פרסום ראשון: דרישה לפתוח בחקירה נגד יגאל סרנה בגין הסתה והמרדה

ליועץ המשפטי לממשלה הוגשה פניה לפתוח בחקירה נגד כתב ידיעות אחרונות יגאל סרנה שכתב על נתניהו: "האיש שצמח כפטרית רעל משלולית הדם של רבין". סרנה: "שיעמיד אותי לדין"

פרסום ראשון: דרישה לפתוח בחקירה נגד יגאל סרנה בגין הסתה והמרדה
  לא אוהב את נתניהו. סרנה (פלאש90)

כתב ידיעות אחרונות יגאל סרנה פרסם סטטוס ארסי נגד ראש הממשלה ועלול להחקר בעקבות כך. ביום שישי בלילה פרסם הכתב, שזכה בעבר בפרס סוקולוב, את הדברים הבאים בדף הפייסבוק שלו, בעקבות ביקור שלו בבית חולים באזור המרכז:

"יש חיים גם בזמן ביבי. אבל האויר מורעל. הנפש קצה. המשאבים מדלדלים. אתה רואה גם בחדרי מיון, כמו הערב, את המאמץ ואת קוצר המשאבים. הכל נשאב מאיתנו, למעלה. לחבורת הביזה של החלאה. האיש שצמח כפטרית רעל משלולית הדם של רבין. קצנו בשקרן העלוב שביציו הקטנות כאפון בידי שרה. שיעלם כבר. די. גדשה הסאה".

הסטטוס שפורסם כאמור בליל שבת וזכה ל-200 לייקים ולעשרות שיתופים. הבוקר (ב') פנה עו"ד מתן פריידין ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בדרישה כי יורה לפתוח בחקירה נגד סרנה בגין הסתה.

SERNA

פוסט לגיטימי או הסתה? הסטטוס של סרנה (צילום מסך)

"מעבר לסגנון הירוד ולדברי הבלע המרושעים, האלימים ונוטפי השנאה של מר סרנה, הרי שיש בדברים אלה משום הסתה והמרדה שלא ניתן להפריז בחומרתם." כותב פריידין בפנייה וקובע כי האשמת נתניהו ברצח רבין מהווה המרדה לפי החוק הקובע "כי אדם הפועל "לעורר מדנים ואיבה בין חלקים שונים של האוכלוסין מבצע פעולת המרדה.

בהמשך מציג פריידין את איחולו של סרנה "שייעלם" כלפי נתניהו כהסתה משום ש"הקונוטציה האלימה האופפת את הטקסט לכל ארכו ("חלאה", "שלולית דם", "פטרית רעל", "ביציו הקטנות כאפון בידי שרה", ולסיום: "שייעלם!"), אינה יכולה להותיר מקום לדימיון כי מר סרנה אינו מוכן להמתין עד לפטירתו הטבעית של ראש הממשלה לאחר זקנה ושיבה, אלא קורא להמתתו כאן ועכשיו!"

פריידין מציין עוד בפנייתו כי "לא ניתן להקל ראש באפשרות כי דברי הסתה והמרדה נוטפי שנאה מעין אלה, בפרט כאשר הם מושמעים מפיו של עיתונאי בכיר (חתן פרס סוקולוב), עלולים ליפול על אוזנו של מטורף בודד, אשר עלול ליישם אותם ככתבם וכלשונם" ומסיים את הפניה במילים "נוכח האמור, ונוכח זהותו הבכירה של נמען דברי ההסתה וההמרדה של מר סרנה, הנני פונה לכבודו לפתוח בחקירה פלילית דחופה ומהירה על-ידי רשויות אכיפת החוק, בטרם יתרגש עלינו אסון נוסף של רצח ראש ממשלה".

יגאל סרנה אמר לסרוגים בתגובה: "שיעמיד אותי לדין, זה יהיה מעניין. אני אצטרך להוכיח שהוא אכן פטריה רעילה משלולית הדם של רבין. זה יהיה מעניין להוכיח את זה. ובכלל הפייסבוק עדיין לא נבחן בכלים האלה, אז נראה מה יקרה".

מלשכת היועץ המשפטי לממשלה נמסר: "הפניה התקבלה ותטופל כמקובל"

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות