מהעם היהודי, בזכותן מתקיימים נסים והן מצוות להדליק נרות חנוכה בדיוק כמו שהגברים מצווים להדליק. מקומם שהיינו צריכות להביא חנוכיות מהבית ולהיאבק על הכנסתן לכותל. חסינותה של חברת הכנסת, קסניה סבטלובה אפשרה הכנסת חנוכיה גדולה לעזרת הנשים וקיומו של הטקס המרגש. חשוב לציין כי באותה עת התקיימו 3 טקסים ממלכתיים בכותל. בכולם התכבדו גברים בלבד בהדלקת נר חנוכה: רוה"מ בנימין נתניהו, הרב גרוסמן ורב הכותל רבינוביץ'".

ח"כ קסניה סבטלובה שכאמור ניצלה את חסינותה בכדי לעקוף את איסור הכנסת החנוכיות לכותל, אמרה: "התכבדתי הערב בהדלקת נרות החנוכה ברחבת הכותל יחד עם קבוצה גדולה של נשים מדהימות – נשות הכותל – ומבקרות אחרות, שבאו לציין את חג האורים ליד המקום הקדוש ביותר לעם היהודי".

סבטלובה הוסיפה כי "למרות האיסורים המגוחכים של רב הכותל ולמרות הנסיונות המבישים של המשטרה להרחיק אותנו, נכנסנו למקום חפצנו וקיימנו טקס הדלקת נר ראשון שבו נשים הן שותפות מלאות, בזכות ולא בחסד. הכותל המערבי וגם הדת היהודית כולה שייכים לכלל עם ישראל, נשים כגברים, והגיע הזמן לשוויון אמיתי גם בכותל, גם ברבנות ובכל מקום שהוא".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
מצחיק
יהודה | 07-12-2015 11:23
הכותל הוא המקום הקדוש ביותר לעם היהודי
2
כל כך מגוחך
| 07-12-2015 11:35
לחגוג את החג שמסמן את התמוטט האנשים מסוגה בכזו אדיקות.... LOL!
3
הזוי. איך ח"כ יכולה לעשות ככל העולה על רוחה נגד המשטרה?
| 07-12-2015 12:22
4
הזוי לגמרי
עמיחי | 07-12-2015 12:28
שיהודיות שרוצות לקיים מצוות הדלקת נרות בכותל המערבי צריכות להבריח חנוכיות כגנבות. הרי פשוט שאין שום בעייה שנשים תדלקנה נרות חנוכה, ובפרט שהדלקה במקום ציבורי בלאו הכי איננה מוציאה אף אחד ידי חובה, אלא רק מרבה בפרסום הנס. אלא שאת השמרנות החרדית-רפורמית לא מעניינת כלל ההלכה, אלא רק משחקי השליטה. חבל מאוד שראש הממשלה משתף פעולה עם הדלקת נרות לגברים בלבד.
5
לעמיחי ,זו תמימות לחשוב שהתורה מעניינת את נשות הכותל .
ר | 07-12-2015 14:52
בנוסף נראה שאם תרצה לדון בהלכה, אז כיוון שזו תקנת גאונים להדליק בבית כנסת , וכבר הדליקו בעזרת גברים , הרי שברכותיה לבטלה.
6
ישר כח לרב הכותל שמצליח להביא ציבורים חדשים לכותל
ריאליסט | 07-12-2015 15:08
בלי האיסורים הטיפשיים האלו אני בספק כמה מאלו שבתמונה היו מגיעות
7
הכותל
ציפי | 07-12-2015 16:49
חברת הכנסת הרוסיה כנראה לא יהודיה אז מה יש לצפות מגויה שתכבד את המקום תרתי משמה מי שהביאה אותה לארץ כנראה היה לו מטרה לחלל קודשי ישראל
8
לא יודע למה החנוכיה שלהן נראית כמו צלב
משה | 07-12-2015 23:44
כל אירגוני חולות הנפש האלו למעשה מנסים להכניס נצרות בעם ישראל. שימו לב לחנוכיה שלהן . נראית כמו צלב לא?
9
חנוכיה שלכן נראית כמו צלב
שאלה | 08-12-2015 11:00
מה היה קורה אם יהודי היה עושה אותו דבר בהר הבית?????