הרב פירון נגד לפיד: אין פוסקים שמתירים לבנות להתגייס

יו"ר 'יש עתיד' דרש ביום שישי את פיטורי הרבנים הראשיים בגלל שאסרו גיוס בנות. כעת יצטרך כנראה לפטר גם את מספר 2 במפלגתו שכתב "אינני מכיר פוסקים שמתירים ללכת לצבא"

הרב פירון נגד לפיד: אין פוסקים שמתירים לבנות להתגייס
  לא מצא פוסקים שמתירים גיוס בנות. הרב פירון (פלאש90)

פרסום ראשון

ביום שישי האחרון הודיע שר האוצר ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד כי יפעל לפיטורי הרבנים הראשיים לישראל בשל התנגדותם לגיוס בנות.

באיחור של 65 שנה שמע לפיד כי עמדת הרבנות מתנגדת לגיוס בנות וכתב בדף הפייסבוק שלו: "הרבנים הראשיים לישראל הודיעו שהם אוסרים על בנות להתגייס לצה"ל.", כתב לפיד בפייסבוק, "זוהי חוצפה ושערורייה לאומית, ואנחנו נפעל לפיטוריהם בכנסת ובממשלה ואם צריך גם במישור המשפטי."

"מדובר בעובדי מדינה המקבלים משכורת נאה מאוד ממדינת ישראל, יושבים במשרדים הנוחים שלהם, עם הרכבים הצמודים, ומודיעים שהם לא מסכימים שבנות ישרתו בבוץ ובקור כלוחמות בקרקל, בקורס טיס, במג"ב, בקורס חובלים." כתב לפיד וחתם: "דוד לאו ויצחק יוסף אינם ראויים עוד לכהן בישראל כרבנים ראשיים."

אלא שהבוקר (א') מתברר כי לפיד צריך לפטר גם את מספר 2 במפלגתו שר החינוך הרב שי פירון.

רן חורי בוגר ישיבת ההסדר 'אורות שאול', בה שימש הרב פירון כראש הישיבה, מצא תשובה של הרב פירון בה הוא כותב במפורש כי לא מצא פוסק המתיר גיוס בנות. את התשובה פרסם חורי בדף הפייסבוק של הרב פירון ושל יו"ר המפלגה יאיר לפיד ומבקש מהם התייחסות.

בשאלה שהובאה באתר מעלה נשאל הרב שי פירון: "בעקבות ויכוח בכיתה, שבו המורה טענה שאין רבנים בארץ המתירים גיוס בנות לצה"ל, רציתי לדעת האם היא צודקת. אני בעצמי מתכוונת להתגייס לשירות הלאומי בע"ה, אבל ברמת העקרון- אני רוצה לדעת האם באמת כל הרבנים בארץ, ככל הידוע לך, אוסרים על גיוס בנות לצבא, ואם ישנם רבנים המתירים- מיהם."

את תשובתו הוא פותח במילים: "שלומות, אינני מכיר פוסקים שמתירים ללכת לצבא."

פירון 1

התשובה באתר מעלה (צילום מסך)

בהמשך מביא הרב פירון את התייחסותו בנוגע לגיוס בנות וכותב בין השאר: "הבעיה בשירות הצבאי היא האווירה הכללית שאיננה מאפשרת חיים ללא נפילות מיותרות. הלחץ, המציאות הבלתי נורמאלית, עלולה להוציא מהמפגש בין בנים לבנות דוקא את הצדדים הלא טהורים."

"לכל אחד מאיתנו ברור שיש מקומות שלא הולכים אליהם. לא בגלל שבטוח שיקרה בהם משהוא אלא בשל החשש שיקרה בהם משהוא. לכן, אנו לא צועדים במסלולים מסוכנים ומתייחסים בתדהמה לתאבי הרפתקאות הנוטלים נפשם בכפם. כשם שאנו מודעים לסכנות גופניות, כך ויותר עלינו להיות רגישים בכל מה שנוגע לסכנות הרוחניות."

ערכים או פוליטיקה?

אחרי שהביא את הציטוט מהתשובה, הוסיף חורי, המשמש כפעיל חברתי, פניה לראש הישיבה שלו, בה הוא מבקש הבהרות בעיקר לשורה האחרונה בדברי לפיד: "הסרת התואר רב מהרבנים הראשיים לישראל על ידי ראש המפלגה שלך, שר האוצר יאיר לפיד, היא מעבר גבול, שעומד בניגוד לעולם הערכים ולתפיסת העולם שלך, שהנחלת, כמחנך, לתלמידיך הרבים."

"אמנם שרון נפטר עכשיו, ורק זה עומד על סדר היום – אבל אני קורא לך להוכיח. להוכיח שהמשחק הפוליטי לא שחק את עולם הערכים שלך, את המקום שממנו באת, את התואר שאותו רכשת בעבודה קשה ואת מהותו. איך להוכיח? אתה תבחר. אבל עכשיו זה צומת – בין להיות פוליטיקאי מחויב מפלגתו לבין להיות אדם מחויב לערכיו."

בעקבות הדברים מבהירים הבוקר בלשכתו של שר החינוך לסרוגים: "שר החינוך הרב שי פירון סבור שאכן כמעט ואין פוסקי הלכה שהתירו לבנות דתיות להתגייס לצבא. לשם כך נועד מסלול של שנתיים שירות לאומי. אין בעמדה זו כדי לפגוע בחובתן של כלל הבנות לשרת בצה״ל".

תגובתו של שר האוצר יאיר לפיד טרם התקבלה והיא תפורסם לכשתתקבל.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

15 תגובות
הצג את כל התגובות