הכשרות של זוגלובק בסכנה? - סרוגים

הכשרות של זוגלובק בסכנה?

הרבנות הראשית תדון בשלילת תעודת הכשרות ממפעלי חברת "זוגלובק", בעקבות תחקיר כולבוטק ששודר אמש. בישיבת מועצת הרבנות שתתקיים בשבוע הבא, צפוי נשיאה, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, לדרוש הטלת סנקציות בנושא הכשרות נגד החברה - מהלך שעלול להנחית עליה מכה כלכלית קשה

author-image
הכשרות של זוגלובק בסכנה?
  הרב דוד לאו (צילום: פלאש 90)

הרבנות הראשית תדון בשלילת תעודת הכשרות ממפעלי חברת "זוגלובק", בעקבות תחקיר כולבוטק ששודר אמש, ובמרכזו תיעוד ממשחטות החברה. אתר ynet מדווח כי כי בישיבת מועצת הרבנות שתתקיים בשבוע הבא, צפוי נשיאה, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, לדרוש הטלת סנקציות בנושא הכשרות נגד החברה – מהלך שעלול להנחית עליה מכה כלכלית קשה.

בשיחה לאתר, אמר הרב לאו: "כאדם וכיהודי הזדעזעתי מהתמונות הללו, מההתנהלות הברוטאלית של אותם עובדים כלפי בעלי חיים חסרי ישע. זהו מעשה שלא ייעשה. התורה אוסרת עלינו להתנהג כך ומחייבת אותנו בהקפדה יתירה על 'צער בעלי חיים'. לא ייתכן שנשתוק אל מול מראות כאלו. אנחנו נפעל בחומרה וביד קשה נגד המפעל".

"מלבד העניין הדתי והערכי, יש כאן גם בעיות קשות של כשרות", הוסיף הרב לאו. "השימוש הברוטאלי במוטות ודאי גרם לפגיעות פנימיות קשות בעופות, והתרנגולות הגוססות ודאי שלא ראויות לשחיטה כשרה".

בתגובה לתחקיר ששודר אמש, אמר פיני קמרי, מנכ"ל חברת זוגלובק: "אנו מביעים צער ומתנצלים על הדברים שנראו בכלבוטק, אשר אינם משקפים את רוח חברת זוגלובק ומדיניותה. הארועים שהוצגו בתחקיר לא נעשו במזיד או מתוך כוונה רעה. אנחנו רואים את המקרה בחומרה רבה ולכן טיפלנו במיידית".

"מיד עם היוודע המקרה החלפנו במיידית את המתקן במשחטה. למרות שהמתקן במשחטה עמד בתקנים ובסטנדרטים בארץ ובעולם החלטנו להפסיק מיידית את עבודתו ולהחליפו בתהליך בעל סטנדרטים מחמירים ביותר. אנו ננקוט בכל האמצעים על מנת שמקרה כזה לא יחזור בשנית. חשוב לנו להדגיש שהארוע אינו קשור לאיכות מוצרי החברה. המוצרים איכותיים ובטוחים כתמיד".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
הרבנות מנסה להתחמק מאחריות?
נקודה למחשבה | 30-10-2013 17:05
האם משגיחי הרבנות/בד"ץ לא ראו את מצב החיות לפני ההגעה לפס השחיטה? במידה ובעלי החיים הגיעו פצועים אי אפשר לשחוט אותם דבר שהיה גורם הפסד לחברה. עצם זה שזה לא קרה אומר שהשוחטים והמשגיחים הכשירו את כל הטריפות.
2
השוחטים לא ראו את זה? משגיחי הכשרות לא ידעו?
שיודע לשאול | 30-10-2013 18:12
רק אם זה מגיע לכלבוטק החילוני אז פתאום כולם מזדעקים? ומועצת הרבנות הראשית מכנסת ישיבת מיוחדת לדון בדבר?
3
עולם הפוך
שמוליק | 30-10-2013 18:52
קודם הרבנות מפרסמת הצהרות ואחר כך דנה ? אולי אפשר להמתין עם פרסומי - ניסים וקודם כל לפעול ???
4
ככה זה כשרב ראשי נבחר בצורה שבה הם נבחרו!!!
בוקר טוב אליהו | 30-10-2013 19:59
5
נקניק
נקנקיה | 31-10-2013 1:15
6
הרב אבינר אמר שרבנות רגילה מספיקה.
אברך ליטאי | 31-10-2013 11:47
אולי יסביר לי מי מתלמידיו, איך, אני חושב שהמשגיחי כשרות היו צריכים לראות את זה לפני רפי גינת, מה שמלמד שכשרות רגילה היא בדיחה, אני לא אנקוב בשמו אבל אני הייתי כד למערב שעשה ראש אחד ההכשרים בסמוך למשחטה היתה הוא עובד ונותן הכשר, הוא תיצפת מרחוק על הפריקה מהמשאית לראות שלא משליכים כלובים , הם לא ראו אותו, אני מעדיף כזה הכשר מהדרין שאין אחד שלא אוכל את ההכשר הזה
7
אם הרב סתיו היה רב ראשי זה לא היה קורה !
התגובה החכמה | 31-10-2013 12:06
האו היה מבטל את הכשרות כבר הרבה לפני קולבוטק !! הרבה זמן כבר מדברים על זה בטלוויזיה וברחוב בכלל זה מה שקורה כשרב ראשי חרדי לא רואה טלווזיה
8
זו היא רמת ההשגחה של "רבנות". טריפות וודאיות.
יוסי | 31-10-2013 12:20
9
הרב הראשי כולבוטק שליט"א מעיר רבנים מתרדמתם השחיטה הפקר
בדק בית לשחיטה לכולם | 31-10-2013 21:15
10
תבדקו מי הרב בנהריה
לכל המתממים | 03-11-2013 13:40
תבדקו מי הרב בנהריה ולמה כל הבעיות נמצאות שם...