איגוד ישיבות ההסדר: מפלגת 'התנועה' טועה ומטעה

באיגוד ישיבות ההסדר רותחים על מפלגת התנועה שדורשת להאריך את מסלול ההסדר לשנתיים: "חיילי ישיבות ההסדר משרתים בסה"כ 60 חודשים", מזכירים באיגוד.

איגוד ישיבות ההסדר: מפלגת 'התנועה' טועה ומטעה
  טועים ומטעים. התנועה (פלאש90)

איגוד ישיבות ההסדר נגד התנועה.

בצהריים (א') הודיעה מפלגת התנועה, כי תתנגד לכל שינוי בטיוטת החוק לשוויון בנטל.

בעקבות הודעתם של ראשי הבית היהודי כי יתנגדו להארץ מסלול ההסדר, אמרו בתנועה כי המפלגה סבורה ש"מטרת החוק הייתה ליצור שוויון בנטל, אבל המתווה המוצע מעוות את העיקרון שבשמו יצא לדרך ויוצר אפליה בין חרדים לבני ישיבות הסדר".

בעקבות הדברים אומרים הערב באיגוד ישיבות ההסדר כי ""הודעת מפלגת התנועה טועה ומטעה."

"לפי מתווה ועדת פרי הציבור החרדי זכאי לפטור של 1800 איש שתורתם אמונתם ואינם משרתים אפילו יום אחד ומי שכן יתגייס, ישרת רק שנתיים  וזאת בניגוד לבני הציונות הדתית שרובם המכריע משרת שירות צבאי מלא ורק מיעוט מהם ובתוכם העתודה התורנית ציונית של בני ישיבות ההסדר רוצה לשרת שירות פעיל יותר קצר.", אומרים באיגוד.

"אין כל מקום להשוואה בין המגזר החרדי למגזר הדתי לאומי. חיילי ישיבות ההסדר  משרתים בסה"כ 60 חודשים, כשמתוכם 16 חודשים שירות פעיל. שירות זה משלב בין שירות פעיל ביחידות הקרביות בצה"ל יחד עם לימודים תורניים ועשייה חברתית ברחבי המדינה."

"במשך כל התקופה הזו עומדים חיילי ישיבות ההסדר לרשות צה"ל והם הראשונים שנקראים להתייצב בשעת חירום, במלחמות, במבצעים ובסיוע להגנת העורף. מפעל ישיבות ההסדר, שזכה בפרס ישראל על תרומתו לביטחון המדינה, הוכיח את עצמו 40 שנה כמי שנמצא בחוד החנית של הצבא. השיעור הגבוה של הנופלים מקרב בני ישיבות ההסדר מעיד על כך יותר מכל."

את ההודעה מסיימים באיגוד בכך שמטרת החוק החדש הוא לעודד גיוס ולא לפגוע במתגייסים: "בעת הזו, נכון לעודד אוכלוסיות נוספות להשתתף בנשיאה בנטל ולא לפגוע באלה שמשרתים ותורמים".

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

6 תגובות
הצג את כל התגובות