נאמני תורה ועבודה נגד הרב שמואל אליהו לרבנות הראשית - סרוגים

נאמני תורה ועבודה נגד הרב שמואל אליהו לרבנות הראשית

תנועת נאמני תו"ע פנתה לח"כים של הבית היהודי בדרישה לפסילת הרב שמואל אליהו מלהיות מועמדה לרבנות הראשית בגלל שבעבר כינה אותם "בובות על חוטים של ארגוני שמאל"

author-image
נאמני תורה ועבודה נגד הרב שמואל אליהו לרבנות הראשית
  נתו"ע נגדו. הרב אליהו (פלאש90)

תנועת נאמני תורה ועבודה יוצאת בגלוי נגד מועמדותו של הרב שמואל אליהו מלהיות מועמד הבית היהודי לתפקיד הראשון לציון.

מועמדתו של הרב שמואל אליהו לרבנות הראשית העלתה הילוך, בעיקר לאור נפילת 'חוק הרב עמאר' שהסיר את המועמד הבכיר לתפקיד הרב הראשי לישראל.

בעקבות התחזקותו של הרב אליהו, שיגרו ראשי תנועת נאמני תורה ועבודה שמואל שטח ותהילה נחלון מכתב לחברי הכנסת של הבית היהודי בדרישה שאלה לא יבחרו את הרב אליהו כמועמד הבית היהודי לתפקיד הראשון לציון.

"אנו סבורים כי דמותו של הרב הראשי צריכה להיות כזו שכל זרמי הציבור יכולים להזדהות עמה ולשמוע ממנה. אנו מעדיפים את מועמדותו של רב שלא נוטה לשלול ולפסול דרך הלכתית אחרת (גם אם איננו מסכים איתה), אלא פועל לחיזוק הקשרים בין חלקי העם, למען הרבות שלום, אהבת התורה וקידוש השם." כותבים השניים במכתב.

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

"אנו מעדיפים את מועמדותו של רב שמוכן לשמוע את מגוון הקולות התורניים בתוך בית המדרש, במקום זה אשר יקים בתי מדרש שבהם יוכל להישמע קול תורני אחד בלבד.", ומוסיפים "רבים הם הרבנים אשר מתאימים להגדרות אלו. כבעלי עמדה ודרך אנו חלוקים על רבנים רבים בדעותיהם, אך הם מכבדים את הציבור והציבור מכבד אותם. גם כשהתפיסות חלוקות, יש אחווה וכבוד הדדי."

הכפיש אותנו בעבר

בהמשך המכתב כותבים השניים, כי הרב שמואל אליהו פסול בעיניהם בגלל "שקנה את פרסומו הנרחב, בין היתר, בשל התבטאויות הפוסלות ומכפישות אחרים. נוסף על כך, הרב שמואל אליהו מביע בתחומים רבים עמדות הסותרות באופן מהותי את ערכי הציונות הדתית."

השניים מביאים לראיה תשובה שענה הרב אליהו לפני עשר שנים, בה כתב כי אין אידיאל של "תורה ועבודה", אלא תורה בלבד והעבודה אינה אלא בדיעבד. "האם מי שכופר בדרכה של הציונות הדתית, דרך התורה והעבודה, ראוי לייצג אותה בתור רב ראשי?!" שואלים השניים.

בסוף המכתב מודים השניים כי "כי גם אותנו הכפיש הרב באומרו כי אנו וארגונים דתיים נוספים איתם אנו פועלים, "אינם גופים של דתיים" וכינה אותנו בצורה מעוותת ושיקרית כ"בובות על חוטים" של ארגוני שמאל."

ואת המכתב מסיימים "הרב אליהו שפסל רבים אחרים במהלך חייו, פסל בכך את עצמו וראוי כי יקודמו מועמדים ראויים ורבים אחרים על דעותיהם השונות, אשר אהבת ישראל הינה ערך מרכזי בדרכם."

למרות המכתב נראה כי הרב שמואל אליהו יזכה לתמיכת הבית היהודי. שולי מועלם כבר הצהירה כי היא תומכת בו, וכך גם חלק גדול מחברי הכנסת של המפלגה.

מלשכת הרב שמואל אליהו סרבו להגיב לידיעה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
15 תגובות - 15 דיונים מיין לפי
1
כל עוד אתם ממומנים ע"י הקרן החדשה, אין לכם זכות לצייץ
נאמן לתורה ולעבודה | 16-06-2013 10:24
אתם הצבועים!!! נאמנים לקרן החדשה מקבלים הון מעוכרי ישראל כדי להרוס את העם מבפנים אל תיתממו רק תתביישו לכם
2
הרב אוהב ישראל ובזכות זה חייב להיות נאמן לתורה ולעם
אוהב ישראל | 16-06-2013 10:40
אל תקחו בעלות על התורה! הרב ישר ואיש אמת, הבעיה היא אצלכם.
3
חבורה של מטומטמים "נאמני" תורה ועבודה
יוסי כהן | 16-06-2013 11:08
מי אתם בכלל שתחליטו ותמליצו מי מתאים לרב ראשי
4
נאמני תורה ועבודה מכוונים את החיצים לאדם הלא נכון
| 16-06-2013 11:14
הרב אליהו אמנם אוחז בגישות חרד"ליות ושמרניות בפסיקה אך בה בעת הוא מנהל את הדיון עם החולקים עליו בדרכי נועם ואהבה. מספיק לשמוע את הראיון בגלי ישראל הבוקר כדי להבין זאת. יש לרב אליהו יכולת להיות דמות מאחדת ומכילה ומי שפוסל אותו חוטא באותו חטא של אלה שפוסלים את הרב סתיו ללא דיון מעמיק ובלי לשמוע את עמדתו בצורה ישירה ומנומקת אלא רק דרך הולכי רכיל ומוציאי שם רע.
5
בושה!
| 16-06-2013 11:18
נאמני תורה ועבודה מוסיפים חטא על פשע!
6
נאמני הקרן החדשה לישראל
שמואל | 16-06-2013 11:19
אתם כמו עדי שקר שנשארו בידי האיחוד הארופי. בזכותכם, רק הרב אליהו
7
בושה הטמא-דוד סתיו עושים כטהור והטהור הרב שמואל אליהו
יצחק | 16-06-2013 13:13
עושים כטמא
8
ארגון שמאלני קקיוני נגד רב דגול
שי | 16-06-2013 13:31
אויש, שמעון שטח, נמאסת
9
האם הרב אמר דבריי שקר חס ושלום?? אין יותר מתאים מהרב!
משה | 16-06-2013 14:11
10
מה אתם בכלל מתייחסים לנאמני תורה ועבודה?
| 16-06-2013 15:21
11
למגיבים מעלי - תרגעו
עמוס | 16-06-2013 19:02
אני מבין שקשה לכם לקבל ביקורת. אבל הגיע הזמן שתתמודדו עם הדברים שנאמני תורה ועבודה לגופם ולא תפסלו אותם בשל משהו שמישהו אמר. הם אומרים לדעתי מה שרובנו חושבים, ואולי חוששים להגיד: אם הרב אליהו יבחר לרב הראשי, זה יהיה הסוף של הרבנות הראשית כמוסד של כלל ישראל. מי שמסית במודע נגד כל מיני ציבורים (גם נגד הגולשים באתר זה, דרך אגב) לא יכול להיות דמות שמחברת את עם ישראל ליהדותו ודתו. זו לא דרכנו, זו לא דרך הרב קוק, זו לא דרך הציבור הציוני דתי. חבל.
12
כב' הרב אליהו ציוני חרדלי קיצוני.זה לא הרוב
נאמן לאמת ולדרך | 16-06-2013 21:02
יש ציונות דתית מקורית. יש ציונית חרדלית. ויש חרדלית קיצונית. רוב הציבור הדתי ציוני אינו נמנה על הציונים חרדלים קיצונים אותם מייצג , לפי מה שמתפרסם, כב' הרב אליהו. רוב הציבור הדתי ציוני (מעריך כשבעים אחוזים) קרוב יותר בהשקפתו לרב סתיו ולתנועת נאמני תורה ועבודה שנהייתה שק החבטות של החרדלים .אבל למעשה את המהפך של בנט עשו החברה האלה באמונה. והם חברה יראי שמים .הם לא מתעסקים בכלל עם השמאל כי הפסיקו להתעסק עם השטחים והתרכזו רק בדת ובקרוב לבבות. זאת הוכיחה המציאות ושום ביטויים והתלהמויות לא יסייעו לטיוח האמת שהיא מעל כל דבר.
13
בחירות
אפרת ביכף | 16-06-2013 23:07
הרב הראשי זה לא ירושה בגלל שאבא שלו היה אז הוא צריך להיות לא ולא ,,,
14
רבנו שמואל!
מור | 17-06-2013 10:19
אין מישהו שיותר מתאים לכהן כרב ראשי יותר מהרב שמואל! אהבת ישראל כמו שלא אין אחד!
15
הרב אליהו אוהבים אותך
| 01-07-2013 10:52