הכשרות של זוגלובק בסכנה?

הרבנות הראשית תדון בשלילת תעודת הכשרות ממפעלי חברת "זוגלובק", בעקבות תחקיר כולבוטק ששודר אמש. בישיבת מועצת הרבנות שתתקיים בשבוע הבא, צפוי נשיאה, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, לדרוש הטלת סנקציות בנושא הכשרות נגד החברה - מהלך שעלול להנחית עליה מכה כלכלית קשה

הכשרות של זוגלובק בסכנה?
  הרב דוד לאו (צילום: פלאש 90)

הרבנות הראשית תדון בשלילת תעודת הכשרות ממפעלי חברת "זוגלובק", בעקבות תחקיר כולבוטק ששודר אמש, ובמרכזו תיעוד ממשחטות החברה. אתר ynet מדווח כי כי בישיבת מועצת הרבנות שתתקיים בשבוע הבא, צפוי נשיאה, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, לדרוש הטלת סנקציות בנושא הכשרות נגד החברה – מהלך שעלול להנחית עליה מכה כלכלית קשה.

בשיחה לאתר, אמר הרב לאו: "כאדם וכיהודי הזדעזעתי מהתמונות הללו, מההתנהלות הברוטאלית של אותם עובדים כלפי בעלי חיים חסרי ישע. זהו מעשה שלא ייעשה. התורה אוסרת עלינו להתנהג כך ומחייבת אותנו בהקפדה יתירה על 'צער בעלי חיים'. לא ייתכן שנשתוק אל מול מראות כאלו. אנחנו נפעל בחומרה וביד קשה נגד המפעל".

"מלבד העניין הדתי והערכי, יש כאן גם בעיות קשות של כשרות", הוסיף הרב לאו. "השימוש הברוטאלי במוטות ודאי גרם לפגיעות פנימיות קשות בעופות, והתרנגולות הגוססות ודאי שלא ראויות לשחיטה כשרה".

בתגובה לתחקיר ששודר אמש, אמר פיני קמרי, מנכ"ל חברת זוגלובק: "אנו מביעים צער ומתנצלים על הדברים שנראו בכלבוטק, אשר אינם משקפים את רוח חברת זוגלובק ומדיניותה. הארועים שהוצגו בתחקיר לא נעשו במזיד או מתוך כוונה רעה. אנחנו רואים את המקרה בחומרה רבה ולכן טיפלנו במיידית".

"מיד עם היוודע המקרה החלפנו במיידית את המתקן במשחטה. למרות שהמתקן במשחטה עמד בתקנים ובסטנדרטים בארץ ובעולם החלטנו להפסיק מיידית את עבודתו ולהחליפו בתהליך בעל סטנדרטים מחמירים ביותר. אנו ננקוט בכל האמצעים על מנת שמקרה כזה לא יחזור בשנית. חשוב לנו להדגיש שהארוע אינו קשור לאיכות מוצרי החברה. המוצרים איכותיים ובטוחים כתמיד".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

10 תגובות
הצג את כל התגובות