"מקור ראשון הפך להארץ": הרב חיים דרוקמן ביטל את המנוי לעיתון

אחרי שהיה חתום על הצפה ומקור ראשון במשך 65 שנה, הודיע הרב חיים דרוקמן לשלמה בן צבי במכתב זועם כי בעקבות המאמר עליו חתמו 'שלושת הגדוילים' הוא מבטל את המנוי על העיתון: "לא יעלה על הדעת שאהיה מנוי על 'מקור ראשון' ודרכו אקבל את 'הארץ'."

"מקור ראשון הפך להארץ": הרב חיים דרוקמן ביטל את המנוי לעיתון
  הרב חיים דרוקמן, שלמה בן צבי (פלאש90 ויח"צ)

הרב חיים דרוקמן מבטל את המנוי על העיתון מקור ראשון.

במכתב ששיגר הרב בסוף השבוע שעבר, למו"ל של העיתון, שלמה בן צבי כותב ראש ישיבת 'אור עציון': "אני מבקש להפסיק את המנוי שלי על 'מקור ראשון', אשר יחד עם גלגולו הקודם, אני חתום עליו כשישים וחמש שנה."

הרקע לביטול המנוי, הוא מאמר המערכת שפרסמו בעל העיתון בן צבי יחד עם שני בכירי העיתון חגי סגל ואורי אליצור תחת הכותרת "זהירות הורסים פה" ותוקף את רבני הציונות הדתית.

במכתב שתוכנו מתפרסם לראשונה ב'סרוגים' כותב הרב כי המתין שבוע עם ההחלטה "כדי שהחלטתי לא תהיה ספונטנית. לאחר שיקול דעת והרבה כאב לב החלטתי לנקוט בצעד זה. המאמר בעמוד הראשון, עליו חתמו שלושת הגדוילים של מקור ראשון, פשוט לא הותיר לי ברירה אחרת. לא יעלה על הדעת שאהיה מנוי על 'מקור ראשון' ודרכו אקבל את 'הארץ'." מצליף הרב בבן צבי.

"אילו הייתה בו רק חוצפה גדולה, החרשתי – כי הרי כך אפיינו חז"ל את תקופתנו, תקופת עיקבתא דמשיחא – אבל על חוסר האמת המשווע שבדבריכם, אינני יכול לעבור לסדר היום."

הרב דרוקמן מצטט חלקים מהמאמר בהם נכתב כי "רבנים מנסים להשתלט על הבית היהודי".  ושואל "להשתלט?! באיזו דרך?". ובהמשך הוא מוסיף כי עיתונאי מקור ראשון תמכו באופן חד צדדי במועמד אחד לרב הראשי "ולרבנים אסור להביע דעה בנדון?! האין זו צביעות?!"

● מצטרפים לדף הפייסבוק של סרוגים ונשארים מעודכנים כל הזמן

גם על הטענה לפיה "הרבנים גוררים לפילוג הציונות הדתית", זועם הרב וטוען כי ההצעה להעמיד את הרב אריאל "שהוא גבוה בכמה קומות מכל אחד מהמועמדים המדוברים" הייתה מאחדת את הציונות הדתית, "ואילו עיתונכם יצא ישר נגד הצעה זאת, ובעמוד הראשון של אותו יום שישי, הובאו שני מאמרים נגדה. האם היושר האלמנטרי לא חייב שיובא לפחות מאמר אחד בעדה?!"

המאמר שגרם לרב דרוקמן לבטל את המנוי (מתוך דף הפייסבוק של חגי סגל)

בסוף המכתב מציין הרב דרוקמן כי לפי תפיסת 'מקור ראשון'  בחירת הרב הראשי לישראל הוא עניין קטנוני ופוליטי ואילו הרבנים רואים בו עניין גדול שדורש כלים פוליטיים לממש אותו בצורה הטובה ביותר.

"אז למי מבחינת האמת צריכה להיות מכוונת הכותרת הגדולה המזעזעת: "זהירות, הורסים פה" – לרבנים?!" מסיים הרב דרוקמן את מכתבו.

הפתיחה למכתב (סריקה, סרוגים)

ממקור ראשון נמסר: "אנו מכבדים מאוד את הרב דרוקמן ומצרים על כל קורא שמחליט לבטל מנוי על העיתון".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

63 תגובות
הצג את כל התגובות