תלונה נגד יונית לוי: שידרה פתיח "שקרי ומופרך"

מגישת המהדורה המרכזית בערוץ 2 התבטאה נגד יהודים שהתפללו בהר הבית. במטה ארגוני המקדש הגישו נגדה תלונה ודורשים נקיטת הליכים נגדה ונגד עורך המהדורה

תלונה נגד יונית לוי: שידרה פתיח "שקרי ומופרך"
  ארגוני המקדש זועמים. לוי (פלאש90)

ארגוני המקדש נגד מגישת חדשות ערוץ 2 יונית לוי.

בשבוע שעבר דיווחנו בסרוגים על מעצרם של קבוצת פעילי ימין בראשות בנצי גופשטיין שקראה קריאת שמע והניפה את דגל ישראל בהר הבית.

בחדשות ערוץ 2 דיווחו על המקרה ובפתיח לכתבה של הכתב אוהד חמו, אמרה המגישה לוי, "שלושה עשר פעילי ימין נעצרו היום אחרי שערכו תפילה בהר הבית, למרות האיסור לעשות זאת, במקום הנפיץ הזה מספיק אירוע מסוג כזה, כפי שכבר נוכחנו לדעת בעבר, כדי להדליק את האזור כולו. כתבנו אוהד חמו היה היום בהר הבית"

בארגוני המקדש זעמו על דרך הצגת העובדות ובמכתב ששיגר עו"ד אביעד ויסולי למנכ"ל חברת החדשות אבי ניר (למרות שאבי ניר הוא מנכ"ל חברת קשת, ע"ר) הוא טוען כי " הפתיח של יונית לוי המצוטט לעיל הוא, עובדתית, שקרי ומופרך לחלוטין."

לדברי ויסולי "אף אם הייתה בכוונתה של גב' לוי להקיש את "התפילה היהודית בהר הבית", לעלייה של אריאל שרון להר הבית בשנת 2000, הרי שכל עיתונאי מתחיל יודע שהאינתיפאדה השנייה תוכננה על-ידי ערפאת מייד לאחר כישלון שיחות קמפ-דייוויד ולא התחוללה כתוצאה מעלייתו של אריאל שרון להר הבית. וממילא, שרון לא התפלל בהר הבית." והוא מוסיף כי "אמירתה של יונית לוי, מהווה הבעת דעה אישית, תוך שימוש בעובדות שקריות.  דעות כאלה מושמעות תכופות על ידי החמאס, ח"כים ערבים ופעילי שמאל קיצוניים. "

ויסולי מוסיף וטוען במכתב כי "הטרמינולוגיה שבה השתמשה גב' לוי יכולה להתפרש אף כדי הסתה לאלימות ומתן לגיטימציה לטרור: תפילה יהודית בהר הבית יוצרת לגיטימציה לפיצוץ (אוטובוסים? מסעדות?) וציפייה להתלקחות האזור כולו."

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

על אמירתה של לוי לפיה בהר הבית אסור ליהודים להתפלל טוען ויסולי כי היא שגויה וטוען כי דבריה לוי הם "קביעה כוזבת אשר מטעה את הצופים.  אין "איסור לעשות זאת" אלא הגבלות מסוימות בתנאים שנויים במחלוקת."

בסוף המכתב דורש ויסולי "להורות על שידור מתקן ומאזן לעובדות המופרכות והדעות הקיצוניות שהשמיעה גב' יונית לוי בפתיח הנ"ל, ולנקיטת הליכים משמעתיים כנגד גב' לוי ועורך המהדורה על מנת שתקלה חמורה זו לא תשנה בחדשות ערוץ 2."

תגובת חדשות ערוץ 2 תתפרסם לכשתתקבל.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

10 תגובות
הצג את כל התגובות