מי הגזען? טיבי: "אני לא מתראיין לעיתונים מהתנחלויות"

ח"כ אחמד טיבי השתתף בכנס אילת לעיתונות ובסיום הפאנל כאשר ניגשו אליו מספר סטודנטים מאוניברסיטת אריאל לראיין אותו לרדיו המקומי הוא סרב בטענה ש"אינו מתראיין להתנחלויות". סמנכ"ל מועצת יש"ע אמר בתגובה: "אחמד טיבי שרוממות הדמוקרטיה בלשונו מראה כמה חשוכה דעתו הגזענית"

מי הגזען? טיבי: "אני לא מתראיין לעיתונים מהתנחלויות"
  לא מתראיין למתנחלים. טיבי (פלאש90)

בימים אלו מתקיים באילת "כנס אילת ה-7 לעיתונות" בו מתכנסים מאות רבות של אנשי תקשורת, עיתונאים, שרים וחברי כנסת, דוברים ויח"צנים, בין היתר, נמצאים במקום גם סטודנטים רבים לתקשורת ממגוון מכללות ואוניברסיטות הבאים להתנסות בשטח ביצירת קשרים ובראיונות עם אנשי ציבור.

סוכנות תצפית מדווחת כי בפאנל שנערך הבוקר (ב'), בנושא "מצבו של המזרח התיכון" השתתף גם חבר הכנסת אחמד טיבי, שטען שצה"ל הוא צבא רוצח. רבים מהמשתתפים בפאנל התרעמו על דבריו של טיבי, ואחת מהן, הילה איבגי סטודנטית הלומדת באוניברסיטת אריאל אף ישבה עימו לשניות ספורות בניסיון ללבן את הדברים. לדבריה, כאשר גילה טיבי כי היא לומדת באוניברסיטת אריאל, הוא קרא לעברה שתסתלק מהמקום.

מוקדם יותר, בתום הפאנל, ניסו הסטודנטים לראיין את חבר הכנסת טיבי לתחנת השידור "קול אחר" הרדיו המקומי באזור אריאל, המופעל על ידי בית הספר לתקשורת באוניברסיטת אריאל, ומשוייך לקול ישראל. חבר הכנסת טיבי סירב בתוקף להתראיין בטענה שהוא "אינו מתראיין להתנחלויות", כאשר המראיינת המשמשת גם כדוברת אגודת הסטודנטים באוניברסיטה ביקשה לשוחח עם חבר הכנסת טיבי כדוברת ולא כמראיינת, פנה טיבי לאחור והלך תוך שעוזרו הודף את הסובבים אותם.

לא מתראיין להתנחלויות (סוכנות תצפית)

עדינה ברלין, דוברת אגודת הסטודנטים באוניברסיטת אריאל, מסרה לסוכנות תצפית: "הבוקר אמר ח"כ אחמד טיבי בפאנל בו השתתף כי התקשורת הישראלית לא מכירה ולא עושה מאמץ להכיר את המגזר הערבי. כאשר ביקשתי ממנו להתראיין לתחנת הרדיו של בית הספר לתקשורת של אוניברסיטת אריאל הוא סירב בתוקף וטען כי אני מתנחלת ושזו תחנה של מתנחלים. זו הפעם השניה ברציפות בה מסרב ח"כ טיבי להתראיין לתחנת הרדיו השייכת לקול ישראל."

עוד הוסיפה ברלין בדבריה לסוכנות תצפית: "חשוב לומר כי התחנה מופעלת ע"י סטודנטים בביה"ס לתקשורת באוניברסיטה. התנגדות זו של ח"כ טיבי להתראיין לתחנת הרדיו של אוניברסיטת אריאל, בעוד הוא רץ לעבר כל מקרופון המופנה אליו מלבדנו רק מעצם היותנו סטודנטים הלומדים במוסד הנמצא באזור השומרון, היא בושה לנבחר הציבור האמור לשקף את עמדות כנסת ישראל".

בתגובה לתקרית, אמר יגאל דילמוני, סמנכ"ל מועצת יש"ע לסוכנות תצפית כי: "אחמד טיבי שרוממות הדמוקרטיה בלשונו מראה כמה חשוכה דעתו הגזענית. מי שמוכן לייעץ לרב המרצחים ערפאת אינו בן שיח שלנו".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

8 תגובות
הצג את כל התגובות