אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אפרתי על הקמת בית הדין לגיור: "כת פרטית"

יו"ר ארגון רבני 'דרך אמונה', הרב ברןך אפרתי, תוקף את הקמת בית הדין העצמאי לגיור וקורא לחזק את הרבנות הראשית. "אל מול הפילוג של הכתות הללו אנו נקרא לאחדות, לעמידה משותפת סביב הרבנות הראשית"

הרב אפרתי על הקמת בית הדין לגיור: "כת פרטית"

סערת הקמת בין הדין העצמאי לגיור.

יו"ר ארגון רבני 'דרך אמונה', הרב ברןך אפרתי, תוקף הבוקר (שלישי) את הקמת בית הדין העצמאי לגיור על ידי מספר רבני הציונות הדתית.

"לצערנו אנו עדים בימים אלה לנסיונות להפריד את הדת מהמדינה, ולהקים בתי דין לגיור ללא הרבנות הראשית, לצד מערך כשרות פרטי ללא הרבנות הראשית", מסר הרב אפרתי ל'סרוגים'.

לטענתו: "מאחורי נסיונות אלו עומדים מספר רבנים, אשר מבקשים לכונן כת פרטית הפורשת ממרכז ההובלה של ענייני הציבור ההלכתיים בישראל- הרבנות הראשית".

"מעשה זה הוא נסיון למרוד במלכות, ולהפריט את העולם הדתי במדינת ישראל כך שכל אחד יוכל לעשות כל העולה על רוחו עם כל רב מכל זרם שיבחר, ללא רגולציה הלכתית וללא ריכוז ענייני הקדושה במקום אחד".

הרב אפרתי מזהיר כי במעשה של הקמת בית דין לגיור קיים גם העניין של הונאת הגר: "לא די שעצם המעשה הוא פגיעה בהיותנו גוי אחד בארץ, אלא שזהו גם חוסר אחריות אשר יגרום ליצירת בתי דינים של זרמים לא אורטודוקסים באופן מיידי. בנוסף, יש במעשיהם הונאת גרים נרחבת, שהרי אף ת"ח לא יקבל גיורים מעין אלו שאינם ע"פ דעת רוב ככל זקני הפוסקים ובהתנגדות הרה"ר".

"מגמה זו היא ההיפך הגמור ממגמת התורה, כפי שהוביל מורינו ורבינו הרב קוק זצ"ל, אשר הקים את הרה"ר להיות סמן הקודש ביישוב המתחדש, לרכז את ענייני הקודש, ולעשות את כלל ישראל לחטיבה אחת בפני אביהם שבשמים. בעת הזו, בה יש הקמים על אחדותה של תורה, ועל מסורת הפסיקה, אנו נקראים להגיע ולעמוד לצידה של הרבנות הראשית במלא התוקף".

הרב אפרתי מדגיש כי זו העת לעמידה איתנה ולתמיכה ברבנות הראשית: "אל מול הפילוג של הכתות הללו אנו נקרא לאחדות, לעמידה משותפת סביב הרבנות הראשית. נשמור על החיבור העמוק והטבעי בין הדת למדינה, ולא נאפשר לתלוש את המזוזה מעל ביתנו הלאומי".

"איננו באמריקה אלא במדינת ישראל, אנו חיים בממלכת כהנים וגוי קדוש עם מהות משותפת ממלכתית, ולא במקום בו איש הישר בעיניו יעשה. התורה אינה שייכת רק לפרט בישראל אלא לעצם המדינה ולשיבת ציון הכללית של כולנו", חתם.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
הרב אפרתי גדול וגיבור
יהודי פשוט | 11-08-2015 12:49
לא חת מפני המלעיגים בלעגי התקשורת, אלא אומר את דעתו ממקור התורה שבכתב ושבע"פ ללא מורא. הרי כולנו יודעים שאם היה היום ב"ד הגדול היו דנים רבנים כאלה, עם כל גדלותם במיתה כדין זקן ממרא.
2
בס"ה תסכול על שלא נבחרו לרב הראשי, החליטו להכניס לכולם
אני | 11-08-2015 16:39
באבי אביהם, לא נתתם לנו לעשות בפנים נעשה הכל לבד בחוץ.. רק תארו לכם שכן היו נבחרים לרבנות הראשית
3
הרבנות היא כת ממשלתית
טלי | 11-08-2015 22:12
המשרתת את שלטון החוק ולא ההלכה! הדיון הזה מגלה עד כמה הרבנות בגדה בעם! כל הנושא פוליטי ולא ענייני.
4
מפלגת צוהר נוקטת בטקטיקת השמאל.בחסרי אחריות
לוי | 12-08-2015 9:39
מה שלא הולך להם בבחירות, מנסים להשיג בכח ובכפיה. סדר יום פוליטי-אישי אינטרסנטי ועוד מאשימים את כולם ברדיפת ג'ובים
5
הרב אפרתי לא יודע את מקומו התבלבל כמעה הילד
מר פרופורציה | 12-08-2015 16:34
הרב אפרתי תופס תחת זב חוטם מכנה את הרב רבינוביץ' והרב מדן כת בן כמה אתה פישר? ומדבר על רגולציה שהרבנות הראשית אמונה עליו כשבפועל הרבנות הראשית לא עושה שום רגולציה אלא מאשרת רק את מה שהיא עושה
6
אפרתי וכיתתיות
| 13-08-2015 6:59
אפרתי מבין בכתות. זה החמצן שלו