מבזק

רקטה נחתה בבית כנסת של חב"ד בתל אביב

לפני כשעה ספג בית כנסת של חב"ד ברחוב סוקולוב בתל אביב פגיעה ישירה של חלק מרקטת גראד שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל.

בית הכנסת נמצא במבנה יביל וחלק גדול מהרקטה נחת על גג המבנה וגרם נזק. מנקה שעבדה באותו זמן בבית הכנסת נכנסה למרחב מוגן ובכך נמנעה פגיעה בנפש.

בפיקוד העורף מזכירים כי בהשמע אזעקה ישנה חובה להכנס למרחב מוגן ולשהות בו 10 דקות. יש לשים לב כי לכיפת ברזל אין 100% הצלחה, וגם אחרי יירוט יש חשש לפגיעה משברים של הרקטות. דיירי בניינים מתבקשים להשאיר את דלתות האינטרקום פתוחות (גם ביום חול) במטרה לאפשר כניסת אזרחים במקרה של אזעקה.

אתמול סייר סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן, בבאר שבע, שדרות ועוטף עזה וראה כי כמעט ואין מענה לבתי כנסת מבחינת מיגון הורה להצטרף להחלטת הממשלה לחיזוק הדרום וכן אמר כי בשלב ראשון יפעלו לאשר מיגוניות בסך של 20,000.


סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן אמר כי: "במשך שנים היערכות שירותי הדת לשעת חירום הוזנחה. זה מצב בלתי מתקבל על הדעת ואני אפעל ככל יכולתי לשנותו ולהביא לאזרחי ישראל בטוחים וידידותיים שירותי דת בשעת חירום.

נדהמתי לראות אתמול שאפילו בעוטף עזה אין מיגון ראוי למתפללים שמגיע שלוש פעמים לבית הכנסת." עוד הוסיף:  " אנו מקווים כי האוצר יבין  שמיגון מבני הדת הוא בעדיפות עליונה ויתקצב את המטרה הזו בהתאם".

להגיב על משתמש אנונימי (לא מזוהה) לבטל

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות