חשש לפרובוקציות מארגוני שמאל ורפורמים בריקודגלים

אלפי בני נוער יקחו חלק בריקוד הדגלים בירושלים, המרכז הרפורמי לדת ומדינה יציב משקיפים שילשינו על מקרים של הפרדה בין נשים לגברים. גם ארגוני השמאל מחכים עם המצלמות.

חשש לפרובוקציות מארגוני שמאל ורפורמים בריקודגלים
  ערבי נעצר בריקוד דגלים (פלאש90)

אלפי בני נוער מהציונות הדתית צפויים לקחת חלק מהצהריים (ד') ועד הערב בריקוד הדגלים המסורתי מהעיר החדשה לכותל המערבי.

במשרד החינוך העריכו כי 10,000 תלמידים יגיעו לירושלים לסיורים בעיר, ושר החינוך שי פירון אמר כי "הסיורים בירושלים מהווים הזדמנות לכל תלמידה ותלמיד להיחשף אל אוצרות ההיסטוריה והמורשת היהודית, הטמונים בעיר. הכרת ירושלים דרך הרגליים ומראה העיניים תורמים להעמקת הזיקה של דור העתיד לבירת הנצח של עמנו"

חשש לפרובוקציות

ריקוד הדגלים בו צועדים אלפי בני נוער דתי עם דגלי ישראל, גורם לארגוני השמאל ולארגונים הרפורמים להעמיד מלשינים שינסו לחבל באווירת החגיגות. המרכז הרפורמי לדת ומדינה פרסם מודעה בה הוא מבקש ממתנדבים לעמוד בסמוך למסלול ריקוד הדגלים ברחובות העיר ולדווח על האם סדרנים אוכפים הפרדה בין נשים לגברים בחגיגות.

בנוסף למלשינים מטעם הארגונים הרפורמים, גם ארגוני השמאל יעמידו צלמים שיתעדו עימותים בין הצועדים ובין ערביי מזרח ירושלים, בעיקר בנקודות העימות בשייח' ג'ארח ובאבו טור. החשש הוא כי קבוצה של ערבים תתגרה ברוקדים ואלה יחזירו במילים ומשם יתפתחו קטטות ועימותים שיעיבו על החגיגות, כשהכל מול המצלמות.

תנועת בני עקיבא ומרכז ישיבות בני עקיבא ששולחים את חניכיהם ותלמידיהם לריקוד הדגלים, כבר הודיעו כי ביום ראשון, כינס הרב חיים דרוקמן את נציגי מוסדות הלימוד הדתיים, החל מתנועות הנוער וכלה בבתי הספר ובמכינות הקדם צבאיות וביקש מהם לדאוג שהחוגגים, התלמידים והחניכים נהנים מחגיגות יום ירושלים מבלי לגרום לנזק לתושבים הערבים בעיר.

גם ראשי תנועת בני עקיבא ביקשו מהקומונריות בכל הסניפים לדאוג לשמירה על הסדר הטוב ביום הזה ועל חגיגה של שמחה ולא של פרעות.

כתיבת תגובה

הוספת תגובה - סרוגים
הדפסה

שם

נושא

תוכן

5 תגובות
הצג את כל התגובות