לקראת ט' באב מכללת שנקר מציגה: מתנחלים = נאצים

מגן דוד הדומה באופן מחריד לצלב הקרס הנאצי. מתנחלת עם כיסוי ראש הנראית כמו בתמונות הפרופגאנדה של המשטר האכזרי בהיסטוריה. "קול קורא" עליו חתום הרב שלמה אבינר ורבנים נוספים הקוראים לרצוח כופרים. כל זה בתוך תערוכה חדשה של מכללת שנקר. חופש הביטוי? מכללת שנקר: "זו מחאה חזקה". צפו בתמונות.

לקראת ט' באב מכללת שנקר מציגה: מתנחלים = נאצים
  דגל מדינת יהודה. מתוך העבודה של אבן קמה.

עבודת הגמר של בוגר מכללת שנקר, יוסי אבן קמה, שמוצגת בתערוכת הבוגרים של המכללה בבית העילית הישן ברמת גן מציגה את ישראל בשנת 2023 הנתונה תחת שלטון הדיקטטורה של המתנחלים.

העבודה של אבן קמה מציגה את ישראל כמדינה דיקטטורית הנשלטת על ידי הציבור הימני דתי. סמל המגן דוד הופך להיות סמל נאצי. כהנא מככב. אישה מתנחלת מוצגת כמו בכרזות הפרופגנדה של התעמולה הנאצית הגרמנית. כרוזים עליהם חתומים רבני הציבור הדתי לאומי כמו הרב שלמה אבינר והרב זלמן מלמד – קוראים להרוג כמה שיותר כופרים ואפיקורסים על פי מצוות הרמב"ם כביכול, כל זה מוצג בעבודת הגמר של הסטודנט.

התערוכה מציגה את מדינת ישראל המדרדרת אל עבר מחוזות דיקטטוריים ופאשיסטיים כאשר הימין הדתי מבצע מהפכה במדינה, מחסל את המתנגדים ומקים שילטון תיאוקרטי פאשיסטי.

על שטרות המדינה מאויירים תמונותיהם של הרב קוק וברוך גולדשטיין. במדינת המתנחלים העתידית יש "שר הלכה ומוסר" ושמו הרב אמנון יצחק. ראש עיריית תל אביב הוא הרב בנימין בביוף ממובילי המאבק נגד התבוללות בתל אביב.

חופש הביטוי או חופש ההסתה? במכללת שנקר עומדים מאחורי עבודתו של אבן קמה.

ראש המחלקה לתקשורת חזותית בבית-הספר הגבוה להנדסה ולעיצוב שנקר, איציק רנרט, אמר לסרוגים כי "מכללת שנקר עומדת מאחורי החופש האקדמי של תלמידיה. אנחנו לא מתערבים בתכנים של הסטודנטים אלא ביכולות העיצוביות. זו עבודת מחאה חזקה והיא מביעה חשש שמילטנטיות פונדמנטליסטית תשתלט ותחריב את המדינה."

עוד אמר רנרט כי פרוייקט הגמר של אבן קמה לא חוצה קווים אדומים. "אני מאמין שבדמוקרטיה יש חשיבות להשמיע את כל קשת הדעות". רנרט אמר לסרוגים כי באותה מידה הוא היה מתייצב להגן על עבודה של סטודנטים שיציגו "תכנים ימניים".

יוסי אבן קמה, יוצר העבודה של "מדינת יהודה", הוא בנם המאומץ של ח"כ לשעבר עוזי אבן ממרצ ופרופ' עמית קמה.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

109 תגובות
הצג את כל התגובות