אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עו"ד בן גביר שוב ניצח: המשטרה תשלם פיצויים

משטרת ישראל תשלם סכום של עשרת אלפים ש"ח לפעיל בתנועת 'חוזרים להר' שנעצר ביום העצמאות למעצר שווא של מספר שעות ובגופו נערך חיפוש משפיל

עו"ד בן גביר שוב ניצח: המשטרה תשלם פיצויים
  (הדס פרוש/פלאש90)

משטרת ישראל תשלם סכום של עשרת אלפים ש"ח לפעיל בתנועת 'חוזרים להר' שנעצר ביום העצמאות למעצר שווא של מספר שעות ובגופו נערך חיפוש משפיל.

בכתב התביעה נטען כי הפעיל שהיה באותה תקופה קטין, השתתף באירוע של תנועת חוזרים אל ההר הפועלת למען חזרה להר הבית, בשלב מסוים סבר שוטר שהוא הפר תנאי הגבלה שבהם היה נתון, ולקח את הצעיר לתחנת משטרה שם נערך חיפוש בתיקו ונמצאו מדבקות בהם נכתב ישוחרר הר הבית, והרב כהנא צדק. הצעיר נעצר ונאלץ לעבור חיפוש משפיל יותר בתחנת משטרה, מאוחר יותר הגיש עורך דינו איתמר בן גביר ערר על מעצרו, ובשעה 00:00 בלילה הורה בית המשפט על שחררו בתנאים מגבילים אך למרות כל זאת לא שוחרר והמשטרה לא קיימה את החלטת בית המשפט עד לשעת הבוקר.

הצעיר דרש פיצויים על סך של עשרים וחמישה אלף ש"ח וטען באמצעות עורך הדין איתמר בן גביר, כי מדובר במעצר שווא של מספר שעות וכי זכויותיו הופרו, ואין לערוך חיפוש משפיל ופוגעני. עורך הדין בן גביר הפנה את המדינה לתיק אחר שהסתיים רק לפני מספר חודשים ובהם לקוח אחר שלו, זכה לפיצויים על ידי המשטרה בגין חיפוש דומה.

בנסיבות אלה, הסכימו במשטרה לפצות את הצעיר, ובישיבת פשרה בין עורך דינו של הפעיל הר הבית לבין עו"ד משה וילינגר מפרקליטות מחוז ירושלים אזרחי, נקבע כי המשטרה תפצה את הצעיר בסכום של עשרת אלפים שקלים.

עורך הדין בן גביר הגיב על פסק הדין "אני מקווה שהתיק דנן כמו גם תיקים רבים אחרים שהסתיימו בפסיקת פיצויים נגד המשטרה ו/או שטרם הסתיימו, יכוונו את שוטרי משטרת ישראל בעבודתם. אין מקום לערוך חיפושים משפילים ופוגעניים בעצורים וודאי שראוי היה לקיים את החלטת בית המשפט שהורה על שחרור הצעיר באופן מיידי. אמנם אני מבין שרוב אנשי השב"ס שהיו במשמרת באותה שעה לא היו ערים, אך אם שופט התעורר כתוצאה מהערר שלנו ואם אני עצמי רצתי מבית משפט לבית משפט, כדי להגיש את הערר באותה שער, אין כל סיבה שסוהרים לא יהיו ערים לקיים את החלטת השופט"

מתנועת חוזר להר נמסר בתגובה כי: "גם ביום העצמאות האחרון המשטרה המשיכה להתעמר בפעילים שלנו ועצרה אותם לשווא, פעילי התנועה יגישו תביעות אזרחיות ולא יוותרו, עד אשר המשטרה תבין ותפנים שזכויות יש גם ליהודים, אלפי מחבלים מתפרעים בהר הבית והמשטרה בוחרת לעצור דווקא את הפעילים שלנו, שכל חטאם שהם רוצים את חזרת עם ישראל למקום הקדוש ביותר

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
בן גביר התותח. אין כמוהו!
בניה | 13-05-2015 12:20
העו"ד הטוב ביותר שיש כיום לימין. בעל כשרון נדיר וחד כתער
2
בן גביר
חיים | 13-05-2015 16:18
המדינה לקחה מפינטו מליון ונתנה לבן גביר עשר אלף זה עסקים טובים במדינה הזו
3
כל הכבוד לאיתמר האלוף!!!
מוטי אמרוסי | 13-05-2015 17:41