בנט: "אין לי עמדה עדיין בנושא הרב הספרדי"

יו"ר הבית היהודי נשאל הבוקר בגלי צה"ל על זהות הרב הראשי הספרדי ואמר: "כרגע מה שמעסיק אותי זה תנובת הפרות בדרום סין". לדבריו כשיגיע לארץ ילמד את הנושא. על הביקורת נגד ההסדר אמר "אחד הקשקושים שרצים באוויר. ההסדרנקים עושים עבודה מופלאה ואני גאה בעשייה ובמורשת שלהם"

בנט: "אין לי עמדה עדיין בנושא הרב הספרדי"
  לא החליט בנוגע לרב הספרדי. בנט (פלאש90)

למרות שרוב הסיעה תומך ברב שמואל אליהו לתפקיד הראשון לציון, יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, מסרב להתייחס לנושא.

הבוקר (') בראיון מסין לגלי צה"ל נשאל בנט על תמיכתו של השר אורי אריאל ברב אליהו ואמר: "זה לא מעסיק אותי. מה שמעסיק אותי כרגע זה פיילוט להרחבת תנובת החלב של פרות בדרום סין. אין לי עמדה עדיין בנושא הרב הספרדי, אני אגיע חזרה לארץ ואלמד את העניין. אנחנו תומכים ברב סתיו לתפקיד הרב האשכנזי והלוואי שהוא ינצח."

בנט הוסיף כי הנושא בכלל לא מעסיק את הציבור: "להגיד לך שהרבנות הראשית זה הנושא המכונן? אני לא יודע. עד לפני חודש רוב הציבור בכלל לא ידע מיהם הרבנים הראשיים ואני לא יודע את כמה מהם זה מעניין."

"אני שר הדתות ויחד עם הסגן המצוין שלי, הרב אלי בן דהן, אנחנו עושים מהפכות כמו פתיחת אזורי הרישום, איחוד המועצות הדתיות, מהפכה בתחום הכשרות, זה מה שחשוב", סיכם בנט בנט.

מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

בנושא השוויון בנטל ובעיקר אורך השירות של חיילי ההסדר אמר בנט "זה אחד הקשקושים שרצים באוויר. הרי חיילי ההסדר לצערי גם נפלו בשבי, גם נהרגו במערכות ישראל, גם משרתים במילואים הרבה מעל לממוצע, גם אחוז השירות שלהם ביחידות קרביות הוא בערך כפול מהממוצע בארץ".

לדבריו, "השירות בהסדר הוא גם שירות צבאי וגם שירות בישיבה. הרי רק אחרי חמש שנים הם רשאים להתחיל את החיים ולהתחיל ללמוד. אנחנו רואים בלימוד תורה ערך לאומי וזה גם כתוב בחוק. לימוד תורה הוא ערך לאומי במדינת ישראל, כמו שיישוב הנגב הוא ערך לאומי. אני לא מתבייש בזה, אני גאה בזה."

"אני עצמי לא שירתי בהסדר כמו רוב הציונות הדתית שמשרתים במכינות ואחר כך בצבא הרגיל, אבל עיני לא צרה על ההסדרניקים המופלאים שנלחמים בכל מערכות ישראל. אני מציע לאנשים שאולי שירתו בקריה ואוהבים לתת עצות להסדרניקים לחזור למקומם. ההסדרניקים עושים עבודה מופלאה ואני גאה בעשייה ובמורשת שלהם".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

24 תגובות
הצג את כל התגובות