הבחירות לרבנות: הרב רצון ערוסי שינה את תאריך הלידה

הרב ד"ר רצון ערוסי שינה את תאריך הלידה שלו בתעודת הזהות וכעת גילו הרשמי הוא פחות מ-70 מה שיאפשר לו להתמודד לרבנות. הרב מצדו אומר שהשינוי לא נעשה בהקשר לבחירות אלא בגלל עדות חדשה על תאריך הולדתו

הבחירות לרבנות: הרב רצון ערוסי שינה את תאריך הלידה
  עכשיו בן 69. הרב רצון ערוסי (ויקימדיה)

הרב רצון ערוסי תיקן את תאריך הלידה שלו באופן שיאפשר לו להתמודד על הרבנות הראשית לישראל.

כבר לפני חודשיים, כשהעלנו את האפשרות להתמודדותו של הרב, כתבנו ב'סרוגים' כי "ייתכן ובשל רישום לא מדויק בתאריך הלידה של הרב, הוא עבר את גיל 70 ולא יוכל להתמודד."

כזכור, על פי חוק הרבנים הראשיים לישראל המועמדים לתפקיד צריכים להיות בני פחות מ-70, מה שהביא ליוזמת "חוק הרב עמאר- הרב אריאל" תיקון החוק שיאפשר לרבה של רמת גן להתמודד גם בגיל 76.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

הרב ד"ר רצון ערוסי המשמש כרבה של קרית אונו, נולד בתימן ועם עלייתו ארצה בשנת 49' נכתב בתעודת הזהות שלו כי נולד ב1 בינואר 1943. אגב תופעה זו די שכיחה בקרב עולים חדשים שהגיעו מארצות בהם לא נוהל רישום מסודר של תאריכי הלידה (ארצות המזרח) או במקרה של ניצולים שאיבדו את מסמכיהם בארצות המוצא (בגלל השואה או בגלל שנאלצו להמלט).

הבוקר (ג') מדווח קלמן ליבסקינד בעיתון 'מעריב' כי לפני כחודשיים, עוד בטרם הכריז רשמית על התמודדותו לרבנות הראשית, שונה תאריך הלידה של הרב ותוקן לשנת 44'. בכך גילו הרשמי של הרב ירד ל-69 באופן שמאפשר לו להתמודד לרבנות.

בשיחה עם ליבסקינד הסביר הרב כי "כשעלינו לארץ מתימן, הגילאים היו מבולבלים ורשמו אותי כיליד 43', וכשהתגייסתי לצה"ל אמרתי שאני יליד ,'44 וכך נרשם לי בתעודת החוגר. מאז עברו הרבה שנים ולא היה לי פנאי לתקן את זה בתעודת הזהות."

השינוי שנעשה לאחרונה בתעודת הזהות נובע מבן דוד של הרב שלא היה מוכר עד לאחרונה, והעיד כי עלה לארץ בשנת 44' שזוכר שעלו בטרם נולד הרב. אותו עד נלקח לחקירה בבית המשפט לענייני משפחה וזה אישר את עדותו והורה לשנות את תעודת הזהות לשנת 44', הסביר הרב לליבסקינד.

על השאלה האם אין זה מוזר שדווקא עכשיו, אחרי כל השנים נעשה השינוי אומר הרב: "אין לזה שום קשר לבחירות ולמועד הבחירות."

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

19 תגובות
הצג את כל התגובות