שלמה ארצי נגד הבית היהודי: הפרתם זכויות יוצרים

הזמר נמצא בהליכים נגד הבית היהודי שהשתמשו בסלוגן "אתמול היה טוב ויהיה גם מחר" בבחירות המוניציפליות תוך הפרת זכויות יוצרים. בבית היהודי אישרו אך סרבו למסור פרטים

שלמה ארצי נגד הבית היהודי: הפרתם זכויות יוצרים
  תובע את הבית היהודי. ארצי (פלאש90)

הזמר שלמה ארצי מנהל בימים אלו הליכים משפטיים מול אנשי הבית היהודי בעקבות טענותיו על הפרת זכויות יוצרים לכאורה שנעשתה על ידי פעילי המפלגה בבחירות לרשויות המקומיות, כך מדווח גלעד קוט בעיתון שביעי.

בבחירות לרשויות המקומיות, השתמשו חלק מפעילי המפלגה בסלוגן: "אתמול היה טוב ויהיה גם מחר" כאשר האותיות של המפלגה, "טב" מודגשות כדי להמריץ את המצביעים להצביע לבית היהודי.

המילים הידועות לקוחות, כמובן, מתוך שירו המפורסם של שלמה ארצי "ירח". בנוסף לכך פורסם הסלוגן משירו של שלמה ארצי גם במספר עיתונים ביום הבחירות עצמו. קוט כותב ב'שביעי' כי כבר בזמן הבחירות הגיעה פנייה מטעמו של ארצי להורדת הפרסומים בעיתונים וברשתות החברתיות. ואכן כרזות אלו הורדו בהקדם.

על פי אותו פרסום  בשבוע האחרון פנה נציג מטעמו של שלמה ארצי למפלגת הבית היהודי בדרישה לקבל פיצוי כספי על שימוש במילות השיר "ירח" לצורך פרסומים פוליטיים ושימוש ציני תוך הפרת זכויות יוצרים. עם זאת, נכון לעכשיו לא הוגשה תלונה על השימוש במילות השיר והצדדים מנסים להגיע להסדר פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט.

יצויין כי זאת לא הפעם הראשונה שמפלגת הבית היהודי מסתכסכת עם אמני ישראל. בקמפיין הבחירות של נפתלי בנט לראשות הבית היהודי ולאחר מכן בקמפיין המפלגה לכנסת, נבחר הסלוגן "משהו חדש מתחיל" – שהוא גם שמו של אחד משיריו המפורסמים של הזמר דני רובס. במקרה ההוא רובס לא הגיש תביעה משפטית נגד בנט, אך בכל זאת מחה על כך שעשו שימוש פוליטי בשירו למטרות מסחריות ופוליטיות.

במקרה הזה, בו נלקחה שורה שלמה מתוך שיר, מבינים בבית היהודי שישנה לכאורה עילה לתביעה משפטית ולכן מנסים להגיע להסדר שיהיה מקובל על שני הצדדים. המפלגה שנמצאת בגרעונות קשים, וכפי שנחשף בסרוגים מתקשה לשלם לספקים ולפעילים מתקופת הבחירות, וכעת היא תצטרך לעמוד בפני הוצאה נוספת עבור תשלומי התמלוגים לשלמה ארצי.

מהבית היהודי נמסר בתגובה לשביעי כי "ישנו עניין שנדון בין שני הצדדים. מעבר לזה לא נמסור פרטים נוספים". עופר נברו, המטפל בתחום זכויות היוצרים של שלמה ארצי מסר בתגובה לשביעי כי "בימים אלה מתבררת הסוגיה המדוברת ובשלב זה אין אנו מעוניינים למסור פרטים נוספים, תודה".

=

הצטרפו לדף הפייסבוק של העיתון שביעי

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

3 תגובות
הצג את כל התגובות